sed-4.9.72 - en to hr translation catalogue (148 entries)

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
hr: 
    Ako nije zadana nijedna opcija -e, --expression, -f ili --file, prvi
    argument koji nije opcija uzima se kao sed skripta koju treba protumačiti.
    Svi preostali argumenti tumače se kao imena ulaznih datoteka; ako nije
    navedena nijedna ulazna datoteka, čita se standardni ulaz.

en:       --debug
                     annotate program execution
hr:       --debug
                     ispisuje bilješke o izvršavanju programa

en:       --help     display this help and exit
hr:       --help     pokaže ovu pomoć i završi

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
hr:       --sandbox
                     radi u načinu rada 'sandbox'
                     (onemogućuje naredbe 'e', 'r' i 'w')

en:       --version  output version information and exit
hr:       --version  ispisuje podatke o inačici i izlazi

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
hr:   --follow-symlinks
                     slijedi simboličke poveznice pri obradi na mjestu

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
hr:   --posix
                     onemogućuje sva GNU proširenja

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
hr:   -E, -r, --regexp-extended
                     koristi proširene regularne izraze u skripti
                     (radi prenosivosti preporučuje se POSIX opcija -E)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
hr:   -b, --binary
                     otvara datoteke u binarnom načinu
                     (CR+LF ne obrađuje na poseban način)

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
hr:   -e script, --expression=script
                     dodaje SKRIPTU naredbama koje će se izvršiti

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
hr:   -f DATOTEKA-SKRIPTE, --file=DATOTEKA-SKRIPTA
                     dodaje sadržaj DATOTEKE-SKRIPTE naredbama koje će se
                     izvršiti

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
hr:   -i[SUFIKS], --in-place[=SUFIKS]
                     uređuje datoteke na mjestu (stvara sigurnosnu kopiju
                     ako je zadan SUFIKS)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the 'l' command
hr:   -l N, --line-length=N
                     zadaje željenu duljinu prelamanja redaka za naredbu 'l'

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
hr:   -n, --quiet, --silent
                     onemogućuje automatski ispis prostora uzorka

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
hr:   -s, --separate
                     obrađuje datoteke kao zasebne cjeline, a ne kao jedan
                     neprekidni dugi tok podataka

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
hr:   -u, --unbuffered
                     učitava minimalne količine podataka iz ulaznih
                     datoteka i češće prazni izlazne međuspremnike

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
hr:   -z, --null-data
                     retke odvaja znakom NUL

en: ":" lacks a label
hr: ":" nema oznaku

en: %s home page: <%s>
hr: Početna stranica za %s: <%s>

en: %s: -e expression #%d, char %td:
hr: %s: -e izraz #%d, znak %td:

en: %s: can't read %s: %s
hr: %s: nije moguće pročitati %s: %s

en: %s: file %s line %jd:
hr: %s: datoteka %s, redak %jd:

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija '%s%s' ne prihvaća argument

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hr: %s: opcija '%s%s' nije jednoznačna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija '%s%s' nije jednoznačna; moguće su ove opcije:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hr: %s: opcija '%s%s' zahtijeva argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hr: %s: neprepoznata opcija '%s%s'

en: %s: warning: using "\%c" in the 's' command is not portable
hr: %s: upozorenje: uporaba "\%c" u naredbi 's' nije prenosiva

en: '
hr: ”

en: 'e' command not supported
hr: naredba 'e' nije podržana

en: 'y' command strings have different lengths
hr: stringovi za naredbu 'y' različitih su duljina

en: '}' doesn't want any addresses
hr: '}' ne prihvaća nikakve adrese

en: (C)
hr: C

en: * at start of expression
hr: * na početku izraza

en: + at start of expression
hr: + na početku izraza

en: : doesn't want any addresses
hr: ':' ne prihvaća nikakve adrese

en: ? at start of expression
hr: ? na početku izraza

en: E-mail bug reports to: <%s>.
hr: Pogreške u ovom programu prijavite na: <%s>.

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
hr: Web stranica GNU sed: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en: General help using GNU software: <%s>
hr: Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <%s>

en: Invalid back reference
hr: neispravna povratna referenca

en: Invalid character class name
hr: neispravno ime klase znakova

en: Invalid collation character
hr: neispravan znak za razvrstavanje

en: Invalid content of \{\}
hr: neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid preceding regular expression
hr: prethodni regularni izraz nije ispravan

en: Invalid range end
hr: neispravan kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: neispravan regularni izraz

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Licencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <%s>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i redistribuirajte.
    NEMA JAMSTVA, u granicama dopuštenim zakonom.

en: Memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: No match
hr: nema podudaranja

en: No previous regular expression
hr: nema prethodnog regularnog izraza

en: Packaged by %s
hr: Paket pripremio %s.

en: Packaged by %s (%s)
hr: Paket pripremio %s (%s).

en: Premature end of regular expression
hr: prerani kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: regularni izraz je prevelik

en: Report %s bugs to: %s
hr: Prijavite pogreške '%s' na <%s>

en: Report bugs to: %s
hr: Pogreške prijavite na engleskom (LC_ALL=C) na: <%s>
    Primjedbe i pogreške u prijevodu prijavite na: <lokalizacija@linux.hr>

en: SELinux is disabled on this system.
hr: SELinux nije omogućen na ovom sustavu.

en: SELinux is enabled on this system.
hr: SELinux je omogućen na ovom sustavu.

en: Success
hr: uspjeh

en: This sed program was built with SELinux support.
hr: Ovaj sed program podržava SELinux.

en: This sed program was built without SELinux support.
hr: Ovaj sed program ne podržava SELinux.

en: Trailing backslash
hr: obrnuta kosa crta na kraju

en: Unknown system error
hr: nepoznata greška sustava

en: Unmatched ( or \(
hr: nesparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: nesparena ) ili \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: nespareni [, [^, [:, [., ili [=

en: Unmatched \{
hr: nesparena \{

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... {script-only-if-no-other-script} [ulazna-datoteka]...

en: Written by %s and %s.
hr: Autori %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, i ostali.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Autori %s, %s, %s,
    i %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
hr: Autori %s, %s i %s.

en: Written by %s.
hr: Autor %s.

en: `
hr: „

en: can't find label for jump to '%s'
hr: nije moguće pronaći oznaku za skok na '%s'

en: cannot rename %s to %s: %s
hr: nije moguće preimenovati %s u %s: %s

en: cannot specify modifiers on empty regexp
hr: nije moguće navesti modifikatore za prazan regularni izraz

en: case conversion produced an invalid character
hr: promjena veličine slova proizvela je neispravan znak

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hr: sintaksa klase znakova je [[:space:]], a ne [:space:]

en: command only uses one address
hr: naredba koristi samo jednu adresu

en: comments don't accept any addresses
hr: komentarska naredba ne prihvaća adrese

en: couldn't attach to %s: %s
hr: nije moguće pridružiti se na %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
hr: nije moguće urediti %s: to je terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
hr: nije moguće urediti %s: to nije obična datoteka

en: couldn't follow symlink %s: %s
hr: nije moguće slijediti simboličku poveznicu %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
hr: nije moguće otvoriti datoteku %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
hr: nije moguće otvoriti privremenu datoteku %s: %s

en: couldn't readlink %s: %s
hr: nije moguće pročitati cilj poveznice %s: %s

en: couldn't write %jd item to %s: %s | couldn't write %jd items to %s: %s
hr[0]: nije moguće zapisati %jd stavku u %s: %s
hr[1]: nije moguće zapisati %jd stavke u %s: %s
hr[2]: nije moguće zapisati %jd stavki u %s: %s

en: delimiter character is not a single-byte character
hr: znak razdjelnika nije jednobajtni znak

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
hr: naredbe 'e', 'r' i 'w' onemogućene su u načinu rada 'sandbox'

en: error in subprocess
hr: greška u podprocesu

en: expected \ after 'a', 'c' or 'i'
hr: očekuje se '\' nakon 'a', 'c' ili 'i'

en: expected newer version of sed
hr: očekuje se novija inačica programa 'sed'

en: extra characters after command
hr: suvišni znakovi nakon naredbe

en: failed to set binary mode on '%s'
hr: nije uspjelo postaviti binarni način rada za '%s'

en: failed to set binary mode on STDIN
hr: nije uspjelo postaviti STDIN u binarni način rada

en: failed to set binary mode on STDOUT
hr: nije uspjelo postaviti binarni način rada za STDOUT

en: incomplete command
hr: nepotpuna naredba

en: invalid character class
hr: neispravna klasa znakova

en: invalid content of \{\}
hr: neispravan sadržaj \{\}

en: invalid reference \%d on 's' command's RHS
hr: neispravna referenca \%d na desnoj strani naredbe 's'

en: invalid usage of +N or ~N as first address
hr: neispravna uporaba +N ili ~N u svojstvu prve adrese

en: invalid usage of line address 0
hr: neispravna uporaba adrese retka 0

en: line number overflow
hr: prekoračenje broja retka

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: missing command
hr: nedostaje naredba

en: missing filename in r/R/w/W commands
hr: nedostaje ime datoteke u naredbama 'r', 'R', 'w' i 'W'

en: multiple '!'s
hr: više znakova '!'

en: multiple 'g' options to 's' command
hr: više opcija 'g' za naredbu 's'

en: multiple 'p' options to 's' command
hr: više opcija 'p' za naredbu 's'

en: multiple number options to 's' command
hr: više brojčanih opcija za naredbu 's'

en: no input files
hr: nema ulaznih datoteka

en: no previous regular expression
hr: nema prethodnog regularnog izraza

en: no syntax specified
hr: sintaksa nije navedena

en: number option to 's' command may not be zero
hr: brojčana opcija za naredbu 's' ne smije biti nula

en: option 'e' not supported
hr: opcija 'e' nije podržana

en: preserving permissions for %s
hr: čuvaju se dopuštenja za %s

en: read error on %s: %s
hr: greška pri čitanju na %s: %s

en: recursive escaping after \c not allowed
hr: rekurzivno maskiranje nakon \c nije dopušteno

en: regex input buffer length overflow
hr: prekoračenje duljine ulaznog međuspremnika regularnog izraza

en: regular expression too big
hr: regularni izraz je prevelik

en: setting permissions for %s
hr: postavljaju se dopuštenja za %s

en: stray \
hr: zalutala obrnuta kosa crta \

en: stray \ before %s
hr: zalutala obrnuta kosa crta \ ispred %s

en: stray \ before unprintable character
hr: zalutala obrnuta kosa crta \ ispred neispisivog znaka

en: stray \ before white space
hr: zalutala obrnuta kosa crta \ ispred bjeline

en: unbalanced (
hr: nesparena (

en: unbalanced )
hr: nesparena )

en: unbalanced [
hr: nesparena [

en: unexpected ','
hr: neočekivani ','

en: unexpected '}'
hr: neočekivana '}'

en: unfinished \ escape
hr: nedovršena \ escape sekvencija

en: unknown command: '%c'
hr: nepoznata naredba: '%c'

en: unknown option to 's'
hr: nepoznata opcija za 's'

en: unmatched '{'
hr: nesparena '{'

en: unterminated 's' command
hr: nezavršena naredba 's'

en: unterminated 'y' command
hr: nezavršena naredba 'y'

en: unterminated address regex
hr: nezavršeni regularni izraz adrese

en: {...} at start of expression
hr: {...} na početku izraza
