Mutt 1.8.0 - en to eo translation catalogue (1390 entries)

en: 
    Compile options:
eo: 
    Parametroj de la tradukaĵo:

en: 
    Generic bindings:
eo: 
    Ĝeneralaj klavodifinoj:

en: 
    Unbound functions:
eo: 
    Funkcioj kiuj ne havas klavodifinon:

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
eo: 
    [-- Fino de S/MIME-ĉifritaj datenoj. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
eo: 
    [-- Fino de S/MIME-subskribitaj datenoj. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
eo: 
    [-- Fino de subskribitaj datenoj --]

en:                expires:
eo:          senvalidiĝas:

en:      to %s
eo:      al %s

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
eo:     Ĉi tiu programo estas libera; vi povas pludoni kopiojn kaj modifi
        ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Rajtigilo de GNU,
        kiel tio estas eldonita de Free Software Foundation; aŭ versio 2
        de la Rajtigilo, aŭ (laŭ via elekto) iu sekva versio.
    
        Ĉi tiu programo estas disdonita kun la espero ke ĝi estos utila,
        sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implicita garantio de
        KOMERCA KVALITO aŭ ADEKVATECO POR DIFINITA CELO. Vidu la
        Ĝeneralan Publikan Rajtigilon de GNU por pli da detaloj.

en:     You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
eo:     Vi devus esti ricevinta kopion de la Ĝenerala Publika Rajtigilo de
        GNU kun ĉi tiu programo; se ne, skribu al Free Software Foundation,
        Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, Usono.

en:    from %s
eo:      de %s

en:   -E		edit the draft (-H) or include (-i) file
      -e <command>	specify a command to be executed after initialization
      -f <file>	specify which mailbox to read
      -F <file>	specify an alternate muttrc file
      -H <file>	specify a draft file to read header and body from
      -i <file>	specify a file which Mutt should include in the body
      -m <type>	specify a default mailbox type
      -n		causes Mutt not to read the system Muttrc
      -p		recall a postponed message
eo:   -E		redakti la malnetaĵon (-H) aŭ la inkluzivitan dosieron (-i)
      -e <komando>   specifi komandon por ruligi post la starto
      -f <dosiero>   specifi la poŝtfakon por malfermi
      -F <dosiero>   specifi alian dosieron muttrc
      -H <dosiero>   specifi malnetan dosieron por legi la ĉapon kaj korpon
      -i <dosiero>   specifi dosieron kiun Mutt inkluzivu en la respondo
      -m <speco>     specifi implicitan specon de poŝtfako
      -n             indikas al Mutt ne legi la sisteman dosieron Muttrc
      -p             revoki prokrastitan mesaĝon

en:   -Q <variable>	query a configuration variable
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
eo:   -Q <variablo>  pridemandi la valoron de agordo-variablo
      -R             malfermi poŝtfakon nurlege
      -s <temo>      specifi temlinion (en citiloj, se ĝi enhavas spacetojn)
      -v             montri version kaj parametrojn de la tradukaĵo
      -x             imiti la sendreĝimon de mailx
      -y             elekti poŝtfakon specifitan en via listo 'mailboxes'
      -z             eliri tuj, se ne estas mesaĝoj en la poŝtfako
      -Z             malfermi la unuan poŝtfakon kun nova mesaĝo; eliri tuj, se mankas
      -h             doni ĉi tiun helpmesaĝon

en:   -d <level>	log debugging output to ~/.muttdebug0
    		0 => no debugging; <0 => do not rotate .muttdebug files
eo:   -d <nivelo>	skribi sencimigan eligon al ~/.muttdebug0
    		0 => nenia sencimigo; <0 => ne rondirigi .muttdebug-dosieron

en:  ('?' for list):
eo:  ('?' por listo):

en:  (OppEnc mode)
eo:  (OppEnc-moduso)

en:  (current time: %c)
eo:  (nuna horo: %c)

en:  (inline PGP)
eo:  (enteksta PGP)

en:  Press '%s' to toggle write
eo:  Premu '%s' por (mal)ŝalti skribon

en:  tagged
eo:  markitajn

en: "crypt_use_gpgme" set but not built with GPGME support.
eo: "crypt_use_gpgme" petita, sed ne konstruita kun GPGME

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
eo: $pgp_sign_as estas malŝaltita kaj neniu defaŭlta ŝlosilo indikatas en ~/.gnupg/gpg.conf

en: $send_multipart_alternative_filter does not support multipart type generation.
eo: $send_multipart_alternative_filter ne funkcias por generado de multipart-specoj.

en: $send_multipart_alternative_filter is not set
eo: $send_multipart_alternative_filter ne estas difinita

en: $sendmail must be set in order to send mail.
eo: Necesas difini $sendmail por povi sendi retpoŝton.

en: %c: invalid pattern modifier
eo: %c: nevalida ŝablona modifilo

en: %c: not supported in this mode
eo: %c: ne funkcias en ĉi tiu reĝimo

en: %d kept, %d deleted.
eo: %d retenite, %d forviŝite.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
eo: %d retenite, %d movite, %d forviŝite.

en: %d labels changed.
eo: %d etikedoj ŝanĝiĝis.

en: %d: invalid message number.
eo: %d: nevalida mesaĝnumero.

en: %s Do you really want to use the key?
eo: %s Ĉu vi vere volas uzi la ŝlosilon?

en: %s [%d of %d messages read]
eo: %s [%d el %d mesaĝoj legitaj]

en: %s authentication failed, trying next method
eo: %s-rajtiĝo malsukcesis; provante sekvan metodon

en: %s authentication failed.
eo: %s-rajtiĝo malsukcesis.

en: %s connection using %s (%s)
eo: %s-konekto per %s (%s)

en: %s does not exist. Create it?
eo: %s ne ekzistas.  Ĉu krei ĝin?

en: %s has insecure permissions!
eo: %s havas malsekurajn permesojn!

en: %s is an invalid IMAP path
eo: %s ne estas valida IMAP-vojo

en: %s is an invalid POP path
eo: %s ne estas valida POP-vojo

en: %s is not a directory.
eo: %s ne estas dosierujo.

en: %s is not a mailbox!
eo: %s ne estas poŝtfako!

en: %s is not a mailbox.
eo: %s ne estas poŝtfako.

en: %s is set
eo: %s estas enŝaltita

en: %s is unset
eo: %s estas malŝaltita

en: %s isn't a regular file.
eo: %s ne estas normala dosiero.

en: %s no longer exists!
eo: %s ne plu ekzistas!

en: %s, %lu bit %s
eo: %s, %lu-bita %s

en: %s: Operation not permitted by ACL
eo: %s: operacio ne permesiĝas de ACL

en: %s: Unknown type.
eo: %s: Nekonata speco.

en: %s: color not supported by term
eo: %s: terminalo ne kapablas je koloro

en: %s: command valid only for index, body, header objects
eo: %s: komando validas nur por indeksaj, korpaj, kaj ĉapaj objektoj

en: %s: invalid mailbox type
eo: %s: nevalida poŝtfakospeco

en: %s: invalid value
eo: %s: nevalida valoro

en: %s: invalid value (%s)
eo: %s: nevalida valoro (%s)

en: %s: no such attribute
eo: %s: nekonata trajto

en: %s: no such color
eo: %s: koloro ne ekzistas

en: %s: no such function
eo: %s: funkcio ne ekzistas

en: %s: no such function in map
eo: %s: nekonata funkcio

en: %s: no such menu
eo: %s: nekonata menuo

en: %s: no such object
eo: %s: objekto ne ekzistas

en: %s: too few arguments
eo: %s: nesufiĉe da argumentoj

en: %s: unable to attach file
eo: %s: ne eblas aldoni dosieron

en: %s: unable to attach file.
eo: %s: ne eblas aldoni dosieron.

en: %s: unknown command
eo: %s: nekonata komando

en: %s: unknown editor command (~? for help)
eo: %s: nekonata redaktokomando (~? por helpo)

en: %s: unknown sorting method
eo: %s: nekonata ordigmaniero

en: %s: unknown type
eo: %s: nekonata speco

en: %s: unknown variable
eo: %s: nekonata variablo

en: %sgroup: missing -rx or -addr.
eo: %s-grupo: mankas -rx aŭ -addr.

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'.
eo: %s-grupo: averto: malbona IDN '%s'.

en: (End message with a . on a line by itself)
eo: (Finu mesaĝon per . sur propra linio)

en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
eo: Ĉu (k)rei novan, aŭ (e)lekti ekzistantan GPG-ŝlosilon?

en: (continue)
eo: (daŭrigi)

en: (i)nline
eo: (e)nteksta

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
eo: (bezonas klavodifinon por 'view-attachments'!)

en: (no mailbox)
eo: (mankas poŝtfako)

en: (r)eject, accept (o)nce
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (a)kcepti ĉiam

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (a)kcepti ĉiam, (p)rokrasti

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (p)rokrasti

en: (size %s bytes)
eo: (grando %s bitokoj)

en: (use '%s' to view this part)
eo: (uzu '%s' por vidigi ĉi tiun parton)

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
eo: *** Komenco de notacio (subskribo de: %s) ***

en: *** End Notation ***
eo: *** Fino de notacio ***

en: *BAD* signature from:
eo: *MALBONA* subskribo de:

en: -- Attachments
eo: -- Partoj

en: -- Mutt: Compose  [Approx. msg size: %l   Atts: %a]%>-
eo: -- Mutt: Verki  [Proks. mes-grando: %l   Partoj: %a]%>-

en: ----- End forwarded message -----
eo: ----- Fino de plusendita mesaĝo -----

en: ----- Forwarded message from %f -----
eo: ----- Plusendita mesaĝo de %f -----

en: ---Attachment: %s
eo: ---Parto: %s

en: ---Attachment: %s: %s
eo: ---Parto: %s: %s

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
eo: ---Komando: %-20.20s  Priskribo: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
eo: ---Komando: %-30.30s  Parto: %s

en: -group: no group name
eo: -group: mankas gruponomo

en: ...  Exiting.
eo: ...  Eliras.

en: 1: DES, 2: Triple-DES
eo: 1: DES, 2: Triobla-DES

en: <UNKNOWN>
eo: <NEKONATA>

en: <default>
eo: <implicite>

en: A fatal error occurred.  Will attempt reconnection.
eo: Fatala eraro okazis. Klopodos rekonekti.

en: A policy requirement was not met
eo: Politika postulo ne estis plenumita

en: A system error occurred
eo: Sistemeraro okazis

en: APOP authentication failed.
eo: APOP-rajtiĝo malsukcesis.

en: Abort
eo: Interrompi

en: Abort download and close mailbox?
eo: Ĉu interrompi elŝuton kaj fermi poŝtfakon?

en: Abort unmodified message?
eo: Ĉu nuligi nemodifitan mesaĝon?

en: Aborted unmodified message.
eo: Nemodifita mesaĝon nuligita

en: Address:
eo: Adreso:

en: Alias added.
eo: Adreso aldonita.

en: Alias as:
eo: Aldonu nomon:

en: Aliases
eo: Adresaro

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
eo: Ĉiuj disponeblaj protokoloj por TLS/SSL-konekto malŝaltitaj

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
eo: Ĉiuj kongruaj ŝlosiloj estas eksvalidiĝintaj, revokitaj, aŭ malŝaltitaj.

en: All matching keys are marked expired/revoked.
eo: Ĉiuj kongruaj ŝlosiloj estas eksvalidiĝintaj/revokitaj.

en: Already skipped past headers.
eo: Jam supersaltis ĉapaĵon.

en: Anonymous authentication failed.
eo: Anonima rajtiĝo malsukcesis.

en: Append
eo: Aldoni

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Argument must be a message number.
eo: Argumento devas esti mesaĝnumero.

en: Attach file
eo: Aldoni dosieron

en: Attaching selected files...
eo: Aldonas la elektitajn dosierojn...

en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
eo: Parto #%d modifita. Ĉu aktualigi kodadon por %s?

en: Attachment #%d no longer exists: %s
eo: Parto #%d ne plu ekzistas: %s

en: Attachment filtered.
eo: Parto filtrita.

en: Attachment referenced in message is missing
eo: Kunsendaĵo referencita en mesaĝo mankas

en: Attachment saved.
eo: Parto skribita.

en: Attachments
eo: Partoj

en: Authenticating (%s)...
eo: Rajtiĝas (%s)...

en: Authenticating (APOP)...
eo: Rajtiĝas (APOP)...

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
eo: Rajtiĝas (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
eo: Rajtiĝas (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
eo: Rajtiĝas (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
eo: Rajtiĝas (anonime)...

en: Authentication failed.
eo: Rajtiĝo malsukcesis.

en: Autocrypt Accounts
eo: Autocrypt-kontoj

en: Autocrypt account address:
eo: Retadreso de autocrypt-konto:

en: Autocrypt account creation aborted.
eo: Kreo de autocrypt-konto estas interrompita.

en: Autocrypt account creation succeeded
eo: Kreo de autocrypt-konto sukcesis

en: Autocrypt database version is too new
eo: Versio de autocrypt-datenaro estas tro nova

en: Autocrypt is not available.
eo: Autocrypto ne estas disponata.

en: Autocrypt is not enabled for %s.
eo: Autocrypt ne estas aktiva por %s.

en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
eo: Autocrypt: (c)ĉifrita, (k)larteksto, (a)ŭtomate?

en: Available
eo: Disponata

en: Available CRL is too old
eo: Disponebla CRL estas tro malnova

en: Available mailing list actions
eo: Disponataj dissendolisto-agoj

en: Background Compose Menu
eo: Menuo de fona redaktado

en: Bad IDN "%s".
eo: Malbona IDN "%s".

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
eo: Malbona IDN %s dum kreado de resent-from.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
eo: Malbona IDN en "%s": '%s'

en: Bad IDN in %s: '%s'
eo: Malbona IDN en %s: '%s'

en: Bad IDN: '%s'
eo: Malbona IDN: '%s'

en: Bad history file format (line %d)
eo: Malbona strukturo de histori-dosiero (linio %d)

en: Bad mailbox name
eo: Malbona nomo por poŝtfako

en: Bad regexp: %s
eo: Malbona regulesprimo: %s

en: Bcc:
eo: Blinde-Kopie-Al:

en: Bottom of message is shown.
eo: Fino de mesaĝo estas montrita.

en: Bounce message to %s
eo: Redirekti mesaĝon al %s

en: Bounce message to:
eo: Redirekti mesaĝon al:

en: Bounce messages to %s
eo: Redirekti mesaĝojn al %s

en: Bounce tagged messages to:
eo: Redirekti markitajn mesaĝojn al:

en: CC
eo: Kopie-Al

en: CRAM-MD5 authentication failed.
eo: CRAM-MD5-rajtiĝo malsukcesis.

en: CREATE failed: %s
eo: CREATE malsukcesis: %s

en: Can't append to folder: %s
eo: Ne eblas aldoni al dosierujo: %s

en: Can't attach a directory!
eo: Ne eblas aldoni dosierujon!

en: Can't create %s.
eo: Ne eblas krei %s.

en: Can't create %s: %s.
eo: Ne eblas krei %s: %s.

en: Can't create file %s
eo: Ne eblas krei dosieron %s

en: Can't create filter
eo: Ne eblas krei filtrilon

en: Can't create filter process
eo: Ne eblas krei filtrilprocezon

en: Can't create temporary file
eo: Ne eblas krei dumtempan dosieron

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
eo: Ne eblas malkodi ĉiujn markitajn partojn.  Ĉu MIME-paki la aliajn?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
eo: Ne eblas malkodi ĉiujn markitajn partojn.  Ĉu MIME-plusendi la aliajn?

en: Can't decrypt encrypted message!
eo: Ne eblas malĉifri ĉifritan mesaĝon!

en: Can't delete attachment from POP server.
eo: Ne eblas forviŝi parton de POP-servilo.

en: Can't dotlock %s.
eo: Ne eblas ŝlosi %s.

en: Can't find any tagged messages.
eo: Ne eblas trovi markitajn mesaĝojn.

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
eo: Ne eblas trovi poŝtfakajn agojn por poŝtfaktipo %d

en: Can't get mixmaster's type2.list!
eo: Ne eblas preni type2.list de mixmaster!

en: Can't identify the contents of the compressed file
eo: Ne eblas identigi enhavon de densigita dosiero

en: Can't invoke PGP
eo: Ne eblas alvoki PGP

en: Can't match nametemplate, continue?
eo: Nomŝablono ne estas plenumebla.  Ĉu daŭrigi?

en: Can't open /dev/null
eo: Ne eblas malfermi /dev/null

en: Can't open OpenSSL subprocess!
eo: Ne eblas malfermi OpenSSL-subprocezon!

en: Can't open PGP subprocess!
eo: Ne eblas malfermi PGP-subprocezon!

en: Can't open message file: %s
eo: Ne eblas malfermi mesaĝodosieron: %s

en: Can't open temporary file %s.
eo: Ne eblas malfermi dumtempan dosieron %s.

en: Can't open trash folder
eo: Ne eblas malfermi rubujon

en: Can't save message to POP mailbox.
eo: Ne eblas skribi mesaĝon al POP-poŝtfako.

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
eo: Ne eblas subskribi: neniu ŝlosilo specifita.  Uzu "subskribi kiel".

en: Can't stat %s: %s
eo: Ne eblas ekzameni la dosieron %s: %s

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
eo: Ne eblas sinkronigi densigitan dosieron sen 'close-hook'

en: Can't verify due to a missing key or certificate
eo: Ne eblas kontroli pro mankanta ŝlosilo aŭ atestilo

en: Can't view a directory
eo: Ne eblas rigardi dosierujon

en: Can't write header to temporary file!
eo: Ne eblas skribi la ĉapaĵon al dumtempa dosiero!

en: Can't write message
eo: Ne eblas skribi mesaĝon

en: Can't write message to temporary file!
eo: Ne eblas skribi mesaĝon al dumtempa dosiero!

en: Cannot append without an append-hook or close-hook : %s
eo: Ne eblas aldoni sen 'append-hook' aŭ 'close-hook': %s

en: Cannot create display filter
eo: Ne eblas krei vidig-filtrilon

en: Cannot create filter
eo: Ne eblas krei filtrilon.

en: Cannot delete message
eo: Ne eblas forviŝi mesaĝon

en: Cannot delete message(s)
eo: Ne eblas forviŝi mesaĝo(j)n

en: Cannot delete root folder
eo: Ne eblas forviŝi radikan poŝtujon

en: Cannot edit message
eo: Ne eblas redakti mesaĝon

en: Cannot flag message
eo: Ne eblas flagi mesaĝon

en: Cannot link threads
eo: Ne eblas ligi fadenojn

en: Cannot mark message(s) as read
eo: Ne eblas marki mesaĝo(j)n kiel legita(j)n

en: Cannot parse draft file
eo: Ne povas analizi malnetodosieron

en: Cannot postpone.  $postponed is unset
eo: Ne povas prokrasti: $postponed ne estas difinita

en: Cannot rename root folder
eo: Ne eblas renomi radikan poŝtujon

en: Cannot toggle new
eo: Ne eblas (mal)ŝalti "nova"

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
eo: Ne eblas ŝanĝi skribostaton ĉe nurlega poŝtfako!

en: Cannot undelete message
eo: Ne eblas malforviŝi mesaĝon

en: Cannot undelete message(s)
eo: Ne eblas malforviŝi mesaĝo(j)n

en: Cannot use -E flag with stdin
eo: Ne eblas uzi opcio '-E' kun ĉefenigujo

en: Caught signal
eo: Ricevis signalon

en: Cc:
eo: Kopie-Al:

en: Certificate host check failed: %s
eo: Malsukcesis kontrolo de gastiganta atestilo: %s

en: Certificate saved
eo: Atestilo skribita

en: Certificate verification error (%s)
eo: Eraro dum kontrolo de atestilo (%s)

en: Changes to folder will be written on folder exit.
eo: Ŝanĝoj al poŝtfako estos skribitaj ĉe eliro.

en: Changes to folder will not be written.
eo: Ŝanĝoj al poŝtfako ne estos skribitaj.

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
eo: Signo = %s, Okume = %o, Dekume = %d

en: Character set changed to %s; %s.
eo: Signaro ŝanĝita al %s; %s.

en: Chdir
eo: Listo

en: Chdir to:
eo: Iri al la dosierujo:

en: Check key
eo: Kontroli ŝlosilon

en: Checking for new messages...
eo: Kontrolas pri novaj mesaĝoj...

en: Choose algorithm family: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (c)lear?
eo: Elekti algoritmofamilion: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, aŭ (f)orgesi?

en: Clear flag
eo: Malŝalti flagon

en: Closing connection to %s...
eo: Fermas la konekton al %s...

en: Closing connection to POP server...
eo: Fermas la konekton al POP-servilo...

en: Collecting data...
eo: Kolektas datenojn...

en: Command TOP is not supported by server.
eo: Servilo ne havas la komandon TOP.

en: Command UIDL is not supported by server.
eo: Servilo ne havas la komandon UIDL.

en: Command USER is not supported by server.
eo: Servilo ne havas la komandon USER.

en: Command:
eo: Komando:

en: Committing changes...
eo: Skribiĝas ŝanĝoj...

en: Compiling search pattern...
eo: Tradukiĝas serĉŝablono...

en: Compress command failed: %s
eo: Densiga komando fiaskis: %s

en: Compressed-appending to %s...
eo: Densiga aldono al %s...

en: Compressing %s
eo: Densigo de %s

en: Compressing %s...
eo: Densigo de %s...

en: Connecting to %s...
eo: Konektiĝas al %s...

en: Connecting with "%s"...
eo: Konektiĝas per "%s"...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
eo: Konekto perdita.  Ĉu rekonekti al POP-servilo?

en: Connection to %s closed
eo: Konekto al %s fermita

en: Connection to %s timed out
eo: Konekto al %s fermita pro tempopaso

en: Content-Type changed to %s.
eo: Content-Type ŝanĝita al %s.

en: Content-Type is of the form base/sub
eo: Content-Type havas la formon bazo/subspeco

en: Continue?
eo: Ĉu daŭrigi?

en: Convert to %s upon sending?
eo: Ĉu konverti al %s ĉe sendado?

en: Copy%s to mailbox
eo: Kopii%s al poŝtfako

en: Copying %d messages to %s...
eo: Kopias %d mesaĝojn al %s...

en: Copying message %d to %s...
eo: Kopias mesaĝon %d al %s...

en: Copying tagged messages...
eo: Kopias markitajn mesaĝojn...

en: Copying to %s...
eo: Kopias al %s...

en: Copyright (C) 1996-2026 Michael R. Elkins and others.
    Mutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type `mutt -vv'.
    Mutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type `mutt -vv' for details.
eo: Kopirajto (C) 1996-2026 Michael R. Elkins kaj aliaj.
    Mutt venas kun ABSOLUTE NENIA GARANTIO; por detaloj tajpu 'mutt -vv'.
    Mutt estas libera programo, kaj vi rajtas pludoni kopiojn
    sub difinitaj kondiĉoj; tajpu 'mutt -vv' por detaloj.

en: Could not connect to %s (%s).
eo: Ne eblis konektiĝi al %s (%s).

en: Could not copy message
eo: Ne eblis kopii mesaĝon

en: Could not create temporary file %s
eo: Ne eblis krei dumtempan dosieron %s

en: Could not create temporary file!
eo: Ne eblis krei dumtempan dosieron!

en: Could not decrypt PGP message
eo: Ne eblis malĉifri PGP-mesaĝon

en: Could not find sorting function! [report this bug]
eo: Ne eblis trovi ordigfunkcion! (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: Could not find the host "%s"
eo: Ne eblis trovi la servilon "%s"

en: Could not flush message to disk
eo: Ne eblis elbufrigi mesaĝon al disko

en: Could not include all requested messages!
eo: Ne eblis inkluzivi ĉiujn petitajn mesaĝojn!

en: Could not negotiate TLS connection
eo: Ne eblis negoci TLS-konekton

en: Could not open %s
eo: Ne eblas malfermi %s

en: Could not parse mailto: URI.
eo: Ne povis kompreni "mailto"-URI.

en: Could not reopen mailbox!
eo: Ne eblis remalfermi poŝtfakon!

en: Could not send the message.
eo: Ne eblis sendi la mesaĝon.

en: Couldn't lock %s
eo: Ne eblis ŝlosi %s

en: Create
eo: Krei

en: Create %s?
eo: Ĉu krei %s?

en: Create a new GPG key for this account, instead?
eo: Ĉu krei novan GPG-ŝlosilon por ĉi tiu konto anstataŭe?

en: Create an initial autocrypt account?
eo: Ĉu krei komencan autocrypt-konton?

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
eo: Kreado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: Create mailbox:
eo: Krei poŝtfakon:

en: DATERANGE
eo: DATOGAMO

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
eo: DEBUG ne estis difinita por la tradukado.  Ignoriĝas.

en: Debugging at level %d.
eo: Sencimigo ĉe la nivelo %d.

en: Decode-copy%s to mailbox
eo: Malkodita kopii%s al poŝtfako

en: Decode-save%s to mailbox
eo: Malkodita skribi%s al poŝtfako

en: Decompressing %s
eo: Maldensigo de %s

en: Decrypt message attachment?
eo: Ĉu malĉifri kunsendaĵon?

en: Decrypt-copy%s to mailbox
eo: Malĉifrita kopii%s al poŝtfako

en: Decrypt-save%s to mailbox
eo: Malĉifrita skribi%s al poŝtfako

en: Decrypting message...
eo: Malĉifras mesaĝon...

en: Decryption failed
eo: Malĉifro malsukcesis

en: Decryption failed.
eo: Malĉifro malsukcesis.

en: Del
eo: Forviŝi

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
eo: Forviŝado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: Delete messages from server?
eo: Ĉu forviŝi mesaĝojn de servilo?

en: Delete messages matching:
eo: Forviŝi mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
eo: Mutt ne kapablas forviŝi partojn el ĉifrita mesaĝo.

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature.
eo: Forviŝi partojn el ĉifrita mesaĝo eble malvalidigas la subskribon.

en: Descrip
eo: Priskribo

en: Directory [%s], File mask: %s
eo: Dosierujo [%s], Dosieromasko: %s

en: Discouraged
eo: Malrekomendita

en: ERROR: please report this bug
eo: ERARO: bonvolu raporti ĉi tiun cimon

en: EXPR
eo: ESPR

en: Edit forwarded message?
eo: Ĉu redakti plusendatan mesaĝon?

en: Editing backgrounded.
eo: Redaktado fonigita.

en: Empty expression
eo: Malplena esprimo

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Encrypt with:
eo: Ĉifri per:

en: Encrypted connection unavailable
eo: Ĉifrata konekto ne disponeblas

en: Enter PGP passphrase:
eo: Donu PGP-pasfrazon:

en: Enter S/MIME passphrase:
eo: Donu S/MIME-pasfrazon:

en: Enter keyID for %s:
eo: Donu keyID por %s:

en: Enter keyID:
eo: Donu keyID:

en: Enter keys (^G to abort):
eo: Donu ŝlosilojn (^G por nuligi):

en: Enter macro stroke:
eo: Tajpu makroan klavon:

en: Error History
eo: Erarohistorio

en: Error History is currently being shown.
eo: Erarohistorio estas nun montrata.

en: Error History is disabled.
eo: Erarohistorio estas malaktiva.

en: Error allocating SASL connection
eo: Eraro en asignado de SASL-konekto

en: Error bouncing message!
eo: Eraro dum redirektado de mesaĝo!

en: Error bouncing messages!
eo: Eraro dum redirektado de mesaĝoj!

en: Error connecting to server: %s
eo: Eraro dum konektiĝo al servilo: %s

en: Error copying message
eo: Eraro dum kopiado de mesaĝo

en: Error copying tagged messages
eo: Eraro dum kopiado de markitaj mesaĝoj

en: Error creating autocrypt key: %s
eo: Eraro dum kreado de autocrypt-ŝlosilo: %s

en: Error exporting key: %s
eo: Eraro dum eksportado de ŝlosilo: %s

en: Error finding issuer key: %s
eo: Eraro dum trovado de eldoninto-ŝlosilo: %s

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
eo: Eraro en akirado de ŝlosilinformo por ŝlosil-ID %s: %s

en: Error in %s, line %d: %s
eo: Eraro en %s, linio %d: %s

en: Error in command line: %s
eo: Eraro en komandlinio: %s

en: Error in expression: %s
eo: Eraro en esprimo: %s

en: Error initialising gnutls certificate data
eo: Eraro dum starigo de gnutls-atestilo-datenoj

en: Error initializing terminal.
eo: Eraro dum startigo de la terminalo.

en: Error opening mailbox
eo: Eraro dum malfermado de poŝtfako

en: Error parsing address!
eo: Eraro dum analizo de adreso!

en: Error processing certificate data
eo: Eraro dum traktado de atestilodatenoj

en: Error reading alias file
eo: Eraro dum legado de adresaro-dosiero

en: Error running "%s"!
eo: Eraro dum ruligo de "%s"!

en: Error saving flags
eo: Eraro dum skribado de flagoj

en: Error saving flags. Close anyway?
eo: Eraro dum skribado de flagoj.  Ĉu tamen fermi?

en: Error saving message
eo: Eraro dum skribado de mesaĝo

en: Error saving tagged messages
eo: Eraro dum skribado de markitaj mesaĝoj

en: Error scanning directory.
eo: Eraro dum legado de dosierujo.

en: Error seeking in alias file
eo: Eraro dum alsalto en adresaro-dosiero

en: Error sending message, child exited %d (%s).
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo; ido finis per %d (%s).

en: Error sending message, child exited %d.
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo; ido finis per %d.

en: Error sending message.
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo.

en: Error setting SASL external security strength
eo: Eraro dum agordo de SASL-sekureco-forto

en: Error setting SASL external user name
eo: Eraro dum agordo de ekstera uzantonomo de SASL

en: Error setting SASL security properties
eo: Eraro dum agordo de SASL-sekureco-trajtoj

en: Error talking to %s (%s)
eo: Eraro dum komunikado kun %s (%s)

en: Error trying to view file
eo: Eraro dum vidigo de dosiero

en: Error updating account record
eo: Eraro dum aktualigo de kontoregistro

en: Error while writing mailbox!
eo: Eraro dum skribado de poŝtfako!

en: Error. Preserving temporary file: %s
eo: Eraro.  Konservas dumtempan dosieron: %s

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
eo: Eraro: %s ne estas uzebla kiel la fina plusendilo de ĉeno.

en: Error: '%s' is a bad IDN.
eo: Eraro: '%s' estas malbona IDN.

en: Error: certification chain too long - stopping here
eo: Eraro: atestado-ĉeno tro longas -- haltas ĉi tie

en: Error: copy data failed
eo: Eraro: datenkopiado fiaskis

en: Error: decryption/verification failed: %s
eo: Eraro: malĉifrado/kontrolado fiaskis: %s

en: Error: multipart/signed has no protocol.
eo: Eraro: multipart/signed ne havas parametron 'protocol'!

en: Error: no TLS socket open
eo: Eraro: neniu TLS-konekto malfermita

en: Error: score: invalid number
eo: Eraro: score: nevalida nombro

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
eo: Eraro: ne povis krei OpenSSL-subprocezon!

en: Error: verification failed: %s
eo: Eraro: kontrolado fiaskis: %s

en: Evaluating cache...
eo: Pritaksas staplon...

en: Executing command on matching messages...
eo: Ruliĝas komando je trafataj mesaĝoj...

en: Exit
eo: Fino

en: Exit
eo: Eliri

en: Exit Mutt without saving?
eo: Eliri el Mutt sen skribi?

en: Exit Mutt?
eo: Ĉu eliri el Mutt?

en: Expired
eo: Eksvalidiĝinte

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
eo: Rekta elekto de ĉifra algoritmo per $ssl_ciphers ne subtenatas

en: Expunge failed
eo: Forviŝo malsukcesis

en: Expunging messages from server...
eo: Forviŝas mesaĝojn de la servilo...

en: Failed to figure out sender
eo: Malsukcesis eltrovi sendinton

en: Failed to find enough entropy on your system
eo: Ne trovis sufiĉe da entropio en via sistemo

en: Failed to parse mailto: link
eo: Malsukcesis analizi "mailto"-ligon

en: Failed to verify sender
eo: Malsukcesis kontroli sendinton

en: Failure to open file to parse headers.
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por analizi ĉapaĵojn.

en: Failure to open file to strip headers.
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por forigi ĉapaĵojn.

en: Failure to rename file.
eo: Malsukcesis renomi dosieron.

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
eo: Fatala eraro!  Ne eblis remalfermi poŝtfakon!

en: Fcc failed. (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip?
eo: Fcc malsukcesis: (r)eprovi, alternativa (p)oŝtfako, aŭ (n)e skribi?

en: Fcc mailbox
eo: Fcc-poŝtfako

en: Fetching PGP key...
eo: Prenas PGP-ŝlosilon...

en: Fetching flag updates...
eo: Prenas flago-aktualigojn...

en: Fetching list of messages...
eo: Prenas liston de mesaĝoj...

en: Fetching message headers...
eo: Prenas mesaĝoĉapojn...

en: Fetching message...
eo: Prenas mesaĝon...

en: File Mask:
eo: Dosieromasko:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
eo: Dosiero ekzistas; ĉu (s)urskribi, (a)ldoni, aŭ (n)uligi?

en: File is a directory, save under it?
eo: Tio estas dosierujo; ĉu skribi dosieron en ĝi?

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
eo: Dosiero estas dosierujo; ĉu skribi sub ĝi? [(j)es, (n)e, ĉ(i)uj]

en: File under directory:
eo: Dosiero en dosierujo:

en: Filling entropy pool: %s...
eo: Plenigas entropiujon: %s...

en: Filter through:
eo: Filtri tra:

en: Fingerprint:
eo: Fingrospuro:

en: First, please tag a message to be linked here
eo: Unue, bonvolu marki mesaĝon por ligi ĝin ĉi tie

en: Follow-up to %s%s?
eo: Ĉu respondi grupe al %s%s?

en: Forward MIME encapsulated?
eo: Ĉu plusendi MIME-pakita?

en: Forward as attachment?
eo: Ĉu plusendi kiel kunsendaĵon?

en: Forward as attachments?
eo: Ĉu plusendi kiel kunsendaĵojn?

en: Forward attachments?
eo: Ĉu plusendi kunsendaĵojn?

en: From:
eo: De:

en: Function not permitted in attach-message mode.
eo: Funkcio nepermesata dum elektado de aldonoj.

en: GPGME: CMS protocol not available
eo: GPGME: CMS-protokolo ne disponeblas

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
eo: GPGME: OpenPGP-protokolo ne disponeblas

en: GSSAPI authentication failed.
eo: GSSAPI-rajtiĝo malsukcesis.

en: Generate multipart/alternative content?
eo: Ĉu generi multipart/alternative-enhavon?

en: Generating autocrypt key...
eo: Generas autocrypt-ŝlosilon...

en: Getting folder list...
eo: Prenas liston de poŝtfakoj...

en: Good signature from:
eo: Bona subskribo de:

en: Group
eo: Respondi al grupo

en: Header search without header name: %s
eo: Ĉaposerĉo sen ĉaponomo: %s

en: Help
eo: Helpo

en: Help for %s
eo: Helpo por %s

en: Help is currently being shown.
eo: Helpo estas nun montrata.

en: History '%s'
eo: Historio '%s'

en: I don't know how to print %s attachments!
eo: Mi ne scias kiel presi %s-partojn!

en: I don't know how to print that!
eo: Mi ne scias presi tion!

en: I/O error
eo: eraro ĉe legado aŭ skribado

en: ID has undefined validity.
eo: ID havas nedifinitan validecon.

en: ID is expired/disabled/revoked.
eo: ID estas eksvalidiĝinta/malŝaltita/revokita.

en: ID is not trusted.
eo: ID ne fidatas.

en: ID is not valid.
eo: ID ne estas valida.

en: ID is only marginally valid.
eo: ID estas nur iomete valida.

en: Illegal S/MIME header
eo: Nevalida S/MIME-ĉapo

en: Illegal crypto header
eo: Nevalida kripto-ĉapo

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
eo: Malĝuste strukturita elemento por speco %s en "%s" linio %d

en: Include message in reply?
eo: Ĉu inkluzivi mesaĝon en respondo?

en: Including quoted message...
eo: Inkluzivas cititan mesaĝon...

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
eo: Ne eblas uzi PGP kun aldonaĵoj.  Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
eo: Enteksta PGP ne eblas kun format=flowed. Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Insert
eo: Enŝovi

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
eo: Entjera troo -- ne eblas asigni memoron!

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
eo: Entjera troo -- ne eblas asigni memoron.

en: Internal error.  Please submit a bug report.
eo: *Programeraro*.  Bonvolu raporti.

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Invalid POP URL: %s
eo: Nevalida POP-adreso: %s

en: Invalid SMTP URL: %s
eo: Nevalida SMTP-adreso: %s

en: Invalid day of month: %s
eo: Nevalida tago de monato: %s

en: Invalid encoding.
eo: Nevalida kodado.

en: Invalid index number.
eo: Nevalida indeksnumero.

en: Invalid message number.
eo: Nevalida mesaĝnumero.

en: Invalid month: %s
eo: Nevalida monato: %s

en: Invalid relative date: %s
eo: Nevalida relativa dato: %s

en: Invalid server response
eo: Nevalida respondo de servilo

en: Invalid value for option %s: "%s"
eo: Nevalida valoro por opcio %s: "%s"

en: Invoking PGP...
eo: Alvokas PGP...

en: Invoking S/MIME...
eo: Alvokas S/MIME...

en: Invoking autoview command: %s
eo: Alvokas aŭtomatan vidigon per: %s

en: Issued By:
eo: Eldonita de:

en: Jump to message:
eo: Salti al mesaĝo:

en: Jump to:
eo: Salti al:

en: Jumping is not implemented for dialogs.
eo: Saltado ne funkcias ĉe dialogoj.

en: Key Type:
eo: Ŝlosilspeco:

en: Key Usage:
eo: Ŝlosiluzado:

en: Key is not bound.
eo: Klavo ne estas difinita.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
eo: Klavo ne estas difinita.  Premu '%s' por helpo.

en: KeyID
eo: Ŝlosil-ID

en: LOGIN disabled on this server.
eo: LOGIN estas malŝaltita ĉe ĉi tiu servilo.

en: Label for certificate:
eo: Etikedo por atestilo:

en: Limit to messages matching:
eo: Limigi al mesaĝoj laŭ la ŝablono:

en: Limit: %s
eo: Ŝablono: %s

en: List actions only support mailto: URIs. (Try a browser?)
eo: List-agoj funkcias nur kun "mailto"-URI. (Provu per navigilo?)

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
eo: Tro da ŝlosoj; ĉu forigi la ŝloson por %s?

en: Logged out of IMAP servers.
eo: Elsalutis el IMAP-serviloj.

en: Logging in...
eo: Salutas...

en: Login failed.
eo: Saluto malsukcesis.

en: Looking for keys matching "%s"...
eo: Serĉas ŝlosilojn kiuj kongruas kun "%s"...

en: Looking up %s...
eo: Serĉas pri %s...

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
eo: MIME-speco ne difinita.  Ne eblas vidigi parton.

en: Macro loop detected.
eo: Cirkla makroo trovita.

en: Mail
eo: Nova mesaĝo

en: Mail not sent.
eo: Mesaĝo ne sendita.

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments.
eo: Mesaĝo ne sendita: ne eblas uzi enteksta PGP kun aldonaĵoj.

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed.
eo: Mesaĝo ne sendita: enteksta PGP ne eblas kun format=flowed.

en: Mail sent.
eo: Mesaĝo sendita.

en: Mailbox %s@%s closed
eo: Poŝtfako %s@%s fermita

en: Mailbox checkpointed.
eo: Poŝtfako sinkronigita.

en: Mailbox created.
eo: Poŝtfako kreita.

en: Mailbox deleted.
eo: Poŝtfako forviŝita.

en: Mailbox deletion failed.
eo: Forviŝo de poŝtfako malsukcesis.

en: Mailbox is corrupt!
eo: Poŝtfako estas fuŝita!

en: Mailbox is empty.
eo: Poŝtfako estas malplena.

en: Mailbox is marked unwritable. %s
eo: Poŝtfako estas markita kiel neskribebla. %s

en: Mailbox is read-only.
eo: Poŝtfako estas nurlega.

en: Mailbox is unchanged.
eo: Poŝtfako estas neŝanĝita.

en: Mailbox must have a name.
eo: Poŝtfako devas havi nomon.

en: Mailbox not deleted.
eo: Poŝtfako ne forviŝita.

en: Mailbox reconnected.  Some changes may have been lost.
eo: Poŝtfako rekonektita. Ŝanĝoj eble estas perditaj.

en: Mailbox renamed.
eo: Poŝtfako renomita.

en: Mailbox was corrupted!
eo: Poŝtfako fuŝiĝis!

en: Mailbox was externally modified.
eo: Poŝtfako estis modifita de ekstere.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
eo: Poŝtfako estis modifita de ekstere.  Flagoj povas esti malĝustaj.

en: Mailboxes [%d]
eo: Poŝtfakoj [%d]

en: Mailcap Edit entry requires %%s
eo: "edit" en Mailcap-dosiero postulas %%s

en: Mailcap compose entry requires %%s
eo: "compose" en Mailcap-dosiero postulas %%s

en: Make Alias
eo: Aldoni Nomon

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
eo: Multaj aliaj homoj ne menciitaj ĉi tie kontribuis programliniojn,
    riparojn, kaj sugestojn.

en: Marking %d messages deleted...
eo: Markas %d mesaĝojn kiel forviŝitajn...

en: Marking messages deleted...
eo: Markas mesaĝojn kiel forviŝitajn...

en: Mask
eo: Masko

en: Message bounced.
eo: Mesaĝo redirektita.

en: Message bound to %s.
eo: Mesaĝo ligiĝis al %s.

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
eo: Ne eblas sendi mesaĝon entekste.  Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Message contains:
eo: Mesaĝo enhavas:

en: Message could not be printed
eo: Ne eblis presi mesaĝon

en: Message file is empty!
eo: Mesaĝodosiero estas malplena!

en: Message not bounced.
eo: Mesaĝo ne redirektita.

en: Message not modified!
eo: Mesaĝo ne modifita!

en: Message postponed.
eo: Mesaĝo prokrastita.

en: Message printed
eo: Mesaĝo presita

en: Message written.
eo: Mesaĝo skribita.

en: Messages bounced.
eo: Mesaĝoj redirektitaj.

en: Messages could not be printed
eo: Ne eblis presi mesaĝojn

en: Messages not bounced.
eo: Mesaĝoj ne redirektitaj.

en: Messages printed
eo: Mesaĝoj presitaj

en: Missing arguments.
eo: Mankas argumentoj.

en: Missing blank line separator from output of "%s"!
eo: Mankas malplena linio (apartigilo) en eligo de "%s"!

en: Missing mime type from output of "%s"!
eo: Mankas MIME-speco en eligo de "%s"!

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
eo: Mixmaster-ĉenoj estas limigitaj al %d elementoj.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
eo: Mixmaster ne akceptas la kampon Cc aŭ Bcc en la ĉapo.

en: Move %d read messages to %s?
eo: Ĉu movi %d legitajn mesaĝojn al %s?

en: Moving read messages to %s...
eo: Movas legitajn mesaĝojn al %s...

en: Mutt with %?m?%m messages&no messages?%?n? [%n NEW]?
eo: Mutt kun %?m?%m mesaĝoj&neniu mesaĝo?%?n? [%n NOVA]?

en: MuttLisp: missing if condition: %s
eo: MuttLisp: mankas kondiĉo de "if": %s

en: MuttLisp: no such function %s
eo: MuttLisp: ne ekzistas funkcio %s

en: MuttLisp: unclosed backticks: %s
eo: MuttLisp: nefermita `: %s

en: MuttLisp: unclosed list: %s
eo: MuttList: nefermita listo: %s

en: Name:
eo: Nomo:

en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
eo: Nek mailcap_path nek MAILCAPS estas specifita

en: New Query
eo: Nova Demando

en: New file name:
eo: Nova dosieronomo:

en: New file:
eo: Nova dosiero:

en: New mail in
eo: Nova mesaĝo en

en: New mail in this mailbox.
eo: Nova mesaĝo en ĉi tiu poŝtfako

en: Next
eo: Sekva

en: NextPg
eo: SekvPĝ

en: No
eo: Ne

en: No (valid) autocrypt key found for %s.
eo: Nenia (valida) autocrypt-ŝlosilo trovita por %s.

en: No (valid) certificate found for %s.
eo: Nenia (valida) atestilo trovita por %s.

en: No Message-ID: header available to link thread
eo: Neniu 'Message-ID:'-ĉapaĵo disponeblas por ligi fadenon

en: No PGP backend configured
eo: PGP-modulo ne estas agordita

en: No S/MIME backend configured
eo: S/MIME-modulo ne estas agordita

en: No attachments, abort sending?
eo: Mankas kunsendaĵoj; ĉu haltigi sendon?

en: No authenticators available
eo: Nenia rajtiĝilo disponeblas

en: No backgrounded editing sessions.
eo: Mankas fonaj redaktoseancoj.

en: No boundary parameter found! [report this error]
eo: Nenia limparametro trovita! (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
eo: Nenia kriptografia modulo estas difinita. Malaktivigas mesaĝosekurecon.

en: No decryption engine available for message
eo: Nenia malĉifroproceduro estas disponata por mesaĝo

en: No entries.
eo: Neniaj registroj.

en: No files match the file mask
eo: Neniu dosiero kongruas kun la dosieromasko

en: No from address given
eo: Neniu 'de'-adreso indikatas

en: No incoming mailboxes defined.
eo: Neniu enir-poŝtfako estas difinita.

en: No labels changed.
eo: Neniu etikedo ŝanĝiĝis.

en: No limit pattern is in effect.
eo: Nenia ŝablono estas aktiva.

en: No lines in message.
eo: Nul linioj en mesaĝo.

en: No list action available for %s.
eo: Nenia list-ago disponata por %s.

en: No mailbox is open.
eo: Neniu poŝtfako estas malfermita.

en: No mailbox with new mail.
eo: Mankas poŝtfako kun nova poŝto.

en: No mailbox.
eo: Mankas poŝtfako.

en: No mailboxes have new mail
eo: Neniu poŝtfako havas novan poŝton.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
eo: En la Mailcap-dosiero mankas "compose" por %s; malplena dosiero estas kreita.

en: No mailcap edit entry for %s
eo: En la Mailcap-dosiero mankas "edit" por %s

en: No mailing lists found!
eo: Neniu dissendolisto trovita!

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
eo: Neniu Mailcap-regulo kongruas.  Traktas kiel tekston.

en: No message ID to macro.
eo: Mesaĝa ID mankas en indekso.

en: No messages in that folder.
eo: Ne estas mesaĝoj en tiu poŝtfako.

en: No messages matched criteria.
eo: Mankas mesaĝoj kiuj plenumas la kondiĉojn.

en: No more quoted text.
eo: Ne plu da citita teksto.

en: No more threads.
eo: Ne restas fadenoj.

en: No more unquoted text after quoted text.
eo: Ne plu da necitita teksto post citita teksto.

en: No new mail in POP mailbox.
eo: Malestas novaj mesaĝoj en POP-poŝtfako.

en: No new messages in this limited view.
eo: Malestas novaj mesaĝoj en ĉi tiu limigita rigardo.

en: No new messages.
eo: Malestas novaj mesaĝoj.

en: No output from OpenSSL...
eo: Nenia eliro de OpenSSL...

en: No postponed messages.
eo: Malestas prokrastitaj mesaĝoj.

en: No printing command has been defined.
eo: Neniu pres-komando estas difinita.

en: No recipients are specified!
eo: Neniu ricevanto estas specifita!

en: No recipients specified.
eo: Nenia ricevonto specifita.

en: No recipients were specified.
eo: Neniuj ricevantoj estis specifitaj.

en: No secret keys found
eo: Neniu sekreta ŝlosilo trovita

en: No subject specified.
eo: Temlinio ne specifita.

en: No subject, abort sending?
eo: Mankas temlinio; ĉu haltigi sendon?

en: No subject, abort?
eo: Mankas temlinio; ĉu nuligi?

en: No subject, aborting.
eo: Mankas temlinio; eliras.

en: No such folder
eo: Poŝtfako ne ekzistas

en: No tagged entries.
eo: Mankas markitaj registroj.

en: No tagged messages are visible!
eo: Neniuj markitaj mesaĝoj estas videblaj!

en: No tagged messages.
eo: Mankas markitaj mesaĝoj.

en: No text past headers.
eo: Neniom da teksto post ĉapaĵo.

en: No thread linked
eo: Neniu fadeno ligita

en: No undeleted messages.
eo: Malestas malforviŝitaj mesaĝoj.

en: No unread messages in this limited view.
eo: Malestas nelegitaj mesaĝoj en ĉi tiu limigita rigardo.

en: No unread messages.
eo: Malestas nelegitaj mesaĝoj.

en: No visible messages.
eo: Malestas videblaj mesaĝoj.

en: None
eo: Nenio

en: Not available in this menu.
eo: Ne disponeblas en ĉi tiu menuo.

en: Not enough subexpressions for template
eo: Malsufiĉaj subesprimoj por ŝablono

en: Not found.
eo: Ne trovita.

en: Not supported
eo: Ne subtenatas

en: Nothing to do.
eo: Nenio farenda.

en: OK
eo: Bone

en: Off
eo: Malaktiva

en: On %d, %n wrote:
eo: Je %d, %n skribis:

en: One or more parts of this message could not be displayed
eo: Unu aŭ pluraj partoj de ĉi tiu mesaĝo ne montriĝeblas

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
eo: Mutt kapablas forviŝi nur multipart-partojn.

en: Open mailbox
eo: Malfermi poŝtfakon

en: Open mailbox in read-only mode
eo: Malfermi poŝtfakon nurlege

en: Open mailbox to attach message from
eo: Malfermu poŝtfakon por aldoni mesaĝon el ĝi

en: Out of memory!
eo: Mankas sufiĉa memoro!

en: Output of the delivery process
eo: Eligo de la liverprocezo

en: Owner
eo: Estro

en: PATTERN
eo: ŜABLONO

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, %s, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, %s, aŭ (f)orgesi?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, aŭ (f)orgesi?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, "s/(m)ime", aŭ (f)orgesi?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, s/(m)ime, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, %s, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, s/(m)ime, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

en: PGP Key %s.
eo: PGP-ŝlosilo %s.

en: PGP Key 0x%s.
eo: PGP-ŝlosilo 0x%s.

en: PGP already selected. Clear & continue ?
eo: PGP jam elektita.  Ĉu nuligi kaj daŭrigi?

en: PGP and S/MIME keys matching
eo: PGP- kaj S/MIME-ŝlosiloj kongruaj

en: PGP keys matching
eo: PGP-ŝlosiloj kongruaj

en: PGP keys matching "%s".
eo: PGP-ŝlosiloj kiuj kongruas kun "%s".

en: PGP keys matching <%s>.
eo: PGP-ŝlosiloj kiuj kongruas kun <%s>.

en: PGP message is not encrypted.
eo: PGP-mesaĝo ne estas ĉifrita.

en: PGP message successfully decrypted.
eo: PGP-mesaĝo estis sukcese malĉifrita.

en: PGP passphrase forgotten.
eo: PGP-pasfrazo forgesita.

en: PGP signature could NOT be verified.
eo: PGP-subskribo NE povis esti kontrolita.

en: PGP signature successfully verified.
eo: PGP-subskribo estas sukcese kontrolita.

en: PGP/M(i)ME
eo: PGP/MIM(e)

en: PKA verified signer's address is:
eo: PKA-kontrolita adreso de subskribinto estas:

en: POP host is not defined.
eo: POP-servilo ne estas difinita.

en: POP timestamp is invalid!
eo: POP-horstampo malvalidas!

en: Parent message is not available.
eo: Patra mesaĝo ne estas havebla.

en: Parent message is not visible in this limited view.
eo: Patra mesaĝo ne estas videbla en ĉi tiu limigita rigardo.

en: Passphrase(s) forgotten.
eo: Pasfrazo(j) forgesita(j).

en: Password for %s client cert:
eo: Pasvorto por klientatestilo de %s:

en: Password for %s@%s:
eo: Pasvorto por %s@%s:

en: Pattern modifier '~%c' is disabled.
eo: La modifilo '~%c' ne estas disponata.

en: Patterns
eo: Ŝablonoj

en: Personal name:
eo: Plena nomo:

en: Pipe
eo: Tubo

en: Pipe to command:
eo: Filtri per komando:

en: Pipe to:
eo: Trakti per:

en: Please enter a single email address
eo: Bonvolu doni unu retadreson

en: Please enter the key ID:
eo: Bonvolu doni la ŝlosilidentigilon:

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
eo: Bonvolu doni ĝustan valoron al "hostname" kiam vi uzas mixmaster!

en: Post
eo: Afiŝi

en: Postpone this message?
eo: Ĉu prokrasti ĉi tiun mesaĝon?

en: Postponed Messages
eo: Prokrastitaj Mesaĝoj

en: Preconnect command failed.
eo: Antaŭkonekta komando malsukcesis.

en: Prefer encryption?
eo: Ĉu preferi ĉifradon?

en: Preparing forwarded message...
eo: Pretigas plusenditan mesaĝon...

en: Press any key to continue...
eo: Premu klavon por daŭrigi...

en: PrevPg
eo: AntPĝ

en: Prf Encr
eo: Pref Ĉifr

en: Print
eo: Presi

en: Print attachment?
eo: Ĉu presi parton?

en: Print message?
eo: Ĉu presi mesaĝon?

en: Print tagged attachment(s)?
eo: Ĉu presi markitajn partojn?

en: Print tagged messages?
eo: Ĉu presi markitajn mesaĝojn?

en: Problem signature from:
eo: Problema subskribo de:

en: Process is still running. Really select?
eo: Procezo ankoraŭ ruliĝas. Ĉu vere elekti?

en: Purge %d deleted message?
eo: Ĉu forpurigi %d forviŝitan mesaĝon?

en: Purge %d deleted messages?
eo: Ĉu forpurigi %d forviŝitajn mesaĝojn?

en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
eo: QRESYNC malsukcesis. Remalfermas poŝtfakon.

en: Query '%s'
eo: Demando '%s'

en: Query command not defined.
eo: Demandokomando ne difinita.

en: Query:
eo: Demando:

en: Quit
eo: Fini

en: Quit Mutt?
eo: Ĉu eliri el Mutt?

en: RANGE
eo: GAMO

en: Reading %s...
eo: Legiĝas %s...

en: Reading new messages (%d bytes)...
eo: Legas novajn mesaĝojn (%d bitokojn)...

en: Really delete account "%s"?
eo: Ĉu vere forviŝi la konton "%s"?

en: Really delete mailbox "%s"?
eo: Ĉu vere forviŝi la poŝtfakon "%s"?

en: Recall postponed message?
eo: Ĉu revoki prokrastitan mesaĝon?

en: Recoding only affects text attachments.
eo: Rekodado efikas nur al tekstaj partoj.

en: Recommendation:
eo: Rekomendo:

en: Reconnect failed.  Mailbox closed.
eo: Rekonekto malsukcesis. Poŝtfako fermita.

en: Reconnect succeeded.
eo: Rekonekto sukcesis.

en: Redraw
eo: Redesegni

en: Rename failed: %s
eo: Renomado malsukcesis: %s

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
eo: Renomado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: Rename mailbox %s to:
eo: Renomi poŝtfakon %s al:

en: Rename to:
eo: Renomi al:

en: Reopening mailbox...
eo: Remalfermas poŝtfakon...

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply to %s%s?
eo: Ĉu respondi al %s%s?

en: Reply-To:
eo: Respondo-Al:

en: Resume
eo: Redaŭrigi

en: Rev-Sort Date/Frm/Recv/Subj/tO/Thread/Unsort/siZe/sCore/sPam/Label?:
eo: Inverse laŭ Dato/dE/Ricev/Temo/Al/Faden/Neorde/Grando/Poent/spaM/Etikedo?:

en: Reverse search for:
eo: Inversa serĉo pri:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, (c)ount, (u)nread, or do(n)'t sort?
eo: Inversa ordigo laŭ (d)ato, (a)lfabete, (g)rando, (n)ombro, ne(l)egitaj, aŭ (s)en ordigo?

en: Revoked
eo: Revokite

en: Root message is not visible in this limited view.
eo: Radika mesaĝo ne estas videbla en ĉi tiu limigita rigardo.

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (p)er, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (s)ubskribi, ĉifri (p)er, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, aŭ (f)orgesi?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, "(p)gp", aŭ (f)orgesi?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, (p)gp, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: S/MIME (s)ubskribi, (k)iel, ĉifri (p)er, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: S/MIME (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (p)gp, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
eo: S/MIME jam elektita.  Ĉu nuligi kaj daŭrigi?

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
eo: Posedanto de S/MIME-atestilo ne kongruas kun sendinto.

en: S/MIME certificates matching "%s".
eo: S/MIME-atestiloj kiuj kongruas kun "%s".

en: S/MIME keys matching
eo: S/MIME-ŝlosiloj kongruaj

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
eo: S/MIME-mesaĝoj sen informoj pri enhavo ne funkcias.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
eo: S/MIME-subskribo NE povis esti kontrolita.

en: S/MIME signature successfully verified.
eo: S/MIME-subskribo estis sukcese kontrolita.

en: SASL authentication failed
eo: SASL-rajtiĝo malsukcesis

en: SASL authentication failed.
eo: SASL-rajtiĝo malsukcesis.

en: SHA1 Fingerprint: %s
eo: SHA1-fingrospuro: %s

en: SHA256 Fingerprint:
eo: SHA256-fingrospuro:

en: SMTP authentication method %s requires SASL
eo: SMTP-rajtiĝo-metodo %s bezonas SASL

en: SMTP authentication requires SASL
eo: SMTP-rajtiĝo bezonas SASL

en: SMTP session failed: %s
eo: SMTP-konekto malsukcesis: %s

en: SMTP session failed: read error
eo: SMTP-konekto malsukcesis: legeraro

en: SMTP session failed: unable to open %s
eo: SMTP-konekto malsukcesis: ne povis malfermi %s

en: SMTP session failed: write error
eo: SMTP-konekto malsukcesis: skriberaro

en: SSL Certificate check (certificate %d of %d in chain)
eo: Kontrolo de SSL-atestilo (%d de %d en ĉeno)

en: SSL disabled due to the lack of entropy
eo: SSL malŝaltita pro manko de entropio

en: SSL failed: %s
eo: SSL malsukcesis: %s

en: SSL is unavailable.
eo: SSL ne disponeblas.

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
eo: SSL/TLS-konekto per %s (%s/%s/%s)

en: Save
eo: Skribi

en: Save a copy of this message?
eo: Ĉu skribi kopion de ĉi tiu mesaĝo?

en: Save attachments in Fcc?
eo: Ĉu konservi kunsendaĵojn en Fcc?

en: Save to file:
eo: Skribi al dosiero:

en: Save%s to mailbox
eo: Skribi%s al poŝtfako

en: Saving Fcc to %s
eo: Skribas Fcc al %s

en: Saving changed messages... [%d/%d]
eo: Skribas ŝanĝitajn mesaĝojn... [%d/%d]

en: Saving tagged messages...
eo: Skribas markitajn mesaĝojn...

en: Saving...
eo: Skribas...

en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
eo: Ĉu traserĉi poŝtfakon pri autocrypt-kampoj?

en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
eo: Ĉu traserĉi alian poŝtfakon pri autocrypt-kampoj?

en: Scan mailbox
eo: Traserĉi poŝtfakon

en: Scanning %s...
eo: Traserĉas %s...

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for:
eo: Serĉi pri:

en: Search hit bottom without finding match
eo: Serĉo atingis la finon sen trovi trafon

en: Search hit top without finding match
eo: Serĉo atingis la komencon sen trovi trafon

en: Search interrupted.
eo: Serĉo interrompita.

en: Search is not implemented for this menu.
eo: Serĉo ne eblas por ĉi tiu menuo.

en: Search wrapped to bottom.
eo: Serĉo rekomencis ĉe la fino.

en: Search wrapped to top.
eo: Serĉo rekomencis ĉe la komenco.

en: Searching...
eo: Serĉas...

en: Secure connection with TLS?
eo: Ĉu sekura konekto per TLS?

en: Security:
eo: Sekureco:

en: Select
eo: Elekto

en: Select
eo: Elekti

en: Select a remailer chain.
eo: Elekti plusendiloĉenon.

en: Selecting %s...
eo: Elektas %s...

en: Send
eo: Sendi

en: Send attachment with name:
eo: Sendi parton kun nomo:

en: Sending in background.
eo: Sendas en fono.

en: Sending message...
eo: Sendas mesaĝon...

en: Serial-No:
eo: Seri-numero:

en: Server certificate has expired
eo: Atestilo de servilo estas eksvalidiĝinta

en: Server certificate is not yet valid
eo: Atestilo de servilo ankoraŭ ne validas

en: Server closed connection!
eo: Servilo fermis la konekton!

en: Set flag
eo: Ŝalti flagon

en: Setting reply flags.
eo: Ŝaltas respondoflagojn.

en: Shell command:
eo: Ŝelkomando:

en: Sign
eo: Subskribi

en: Sign as:
eo: Subskribi kiel:

en: Sign, Encrypt
eo: Subskribi, Ĉifri

en: Sort Date/Frm/Recv/Subj/tO/Thread/Unsort/siZe/sCore/sPam/Label?:
eo: Ordigo laŭ Dato/dE/Ricev/Temo/Al/Faden/Neorde/Grando/Poent/spaM/Etikedo?:

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, (c)ount, (u)nread, or do(n)'t sort?
eo: Ordigo laŭ (d)ato, (a)lfabete, (g)rando, (n)ombro, ne(l)egitaj, aŭ (s)en ordigo?

en: Sorting mailbox...
eo: Ordigas poŝtfakon...

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
eo: Ne eblas strukturaj ŝanĝoj de malĉifritaj partoj

en: Subj
eo: Temo

en: Subject:
eo: Temo:

en: Subkey:
eo: Subŝlosilo:

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subscribed [%s], File mask: %s
eo: Abonita [%s], Dosieromasko: %s

en: Subscribed to %s
eo: Abonas %s

en: Subscribing to %s...
eo: Abonas %s...

en: Tag messages matching:
eo: Marki mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Tag the messages you want to attach!
eo: Marku la mesaĝojn kiujn vi volas aldoni!

en: Tagging is not supported.
eo: Markado ne funkcias.

en: Tgl Active
eo: Inv Aktiva

en: That message is not visible.
eo: Tiu mesaĝo ne estas videbla.

en: The CRL is not available
eo: CRL ne disponeblas

en: The current attachment will be converted.
eo: Ĉi tiu parto estos konvertita.

en: The current attachment won't be converted.
eo: Ĉi tiu parto ne estos konvertita.

en: The key %s is not usable for autocrypt
eo: La ŝlosilo %s ne estas uzebla por autocrypt

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
eo: La mesaĝindekso estas malĝusta.  Provu remalfermi la poŝtfakon.

en: The remailer chain is already empty.
eo: La plusendiloĉeno estas jam malplena.

en: There are $background_edit sessions. Really quit Mutt?
eo: Funkcias $background_edit-seancoj. Ĉu vere eliri el Mutt?

en: There are no attachments.
eo: Mankas mesaĝopartoj.

en: There are no messages.
eo: Ne estas mesaĝoj.

en: There are no subparts to show!
eo: Mankas subpartoj por montri!

en: There was a problem decoding the message for attachment.  Try again with decoding turned off?
eo: Problemo ĉe malkodado de mesaĝo por kunsendaĵo. Ĉu provi denove sen malkodado?

en: There was a problem decrypting the message for attachment.  Try again with decryption turned off?
eo: Problemo ĉe malĉifrado de mesaĝo por kunsendaĵo. Ĉu provi denove sen malĉifrado?

en: There was an error displaying all or part of the message
eo: Eraro dum vidigo de tuta mesaĝo aŭ parto de ĝi

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
eo: Ĉi tiu IMAP-servilo estas antikva.  Mutt ne funkcias kun ĝi.

en: This certificate belongs to:
eo: Ĉi tiu atestilo apartenas al:

en: This certificate is valid
eo: Ĉi tiu atestilo estas valida

en: This certificate was issued by:
eo: Ĉi tiu atestilo estis eldonita de:

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo ne estas uzebla: eksvalidiĝinta/malŝaltita/revokita.

en: Thread broken
eo: Fadeno rompiĝis

en: Thread cannot be broken, message is not part of a thread
eo: Ne eblas rompi fadenon; mesaĝo ne estas parto de fadeno

en: Thread contains unread messages.
eo: Fadeno enhavas nelegitajn mesaĝojn.

en: Threading is not enabled.
eo: Fadenoj ne estas ŝaltitaj.

en: Threads linked
eo: Fadenoj ligitaj

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
eo: Tro da tempo pasis dum provado akiri fcntl-ŝloson!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
eo: Tro da tempo pasis dum provado akiri flock-ŝloson!

en: To
eo: Al

en: To contact the developers, please mail to <mutt-dev@mutt.org>.
    To report a bug, please contact the Mutt maintainers via gitlab:
        https://gitlab.com/muttmua/mutt/issues
eo: Por kontakti la kreantojn, bonvolu skribi al <mutt-dev@mutt.org>.
    Por raporti cimon, bonvolu kontakti la Mutt-vartantojn per gitlab:
        https://gitlab.com/muttmua/mutt/issues

en: To view all messages, limit to "all".
eo: Por vidi ĉiujn mesaĝojn, limigu al "all".

en: To:
eo: Al:

en: Toggle display of subparts
eo: ŝalti aŭ malŝalti montradon de subpartoj

en: Top of message is shown.
eo: Vi estas ĉe la komenco de la mesaĝo

en: Trusted
eo: Fidate

en: Trying to extract PGP keys...
eo: Provas eltiri PGP-ŝlosilojn...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
eo: Provas eltiri S/MIME-atestilojn...

en: Trying to reconnect...
eo: Klopodas rekonekti...

en: Tunnel error talking to %s: %s
eo: Tuneleraro dum komunikado kun %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
eo: Tunelo al %s donis eraron %d (%s)

en: Type '%s' to background compose session.
eo: Tajpu '%s' por enfonigi redaktoseancon

en: Unable to append to trash folder
eo: Ne povas aldoni al rubujo

en: Unable to attach %s!
eo: Ne eblas aldoni %s!

en: Unable to attach!
eo: Ne eblas aldoni!

en: Unable to create SSL context
eo: Malsukcesis krei SSL-kuntekston

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
eo: Ne eblas preni ĉapojn de ĉi tiu versio de IMAP-servilo.

en: Unable to get certificate from peer
eo: Ne eblas akiri SSL-atestilon

en: Unable to leave messages on server.
eo: Ne eblas lasi mesaĝojn ĉe la servilo.

en: Unable to lock mailbox!
eo: Ne eblis ŝlosi poŝtfakon!

en: Unable to open autocrypt database %s
eo: Ne povas malfermi autocrypt-datenaron %s

en: Unable to open mailbox %s
eo: Ne eblas malfermi poŝtfakon %s

en: Unable to open temporary file!
eo: Ne eblas malfermi dumtempan dosieron!

en: Unable to save attachments to %s.  Using cwd
eo: Ne povas skribi partojn al %s. Uzas cwd

en: Unable to write %s!
eo: Ne povas skribi %s!

en: Undel
eo: Malforviŝi

en: Undelete messages matching:
eo: Malforviŝi mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Unknown Content-Type %s
eo: Nekonata Content-Type %s

en: Unknown SASL profile
eo: Nekonata SASL-profilo

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: Unsubscribed from %s
eo: Malabonis %s

en: Unsubscribing from %s...
eo: Malabonas %s...

en: Unsupported mailbox type for appending.
eo: Nesubtenata poŝtfaktipo por aldoni.

en: Untag messages matching:
eo: Malmarki mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Unverified
eo: Nekontrolite

en: Uploading message...
eo: Alŝutas mesaĝon...

en: Usage: set variable=yes|no
eo: Uzmaniero:  set variablo=yes|no

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
eo: Uzu 'toggle-write' por reebligi skribon!

en: Use keyID = "%s" for %s?
eo: Ĉu uzi keyID = "%s" por %s?

en: Username at %s:
eo: Uzantonomo ĉe %s:

en: Valid From:
eo: Valida de:

en: Valid To:
eo: Valida ĝis:

en: Verified
eo: Kontrolite

en: Verify signature?
eo: Ĉu kontroli subskribon?

en: Verifying message indexes...
eo: Kontrolas mesaĝindeksojn...

en: View Attachm.
eo: Vidi Partojn

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
eo: AVERTO!  Vi estas surskribonta %s; ĉu daŭrigi?

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
eo: AVERTO: NE estas certe ke la ŝlosilo apartenas al la persono nomita supre

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
eo: AVERTO: PKA-registro ne kongruas kun adreso de subskribinto:

en: WARNING: Server certificate has been revoked
eo: AVERTO: Atestilo de servilo estas revokita

en: WARNING: Server certificate has expired
eo: AVERTO: Atestilo de servilo estas eksvalidiĝinta

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
eo: AVERTO: Atestilo de servilo ankoraŭ ne validas

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
eo: AVERTO: Nomo de serviloj ne kongruas kun atestilo

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
eo: AVERTO: Subskribinto de servilo-atestilo ne estas CA

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
eo: AVERTO: La ŝlosilo NE APARTENAS al la persono nomita supre

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
eo: AVERTO: Ni havas NENIAN indikon, ĉu la ŝlosilo apartenas al la persono nomita supre

en: Waiting for editor to exit
eo: Atendas, ĝis redaktilo finos

en: Waiting for fcntl lock... %d
eo: Atendas fcntl-ŝloson... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
eo: Atendas flock-ŝloson... %d

en: Waiting for response...
eo: Atendas respondon...

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
eo: Averto: '%s' estas malbona IDN.

en: Warning: At least one certification key has expired
eo: Averto: Almenaŭ unu atestila ŝlosilo eksvalidiĝis

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
eo: Averto: Malbona IDN '%s' en adreso '%s'.

en: Warning: Couldn't save certificate
eo: Averto: Ne eblis skribi atestilon

en: Warning: One of the keys has been revoked
eo: Averto: Unu el la ŝlosiloj estas revokita

en: Warning: Part of this message has not been signed.
eo: Averto: Parto de ĉi tiu mesaĝo ne estis subskribita.

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
eo: Averto: servila atestilo estas subskribita kun malsekura algoritmo

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
eo: Averto: La ŝlosilo uzita por krei la subskribon eksvalidiĝis je:

en: Warning: The signature expired at:
eo: Averto: La subskribo eksvalidiĝis je:

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
eo: Averto: Ĉi tiu nomo eble ne funkcios.  Ĉu ripari ĝin?

en: Warning: clearing unexpected server data before TLS negotiation
eo: Averto: forigas neatenditajn datenojn de servilo antaŭ TLS-negoco

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
eo: Averto: eraro dum funkciigo de ssl_verify_partial_chains

en: Warning: message contains no From: header
eo: Averto: mesaĝo malhavas 'From:'-ĉapaĵon

en: Warning: unable to set TLS SNI host name
eo: Averto: ne povas difini TLS-SNI-retnomon

en: What we have here is a failure to make an attachment
eo: Malsukcesis krei kunsendaĵon

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
eo: Skribo malsukcesis!  Skribis partan poŝtfakon al %s

en: Write fault!
eo: Skriberaro!

en: Write message to mailbox
eo: Skribi mesaĝon al poŝtfako

en: Writing %s...
eo: Skribiĝas %s...

en: Writing message to %s ...
eo: Skribas mesaĝon al %s...

en: Yes
eo: Jes

en: You already have an alias defined with that name!
eo: En la adresaro jam estas nomo kun tiu adreso!

en: You already have the first chain element selected.
eo: Vi jam elektis la unuan elementon de la ĉeno.

en: You already have the last chain element selected.
eo: Vi jam elektis la lastan elementon de la ĉeno.

en: You are on the first entry.
eo: Ĉi tiu estas la unua elemento.

en: You are on the first message.
eo: Vi estas ĉe la unua mesaĝo.

en: You are on the first page.
eo: Ĉi tiu estas la unua paĝo.

en: You are on the first thread.
eo: Vi estas ĉe la unua fadeno.

en: You are on the last entry.
eo: Ĉi tiu estas la lasta elemento.

en: You are on the last message.
eo: Vi estas ĉe la lasta mesaĝo.

en: You are on the last page.
eo: Ĉi tiu estas la lasta paĝo.

en: You cannot scroll down farther.
eo: Ne eblas rulumi pli malsupren.

en: You cannot scroll up farther.
eo: Ne eblas rulumi pli supren.

en: You have no aliases!
eo: Vi ne havas adresaron!

en: You may not delete the only attachment.
eo: Vi ne povas forviŝi la solan parton.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
eo: Vi povas redirekti nur message/rfc822-partojn.

en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts.
eo: Eblas verki al sendinto nur ĉe message/rfc822-partoj.

en: [%s = %s] Accept?
eo: [%s = %s] Ĉu akcepti?

en: [-- %s output follows%s --]
eo: [-- %s eligo sekvas%s --]

en: [-- %s/%s is unsupported
eo: [-- %s/%s ne estas konata

en: [-- Attachment #%d
eo: [-- Parto #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
eo: [-- Erareligo de %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
eo: [-- Aŭtomata vidigo per %s --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
eo: [-- KOMENCO DE PGP-MESAĜO --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eo: [-- KOMENCO DE PUBLIKA PGP-ŜLOSILO --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
eo: [-- KOMENCO DE PGP-SUBSKRIBITA MESAĜO --]

en: [-- Begin signature information --]
eo: [-- Komenco de subskribinformo --]

en: [-- Can't run %s. --]
eo: [-- Ne eblas ruli %s. --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
eo: [-- FINO DE PGP-MESAĜO --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eo: [-- FINO DE PUBLIKA PGP-ŜLOSILO --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
eo: [-- FINO DE PGP-SUBSKRIBITA MESAĜO --]

en: [-- End of OpenSSL output --]
eo: [-- Fino de OpenSSL-eligo --]

en: [-- End of PGP output --]
eo: [-- Fino de PGP-eligo --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
eo: [-- Fino de PGP/MIME-ĉifritaj datenoj --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
eo: [-- Fino de PGP/MIME-subskribitaj kaj -ĉifritaj datenoj --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
eo: [-- Fino de S/MIME-ĉifritaj datenoj --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
eo: [-- Fino de S/MIME-subskribitaj datenoj --]

en: [-- End signature information --]
eo: [-- Fino de subskribo-informoj --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
eo: [-- Eraro: Neniu parto de Multipart/Alternative estis montrebla! --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature! --]
eo: [-- Eraro: Mankanta aŭ misa multipart/signed-subskribo! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
eo: [-- Eraro: nekonata multipart/signed-protokolo %s! --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei PGP-subprocezon! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei dumtempan dosieron! --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
eo: [-- Eraro: ne eblas trovi komencon de PGP-mesaĝo! --]

en: [-- Error: decryption failed --]
eo: [-- Eraro: malĉifrado malsukcesis --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
eo: [-- Eraro: malĉifrado fiaskis: %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
eo: [-- Eraro: parto message/external ne havas parametro access-type --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei OpenSSL-subprocezon! --]

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei PGP-subprocezon! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas PGP/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas PGP/MIME-subskribitaj kaj -ĉifritaj --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-subskribitaj --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-subskribitaj --]

en: [-- The following data is signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas subskribitaj --]

en: [-- This %s/%s attachment
eo: [-- Ĉi tiu %s/%s-parto

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
eo: [-- Ĉi tiu %s/%s-parto ne estas inkluzivita, --]

en: [-- This is an attachment
eo: [-- Ĉi tiu estas parto

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
eo: [-- Speco: %s/%s, Kodado: %s, Grando: %s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
eo: [-- Averto: ne eblas trovi subskribon. --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
eo: [-- Averto: ne eblas kontroli %s/%s-subskribojn. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
eo: [-- kaj Mutt ne kapablas je la indikita alirmaniero %s. --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
eo: [-- kaj la indikita ekstera fonto eksvalidiĝis. --]

en: [-- name: %s --]
eo: [-- nomo: %s --]

en: [-- on %s --]
eo: [-- je %s --]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nevalida DN)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nevalida kodado)]

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nekonata kodado)]

en: [Disabled]
eo: [Malŝaltita]

en: [Expired]
eo: [Eksvalidiĝinte]

en: [Invalid]
eo: [Nevalida]

en: [Revoked]
eo: [Revokite]

en: [invalid date]
eo: [nevalida dato]

en: [unable to calculate]
eo: [ne eblas kalkuli]

en: _maildir_commit_message(): unable to set time on file
eo: _maildir_commit_message(): ne eblas ŝanĝi tempon de dosiero

en: accept the chain constructed
eo: akcepti la konstruitan ĉenon

en: active
eo: aktiva

en: add, change, or delete a message's label
eo: alkroĉi, ŝanĝi, aŭ forigi mesaĝa etikedo

en: aka:
eo: alinome:

en: alias: no address
eo: adresaro: mankas adreso

en: all messages
eo: ĉiuj mesaĝoj

en: already read messages
eo: jam legitaj mesaĝoj

en: ambiguous specification of secret key `%s'
eo: plursenca specifo de sekreta ŝlosilo '%s'

en: append a remailer to the chain
eo: aldoni plusendilon al la ĉeno

en: append new query results to current results
eo: aldoni novajn demandrezultojn al jamaj rezultoj

en: apply next function ONLY to tagged messages
eo: apliki la sekvan funkcion NUR al markitaj mesaĝoj

en: apply next function to tagged messages
eo: apliki la sekvan komandon al ĉiuj markitaj mesaĝoj

en: attach a PGP public key
eo: aldoni publikan PGP-ŝlosilon

en: attach file(s) to this message
eo: aldoni dosiero(j)n al ĉi tiu mesaĝo

en: attach message(s) to this message
eo: aldoni mesaĝo(j)n al ĉi tiu mesaĝo

en: attachments: invalid disposition
eo: attachments: nevalida dispozicio

en: attachments: no disposition
eo: attachments: mankas dispozicio

en: badly formatted command string
eo: malbone aranĝita komandoĉeno

en: bind: too many arguments
eo: bind: tro da argumentoj

en: break the thread in two
eo: duigi la fadenon

en: calculate message statistics for all mailboxes
eo: kalkuli mesaĝostatistikojn de ĉiuj poŝtfakoj

en: cannot get certificate common name
eo: ne eblas akiri atestilan normalan nomon

en: cannot get certificate subject
eo: ne eblas akiri atestilan temon

en: capitalize the word
eo: majuskligi la vorton

en: certificate owner does not match hostname %s
eo: posedanto de atestilo ne kongruas kun komputilretnomo %s

en: certification
eo: atestado

en: change directories
eo: ŝanĝi la dosierujon

en: check for classic PGP
eo: kontroli pri klasika PGP

en: check mailboxes for new mail
eo: kontroli poŝtfakojn pri novaj mesaĝoj

en: clear a status flag from a message
eo: malŝalti flagon ĉe mesaĝo

en: clear and redraw the screen
eo: rekrei la enhavon de la ekrano

en: collapse/uncollapse all threads
eo: (mal)kolapsigi ĉiujn fadenojn

en: collapse/uncollapse current thread
eo: (mal)kolapsigi la aktualan fadenon

en: color: too few arguments
eo: color: nesufiĉe da argumentoj

en: complete address with query
eo: kompletigi adreson kun demando

en: complete filename or alias
eo: kompletigi dosieronomon aŭ nomon el la adresaro

en: compose a new mail message
eo: verki novan mesaĝon

en: compose new attachment using mailcap entry
eo: verki novan parton per mailcap

en: compose new message to the current message sender
eo: verki novan mesaĝon al la aktuala sendinto

en: contact list owner
eo: kontakti estron de dissendolisto

en: convert the word to lower case
eo: konverti la vorton al minuskloj

en: convert the word to upper case
eo: konverti la vorton al majuskloj

en: converting
eo: konvertiĝas

en: copy a message to a file/mailbox
eo: kopii mesaĝon al dosiero/poŝtfako

en: could not create temporary folder: %s
eo: Ne eblis krei dumtempan poŝtfakon: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
eo: Ne eblis stumpigi dumtempan poŝtfakon: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
eo: Ne eblis skribi al dumtempa poŝtfako: %s

en: create a hotkey macro for the current message
eo: krei fulmklavan makroon por nuna mesaĝo

en: create a new autocrypt account
eo: krei novan autocrypt-konton

en: create a new mailbox (IMAP only)
eo: krei novan poŝtfakon (nur IMAP)

en: create an alias from a message sender
eo: aldoni sendinton al adresaro

en: created:
eo: kreita:

en: cryptographically encrypted messages
eo: kriptografie ĉifritaj mesaĝoj

en: cryptographically signed messages
eo: kriptografie subskribitaj mesaĝoj

en: cryptographically verified messages
eo: kriptografie kontrolitaj mesaĝoj

en: cs
eo: ke

en: current mailbox shortcut '^' is unset
eo: fulmklavo '^' por nuna poŝtfako malŝaltiĝis

en: cycle among incoming mailboxes
eo: rondiri tra enir-poŝtfakoj

en: dazcun
eo: dagnls

en: default colors not supported
eo: implicitaj koloroj ne funkcias

en: delete a remailer from the chain
eo: forviŝi plusendilon el la ĉeno

en: delete all chars on the line
eo: forviŝi ĉiujn signojn en la linio

en: delete all messages in subthread
eo: forviŝi ĉiujn mesaĝojn en subfadeno

en: delete all messages in thread
eo: forviŝi ĉiujn mesaĝojn en fadeno

en: delete chars from cursor to end of line
eo: forviŝi signojn de la tajpmontrilo ĝis linifino

en: delete chars from the cursor to the end of the word
eo: forviŝi signojn de la tajpmontrilo ĝis fino de la vorto

en: delete messages matching a pattern
eo: forviŝi mesaĝojn laŭ ŝablono

en: delete the char in front of the cursor
eo: forviŝi la signon antaŭ la tajpmontrilo

en: delete the char under the cursor
eo: forviŝi la signon sub la tajpmontrilo

en: delete the current account
eo: forviŝi ĉi tiun konton

en: delete the current entry
eo: forviŝi registron

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
eo: vere forviŝi ĉi tiun registron, preterpasante rubujon

en: delete the current mailbox (IMAP only)
eo: forviŝi ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: delete the word in front of the cursor
eo: forviŝi la vorton antaŭ la tajpmontrilo

en: deleted messages
eo: forviŝitaj mesaĝoj

en: descend into a directory
eo: eniri en dosierujon

en: dfrsotuzcpl
eo: dertafngpme

en: display a message
eo: montri mesaĝon

en: display full address of sender
eo: montri plenan adreson de sendinto

en: display message and toggle header weeding
eo: montri mesaĝon kaj (mal)ŝalti montradon de plena ĉapo

en: display recent history of error messages
eo: montri lastan historion de eraromesaĝoj

en: display the currently selected file's name
eo: montri la nomon de la elektita dosiero

en: display the keycode for a key press
eo: montri la klavokodon por klavopremo

en: drac
eo: draf

en: duplicated messages
eo: pluroblaj mesaĝoj

en: eca
eo: cka

en: edit attachment content type
eo: redakti MIME-enhavospecon de parto

en: edit attachment description
eo: redakti priskribon de parto

en: edit attachment transfer-encoding
eo: redakti kodadon de parto

en: edit attachment using mailcap entry
eo: redakti parton, uzante mailcap

en: edit the BCC list
eo: redakti la BCC-liston

en: edit the CC list
eo: redakti la CC-liston

en: edit the Reply-To field
eo: redakti la kampon Reply-To

en: edit the TO list
eo: redakti la liston de ricevontoj

en: edit the file to be attached
eo: redakti la dosieron aldonotan

en: edit the from field
eo: redakti la From-kampon

en: edit the message
eo: redakti la mesaĝon

en: edit the message with headers
eo: redakti la mesaĝon kun ĉapo

en: edit the raw message
eo: redakti la krudan mesaĝon

en: edit the subject of this message
eo: redakti la temlinion de le mesaĝo

en: empty pattern
eo: malplena ŝablono

en: encryption
eo: ĉifrado

en: end of conditional execution (noop)
eo: fino de kondiĉa rulo (noop)

en: enter a file mask
eo: enigi dosierŝablonon

en: enter a file to save a copy of this message in
eo: donu dosieron, al kiu la mesaĝo estu skribita

en: enter a muttrc command
eo: enigi muttrc-komandon

en: error adding recipient `%s': %s
eo: eraro en aldonado de ricevonto '%s': %s

en: error allocating data object: %s
eo: eraro en asignado por datenobjekto: %s

en: error creating gpgme context: %s
eo: eraro en kreado de gpgme-kunteksto: %s

en: error creating gpgme data object: %s
eo: eraro en kreado de gpgme-datenobjekto: %s

en: error enabling CMS protocol: %s
eo: eraro en funkciigo de CMS-protokolo: %s

en: error encrypting data: %s
eo: eraro en ĉifrado de datenoj: %s

en: error importing key: %s
eo: eraro dum importo de ŝlosilo: %s

en: error in pattern at: %s
eo: eraro en ŝablono ĉe: %s

en: error reading data object: %s
eo: eraro en legado de datenobjekto: %s

en: error rewinding data object: %s
eo: eraro en rebobenado de datenobjekto: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
eo: eraro en elektado de PKA-subskribo-notacio: %s

en: error setting secret key `%s': %s
eo: eraro en elekto de sekreta ŝlosilo '%s': %s

en: error signing data: %s
eo: eraro en subskribado de datenoj: %s

en: error: unknown op %d (report this error).
eo: eraro: nekonata funkcio %d (raportu ĉi tiun cimon)

en: esabfc
eo: iskaff

en: esabfci
eo: iskaffe

en: esabfco
eo: iskaffo

en: esabfcoi
eo: iskaffoe

en: esabmfc
eo: iskamff

en: esabmfco
eo: iskamffo

en: esabpfc
eo: iskapff

en: esabpfco
eo: iskapffo

en: eswabfc
eo: ispkaff

en: eswabfco
eo: ispkaffo

en: exec: no arguments
eo: exec: mankas argumentoj

en: execute a macro
eo: ruligi makroon

en: exit this menu
eo: eliri el ĉi tiu menuo

en: expired messages
eo: eksvalidiĝintaj mesaĝoj

en: extract supported public keys
eo: eltiri publikajn ŝlosilojn

en: filter attachment through a shell command
eo: filtri parton tra ŝelkomando

en: finished
eo: finita

en: flagged messages
eo: flagitaj mesaĝoj

en: force retrieval of mail from IMAP server
eo: devigi prenadon de mesaĝoj de IMAP-servilo

en: force viewing of attachment using mailcap
eo: devigi vidigon de parto per mailcap

en: format error
eo: aranĝa eraro

en: forward a message with comments
eo: plusendi mesaĝon kun komentoj

en: get a temporary copy of an attachment
eo: akiri dumtempan kopion de parto

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
eo: gpgme_op_keylist_next() malsukcesis: %s

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
eo: gpgme_op_keylist_start() malsukcesis: %s

en: has been deleted --]
eo: estas forviŝita --]

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
eo: imap_sync_mailbox: EXPUNGE malsukcesis

en: inactive
eo: malaktiva

en: insert a remailer into the chain
eo: enŝovi plusendilon en la ĉenon

en: invalid header field
eo: nevalida ĉaplinio

en: invoke a command in a subshell
eo: alvoki komandon en subŝelo

en: jump to an index number
eo: salti al indeksnumero

en: jump to parent message in thread
eo: salti al patra mesaĝo en fadeno

en: jump to previous subthread
eo: salti al la antaŭa subfadeno

en: jump to previous thread
eo: salti al la antaŭa fadeno

en: jump to root message in thread
eo: salti al radika mesaĝo de fadeno

en: jump to the beginning of the line
eo: salti al la komenco de la linio

en: jump to the bottom of the message
eo: salti al la fino de la mesaĝo

en: jump to the end of the line
eo: salti al la fino de la linio

en: jump to the next new message
eo: salti al la unua nova mesaĝo

en: jump to the next new or unread message
eo: salti al la sekva nova aŭ nelegita mesaĝo

en: jump to the next subthread
eo: salti al la sekva subfadeno

en: jump to the next thread
eo: salti al la sekva fadeno

en: jump to the next unread message
eo: salti al la sekva nelegita mesaĝo

en: jump to the previous new message
eo: salti al la antaŭa nova mesaĝo

en: jump to the previous new or unread message
eo: salti al la antaŭa nova aŭ nelegita mesaĝo

en: jump to the previous unread message
eo: salti al la antaŭa nelegita mesaĝo

en: jump to the top of the message
eo: salti al la komenco de mesaĝo

en: keys matching
eo: ŝlosiloj kongruaj

en: link tagged message to the current one
eo: ligi markitan mesaĝon al ĉi tiu

en: list and select backgrounded compose sessions
eo: listi kaj elekti fonajn verkadoseancojn

en: list mailboxes with new mail
eo: listigi poŝtfakojn kun nova mesaĝo

en: logout from all IMAP servers
eo: elsaluti el ĉiuj IMAP-serviloj

en: macro: empty key sequence
eo: macro: malplena klavoserio

en: macro: too many arguments
eo: macro: tro da argumentoj

en: mail a PGP public key
eo: sendi publikan PGP-ŝlosilon

en: mailbox shortcut expanded to empty regexp
eo: poŝtfaka fulmklavo malvolvis al vaka regulesprimo

en: mailcap entry for type %s not found
eo: mailcap-regulo por speco %s ne trovita

en: make decoded (text/plain) copy
eo: fari malkoditan kopion (text/plain)

en: make decoded copy (text/plain) and delete
eo: fari malkoditan kopion (text/plain) kaj forviŝi

en: make decrypted copy
eo: fari malĉifritan kopion

en: make decrypted copy and delete
eo: fari malĉifritan kopion kaj forviŝi

en: make the sidebar (in)visible
eo: kaŝi/malkaŝi la flankan strion

en: manage autocrypt accounts
eo: administri autocrypt-kontojn

en: manual encrypt
eo: laŭelekte ĉifrita

en: mark the current subthread as read
eo: marki la aktualan subfadenon kiel legitan

en: mark the current thread as read
eo: marki la aktualan fadenon kiel legitan

en: message hotkey
eo: fulmklavo por mesaĝo

en: message(s) not deleted
eo: mesaĝo(j) ne forviŝiĝis

en: messages addressed to known mailing lists
eo: mesaĝoj adresitaj al konataj dissendolistoj

en: messages addressed to subscribed mailing lists
eo: mesaĝoj adresitaj al abonitaj dissendolistoj

en: messages addressed to you
eo: mesaĝoj adresitaj al vi

en: messages from you
eo: mesaĝoj de vi

en: messages having an immediate child matching PATTERN
eo: mesaĝoj, kiuj havas tujan idon, kiu konformas al ŜABLONO

en: messages in collapsed threads
eo: mesaĝoj en kolapsigitaj fadenoj

en: messages in threads containing messages matching PATTERN
eo: mesaĝoj en fadenoj, kiuj enhavas mesaĝon, kiu konformas al ŜABLONO

en: messages received in DATERANGE
eo: mesaĝoj ricevitaj en DATOGAMO

en: messages sent in DATERANGE
eo: mesaĝoj senditaj en DATOGAMO

en: messages which contain PGP key
eo: mesaĝoj, kiuj enhavas PGP-ŝlosilon

en: messages which have been replied to
eo: mesaĝoj jam responditaj

en: messages whose CC header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Kopie-Al-kampo konformas al ESPR

en: messages whose From header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies De-kampo konformas al ESPR

en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies De/Sendinto/Al/Kopie-Al-kampo konformas al ESPR

en: messages whose Message-ID matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies mesaĝidentigilo konformas al ESPR

en: messages whose References header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Referencas-kampo konformas al ESPR

en: messages whose Sender header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Sendinto-kampo konformas al ESPR

en: messages whose Subject header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Temo-kampo konformas al ESPR

en: messages whose To header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Al-kampo konformas al ESPR

en: messages whose X-Label header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies X-Label-kampo konformas al ESPR

en: messages whose body matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies korpo konformas al ESPR

en: messages whose body or headers match EXPR
eo: mesaĝoj, kies korpo aŭ ĉapaĵo konformas al ESPR

en: messages whose header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies ĉapaĵo konformas al ESPR

en: messages whose immediate parent matches PATTERN
eo: mesaĝoj, kies tuja gepatro konformas al ŜABLONO

en: messages whose number is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies lininumero estas en GAMO

en: messages whose recipient matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies ricevonto konformas al ESPR

en: messages whose score is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies poentaro estas en GAMO

en: messages whose size is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies grando estas en GAMO

en: messages whose spam tag matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies spam-etikedo konformas al ESPR

en: messages with RANGE attachments
eo: mesaĝoj kun GAMO partoj

en: messages with a Content-Type matching EXPR
eo: mesaĝoj kun Content-Type, kiu konformas al ESPR

en: mismatched brackets: %s
eo: krampoj ne kongruas: %s

en: mismatched parenthesis: %s
eo: krampoj ne kongruas: %s

en: missing filename.
eo: mankas dosieronomo.

en: missing parameter
eo: parametro mankas

en: missing pattern: %s
eo: mankas ŝablono: %s

en: mono: too few arguments
eo: mono: nesufiĉe da argumentoj

en: move attachment down in compose menu list
eo: movi kunsendaĵon malsupren

en: move attachment up in compose menu list
eo: movi kunsendaĵon supren

en: move entry to bottom of screen
eo: movi registron al fino de ekrano

en: move entry to middle of screen
eo: movi registron al mezo de ekrano

en: move entry to top of screen
eo: movi registron al komenco de ekrano

en: move the cursor one character to the left
eo: movi la tajpmontrilon unu signon maldekstren

en: move the cursor one character to the right
eo: movi la tajpmontrilon unu signon dekstren

en: move the cursor to the beginning of the word
eo: movi la tajpmontrilon al la komenco de la vorto

en: move the cursor to the end of the word
eo: movi la tajpmontrilon al la fino de la vorto

en: move the highlight to next mailbox
eo: movi markilon al sekvan poŝtfakon

en: move the highlight to next mailbox with new mail
eo: movi markilon al sekvan poŝtfakon kun nova poŝto

en: move the highlight to previous mailbox
eo: movi markilon al antaŭan poŝtfakon

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
eo: movi markilon al antaŭan poŝtfakon kun nova poŝto

en: move the highlight to the first mailbox
eo: movi markilon al la unua poŝtfako

en: move the highlight to the last mailbox
eo: movi markilon al la lasta poŝtfako

en: move to the bottom of the page
eo: iri al fino de paĝo

en: move to the first entry
eo: iri al la unua registro

en: move to the last entry
eo: iri al la lasta registro

en: move to the middle of the page
eo: iri al la mezo de la paĝo

en: move to the next entry
eo: iri al la sekva registro

en: move to the next page
eo: iri al la sekva paĝo

en: move to the next undeleted message
eo: salti al la sekva malforviŝita mesaĝo

en: move to the previous entry
eo: iri al la antaŭa registro

en: move to the previous page
eo: iri al la antaŭa paĝo

en: move to the previous undeleted message
eo: salti al la antaŭa malforviŝita mesaĝo

en: move to the top of the page
eo: iri al la supro de la paĝo

en: multipart message has no boundary parameter!
eo: Plurparta mesaĝo ne havas limparametron!

en: mutt_account_getoauthbearer: Command returned empty string
eo: mutt_account_getoauthbearer: Komando redonis malplenan signoĉenon

en: mutt_account_getoauthbearer: No OAUTH refresh command defined
eo: mutt_account_getoauthbearer: Nenia OAUTH-refresh-komando difinita

en: mutt_account_getoauthbearer: Unable to run refresh command
eo: mutt_account_getoauthbearer: Ne povis ruli refresh-komandon

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
eo: mutt_restore_default(%s): eraro en regula esprimo: %s

en: new messages
eo: novaj mesaĝoj

en: no
eo: ne

en: no certfile
eo: mankas 'certfile'

en: no mbox
eo: mankas poŝtfako

en: no signature fingerprint available
eo: nenia subskribo-fingrospuro estas disponata

en: nospam: no matching pattern
eo: nospam: neniu ŝablono kongruas

en: not converting
eo: ne konvertiĝas

en: not enough arguments
eo: nesufiĉe da argumentoj

en: null key sequence
eo: malplena klavoserio

en: null operation
eo: malplena funkcio

en: number overflow
eo: troo de nombro

en: oac
eo: san

en: old messages
eo: malnovaj mesaĝoj

en: open a different folder
eo: malfermi alian poŝtfakon

en: open a different folder in read only mode
eo: malfermi alian poŝtfakon nurlege

en: open highlighted mailbox
eo: malfermi markitan poŝtfakon

en: open next mailbox with new mail
eo: malfermi sekvan poŝtfakon kun nova poŝto

en: options:
      -A <alias>	expand the given alias
      -a <file> [...] --	attach file(s) to the message
    		the list of files must be terminated with the "--" sequence
      -b <address>	specify a blind carbon-copy (BCC) address
      -c <address>	specify a carbon-copy (CC) address
      -D		print the value of all variables to stdout
eo: Opcioj:
      -A <nomo>      traduki la nomon per la adresaro
      -a <dosiero> [...] --
                     aldoni dosiero(j)n al la mesaĝo
      -b <adreso>    specifi adreson por blinda kopio (BCC)
      -c <adreso>    specifi adreson por kopio (CC)
      -D             montri en ĉefeligujo la valorojn de ĉiuj variabloj

en: out of arguments
eo: nesufiĉe da argumentoj

en: perform mailing list action
eo: fari dissendolisto-agon

en: pipe message/attachment to a shell command
eo: trakti mesaĝon/parton per ŝelkomando

en: post to mailing list
eo: afiŝi al dissendolisto

en: prefer encrypt
eo: preferi ĉifradon

en: prefix is illegal with reset
eo: reset: prefikso ne permesata

en: print the current entry
eo: presi la aktualan registron

en: push: too many arguments
eo: push: tro da argumentoj

en: query external program for addresses
eo: demandi eksteran programon pri adresoj

en: quote the next typed key
eo: citi la sekvontan klavopremon

en: recall a postponed message
eo: revoki prokrastitan mesaĝon

en: remail a message to another user
eo: redirekti mesaĝon al alia adreso

en: rename the current mailbox (IMAP only)
eo: renomi ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: rename/move an attached file
eo: renomi/movi aldonitan dosieron

en: reply to a message
eo: respondi al mesaĝo

en: reply to all recipients
eo: respondi al ĉiuj ricevintoj

en: reply to all recipients preserving To/Cc
eo: respondi al ĉiuj ricevintoj, konservante Al/Kopie-Al

en: reply to specified mailing list
eo: respondi al specifita dissendolisto

en: retrieve list archive information
eo: trovi informojn pri arkivado de dissendolisto

en: retrieve list help
eo: trovi helpon de dissendolisto

en: retrieve mail from POP server
eo: elŝuti mesaĝojn de POP-servilo

en: rms
eo: rpn

en: ro
eo: mu

en: roa
eo: mua

en: roas
eo: muap

en: run ispell on the message
eo: apliki ispell al la mesaĝo

en: run: too many arguments
eo: run: tro da argumentoj

en: running
eo: ruliĝas

en: safco
eo: skffo

en: safcoi
eo: skffoe

en: samfco
eo: skmffo

en: sapfco
eo: skpffo

en: save changes to mailbox
eo: skribi ŝanĝojn al poŝtfako

en: save changes to mailbox and quit
eo: skribi ŝanĝojn al poŝtfako kaj eliri

en: save message/attachment to a mailbox/file
eo: skribi mesaĝon/parton al poŝtfako/dosiero

en: save this message to send later
eo: skribi ĉi tiun mesaĝon por sendi ĝin poste

en: score: too few arguments
eo: score: nesufiĉe da argumentoj

en: score: too many arguments
eo: score: tro da argumentoj

en: scroll down 1/2 page
eo: rulumi malsupren duonon de paĝo

en: scroll down one line
eo: rulumi malsupren unu linion

en: scroll down through the history list
eo: rulumi malsupren tra la histori-listo

en: scroll the sidebar down 1 page
eo: rulumi flankan strion suben je unu paĝo

en: scroll the sidebar up 1 page
eo: rulumi flankan strion supren je unu paĝo

en: scroll up 1/2 page
eo: rulumi supren duonon de paĝo

en: scroll up one line
eo: rulumi supren unu linion

en: scroll up through the history list
eo: rulumi supren tra la histori-listo

en: search backwards for a regular expression
eo: serĉi malantaŭen per regula esprimo

en: search for a regular expression
eo: serĉi pri regula esprimo

en: search for next match
eo: serĉi pri la sekva trafo

en: search for next match in opposite direction
eo: serĉi pri la sekva trafo en la mala direkto

en: search through the history list
eo: traserĉi la historioliston

en: secret key `%s' not found: %s
eo: sekreta ŝlosilo '%s' ne trovita: %s

en: select a new file in this directory
eo: elekti novan dosieron en ĉi tiu dosierujo

en: select a new mailbox from the browser
eo: elekti novan poŝtfakon de la navigilo

en: select a new mailbox from the browser in read only mode
eo: elekti novan poŝtfakon de la navigilo nurlege

en: select the current entry
eo: elekti la aktualan registron

en: select the next element of the chain
eo: elekti la sekvan elementon de la ĉeno

en: select the previous element of the chain
eo: elekti la antaŭan elementon de la ĉeno

en: send attachment with a different name
eo: sendi parton kun alia nomo

en: send the message
eo: sendi la mesaĝon

en: send the message through a mixmaster remailer chain
eo: sendi la mesaĝon tra mixmaster-plusendiloĉeno

en: set a status flag on a message
eo: ŝalti flagon ĉe mesaĝo

en: show MIME attachments
eo: montri MIME-partojn

en: show PGP options
eo: montri PGP-funkciojn

en: show S/MIME options
eo: montri S/MIME-funkciojn

en: show autocrypt compose menu options
eo: montri menuopciojn de autocrypt-verkado

en: show currently active limit pattern
eo: montri la aktivan limigŝablonon

en: show only messages matching a pattern
eo: montri nur la mesaĝojn kiuj kongruas kun ŝablono

en: show the Mutt version number and date
eo: montri la version kaj daton de Mutt

en: signing
eo: subskribo

en: skip beyond headers
eo: supersalti ĉapaĵon

en: skip beyond quoted text
eo: supersalti cititan tekston

en: sort messages
eo: ordigi mesaĝojn

en: sort messages in reverse order
eo: ordigi mesaĝojn en inversa ordo

en: source: error at %s
eo: source: eraro ĉe %s

en: source: errors in %s
eo: source: eraroj en %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
eo: source: legado ĉesis pro tro da eraroj en %s

en: source: too many arguments
eo: source: tro da argumentoj

en: spam: no matching pattern
eo: spam: neniu ŝablono kongruas

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
eo: aboni ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: subscribe to mailing list
eo: aboni dissendoliston

en: superseded messages
eo: malaktualigitaj mesaĝoj

en: swafco
eo: spkffo

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
eo: sync: mbox modifita, sed mankas modifitaj mesaĝoj! (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: tag messages matching a pattern
eo: marki mesaĝojn laŭ ŝablono

en: tag the current entry
eo: marki la aktualan registron

en: tag the current subthread
eo: marki la aktualan subfadenon

en: tag the current thread
eo: marki la aktualan fadenon

en: tagged messages
eo: markitaj mesaĝoj

en: this screen
eo: ĉi tiu ekrano

en: toggle a message's 'important' flag
eo: ŝanĝi la flagon 'grava' de mesaĝo

en: toggle a message's 'new' flag
eo: ŝanĝi la flagon 'nova' de mesaĝo

en: toggle display of quoted text
eo: ŝalti aŭ malŝalti montradon de citita teksto

en: toggle disposition between inline/attachment
eo: ŝalti dispozicion inter "inline" kaj "attachment"

en: toggle recoding of this attachment
eo: ŝalti aŭ malŝalti rekodadon de ĉi tiu parto

en: toggle search pattern coloring
eo: ŝalti aŭ malŝalti alikolorigon de serĉŝablono

en: toggle the current account active/inactive
eo: (mal)aktivigi ĉi tiun konton

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
eo: (mal)ŝalti la flagon "preferi ĉifradon"

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
eo: elekti, ĉu vidi ĉiujn, aŭ nur abonitajn poŝtfakojn (nur IMAP)

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
eo: (mal)ŝalti, ĉu la poŝtfako estos reskribita

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
eo: (mal)ŝali, ĉu vidi poŝtfakojn aŭ ĉiujn dosierojn

en: toggle whether to delete file after sending it
eo: elekti ĉu forviŝi la dosieron post sendado

en: too few arguments
eo: nesufiĉe da argumentoj

en: too many arguments
eo: tro da argumentoj

en: transpose character under cursor with previous
eo: interŝanĝi la signon sub la tajpmontrilo kun la antaŭa

en: unable to determine home directory
eo: ne eblas eltrovi la hejmdosierujon

en: unable to determine nodename via uname()
eo: ne eblas eltrovi la komputilretnomo per 'uname()'

en: unable to determine username
eo: ne eblas eltrovi la uzantonomo

en: unattachments: invalid disposition
eo: unattachments: nevalida dispozicio

en: unattachments: no disposition
eo: unattachments: mankas dispozicio

en: undelete all messages in subthread
eo: malforviŝi ĉiujn mesaĝojn en subfadeno

en: undelete all messages in thread
eo: malforviŝi ĉiujn mesaĝojn en fadeno

en: undelete messages matching a pattern
eo: malforviŝi mesaĝojn laŭ ŝablono

en: undelete the current entry
eo: malforviŝi la aktualan registron

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
eo: unhook: Ne eblas forviŝi %s de en %s.

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
eo: unhook: Ne eblas fari unhook * de en hoko.

en: unhook: unknown hook type: %s
eo: unhook: nekonata speco de hook: %s

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: unread messages
eo: nelegitaj mesaĝoj

en: unreferenced messages
eo: nereferencitaj mesaĝoj

en: unsubscribe from current mailbox (IMAP only)
eo: malaboni ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: unsubscribe from mailing list
eo: malaboni dissendoliston

en: untag messages matching a pattern
eo: malmarki mesaĝojn laŭ ŝablono

en: update an attachment's encoding info
eo: aktualigi la kodadon de parto

en: usage: mutt [<options>] [-z] [-f <file> | -yZ]
           mutt [<options>] [-Ex] [-Hi <file>] [-s <subj>] [-bc <addr>] [-a <file> [...] --] <addr> [...]
           mutt [<options>] [-x] [-s <subj>] [-bc <addr>] [-a <file> [...] --] <addr> [...] < message
           mutt [<options>] -p
           mutt [<options>] -A <alias> [...]
           mutt [<options>] -Q <query> [...]
           mutt [<options>] -D
           mutt -v[v]
eo: Uzmanieroj: mutt [<opcioj>] [-z] [-f <dosiero> | -yZ]
                mutt [<opcioj>] [-Ex] [-Hi <dosiero>] [-s <temo>] [-bc <adreso>]
                     [-a <dosiero> [...] --] <adreso> [...]
                mutt [<opcioj>] [-x] [-s <temo>] [-bc <adreso>]
                     [-a <dosiero> [...] --] <adreso> [...] < mesaĝo
                mutt [<opcioj>] -p
                mutt [<opcioj>] -A <nomo> [...]
                mutt [<opcioj>] -Q <variablo> [...]
                mutt [<opcioj>] -D
                mutt -v[v]

en: use the current message as a template for a new one
eo: uzi ĉi tiun mesaĝon kiel modelon por nova mesaĝo

en: value is illegal with reset
eo: reset: valoro ne permesata

en: verify a PGP public key
eo: kontroli publikan PGP-ŝlosilon

en: view attachment as text
eo: vidigi parton kiel tekston

en: view attachment using mailcap entry if necessary
eo: vidigi parton, per mailcap se necesas

en: view file
eo: vidigi dosieron

en: view multipart/alternative
eo: vidigi multipart/alternative

en: view multipart/alternative as text
eo: vidigi multipart/alternative-parton kiel tekston

en: view multipart/alternative using mailcap
eo: vidigi multipart/alternative-parton per mailcap

en: view the key's user id
eo: vidi la uzant-identigilon de la ŝlosilo

en: wipe passphrase(s) from memory
eo: forviŝi pasfrazo(j)n el memoro

en: write the message to a folder
eo: skribi la mesaĝon al poŝtfako

en: yes
eo: jes

en: yna
eo: jni

en: {internal}
eo: {interna}

en: ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
eo: ~q		skribi la dosieron kaj eliri el la redaktilo
    ~r dosiero	legi dosieron en la redaktilon
    ~t adresoj	aldoni adresojn al la linio To:
    ~u		redakti la antaŭan linion denove
    ~v		redakti mesaĝon per la redaktilo $visual
    ~w dosiero	skribi mesaĝon al dosiero
    ~x		forĵeti ŝanĝojn kaj eliri el la redaktilo
    ~?		vidi ĉi tiun informon
    .		sola en linio finas la enigon
