sed 4.9.87 - en to cs translation catalogue (149 entries)

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
cs: 
    Ne-li zadán žádný z přepínačů -e, --expression, -f nebo --file, pak první
    argument, který není přepínačem, je považován za sedový skript a bude
    vykonán. Všechny zbývající argumenty jsou jména vstupních souborů. Nejsou-li
    zadány žádné vstupní soubory, bude čten standardní vstup.

en:       --debug
                     annotate program execution
cs:       --debug
                     popíše běh programu

en:       --help     display this help and exit
cs:       --help     zobrazí tuto nápovědu a skončí

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
cs:       --sandbox
                     pracuje v režimu pískoviště (vypne příkazy e, r, w).

en:       --version  output version information and exit
cs:       --version  vypíše informace o verzi a skončí

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
cs:   --follow-symlinks
                     následuje symbolické odkazy, když zapisuje do vstupního
                     souboru

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
cs:   --posix
                     vypne všechna GNU rozšíření

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
cs:   -E, r, --regexp-extended
                     použije rozšířené regulární výrazy
                     (kvůli přenositelnosti použijte posixový -E).

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
cs:   -b, --binary
                     otevře soubory v binárním režimu (znaky CR+LF nejsou
                     zpracovávány zvláštně)

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
cs:   -e script, --expression=SKRIPT
                     přidá skript mezi příkazy k provedení

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
cs:   -f script-file, --file=SKRIPTOVÝ_SOUBOR
                     přidá obsah SKRIPTOVÉHO_SOUBORU mezi příkazy k provedení

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
cs:   -i[PŘÍPONA], --in-place[=PŘÍPONA]
                     upravuje přímo vstupní soubory (vytváří zálohy, pokud je
                     poskytnuta PŘÍPONA)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the 'l' command
cs:   -l N, --line-length=N
                     určuje délku zarovnání řádku u příkazu „l“

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
cs:   -n, --quiet, --silent
                     potlačí automatické vypisování prostoru vzorů

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
cs:   -s, --separate
                     považuje soubory za samostatné a ne za jeden dlouhý
                     souvislý proud.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
cs:   -u, --unbuffered
                     čte co nejméně dat ze vstupních souborů a výstupní
                     buffery vyprazdňuje častěji

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
cs:   -z, --null-data
                     oddělí řádky znaky NUL

en: ":" lacks a label
cs: „:“ postrádá jmenovku

en: %s home page: <%s>
cs: Domovská stránka %s: <%s>

en: %s: -e expression #%d, char %td:
cs: %s: -e výraz č. %'d, znak %'td:

en: %s: can't read %s: %s
cs: %s: %s nelze číst: %s

en: %s: file %s line %jd:
cs: %s: soubor %s řádek %'jd:

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neplatný přepínač ­­ „%c“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ nedovoluje argument

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný, možnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – „%c“

en: %s: unrecognized option '%s%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%s%s“

en: %s: warning: using "\%c" in the 's' command is not portable
cs: %s: pozor: použití „\%c“ v příkazu „s“ není přenositelné

en: '
cs: “

en: 'e' command not supported
cs: příkaz „e“ není podporován

en: 'y' command strings have different lengths
cs: řetězce pro příkaz „y“ mají rozdílné délky

en: '}' doesn't want any addresses
cs: „}“ nevyžaduje jakoukoliv adresu

en: (C)
cs: ©

en: * at start of expression
cs: * na začátku výrazu

en: + at start of expression
cs: + na začátku výrazu

en: : doesn't want any addresses
cs: : nechce jakoukoliv adresu

en: ? at start of expression
cs: ? na začátku výrazu

en: E-mail bug reports to: <%s>.
cs: Chybové zprávy zasílejte e-mailem na: <%s>

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
cs: Domovská stránka GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Obecný návod jak používat software GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: General help using GNU software: <%s>
cs: Obecný návod jak používat software GNU: <%s>

en: Invalid back reference
cs: Chybný zpětný odkaz

en: Invalid character class name
cs: Chybný název třídu znaků

en: Invalid collation character
cs: Chybný srovnávací znak

en: Invalid content of \{\}
cs: Chybný obsah \{\}

en: Invalid preceding regular expression
cs: Chybný předešlý regulární výraz

en: Invalid range end
cs: Chybný konec rozsahu

en: Invalid regular expression
cs: Chybný regulární výraz

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: License GPLv3 GNU GPL verze 3 nebo novější <%s>.
    Toto je svobodné programové vybavení: máte právo jej měnit a šířit.
    Není zde ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen zákon dovoluje.

en: Memory exhausted
cs: Paměť vyčerpána

en: No match
cs: Žádná shoda

en: No previous regular expression
cs: Žádný předcházející regulární výraz

en: Packaged by %s
cs: Zabalil(a) %s

en: Packaged by %s (%s)
cs: Zabalil(a) %s (%s)

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš velký

en: Report %s bugs to: %s
cs: Hlaste chyby %s na: %s

en: Report bugs to: %s
cs: Chyby v programu hlaste anglicky na: %s
    Chyba v překladu hlaste česky na: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: SELinux is disabled on this system.
cs: Na tomto systému je SELinux vypnut.

en: SELinux is enabled on this system.
cs: Na tomto systému je SELinux zapnut.

en: Success
cs: Úspěch

en: This sed program was built with SELinux support.
cs: Tento program sed byl sestaven s podporu SELinuxu.

en: This sed program was built without SELinux support.
cs: Tento program byl sestaven bez podpory SELinuxu.

en: Trailing backslash
cs: Zpětné lomítko na konci

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: Unmatched ( or \(
cs: Neodpovídající ( nebo \(

en: Unmatched ) or \)
cs: Neodpovídající ) nebo \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
cs: Neodpovídající [, [^, [:, [. nebo [=

en: Unmatched \{
cs: Neodpovídající \{

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… {SKRIPT_JEN_KDYŽ_JE_JEDINÝ} [VSTUPNÍ_SOUBOR]…

en: Written by %s and %s.
cs: Napsali %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a další.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    a %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s a %s.

en: Written by %s.
cs: Napsal(a) %s.

en: `
cs: „

en: can't find label for jump to '%s'
cs: návěští pro skok na „%s“ nelze najít

en: cannot rename %s to %s: %s
cs: %s nelze přejmenovat na %s: %s

en: cannot specify modifiers on empty regexp
cs: prázdný regulární výraz nemůže mít modifikátory

en: case conversion produced an invalid character
cs: převod velikosti písmene vytvořil neplatný znak

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
cs: skladba pro třídu znaků je [[:space:]], nikoliv [:space:]

en: command only uses one address
cs: příkaz používá pouze jedinou adresu

en: comments don't accept any addresses
cs: komentáře nepřipouštějí žádnou adresu

en: couldn't attach to %s: %s
cs: do %s nelze připisovat: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
cs: %s nelze upravovat: je to terminál

en: couldn't edit %s: not a regular file
cs: %s nelze upravovat: není obyčejným souborem

en: couldn't follow symlink %s: %s
cs: symbolický odkaz %s nelze následovat: %s

en: couldn't open file %s: %s
cs: soubor %s nelze otevřít: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
cs: dočasný soubor %s nelze otevřít: %s

en: couldn't readlink %s: %s
cs: symbolický odkaz %s nelze přečíst: %s

en: couldn't write %jd item to %s: %s | couldn't write %jd items to %s: %s
cs[0]: do %2$s nelze zapsat %1$jd položku: %3$s
cs[1]: do %2$s nelze zapsat %1$jd položky: %3$s
cs[2]: do %2$s nelze zapsat %1$jd položek: %3$s

en: delimiter character is not a single-byte character
cs: oddělovací znak není jednobajtovým znakem

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
cs: v režimu pískoviště jsou příkazy e/r/w zakázány

en: error in subprocess
cs: chyba v podprocesu

en: expected \ after 'a', 'c' or 'i'
cs: po „a“, „c“ nebo „i“ je očekávané „\“

en: expected newer version of sed
cs: očekávána nová verze sedu

en: extra characters after command
cs: nadbytečné znaky po příkazu

en: failed to set binary mode on '%s'
cs: nastavit binární režim na „%s“ se nepodařilo

en: failed to set binary mode on STDIN
cs: nastavit binární režim standardnímu vstupu se nepodařilo

en: failed to set binary mode on STDOUT
cs: nastavit binární režim standardnímu výstupu se nepodařilo

en: incomplete command
cs: neúplný příkaz

en: invalid character class
cs: chybná třída znaků

en: invalid content of \{\}
cs: chybný obsah \{\}

en: invalid reference \%d on 's' command's RHS
cs: chybný odkaz \%d na pravé straně příkazu „s“

en: invalid usage of +N or ~N as first address
cs: +N nebo ~N nelze použít jako první adresu

en: invalid usage of line address 0
cs: chybné použití adresy řádku 0

en: line number overflow
cs: počítadlo řádků přeteklo

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: missing command
cs: chybějící příkaz

en: missing filename in r/R/w/W commands
cs: v příkazech r/R/w/W chybí název souboru

en: multiple '!'s
cs: vícenásobný „!“

en: multiple 'g' options to 's' command
cs: vícenásobné použití přepínače „g“ s příkazem „s“

en: multiple 'p' options to 's' command
cs: vícenásobné použití přepínače „p“ s příkazem „s“

en: multiple number options to 's' command
cs: příkaz „s“ může mít maximálně jeden číselný přepínač

en: no input files
cs: žádné vstupní soubory

en: no previous regular expression
cs: žádný předcházející regulární výraz

en: no syntax specified
cs: nezadána žádná skladba

en: number option to 's' command may not be zero
cs: číselný přepínač příkazu „s“ nemůže být nula

en: option 'e' not supported
cs: přepínač „e“ není podporován

en: preserving permissions for %s
cs: zachovávají se práva pro %s

en: read error on %s
cs: chyba při čtení z %s

en: read error on %s: %s
cs: chyba při čtení z %s: %s

en: recursive escaping after \c not allowed
cs: rekurzivní escapování po \c není dovoleno

en: regex input buffer length overflow
cs: délka vstupního pole pro regulární výraz přetekla

en: regular expression too big
cs: regulární výraz je příliš velký

en: setting permissions for %s
cs: nastavují se práva pro %s

en: stray \
cs: nadbytečné \

en: stray \ before %s
cs: nadbytečné \ před %s

en: stray \ before unprintable character
cs: nadbytečné \ před netisknutelným znakem

en: stray \ before white space
cs: nadbytečné \ před bílým místem

en: unbalanced (
cs: nepárová (

en: unbalanced )
cs: nepárová )

en: unbalanced [
cs: nepárová [

en: unexpected ','
cs: neočekávaná „,“

en: unexpected '}'
cs: neočekávaná „}“

en: unfinished \ escape
cs: neukončená posloupnost \

en: unknown command: '%c'
cs: neznámý příkaz: „%c“

en: unknown option to 's'
cs: neznámý přepínač pro „s“

en: unmatched '{'
cs: neodpovídající „{“

en: unterminated 's' command
cs: neukončený příkaz „s“

en: unterminated 'y' command
cs: neukončený příkaz „y“

en: unterminated address regex
cs: neukončená adresa regulárního výrazu

en: {...} at start of expression
cs: {…} na začátku výrazu
