GNU gnupg 2.5.2-beta38 - en to ka translation catalogue (1438 entries)

en: 
    Supported algorithms:
ka: 
    მხარდაჭერილი ალგორითმები:

en:                 aka
ka:                 ანუ

en:                 aka "%s"
ka:                 ანუ "%s"

en:                issuer "%s"
ka:                გამომცემელი "%s"

en:                using %s key %s
ka:                გამოიყენება %s გასაღები %s

en:               imported: %lu
ka:               შემოტანილია: %lu

en:              unchanged: %lu
ka:              არ შეცვლილა: %lu

en:            new subkeys: %lu
ka:            ახალი ქვეგასაღებები: %lu

en:            trusted certificates: %u (%u,%u,%u,%u)
ka:            სანდო სერტიფიკატები: %u (%u,%u,%u,%u)

en:           new user IDs: %lu
ka:           ახალი მომხმარებლის ID-ები: %lu

en:           not imported: %lu
ka:           არ შემოტანილა: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
ka:           მომხმარების ID-ების გარეშე: %lu

en:          "%s": preference for AEAD algorithm %s
ka:          "%s": ურჩევნია AEAD ალგორითმი %s

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
ka:          "%s": ურჩევნია შიფრის ალგორითმი %s

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
ka:          "%s": ურჩევნია შეკუმშვის ალგორითმი %s

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
ka:          "%s": ჩევნია დაიჯესტის ალგორითმი %s

en:          The signature is probably a FORGERY.
ka:          შეიძლება, ხელმოწერა *გაყალბებულია*.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
ka:          ნიშანი, რომ სერტიფიკატი მფლობელს ეკუთვნის, არ არსებობს..

en:          This could mean that the signature is forged.
ka:          ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ ხელმოწერა ყალბია.

en:         new signatures: %lu
ka:         ახალი ხელმოწერები: %lu

en:       Card serial no. =
ka:       ბარათის სერიული ნომერი =

en:       Key fingerprint =
ka:       გასაღების ანაბეჭდი =

en:       Subkey fingerprint:
ka:       ქვეგასაღების ანაბეჭდი:

en:       secret keys read: %lu
ka:       წაკითხულია საიდუმლო გასაღებები: %lu

en:       skipped new keys: %lu
ka:       გამოტოვებულია ახალი გასაღებები: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
ka:       გასუფთავებული მომხმარებლის ID-ები: %lu

en:      Subkey fingerprint:
ka:      ქვეგასაღების ანაბეჭდი:

en:     runtime cached certificates: %u
ka:     გაშვებისას დაქეშილი სერტიფიკატები: %u

en:     signatures cleaned: %lu
ka:     გასუფთავებული ხელმოწერები: %lu

en:     skipped PGP-2 keys: %lu
ka:     გამოტოვებული PGP-2 გასაღებები: %lu

en:    (%c) Finished
ka:    (%c) დასრულდა

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
ka:    (%c) ავთენტიკაციის შესაძლებლობის გადართვა

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
ka:    (%c) დაშიფვრის შესაძლებლობის გადართვა

en:    (%c) Toggle the sign capability
ka:    (%c) ხელმოწერის შესაძლებლობის გადართვა

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)%s
ka:    (%d) DSA (დააყენეთ საკუთარი შესაძლებლობები)%s

en:    (%d) DSA (sign only)%s
ka:    (%d) DSA (მხოლოდ ხელმოწერა)%s

en:    (%d) DSA and Elgamal%s
ka:    (%d) DSA და Elgamal%s

en:    (%d) ECC (sign and encrypt)%s
ka:    (%d) ECC (ხელმოწერა და დაშიფვრა)%s

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)%s
ka:    (%d) Elgamal (მხოლოდ დაშიფვრა)%s

en:    (%d) Existing key
ka:    (%d) არსებული გასაღები

en:    (%d) Existing key from card
ka:    (%d) არსებული გასაღები ბარათიდან

en:    (%d) RSA (encrypt only)%s
ka:    (%d) RSA (მხოლოდ დაშიფვრა)%s

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)%s
ka:    (%d) RSA (დააყენეთ საკუთარი შესაძლებლობები)%s

en:    (%d) RSA (sign only)%s
ka:    (%d) RSA (მხოლოდ ხელმოწერა)%s

en:    (%d) RSA and RSA%s
ka:    (%d) RSA და RSA%s

en:    (%d) encrypt
ka:    (%d) დაშიფვრა

en:    (%d) sign
ka:    (%d) ხელმოწერა

en:    (%d) sign, encrypt
ka:    (%d) ხელმოწერა, დაშიფვრა

en:    (0) I will not answer.%s
ka:    (0) არ ვუპასუხებ.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
ka:    (1) საერთოდ არ შემიმოწმებია.%s

en:    (1) Signature key
ka:    (1) ხელმოწერის გასაღები

en:    (2) Encryption key
ka:    (2) დაშიფვრის გასაღები

en:    (2) I have done casual checking.%s
ka:    (2) თვალი გადავავლე.%s

en:    (3) Authentication key
ka:    (3) ავთენტიკაციის გასღები

en:    (3) I have done very careful checking.%s
ka:    (3) დაკვირვებით შევამოწმე.%s

en:    issuer =
ka:     გამომცემელი =

en:    new key revocations: %lu
ka:    ახალი გასაღების გაუქმებები: %lu

en:   %d = I do NOT trust
ka:   %d = *არ* ვენდობი

en:   %d = I don't know or won't say
ka:   %d = არ ვიცი, ან არ ვიტყვი

en:   %d = I trust fully
ka:   %d = სრულად ვენდობი

en:   %d = I trust marginally
ka:   %d = შეზღუდულად ვენდობი

en:   %d = I trust ultimately
ka:   %d = სრულად ვენდობი

en:   (     issuer valid from
ka:   (     გამომცემელი სწორია თარირიდან

en:   (  signature created at
ka:   (  ხელმოწერის შექმნის დრო

en:   (%d) ECC (encrypt only)%s
ka:   (%d) ECC (მხოლოდ დაშიფვრა)%s

en:   (%d) ECC (set your own capabilities)%s
ka:   (%d) ECC (დააყენეთ საკუთარი შესაძლებლობები)%s

en:   (%d) ECC (sign only)
ka:   (%d) ECC (მხოლოდ ხელმოწერა)

en:   (%d) Existing key from card%s
ka:   (%d) არსებული გასაღები ბარათიდან%s

en:   (%d) Existing key%s
ka:   (%d) არსებული გასაღები%s

en:   (%d) Kyber (encrypt only)%s
ka:   (%d) Kyber (მხოლოდ დაშიფვრა)%s

en:   (certificate created at
ka:   (სერტიფიკატის შექმნის დრო

en:   (certificate valid from
ka:   (სერტიფიკატი სწორია თარიღიდან

en:   SHA1 fingerprint = %s
ka:   SHA1 ანაბეჭდი = %s

en:   Unable to sign.
ka:   ხელმოწერა შეუძლებელია.

en:   aka "%s"
ka:   ანუ "%s"

en:   m = back to the main menu
ka:   m = დაბრუნება მთავარ მენიუში

en:   q = quit
ka:   q = გასვლა

en:   s = skip this key
ka:   s = ამ გასაღების გამოტოვება

en:   secret keys imported: %lu
ka:   შემოტანილია საიდუმლო გასაღებები: %lu

en:   subject =
ka:   სათაური =

en:  (%lu signature)
     |  (%lu signatures)
ka[0]:  (%lu ხელმოწერა)
ka[1]:  (%lu ხელმოწერა)

en:  (end with an empty line):
ka:  (დასრულება ცარიელი ხაზით):

en:  (main key ID %s)
ka:  (მთავარი გასაღების ID %s)

en:  (non-exportable)
ka:  (არაგატანადი)

en:  (non-revocable)
ka:  (არაგაუქმებადი)

en:  (optional; end with an empty line):
ka:  (არასავალდებულოა. დაასრულეთ ცარიელი ხაზით):

en:  *default*
ka:  *ნაგულისხმევი*

en:  - skipped
ka:  - გამოტოვებულია

en:  Primary key fingerprint:
ka:  ძირითადი გასაღების ანაბეჭდი:

en:  secret keys unchanged: %lu
ka:  უცვლელი საიდუმლო გასაღებები: %lu

en: "%s" is not a fingerprint
ka: "%s" ანაბეჭდი არაა

en: "%s" is not a proper fingerprint
ka: "%s" სწორი ანაბეჭდი არაა

en: "%s" is not a proper mail address
ka: "%s" სწორი ელფოსტის მისამართი არაა

en: "%s" is not the primary fingerprint
ka: "%s" ძირითადი ანაბეჭდი არაა

en: "%s" not a key ID: skipping
ka: "%s" გასაღების ID არაა: გამოტოვება

en: "%s" was already locally signed by key %s
ka: "%s" უკვე ლოკალურად ხელმოწერილია გასაღებით %s

en: "%s" was already signed by key %s
ka: "%s" უკვე ხელმოწერილია გასაღებით %s

en: %d bad signature
     | %d bad signatures
ka[0]: %d არასწორი ხელმოწერა
ka[1]: %d არასწორი ხელმოწერა

en: %d duplicate signature removed
     | %d duplicate signatures removed
ka[0]: %d გამეორებული ხელმოწერა წაიშალა
ka[1]: %d გამეორებული ხელმოწერა წაიშალა

en: %d good signature
     | %d good signatures
ka[0]: %d კარგი ხელმოწერა
ka[1]: %d კარგი ხელმოწერა

en: %d key processed | %d keys processed
ka[0]: დამუშავებულია %d გასაღები
ka[1]: დამუშავებულია %d გასაღები

en: %d signature not checked due to a missing key
     | %d signatures not checked due to missing keys
ka[0]: %d ხელმოწერა არ შემოწმებულა არარსებული გასაღების გამო
ka[1]: %d ხელმოწერა არ შემოწმებულა არარსებული გასაღებების გამო

en: %d signature not checked due to an error
     | %d signatures not checked due to errors
ka[0]: %d ხელმოწერა არ შემოწმებულა შეცდომის გამო
ka[1]: %d ხელმოწერა არ შემოწმებულა შეცდომების გამო

en: %d signature reordered
     | %d signatures reordered
ka[0]: %d ხელმოწერა გადალაგებულია
ka[1]: %d ხელმოწერა გადალაგებულია

en: %lld~day | %lld~days
ka[0]: %lld~დღე
ka[1]: %lld~დღე

en: %lld~hour | %lld~hours
ka[0]: %lld~საათი
ka[1]: %lld~საათი

en: %lld~minute | %lld~minutes
ka[0]: %lld~წუთი
ka[1]: %lld~წუთი

en: %lld~month | %lld~months
ka[0]: %lld~თვე
ka[1]: %lld~თვე

en: %lld~second | %lld~seconds
ka[0]: %lld~წამი
ka[1]: %lld~წამი

en: %lld~week | %lld~weeks
ka[0]: %lld~კვირა
ka[1]: %lld~კვირა

en: %lld~year | %lld~years
ka[0]: %lld~წელი
ka[1]: %lld~წელი

en: %lu key cached | %lu keys cached
ka[0]: %lu გასაღები დაკეშილია
ka[1]: %lu გასაღები დაკეშილია

en: %lu keys processed so far
ka: ჯერჯერობით დამუშავებულია %lu გასაღები

en: %s %s stopped
ka: %s %s გაჩერდა

en: %s does not yet work with %s
ka: %s ჯერჯერობით არ მუშაობს %s-ისთან ერთად

en: %s encrypted data
ka: %s-ით დაშიფრული მონაცემები

en: %s is not compliant with %s mode
ka: %s არაა თავსებადი %s რეჟიმთან

en: %s is too old (need %s, have %s)
ka: %s ძალიან ძველია (საჭიროა %s, მაქვს %s)

en: %s key uses an unsafe (%u bit) hash
ka: %s გასაღები იყენებს საშიშ (%u ბიტიან) ჰეშს

en: %s makes no sense with %s!
ka: %s-ს აზრი არ აქვს %s-ისთან ერთად!

en: %s not allowed with %s!
ka: %s დაუშვებელია %s-ისთან ერტად!

en: %s.%s encrypted data
ka: %s.%s დაშიფრული მონაცემები

en: %s.%s encrypted session key
ka: %s.%s დაშიფრული სესიის გასაღები

en: %s.%s encryption will be used
ka: %s.%s დაშიფვრა გამოყენებული იქნება

en: %s/%s signature from: "%s"
ka: %s/%s ხელმოწერა ვისგან: "%s"

en: %s/%s.%s encrypted for: "%s"
ka: %s/%s.%s დაშიფრულია რისთვის: "%s"

en: %s: Verified 0 signatures.
ka: %s: გადამოწმდა 0 ხელმოწერა.

en: %s: directory does not exist!
ka: %s: საქაღალდე არ არსებობს!

en: %s: error reading free record: %s
ka: %s: თავისუფალი ჩანაწერის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: %s: error reading version record: %s
ka: %s: ვერსიის ჩანაწერის წაკითხვა ჩავარდა: %s

en: %s: error updating version record: %s
ka: %s: ვერსიის ჩანაწერის განახლება ჩავარდა: %s

en: %s: error writing dir record: %s
ka: %s: საქაღალდის ჩანაწერის ჩაწერის შეცდომა: %s

en: %s: error writing version record: %s
ka: %s: ვერსიის ჩანაწერის ჩაწერა ცავარდა: %s

en: %s: failed to append a record: %s
ka: %s: ჩანაწერის ბოლოში მიწერის შეცდომა: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
ka: %s: ჰეშების ცხრილის შექმნა ჩავარდა: %s

en: %s: failed to create version record: %s
ka: %s: ვერსიის ჩანაწერის შექმნა ჩავარდა: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
ka: %s: ჩანაწერის განულების შეცდომა: %s

en: %s: invalid file version %d
ka: %s: არასწორი ფაილის ვერსია %d

en: %s: invalid trustdb
ka: %s: არასწორი ნდობის ბაზა

en: %s: invalid trustdb created
ka: %s: შექმნილი ნდობის ბაზა არასწორია

en: %s: keyring created
ka: %s: ბრელოკი შეიქმნა

en: %s: not a trustdb file
ka: %s: ნდობის ბაზის ფაილი არაა

en: %s: skipped: %s
ka: %s: გამოტოვებულია: %s

en: %s: skipped: public key already present
ka: %s: გამოტოვებულია: საჯარო გასაღები უკვე არსებობს

en: %s: skipped: public key is disabled
ka: %s: გამოტოვებულია: საჯარო გასაღები გათიშულია

en: %s: trustdb created
ka: %s: ნდობის ბაზა შეიქმნა

en: %s: unknown suffix
ka: %s: უცნობი სუფიქსი

en: %s: version record with recnum %lu
ka: %s: ვერსიის ჩანაწერი ჩანაწერის ნომრით %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
ka: %s:%d: მოძველებული პარამეტრი "%s"

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
ka: %s:%d: არასწორი სია auto-key-locate

en: %s:%d: invalid export options
ka: %s:%d: არასწორი გატანის პარამეტრები

en: %s:%d: invalid import options
ka: %s:%d: არასწორი შემოტანის პარამეტრები

en: %s:%d: invalid keyserver options
ka: %s:%d: არასწორი გასაღებების სერვერის პარამეტრები

en: %s:%d: invalid list options
ka: %s:%d: არასწორი სიის პარამეტრები

en: %s:%d: invalid verify options
ka: %s:%d: არასწორი გადამოწმების პარამეტრები

en: %s:%u: invalid fingerprint detected
ka: %s:%u: აღმოჩენილია არასწორი ანაბეჭდი

en: %s:%u: obsolete option "%s" - it has no effect
ka: %s:%u: მოძველებული პარამეტრი "%s" - ეფექტი არ აქვს

en: %s:%u: read error: %s
ka: %s:%u: წაკითხვის შეცდომა: %s

en: '%s' already compressed
ka: '%s' უკვე შეკუმშულია

en: '%s' is not a JPEG file
ka: '%s' JPEG ფაილი არაა

en: '%s' is not a valid character set
ka: '%s' სწორი სიმბოლოების ნაკრები არაა

en: '%s' is not a valid expiration time
ka: '%s' სწორი ვადა არაა

en: '%s' is not a valid long keyID
ka: '%s' სწორი გრძელი keyID არაა

en: '%s' is not a valid signature expiration
ka: '%s' სწორი ხელმოწერის ვადა არაა

en: '%s' matches multiple secret keys:
ka: '%s' ემთხვევა ერთზე მეტი საიდუმლო გასაღებს:

en: (No description given)
ka: (აღწერა შეყვანილი არაა)

en: (This is a sensitive revocation key)
ka: (ეს მგრძნობიარე გაუქმების გასაღებია)

en: (Use the '%s' command.)
ka: (გამოიყენეთ ბრძანება '%s'.)

en: (check argument of option '%s')
ka: (შეამოწმეთ არგუმენტი პარამეტრისთვის '%s')

en: (deadlock?)
ka: (სასიკვდილო ბლოკი?)

en: (further info:
ka: (მეტი ინფორმაცია:

en: (policy: %s)
ka: (პოლიტიკა: %s)

en: (reported error: %s <%s>)
ka: (გადმოცემული შეცდომა: %s <%s>)

en: (reported error: %s)
ka: (გადმოცემული შეცდომა: %s)

en: (sensitive)
ka: (მგრძნობიარე)

en: (this is the MD2 algorithm)
ka: (ეს MD2 ალგორითმია)

en: (this is the RC2 algorithm)
ka: (ეს RC2 ალგორითმია)

en: (use "help" to list choices)
ka: (არჩევნების სიის გამოსატანად გამოიყენეთ "help")

en: (use option "%s" to override)
ka: (გადასაფარად გამოიყენეთ პარამეტრი "%s")

en: , key algorithm
ka: , გასაღების ალგორითმი

en: --output doesn't work for this command
ka: --output არ მუშაობს ამ ბრძანებისთვის

en: @
    Options:
ka: @
    მორგება:

en: @Commands:
ka: @ბრძანებები:

en: @Options:
ka: @მორგება:

en: A key for "%s" already exists
ka: "%s"-ისთვის გასაღები უკვე არსებობს

en: A passphrase should be at least %u character long. | A passphrase should be at least %u characters long.
ka[0]: საკვანძო ფრაზა, სულ ცოტა, %u სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.
ka[1]: საკვანძო ფრაზა, სულ ცოტა, %u სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.

en: A passphrase should contain at least %u digit or%%0Aspecial character. | A passphrase should contain at least %u digits or%%0Aspecial characters.
ka[0]: საკვანძო ფრაზა, სულ ცოტა, %u ციფრს, ან %%0A სპეციალურ სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.
ka[1]: საკვანძო ფრაზა, სულ ცოტა, %u ციფრს, ან %%0A სპეციალურ სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
ka: გაუქმების სერტიფიკატი "მკვლელი ჩასართავის" მსგავსი რამაა, რათა საჯაროდ
    განაცხადოთ, რომ ამ გასაღების გამოყენება აღარ უნდა მოხდეს.   ასეთი გაუქმების
    სერტიფიკატის გამოცემა შეუქცევადია.

en: About to create a key for:
        "%s"
ka: შეიქმნება გასაღები:
        "%s"

en: Admin PIN
ka: ადმინისტრატორის PIN

en: Admin commands are allowed
ka: ადმინის ბრძანებები დაშვებულია

en: Admin commands are not allowed
ka: ადმინის ბრძანებები დაშვებული არაა

en: Admin-only command
ka: მხოლოდ ადმინის ბრძანება

en: Allow
ka: დაშვება

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ მისი დამატება? (y/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ მისი გაუქმება? (y/N)

en: Are you sure you want to delete it? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მისი წაშლა? (y/N)

en: Are you sure you want to replace it? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მისი ჩანაცვლება? (y/N)

en: Are you sure you want to use it? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მისი გამოყენება? (y/N)

en: Authenticate
ka: ავთენტიკაცია

en: Authentication key
ka: ავთენტიკაციის გასაღები

en: Available keys:
ka: ხელმისაწვდომი გასაღებები:

en: BAD signature from "%s"
ka: ცუდი ხელმოწერა "%s"-დან

en: Bad PIN
ka: ცუდი PIN

en: Bad Passphrase
ka: ცუდი საკვანძო ფრაზა

en: CA fingerprint:
ka: CA ანაბეჭდი:

en: CRC error; %06lX - %06lX
ka: CRC შეცდომა; %06lX - %06lX

en: CRL/OCSP check of certificates
ka: CRL/OCSP სერტიფიკატების შემოწმება

en: Can't check signature: %s
ka: ხელმოწერის შემოწმება შეუძლებელია: %s

en: Can't open '%s': %s
ka: '%s'-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cannot revoke the last valid user ID.
ka: უკანასკნელი სწორი მომხმარებლის ID-ის გაუქმება შეუძლებელია.

en: Caps Lock is on
ka: CapsLock ჩართულია

en: Cardholder's given name:
ka: ბარათის მფლობლის სახელი:

en: Cardholder's surname:
ka: ბარათის მფლობლის გვარი:

en: Certificate chain available
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი ხელმისისაწვდომია

en: Certificate chain valid
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი სწორია

en: Certify
ka: სერტიფიკაცია

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
ka: შეიცვალოს სახელი(N), (C)კომენტარი, (E)ელფოსტა, თუ (O)კარგი/Q)გახვალთ?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
ka: შეიცვალოს სახელი(N), (C)კომენტარი, (E)ელფოსტა, თუ (Q)გახვალთ?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (O)kay/(Q)uit?
ka: შეიცვალოს სახელი(N), (E)ელფოსტა, თუ (O)კარგი/Q)გახვალთ?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (Q)uit?
ka: შეიცვალოს სახელი(N), (E)ელფოსტა, თუ (Q)გახვალთ?

en: Change passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა

en: Changing expiration time for a subkey.
ka: ვადის ამოწურვის დროის შეცვლა ქვეგასაღებისთვის.

en: Changing expiration time for the primary key.
ka: ვადის ამოწურვის დროის შეცვლა ძირითადი გასაღებისთვის.

en: Changing usage of a subkey.
ka: ქვეგასაღების გამოყენების ცვლილება.

en: Changing usage of the primary key.
ka: ძირითადი გასაღების გამოყენების ცვლილება.

en: Cipher:
ka: შიფრი:

en: Command expects a filename argument
ka: ბრძანებას ფაილის სახელი სჭირდება არგუმენტად

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Component not found
ka: კომპონენტი ვერ ვიპოვე

en: Compression:
ka: შეკუმშვა:

en: Configuration for OCSP
ka: OCSP-ის კონფიგურაცია

en: Continue? (Y/n)
ka: გავაგრძელო? (Y/n)

en: Continue? (y/N)
ka: გააგრძელებთ [Y(დიახ)/n(არა)]?

en: Control-D detected
ka: აღმოჩენილია Control-D

en: Correct
ka: სწორია

en: Create anyway? (y/N)
ka: მაინც შეიქმნას? (y/N)

en: Create self-signed certificate? (y/N)
ka: შეიქმნას თვითხელმოწერილი სერტიფიკატი? (y/N)

en: Critical preferred keyserver:
ka: კრიტიკული სასურველი გასაღებების სერვერი:

en: Critical signature notation:
ka: კრიტიკული ხელმოწერის ნოტაცია:

en: Critical signature policy:
ka: კრიტიკული ხელმოწერის პოლიტიკა:

en: Current allowed actions:
ka: ამჟამად დაშვებული ქმედებები:

en: Current recipients:
ka: მიმდინარე მიმღებები:

en: DNS is not properly configured
ka: DNS-ის კონფიგურაცია სწორი არაა

en: Data available
ka: მონაცემები ხელმისაწვდომია

en: Data decryption succeeded
ka: მონაცემების გაშიფვრა წარმატებულია

en: Data encryption succeeded
ka: მონაცემების დაშიფვრა წარმატებულია

en: Data signing succeeded
ka: მონაცემების ხელმოწერა წარმატებულია

en: Data verification succeeded
ka: მონაცემების გადამოწმება წარმატებულა

en: Defaulting to unknown.
ka: ნაგულისხმევი უცნობი იქნება.

en: Delete key
ka: გასაღების წაშლა

en: Delete this good signature? (y/N/q)
ka: წავშალო ეს კარგი ხელმოწერა? (y/N/q)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
ka: წავშალო ეს არასწორი ხელმოწერა? (y/N/q)

en: Delete this key from the keyring? (y/N)
ka: წავშალო ეს გასაღები ბრელოკიდან? (y/N)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
ka: წავშალო ეს უცნობი ხელმოწერა? (y/N/q)

en: Deleted %d signature.
     | Deleted %d signatures.
ka[0]: წაიშალა %d ხელმოწერა.
ka[1]: წაიშალა %d ხელმოწერა.

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Detached signature.
ka: მოხსნილი ხელმოწერა.

en: Digest:
ka: დაიჯესტი:

en: Dirmngr usable
ka: Dirmngr გამოყენებადია

en: Do you really want to delete the selected keys? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მონიშნული გასაღებების წაშლა? (y/N)

en: Do you really want to delete this key? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ ამ გასაღების წაშლა? (y/N)

en: Do you really want to make your passphrase visible on the screen?
ka: მართლა გნებავთ, თქვენი საკვანძო ფრაზა ეკრანზე გამოჩნდეს?

en: Do you really want to revoke the entire key? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მთელი გასაღების გაუქმება? (y/N)

en: Do you really want to revoke the selected subkeys? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ მონიშნული ქვეგასაღებების გაუქმება? (y/N)

en: Do you really want to revoke this subkey? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ ამ ქვეგასაღების გაუქმება? (y/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
ka: მაინც გნებავთ, მასზე ხელი მოაწეროთ? (y/N)

en: Email address:
ka: ელფოსტის მისამართი:

en: Encrypt
ka: დაშიფვრა

en: Encrypted %d message in the future. | Encrypted %d messages in the future.
ka[0]: დაშიფრულია %d შეტყობინება მომავალში.
ka[1]: დაშიფრულია %d შეტყობინება მომავალში.

en: Encrypted %d message. | Encrypted %d messages.
ka[0]: დაშიფრულია %d შეტყობინება.
ka[1]: დაშიფრულია %d შეტყობინება.

en: Encrypted 0 messages.
ka: დაიშიფრა 0 შეტყობინება.

en: Encryption algorithm supported
ka: დაშიფვრის ალგორითმი მხარდაჭერილია

en: Encryption key
ka: დაშიფვრის გასაღები

en: Enter DNS names
ka: შეიყვანეთ DNS სახელები

en: Enter JPEG filename for photo ID:
ka: შეიყვანეთ JPEG ფაილის სახელი სურათის ID-ისთვის:

en: Enter URIs
ka: შეიყვანეთ URI-ები

en: Enter email addresses
ka: შეიყვანეთ ელფოსტის მისამართები

en: Enter extensions
ka: შეიყვანეთ გაფართოებები

en: Enter new filename
ka: შეიყვანეთ ახალი ფაილის სახელი

en: Enter new passphrase
ka: ახალი საკვანძო ფრაზა

en: Enter passphrase
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა

en: Enter passphrase:
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა:

en: Enter the X.509 subject name:
ka: შეიყვანეთ X.509 სუბიექტის სახელი:

en: Enter the keygrip:
ka: შეიყვანეთ გასაღების კოდი:

en: Enter the notation:
ka: შეიყვანეთ ნოტაცია:

en: Enter your preferred keyserver URL:
ka: შეიყვანეთ სასურველი გასაღების სერვერის URL:

en: Error -
ka: შეცდომა -

en: Error reading backup key from '%s': %s
ka: მარქაფის გასაღების '%s'-დან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Error: Double spaces are not allowed.
ka: შეცდომა: ორმაგი გამოტოვებები დაშვებული არაა.

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
ka: შეცდომა: ამჟამად დაშვებულია, მხოლოდ, უბრალო ASCII.

en: Error: The "<" character may not be used.
ka: შეცდომა: სიმბოლოს "<" გამოყენება აკრძალულია.

en: Error: The trustdb is corrupted.
ka: შეცდომა: ნდობის ბაზა დაზიანებულია.

en: Error: invalid characters in preference string.
ka: შეცდომა: პარამეტრის სტრიქონი დაუშვებელ სიმბოლოებს შეიცავს.

en: Error: invalid formatted fingerprint.
ka: შეცდომა: არასწორად დაფორმატებული ანაბეჭდი.

en: Error: invalid length of preference string.
ka: შეცდომა: პარამეტრის სტრიქონის სიგრძე არასწორია.

en: Error: invalid response.
ka: შეცდომა: არასწორი პასუხი.

en: Expired signature from "%s"
ka: ვადაამოწურული ხელმოწერა "%s"-დან

en: Features:
ka: თვისებები:

en: File '%s' exists.
ka: ფაილი '%s' არსებობს.

en: Go ahead and type your message ...
ka: კეთილი ინებეთ და აკრიფეთ თქვენი შეტყობინება ...

en: Good signature from
ka: კარგი ხელმოწერა ვისგან

en: Good signature from "%s"
ka: კარგი ხელმოწერა "%s"-დან

en: Gpg-Agent usable
ka: Gpg-Agent გამოყენებადია

en: Hash:
ka: ჰეში:

en: Hint: Do not use option %s
ka: მინიშნება: არ გამოიყენოთ პარამეტრი %s

en: Hint: Select the user IDs to sign
ka: მინიშნება: აირჩიეთ მომხმარებლის ID-ები ხემოსაწერად

en: I have checked this key casually.
ka: ამ გასაღებს თვალი გადავავლე.

en: I have checked this key very carefully.
ka: ეს გასაღები დაკვირვებით შევამოწმე.

en: I have not checked this key at all.
ka: ეს გასაღები საერთოდ არ შემიმოწმებია.

en: I'll change it later
ka: მოგვიანებით შევცვლი

en: Included certificates
ka: ჩასმული სერტიფიკატები

en: Invalid character in comment
ka: არასწორი სიმბოლო კომენტარში

en: Invalid character in name
ka: არასწორი სიმბოლო სახელში

en: Invalid characters in PIN
ka: PIN-კოდი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: Invalid command  (try "help")
ka: არასწორი ბრძანება  (სცადეთ "help")

en: Invalid selection.
ka: არასწორი მონიშნული.

en: Invalid subject name '%s'
ka: არასწორი სუბიექტის სახელი '%s'

en: Invalid subject name label '%.*s'
ka: არასწორი სუბიექტის სახელის ჭდე '%.*s'

en: Invalid user ID '%s': %s
ka: არასწორი მომხმარებლის ID '%s': %s

en: Is this correct? (y/N)
ka: ეს სწორია? (y/N)

en: Is this okay? (y/N)
ka: ასე მოგწონთ? (y/N)

en: Is this photo correct (y/N/q)?
ka: ეს სურათი სწორია (y/N/q)?

en: KEYTOCARD failed: %s
ka: KEYTOCARD ჩავარდა: %s

en: Key %s is already revoked.
ka: გასაღები %s უკვე გაუქმებულია.

en: Key available at:
ka: გასაღები ხელმისაწვდომია მსაიამრთზე:

en: Key does not expire at all
ka: გასაღებს ვადა არ ეწურება

en: Key expires at %s
ka: გასაღების ვადა იწურება %s

en: Key generation canceled.
ka: გასაღების გენერაცია გაუქმდა.

en: Key generation failed: %s
ka: გასაღების გენერაცია ჩავარდა: %s

en: Key has been compromised
ka: გასაღები გატეხეს

en: Key is no longer used
ka: გასაღები აღარ გამოიყენება

en: Key is revoked.
ka: გასაღები გაუქმებულია.

en: Key is superseded
ka: გასაღები შეჩერებულია

en: Key is valid for? (0)
ka: გასაღების ვადაა? (0)

en: Key not changed so no update needed.
ka: გასაღები შეცვლილი არაა, ამიტომ განახლება საჭირო არაა.

en: Keyring
ka: ბრელოკი

en: Keyserver no-modify
ka: არ შეიცვალოს სერვერზე

en: Language preferences:
ka: ენის პარამეტრები:

en: Login data (account name):
ka: შესვლის მონაცემები (ანგარიშის სახელი):

en: Make off-card backup of encryption key? (Y/n)
ka: შეიქმნას დაშიფვრის გასაღების ბარათგარე მარქაფი? (Y/n)

en: Messages encrypted in the past: %d.
ka: წარსულში დაშიფრული შეტყობინებები: %d.

en: Messages encrypted over the past %d day: %d. | Messages encrypted over the past %d days: %d.
ka[0]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d დღეში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d დღეში: %d.

en: Messages encrypted over the past %d month: %d. | Messages encrypted over the past %d months: %d.
ka[0]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d თვეში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d თვეში: %d.

en: Messages encrypted over the past %d year: %d. | Messages encrypted over the past %d years: %d.
ka[0]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d წელიწადში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, დაშიფრული ბოლო %d წელიწადში: %d.

en: Messages verified in the past: %d.
ka: წარსულში გადამოწმებული შეტყობინებები: %d.

en: Messages verified over the past %d day: %d. | Messages verified over the past %d days: %d.
ka[0]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d დღეში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d დღეში: %d.

en: Messages verified over the past %d month: %d. | Messages verified over the past %d months: %d.
ka[0]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d თვეში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d თვეში: %d.

en: Messages verified over the past %d year: %d. | Messages verified over the past %d years: %d.
ka[0]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d წელიწადში: %d.
ka[1]: შეტყობინება, გადამოწმებული ბოლო %d წელიწადში: %d.

en: Mr.
ka: ბნ.

en: Ms.
ka: ქნ.

en: Need one component argument
ka: საჭიროა ერთი კომპონენტის არგუმენტი

en: Need the secret key to do this.
ka: ამის გასაკეთებლად საიდუმლო გასაღებია საჭირო.

en: Network
ka: ქსელი

en: Network related options
ka: ქსელთან დაკავშირებული პარამეტრები

en: No
ka: არა

en: No argument allowed
ka: არგუმენტები დაშვებული არაა

en: No audit log entries.
ka: ჰოსტის აუდიტის ჩანაწერების გარეშე.

en: No fingerprint
ka: ანაბეჭდის გარეშე

en: No help available
ka: დახმარება ხელმისაწვდომი არაა

en: No help available for '%s'
ka: დახმარება ხელმისაწვდომი არაა პარამეტრისთვის '%s'

en: No help available for '%s'.
ka: '%s'-ისთვის დახმარება ხელმისაწვდომი არაა.

en: No key with this keygrip
ka: ამ გასაღების კოდს გასაღები არ შეესაბამება

en: No matching user IDs.
ka: შესაბამისი მომხმარებლის ID-ების გარეშე.

en: No reason specified
ka: მიზეზი მითითებული არაა

en: No subject name given
ka: სუბიექტის სახელი მითიტებული არაა

en: No subkey with index %d
ka: ინდექსით %d ქვეგასაღები არ არსებობს

en: No subkey with key ID '%s'.
ka: გასაღების ID-ით '%s' ქვეგასაღები არ არსებობს.

en: No such user ID.
ka: ასეთი მომხმარებლის ID არ არსებობს.

en: No user ID with hash %s
ka: ჰეშით %s მომხმარებლის ID არ არსებობს

en: No user ID with index %d
ka: ინდექსით %d მომხმარებლის ID არ არსებობს

en: Not a valid email address
ka: არასწორი ელფოსტის მისამართი

en: Not signed by you.
ka: თქვენს მიერ არაა ხელმოწერილი.

en: Notations:
ka: ნოტაციები:

en: Note: %s
ka: შენიშვნა: %s

en: Note: %s is not for normal use!
ka: შენიშვნა: %s ნორმალურად გამოყენებისთვის არაა

en: Note: '%s' is not considered an option
ka: გაფრთხილება: '%s' პარამეტრად არ ითვლება

en: Note: Outdated servers may lack important security fixes.
ka: შენიშვნა: მოძველებულ სერვერებს შეიძლება, მნიშვნელოვანი უსაფრთხოების შეცდომები ჰქონდეთ.

en: Note: PIN has not yet been enabled.
ka: შენიშვნა: PIN-კოდი ჯერ ჩართული არაა.

en: Note: Request from a remote site.
ka: შენიშვნა: მოითხოვეთ დაშორებული ადგილიდან.

en: Note: Request from the web browser.
ka: შენიშვნა: მოითხოვეთ ბრაუზერიდან.

en: Note: The blanks are not part of the passphrase.
ka: შენიშვნა: ცარიელი ადგილები საკვანძო ფრაზის ნაწილს არ წარმოადგენს.

en: Note: This command destroys all keys stored on the card!
ka: შენიშვნა: ეს ბრძანება ბარათზე შენახულ ყველა გასაღებს გაანადგურებს!

en: Note: This key has been disabled.
ka: შენიშვნა: ეს გასაღები გათიშულია.

en: Note: This key has expired!
ka: შენიშვნა: ამ გასაღების ვადა ამოწურულია

en: Note: Use the command "%s" to restart them.
ka: შენიშვნა: მათ გადასატვირთად გამოიყენეთ ბრძანება "%s".

en: Note: key %s has no %s feature
ka: შენიშვნა: გასაღებს %s თვისება %s არ აქვს

en: Note: key has been revoked
ka: შენიშვნა: გასაღები გაუქმდა

en: Note: keys are already stored on the card!
ka: შენიშვნა: ამ ბარათზე გასაღებები უკვე დამახსოვრებულია!

en: Note: secret key %s expired at %s
ka: შენიშვნა: საიდუმლო გასაღების %s ვადა ამოიწურა: %s

en: Note: signature key %s expired %s
ka: შენისვნა: ხელმოწერის გასაღების %s ვადა ამოიწურა %s

en: Note: signature key %s has been revoked
ka: შენიშვნა: ხელმოწერის გასაღები %s გაუქმდა

en: Note: trustdb not writable
ka: შენიშვნა: ნდობის ბაზა ჩაწერადი არაა

en: Note: won't be able to encrypt to '%s': %s
ka: შენიშვნა: '%s'-ზე ვერ დავშიფრავ: %s

en: Nothing deleted.
ka: არაფერი წაშლილა.

en: Nothing to sign with key %s
ka: ხელმოსაწერი არაფერია გასაღებით %s

en: Nothing to sign.
ka: ხელმოსაწერი არაფერია.

en: Now creating certificate request.
ka: ახლა იქმნება სერტიფიკატის მოთხოვნა.

en: Now creating self-signed certificate.
ka: ახლა იქმნება თვითხელმოწერილი სერტიფიკატი.

en: Number of recipients
ka: მიმღებების რაოდენობა

en: OpenPGP card no. %s detected
ka: აღმოჩენილია OpenPGP ბარათი ნომრით %s

en: OpenPGP card not available: %s
ka: OpenPGP ბარათი ხელმისაწვდომი არაა: %s

en: Options controlling key listings
ka: პარამეტრები გასაღების ჩამონათვლების სამართავად

en: Options controlling the PIN-Entry
ka: PIN-კოდის შეყვანის მართვის პარამეტრები

en: Options controlling the configuration
ka: პარამეტრები, რომლებიც კონფიგურაციას აკონტროლებენ

en: Options controlling the diagnostic output
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების კონტროლის პარამეტრები

en: Options controlling the input
ka: პარამეტრები, რომლებიც აკონტროლებენ შეყვანას

en: Options controlling the output
ka: პარამეტრები, რომლებიც აკონტროლებენ გამოტანას

en: Options controlling the security
ka: პარამეტრები, რომლებიც უსაფრთხოებას აკონტროლებენ

en: Options enforcing a passphrase policy
ka: საკვანძო ფრაზის პოლიტიკის განმსაზღვრელი პარამეტრები

en: Options for unattended use
ka: პარამეტრები უყურადღებოდ გამოსაყენებლად

en: Options to specify keys
ka: პარამეტრები გასაღებების მისათითებლად

en: Options used for startup
ka: გაშვებისას გამოყენებული პარამეტრები

en: Other options
ka: სხვა პარამეტრები

en: Overwrite? (y/N)
ka: გადავაწერო თავზე? (y/N)

en: PIN callback returned error: %s
ka: PIN-ის უკუგამოძახებამ დააბრუნა შეცდომა: %s

en: PIN has invalid characters; only digits are allowed
ka: PIN-კოდი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს. დაშვებულია, მხოლოდ, ციფრები

en: PIN is too long; maximum length is %d
ka: PIN მეტისმეტად გრძელია. მაქსიმალური სიგრძეა %d

en: PIN is too short; minimum length is %d
ka: PIN მეტისმეტად მოკლეა. მინიმალური სიგრძეა %d

en: PIN not correctly repeated; try again
ka: PIN-ის გამეორება არასწორია. თავიდან სცადეთ

en: PIN too long
ka: PIN ძალიან გრძელია

en: PIN too short
ka: PIN ძალიან მოკლეა

en: PUK not correctly repeated; try again
ka: PUK-ის გამეორება არასწორია. თავიდან სცადეთ

en: Parsing data succeeded
ka: მონაცემების დამუშავება წარმატებულია

en: Passphrase Entry
ka: საკვანძო ფრაზის ჩანაწერი

en: Passphrase Not Allowed
ka: საკვანძო ფრაზა დაუშვებელია

en: Passphrase too long
ka: საკვანძო ფრაზა ძალიან გრძელია

en: Passphrase:
ka: საკვანძო ფრაზა:

en: Passphrases match.
ka: საკვანძო ფრაზები ემთხვევა.

en: Please correct the error first
ka: ჯერ გაასწორეთ შეცდომა

en: Please enter name of data file:
ka: შეიყვანეთ მონაცემების ფაილის სახელი:

en: Please enter the PIN%s%s%s to unlock the card
ka: შეიყვანეთ PIN%s%s%s ბარათის დანბლოკვისთვის

en: Please enter the new passphrase
ka: შეიყვანეთ ახალი საკვანძო ფრაზა

en: Please enter the passphrase for decryption.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა გაშიფვრისთვის.

en: Please enter the passphrase or the PIN
    needed to complete this operation.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა, ან PIN-კოდი,
    რომელიც საჭიროა ამ ოპერაციის დასასრულებლად.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the %s system.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა შემოტანილი ობიექტის დასაცავად %s სისტემაში.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the GnuPG system.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა შემოტანილი ობიექტის დასაცავად GnuPG სისტემაში.

en: Please enter the passphrase to protect the new PKCS#12 object.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა ახალი PKCS#12 ობიექტის დასაცავად.

en: Please enter the passphrase to unprotect the PKCS#12 object.
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა PKCS#12 ობიექტის დაცვის მოსახსნელად.

en: Please enter your PIN, so that the secret key can be unlocked for this session
ka: შეიყვანეთ თქვენი PIN-კოდი, რომელიც გამოყენებული იქნება საიდუმლო გასაღების განსაბლოკად ამ სესიისთვის

en: Please enter your passphrase, so that the secret key can be unlocked for this session
ka: შეიყვანეთ თქვენი საკვანძო ფრაზა, რომელიც გამოყენებული იქნება საიდუმლო გასაღების განსაბლოკად ამ სესიისთვის

en: Please insert the card with serial number
ka: ჩადეთ ბარათი სერიული ნომრით

en: Please re-enter this passphrase
ka: თავიდან შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა

en: Please report bugs to <@EMAIL@>.
ka: შეცდომის ანგარიში გადააგზავნეთ ელფოსტაზე <@EMAIL@>.

en: Please select exactly one user ID.
ka: აირჩიეთ ზუსტად ერთი მომხმარებლის ID.

en: Please select the reason for the revocation:
ka: აირჩიეთ გაუქმების მიზეზი:

en: Please select the type of key to generate:
ka: აირჩიეთ გასაღების ტიპი გენერაციისთვის:

en: Please select what kind of key you want:
ka: აირჩიეთ, რომელი ტიპის გასაღები გნებავთ:

en: Please select where to store the key:
ka: აირჩიეთ, სად შევინახო გასაღები:

en: Possible actions for a %s key:
ka: შესაძლო ქმედებები %s გასაღებისთვის:

en: Possible actions for this %s key:
ka: შესაძლო ქმედებები %s გასაღებისთვის:

en: Preferred keyserver:
ka: სასურველი გასაღებების სერვერი:

en: Primary key fingerprint:
ka: ძირითადი გასაღების ანაბეჭდი:

en: Private DO data:
ka: პირადი DO მონაცემები:

en: Private Keys
ka: პირადი გასაღებები

en: Proceed? (y/N)
ka: გავაგრძელო? (y/N)

en: Pubkey:
ka: საჯარო გასაღები:

en: Public Keys
ka: საჯარო გასაღებები

en: Public key is disabled.
ka: საჯარო გასაღები გათიშულია.

en: Push ACK button on card/token.
ka: დააწექით ბარათზე/კოდზე ღილაკს ACK.

en: Quality:
ka: ხარისხი:

en: Quit without saving? (y/N)
ka: გასვლა შენახვის გარეშე? (y/N)

en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Real name:
ka: ნამდვილი სახელი:

en: Really create? (y/N)
ka: მართლა შევქმნა? (y/N)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
ka: მართლა წავშალო ეს თვითხელმოწერა? (y/N)

en: Really do a factory reset? (enter "yes")
ka: მართლა გნებავთ ქარხნულ პარამეტრებზე ჩამოყრა? (შეიყვანეთ "yes")

en: Really move the primary key? (y/N)
ka: მართლა გადავიტანო ძირითადი გასაღები? (y/N)

en: Really remove all selected user IDs? (y/N)
ka: მართლა წაიშალოს ყველა მონიშნული მომხმარებლის ID-ები? (y/N)

en: Really remove this user ID? (y/N)
ka: მართლა წავშალო ამ მომხმარებლის ID? (y/N)

en: Really revoke all selected user IDs? (y/N)
ka: მართლა გაუქმდეს ყველა მონიშნული მომხმარებლის ID? (y/N)

en: Really revoke this user ID? (y/N)
ka: მართლა გნებავთ გაუქმდეს ამ მომხმარებლის ID? (y/N)

en: Really sign all text user IDs? (y/N)
ka: მართლა მოხდეს მომხმარებლის ყველა ტექსტური ID-ების ხელმოწერა? (y/N)

en: Really sign all user IDs? (y/N)
ka: მართლა მოხდეს მომხმარებლის ყველა ID-ების ხელმოწერა? (y/N)

en: Really sign? (y/N)
ka: მართლა მოვაწერო ხელი? (y/N)

en: Really update the preferences? (y/N)
ka: მართლა განვაახლო პარამეტრები? (y/N)

en: Reason for revocation: %s
ka: გაუქმების მიზეზი: %s

en: Recipient %d
ka: მიმღები %d

en: Remaining attempts: %d
ka: დარჩენილი მცდელობები: %d

en: Repeat this PIN
ka: გაიმეორეთ ეს PIN-კოდი

en: Repeat this PUK
ka: გაიმეორეთ ეს PUK-კოდი

en: Repeat this Reset Code
ka: გაიმეორეთ ჩამოყრის კოდი

en: Repeat:
ka: გამეორება:

en: Replace existing key? (y/N)
ka: ჩანაცვლდეს არსებული გასაღები? (y/N)

en: Replace existing keys? (y/N)
ka: ჩანაცვლდეს არსებული გასაღებები? (y/N)

en: Requested keysize is %u bits
ka: მოთხოვნილი გასაღების ზომაა %u ბიტი

en: Reset Code
ka: კოდის თავიდან დაყენება

en: Reset Code is too short; minimum length is %d
ka: ჩამოყრის კოდი მეტისმეტად მოკლეა. მინიმალური სიგრძეა %d

en: Reset Code not correctly repeated; try again
ka: ჩამოყრის კოდი არასწორად იქნა გამეორებული. თავიდან სცადეთ

en: Reset Code not or not anymore available
ka: ჩამოყრის კოდი არ ან აღარაა ხელმისაწვდომი

en: Revocable by:
ka: ვის შეუძლია გაუქმება:

en: Revocation certificate created.
ka: გაუქმების სერტიფიკატი შეიქმნა.

en: Root certificate trustworthy
ka: ძირითადი სერტიფიკატის სანდოობა

en: SETERROR %s (try %d of %d)
ka: SETERROR %s (ცდა %d %d-დან)

en: Salutation (M = Mr., F = Ms., or space):
ka: მისალმება (M = ბნ-ი., F = ქნ-ი., ჰარე - მითითებული არაა):

en: Save changes? (y/N)
ka: შევინახო ცვლილებები? (y/N)

en: Secret key is available.
ka: საიდუმლო გასაღები ხელმისაწვდომია.

en: Secret key is not available.
ka: საიდუმლო გასაღები ხელმისაწვდომი არაა.

en: Secret subkeys are available.
ka: საიდუმლო ქვეგასაღებები ხელმისაწვდომია.

en: Serial number of the card: %s
ka: ბარათის სერიული ნომერი: %s

en: Session key created
ka: სესიის გასაღები შეიქმნა

en: Sign
ka: ხელმოწერა

en: Sign it? (y/N)
ka: მოვაწერო ხელი? (y/N)

en: Signature %d
ka: ხელმოწერა %d

en: Signature available
ka: ხელმოწერა ხელმისაწვდომია

en: Signature does not expire at all
ka: ხელმოწერას ვადა არ ეწურა

en: Signature expired %s
ka: ხელმოწერის ვადა ამოიწურა %s

en: Signature expires %s
ka: ხელმოწერის ვადა იწურება %s

en: Signature expires at %s
ka: ხელმოწერის ვადა იწურება %s

en: Signature is valid for? (%s)
ka: ხელმოწერის ვადაა? (%s)

en: Signature key
ka: ხელმოწერის გასაღები

en: Signature made
ka: ხელმოწერა შეიქმნა

en: Signature made %s
ka: ხელმოწერა შეიქმნა %s

en: Signature notation:
ka: ხელმოწერის ნოტაცია:

en: Signature policy:
ka: ხელმოწერის პოლიტიკა:

en: Signer %d
ka: ხელმომერი %d

en: Smartcards
ka: სმარტ ბარათები

en: Sorry, no terminal at all requested - can't get input
ka: ტერმინალი საერთოდ არ მოთხოვნილა - შეყვანას ვერ მივიღებ

en: Sorry, we are in batchmode - can't get input
ka: უკაცრავად, ჩვენ ვართ პაკეტურ რეჟიმში - შეყვანა გამორთულია

en: Subkey %s is already revoked.
ka: ქვეგასაღები %s უკვე გაუქმებულია.

en: Such a user ID already exists on this key!
ka: ასეთი მომხმარებლის ID უკვე არსებობს ამ გასაღებზე!

en: Suggest
ka: მინიშნება

en: Syntax: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP
    Password cache maintenance
ka: სინტაქსი: gpg-preset-passphrase [პარამეტრები] KEYGRIP
    პაროლების კეშის რემონტი

en: Syntax: gpg-protect-tool [options] [args]
    Secret key maintenance tool
ka: სინტაქსი: gpg-protect-tool [პარამეტრები] [არგუმენტები]
    საიდუმლო გასაღების რემონტის ხელსაწყო

en: Syntax: gpgv [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
ka: სინტაქსი: gpgv [პარამეტრები] [ფაილები]
    ხელმოწერების შემოწმება ცნობილი სანდო გასაღებებით

en: TOFU DB error
ka: TOFU DB-ის შეცდომა

en: TOFU db corruption detected.
ka: აღმოჩენილია TOFU ბაზის დაზიანება.

en: Take this one anyway
ka: მაინც გამოიყენე ეს

en: The characters '%s' and '%s' may not appear in name
ka: სიმბოლოები '%s' და '%s' სახელში გამოყენებული ვერ იქნება

en: The signature will be marked as non-exportable.
ka: ხელმოწერა მოინიშნება არაგადატანადად.

en: The signature will be marked as non-revocable.
ka: ხელმოწერა მოინიშნება არაგაუქმებადად.

en: These parameters are used:
ka: გამოიყენება ეს პარამეტრები:

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
ka: ეს JPEG მართლა დიდია (%d ბაიტი) !

en: This command is not allowed while in %s mode.
ka: ეს ბრძანება დაუშვებელია %s რეჟიმში.

en: This command is not supported by this card
ka: ეს ბრძანება ამ ბარათის მიერ მხარდაჭერილი არაა

en: This command is only available for version 2 cards
ka: ეს ბრძანება, მხოლოდ, მეორე ვერსიის ბარათებისთვისაა ხელმისაწვდომი

en: This is a qualified signature
ka: ეს კარგი ხელმოწერაა

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
ka: ეს გაუქმების სერტიფიკატია OpenPGP-ის გასაღებისთვის:

en: This is a secret key! - really delete? (y/N)
ka: ეს საიდუმლო გასაღებია! მართლა გნებავთ მისი წაშლა? (y/N)

en: This key (or subkey) is not protected with a passphrase.  Please enter a new passphrase to export it.
ka: ეს გასაღები (ან ქვეგასაღები) საკვანძო ფრაზით დაცული არაა.  შეიყვანეთ ახალი საკვანძო ფრაზა მისი გატანისთვის.

en: This key belongs to us
ka: ეს გასაღები ჩვენ გვეკუთვნის

en: This key has been disabled
ka: ეს გასაღები გათიშულია

en: This key has expired!
ka: ამ გასაღების ვადა ამოწურულია!

en: This key is due to expire on %s.
ka: ამ გასაღების ვადის ამოწურვის თარიღია %s.

en: This key's user IDs:
ka: ამ გასაღების მომხმარებლის ID-ები:

en: This may take a while ...
ka: ამას საკმაო დრო შეიძლება, დასჭირდეს ...

en: This signature expired on %s.
ka: ამ ხელმოწერის ვადა ამოიწურა %s.

en: This will be a self-signature.
ka: ეს თვითხელმოწერა იქნება.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
ka: ამ ფაილის შემთხვევით გამოყენების თავიდან ასაცილებლად ქვემოთ 5 გამოტოვების
    შემდეგ ორიწერტილი ჩავსვით.  ამ გაუქმების სერტიფიკატის შემოტანამდე და
    გამოცემამდე მოაცილეთ ეს ორიწერტილი ტექსტური რედაქტორით.

en: To be revoked by:
ka: გაუქმდება ვის მიერ:

en: Tor is not properly configured
ka: Tor-ის კონფიგურაცია სწორი არაა

en: Tor is not running
ka: Tor გაშვებული არაა

en: Total number processed: %lu
ka: სულ დამუშავდა: %lu

en: URL to retrieve public key:
ka: URL საჯარო გასაღების მისაღებად:

en: Uncompressed
ka: შეუკუმშავი

en: Unknown critical signature notation:
ka: უცნობი კრიტიკული ხელმოწერის ნოტაცია:

en: Unknown operation
ka: უცნობი ოპერაცია

en: Unknown signature type '%s'
ka: უცნობი ხელმოწერის ტიპი '%s'

en: Unprotecting key failed: %s
ka: გასაღების დაცვის მოხსნა ჩავარდა: %s

en: Usage: @GPGSM@ [options] [files] (-h for help)
ka: გამოყენება: @GPGSM@ [პარამეტრები] [ფაილები] (-h დახმარებისთვის)

en: Usage: @GPG_AGENT@ [options] (-h for help)
ka: გამოყენება: @GPG_AGENT@ [პარამეტრები] (-h დახმარებისთვის)

en: Usage: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP (-h for help)
ka: გამოყენება: gpg-preset-passphrase [პარამეტრები] KEYGRIP (-h დახმარებისთვის)

en: Usage: gpg-protect-tool [options] (-h for help)
ka: გამოყენება: gpg-protect-tool [პარამეტრები] (-h დახმარებისთვის)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
ka: გამოყენება: gpgv [პარამეტრები] [ფაილები] (-h დახმარებისთვის)

en: Usage: kbxutil [options] [files] (-h for help)
ka: გამოყენება: kbxutil [პარამეტრები] [ფაილები] (-h დახმარებისთვის)

en: Use the option '%s' to decrypt anyway.
ka: გამოიყენეთ პარამეტრი '%s' მაინც გასაშიფრად.

en: Use this key anyway? (y/N)
ka: გამოვიყენო მაინც ეს გასაღები? (y/N)

en: User ID "%s" compacted: %s
ka: მომხმარებლის ID "%s" დაპატარავდა: %s

en: User ID "%s" is expired.
ka: მომხმარებლის ID "%s" ვადა ამოწურულია.

en: User ID "%s" is not self-signed.
ka: მომხმარებლის ID "%s" თვითხელმოწერილი არაა.

en: User ID "%s" is revoked.
ka: მომხმარებლის ID "%s" გაუქმებულია.

en: User ID "%s" is signable.
ka: მომხმარებლის ID "%s" ხელმოწერადია.

en: User ID "%s": %d signature removed
     | User ID "%s": %d signatures removed
ka[0]: მომხმარებლის ID "%s": %d ხელმოწერა წაიშალა
ka[1]: მომხმარებლის ID "%s": %d ხელმოწერა წაიშალა

en: User ID "%s": already clean
ka: მომხმარებლის ID "%s": უკვე სუფთაა

en: User ID "%s": already minimized
ka: მომხმარებლის ID "%s": უკვე დაპატარავებულია

en: User ID is no longer valid
ka: მომხმარებლის ID სწორი აღარაა

en: Verified %d message in the future. | Verified %d messages in the future.
ka[0]: გადამოწმდა %d შეტყობინება მომავალში.
ka[1]: გადამოწმდა %d შეტყობინება მომავალში.

en: Verified %d message. | Verified %d messages.
ka[0]: გადამოწმებულია %d შეტყობინება.
ka[1]: გადამოწმებულია %d შეტყობინება.

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
ka: გაფრთხილება: პარამეტრი "%s" მოძველებულია

en: WARNING: %s
ka: გაფრთხილება: %s

en: WARNING: %s overrides %s
ka: გაფრთხილება: %s გადაფარავს %s-ს

en: WARNING: '%s' is an empty file
ka: გაფრთხილება: %s ცარიელი ფაილია

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
ka: გაფრთხილება: ეს ქვეგასაღები გაუქმდა მისი მფლობელის მიერ!

en: WARNING: Using untrusted key!
ka: გაფრთხილება: გამოყენებული გასაღები სანდო არაა!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
ka: გაფრთხილება: ჩვენ ამ გასაღებს არ ვენდობით!

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
ka: გაფრთხილება: დაშიფრული შეტყობინება შეცვლილია!

en: WARNING: encrypting without integrity protection is dangerous
ka: გაფრთხილება: დაშიფვრა მდგრადობის დაცვის გარეშე საშიშია

en: WARNING: invalid notation data found
ka: გაფრთხილება: აღმოჩენილია არასწორი ნოტაციის მონაცემები

en: WARNING: key %s is not suitable for encryption in %s mode
ka: გაფრთხილება: გასაღები %s არ გამოდგება დასაშიფრად %s რეჟიმში

en: WARNING: nothing exported
ka: გაფრთხილება: არაფერი გატანილა

en: WARNING: program may create a core file!
ka: გაფრთხილება: პროგრამამ, შეიძლება, ბირთვის ფაილი შექმნას!

en: WARNING: running with faked system time:
ka: გაფრთხილება: გაშვებულია ცრუ სისტემური დროით:

en: WARNING: signature digest conflict in message
ka: გაფრთხილება: ხელმოწერის დაიჯესტის კონფლიქტი შეტყობინებაში

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
ka: გაფრთხილება: ხელმოწერა არ მოინიშნება არაგადატანადად.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
ka: გაფრთხილება: ხელმოწერა არ მოინიშნება არაგაუქმებადად.

en: WARNING: unsafe ownership on configuration file '%s'
ka: გაფრთხილება; საშიში მფლობელობა კონფიგურაციის ფაილზე '%s'

en: WARNING: unsafe ownership on extension '%s'
ka: გაფრთხილება: საშიში მფლობელობა გაფართოებაზე '%s'

en: WARNING: unsafe ownership on homedir '%s'
ka: გაფრთხილება: საშიში მფლობელობა საწყის საქაღალდეზე '%s'

en: WARNING: unsafe permissions on configuration file '%s'
ka: გაფრთხილება; საშიში წვდომები კონფიგურაციის ფაილზე '%s'

en: WARNING: unsafe permissions on extension '%s'
ka: გაფრთხილება: საშიში წვდომები გაფართოებაზე '%s'

en: WARNING: unsafe permissions on homedir '%s'
ka: გაფრთხილება: საშიში წვდომები საწყის საქაღალდეზე '%s'

en: WKD uses a cached result
ka: WKD დაკეშილ შედეგს იყენებს

en: Warning: %lu key skipped due to its large size
     | Warning: %lu keys skipped due to their large sizes
ka[0]: გაფრთხილება: გამოტოვებულია %lu გასაღები მისი დიდი ზომის გამო
ka[1]: გაფრთხილება: გამოტოვებულია %lu გასაღები მისი დიდი ზომის გამო

en: Warning: You have entered an insecure passphrase.
ka: გაფრთხილება: შეყვანილი საკვანძო ფრაზა დაცული არაა.

en: Warning: unsafe ownership on %s "%s"
ka: გაფრთხილება: საშიში მფლობელობა %s-ზე "%s"

en: Warning: unsafe permissions on %s "%s"
ka: გაფრთხილება: საშიში წვდომები %s-ზე "%s"

en: What keysize do you want? (%u)
ka: რა ზომის გასაღები გნებავთ? (%u)

en: Wrong
ka: არასწორია

en: Yes
ka: კი

en: Yes, protection is not needed
ka: დიახ, დაცვა საჭირო არაა

en: You are using the '%s' character set.
ka: იყენებთ სიმბოლოების ნაკრებს '%s'.

en: You can't delete the last user ID!
ka: უკანასკნელ მომხმარებლის ID-ს ვერ წაშლით!

en: You have not entered a passphrase!%0AAn empty passphrase is not allowed.
ka: თქვენ არ შეგიყვანიათ საკვანძო ფრაზა!%0Aცარიელი საკვანძო ფრაზა დაშვებული არაა.

en: You must select at least one key.
ka: უნდა აირჩიოთ, სულ ცოტა, ერთი გასაღები.

en: You must select at least one user ID.
ka: უნდა აირჩიოთ, სულ ცოტა, ერთი მომხმარებლის ID.

en: You must select exactly one key.
ka: უნდა აირჩიოთ ზუსტად ერთი გასაღები.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
ka: აირჩიეთ ეს USER-ID:
        "%s"

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
ka: "%s"-ზე თქვენი მიმდინარე ხელმოწერის
    ვადა ამოიწურა.

en: Your decision?
ka: თქვენი გადაწყვეტილება?

en: Your selection?
ka: თქვენი არჩევანი?

en: Your selection? (enter '?' for more information):
ka: თქვენი არჩევანი? (მეტი ინფორმაციისთვის შეიყვანეთ '?'):

en: [  full  ]
ka: [  სრული  ]

en: [  never ]
ka: [  არასდროს ]

en: [  undef ]
ka: [  აღუწერელი ]

en: [ expired]
ka: [ ვადაგასულია]

en: [ revoked]
ka: [ გაუქმებულია]

en: [ unknown]
ka: [ უცნობი]

en: [Error - No name]
ka: [შეცდომა - სახელის გარეშე]

en: [Error - invalid DN]
ka: [შეცდომა - არასწორი DN]

en: [Error - invalid encoding]
ka: [შეცდომა - არასწორი კოდირება]

en: [Error - out of core]
ka: [შეცდომა - არასაკმარისი მეხსიერება]

en: [User ID not found]
ka: [მომხმარებლის ID აღმოჩენილი არაა]

en: [date not given]
ka: [თარიღი მითითებული არაა]

en: [marginal]
ka: [შეზღუდული]

en: [none]
ka: [არცერთი]

en: [not set]
ka: [დაყენებული არაა]

en: [revocation]
ka: [გაუქმება]

en: [self-signature]
ka: [თვითხელმოწერა]

en: [ultimate]
ka: [აბსოლუტური]

en: [uncertain]
ka: [საეჭვო]

en: a gpg-agent is already running - not starting a new one
ka: gpg-agent უკვე გაშვებულია - ახალი არ გაეშვება

en: activate changes at runtime, if possible
ka: ცვლილებების გააქტიურება გაშვების დროს, თუ შესაძლებელია

en: add a key to a smartcard
ka: გასაღების დამატება სმარტ ბარათზე

en: add a photo ID
ka: სურათის ID-ის დამატება

en: add a revocation key
ka: გაუქმების გასაღების დამატება

en: add a subkey
ka: ქვეგასაღების დამატება

en: add a user ID
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატება

en: add an additional decryption subkey
ka: დამატებითი გაშიფვრის ქვეგასაღების დამატება

en: algorithm:
ka: ალგორითმი:

en: algorithm: %s
ka: ალგორითმი: %s

en: all values passed to '%s' ignored
ka: '%s'-ზე გადაცემული ყველა მნიშვნელობა გამოტოვებულია

en: allow presetting passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის წინასწარ დაყენების დაშვება

en: ambiguous option '%s'
ka: გაურკვეველი პარამეტრი '%s'

en: apply global default values
ka: გლობალური ნაგულისხმები მნიშვნელობების გადატარება

en: armor header:
ka: ჯავშნის თავსართი:

en: armor: %s
ka: ჯავშანი: %s

en: assuan_inquire failed: %s
ka: assuan_inquire ჩავარდა: %s

en: assuan_inquire(%s) failed: %s
ka: assuan_inquire(%s) ჩავარდა: %s

en: assume input is in PEM format
ka: ჩათვლა, რომ შეყვანა PEM ფორმატშია

en: assume input is in base-64 format
ka: ჩათვლა, რომ შეყვანა base64 ფორმატშია

en: assume input is in binary format
ka: ჩათვლა, რომ შეყვანა ბინარულ ფორმატშია

en: assume no on most questions
ka: უარყოფითი პასუხის ჩათვლა კითხვების უმრავლესობაზე

en: assume the GnuPG key backup format
ka: GnuPG-ის გასაღების მარქაფის ფორმატად ჩათვლა

en: assume yes on most questions
ka: დადებითი პასუხის ჩათვლა კითხვების უმრავლესობაზე

en: attr hash algorithm: %s
ka: ატტრ. ჰეშის ალგორითმი: %s

en: bad data hash algorithm: %s
ka: არასწორი მონაცემების ჰეშის ალგორითმი: %s

en: bad data signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
ka: ცუდი მონაცემების ხელმოწერა გასაღებიდან %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: bad fingerprint in '%s', line %d
ka: არასწორი ანაბეჭდი ფაილში '%s', ხაზი %d

en: bad key signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
ka: ცუდი გასაღების ხელმოწერა გასაღებიდან %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: basic certificate checks failed - not imported
ka: საბაზისო სერტიფიკატის შემოწმებები ჩავარდა - არ შემოტანილა

en: batch mode: never ask
ka: პაკეტური რეჟიმი: არასდროს მკითხო

en: be somewhat more quiet
ka: ოდნავ ნაკლები შეტყობინება

en: binary
ka: ბინარული

en: build_packet failed: %s
ka: build_packet ჩავარდა: %s

en: caching keyring '%s'
ka: იკეშება ბრელოკი '%s'

en: can't access '%s': %s
ka: '%s'-ისთან წვდომის შეცდომა: %s

en: can't connect to '%s': %s
ka: '%s'-ისთან დაკავშირება შეუძლებელია: %s

en: can't create '%s': %s
ka: `%s'-ის შექმნის შეცდომა: %s

en: can't create backup file '%s': %s
ka: ვერ შევქმენი მარქაფის ფაილი '%s': %s

en: can't create directory '%s': %s
ka: შეცდომა საქაღალდის ('%s') შექმნისას: %s

en: can't create lock for '%s'
ka: ვერ შევქმენი ბლოკი '%s'-ისთვის

en: can't create socket: %s
ka: სოკეტის შექმნის შეცდომა: %s

en: can't disable core dumps: %s
ka: ბირთვის დამპების გამორთვა შეუძლებელია: %s

en: can't do this in batch mode
ka: პაკეტურ რეჟიმსი ამას ვერ ვიზამ

en: can't encrypt to '%s'
ka: '%s'-მდე დაშიფვრა შეუძლებელია

en: can't get authorityInfoAccess: %s
ka: ვერ მივიღე authorityInfoAccess: %s

en: can't handle public key algorithm %d
ka: გამოყენება შეუძლებელია საჯარო გასაღების ალგორითმისთვის %d

en: can't lock '%s'
ka: '%s'-ის დაბლოკვის შეცდომა

en: can't open '%s'
ka: '%s'-ის გახსნის შეცდომა

en: can't open '%s': %s
ka: '%s'-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: can't open fd %d: %s
ka: ფაილის დესკრიპტორის %d გახსნა შეუძლებელია: %s

en: can't open signed data '%s'
ka: ვერ გავხსენი ხელმოწერილი მონაცემები '%s'

en: can't parse certificate '%s': %s
ka: ვერ დავამუშავე სერტიფიკატი '%s': %s

en: can't set permissions of '%s': %s
ka: '%s'-ზე წვდომების დაყენება შეუძლებელია: %s

en: can't sign using '%s': %s
ka: '%s'-ით ხელმოწერა შეუძლებელია: %s

en: can't use '%s' as home directory
ka: '%s'-ის საწყის საქაღალდედ გამოყენება შეუძლებელია

en: can't use a SKESK packet due to the S2K mode
ka: SKESK პაკეტის გამოყენება შეუძლებელია S2K რეჟიმის გამო

en: cancelled
ka: გაუქმდა

en: cancelled by user
ka: შეწყვეტილია მომხმარებლის მიერ

en: cancel|cancel
ka: გაუქმება|გაუქმება

en: cannot revoke the last valid user ID.
ka: უკანასკნელი სწორი მომხმარებლის ID-ის გაუქმება შეუძლებელია.

en: card is permanently locked!
ka: ბარათი სამუდამოდაა დაბლოკილი!

en: card-no:
ka: ბარათის ნომერი:

en: certificate '%s' already cached
ka: სერტიფიკატი '%s' უკვე დაკეშილია

en: certificate '%s' deleted
ka: სერტიფიკატი '%s' წაისალა

en: certificate '%s' loaded
ka: სერტიფიკატი '%s' ჩაიტვირთა

en: certificate '%s' not found: %s
ka: სერტიფიკატი '%s' აღმოჩენილი არაა: %s

en: certificate already cached
ka: სერტიფიკატი უკვე დაქეშილია

en: certificate cached
ka: სერტიფიკატი დაქეშილია

en: certificate chain is good
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი კარგია

en: certificate chain longer than allowed by CA (%d)
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი CA-ის მიერ დაშვებულზე გრძელია (%d)

en: certificate chain too long
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი ძალიან გრძელია

en: certificate check failed: %s
ka: სერტიფიკატის შემოწმება ჩავარდა: %s

en: certificate has a BAD signature
ka: სერტიფიკატის ხელმოწერა არასწორია

en: certificate has been revoked
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია

en: certificate has been revoked
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია

en: certificate has expired
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია

en: certificate is good
ka: სერტიფიკატი კარგია

en: certificate is not usable for encryption
ka: სერტიფიკატი დასაშიფრად გამოყენებადი არაა

en: certificate is not usable for signing
ka: სერტიფიკატი ხელმოსაწერად გამოყენებადი არაა

en: certificate is valid
ka: სერტიფიკატი სწორია

en: certificate not created during lifetime of issuer
ka: სერტიფიკატი გამომცემის ვარგისიანობის დროს არ შექმნილა

en: certificate not yet valid
ka: სერტიფიკატი ჯერ ვარგისი არაა

en: certificate policy not allowed
ka: სერტიფიკატის პოლიტიკა დაშვებული არაა

en: certificate should not have been used for OCSP response signing
ka: სერტიფიკატი არ უნდა იყოს გამოყენებული OCSP პასუხის ხელმოსაწერად

en: certificate should not have been used for certification
ka: სერტიფიკატი არ უნდა იყოს გამოყენებული სერტიფიკაციისთვის

en: certificate should not have been used for encryption
ka: სერტიფიკატი არ უნდა იყოს გამოყენებული დასაშიფრად

en: certificate should not have been used for signing
ka: სერტიფიკატი არ უნდა იყოს გამოყენებული ხელმოსაწერად

en: certificate with invalid validity
ka: სერტიფიკატი არასწორი სისწორით

en: certificate with invalid validity: %s
ka: სერტიფიკატი არასწორი ვარგისიანობით: %s

en: chain
ka: ჯაჭვი

en: change URL to retrieve key
ka: URL-ის შეცვლა გასაღების მისაღებად

en: change a CA fingerprint
ka: CA-ის ანაბეჭდის შეცვლა

en: change a card's PIN
ka: ბარათის PIN-კოდის შეცვლა

en: change a passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა

en: change card holder's name
ka: Ბარათის მფლობელის სახელის ჩვენება

en: change card holder's salutation
ka: Ბარათის მფლობელის მისალმების შეცვლა

en: change data on a card
ka: მონაცემების შეცვლა ბარათზე

en: change the key attribute
ka: გასაღების ატრიბუტის შეცვლა

en: change the language preferences
ka: ენის პარამეტრების შეცვლა

en: change the login name
ka: მომხმარებლის სახელის შეცვლა

en: change the ownertrust
ka: მფლობელის ნდობის შეცვლა

en: change the passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა

en: check all programs
ka: ყველა პროგრამის შემოწმება

en: check global configuration file
ka: გლობალური კონფიგურაციის ფაილის შემოწმება

en: check signatures
ka: ხელმოწერების შემოწმება

en: checking User ID "%s"
ka: მოწმდება მომხმარებლის ID ID "%s"

en: checking created signature failed: %s
ka: შექმნილი ხელმოწერის შემოწმება ჩავარდა: %s

en: checking the CRL failed: %s
ka: CRL-ის შემოწმება ჩავარდა: %s

en: checking the trust list failed: %s
ka: სანდოობის სიის შემოწმება ცავარდა: %s

en: checking the trustdb
ka: მიმდინარეობს ნდობის ბაზის შემოწმება

en: chunk size invalid - using %d
ka: ნაგლეჯის ზომა არასწორია - გამოიყენება %d

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
ka: შიფრის ალგორითმი %d%s უცნობია, ან გათიშულია

en: cipher algorithm '%s' may not be used for encryption
ka: შიფრის ალგორითმს '%s' დაშიფვრისთვის ვერ გამოიყენებთ

en: colon missing
ka: აკლია სვეტი

en: completes-needed must be greater than 0
ka: completes-needed 0-ზე მეტი უნდა იყოს

en: compression algorithm '%s' may not be used in %s mode
ka: შეკუმშვის ალგორითმს '%s' რეჟიმში %s ვერ გამოიყენებთ

en: conflicting commands
ka: კონფლიქტური ბრძანებები

en: connection to the agent established
ka: კავშირი აგენტთან დამყარებულია

en: connection to the agent is in restricted mode
ka: აგენტთან კავშირი შეზღუდულ რეჟიმშია

en: connection to the dirmngr established
ka: კავშირი dirmngr-ისთან დამყარებულია

en: connection to the keyboxd established
ka: კავშირი keyboxd-ისთან დამყარებულია

en: conversion from '%s' to '%s' failed: %s
ka: %s-დან %s-ში გადაყვანა ჩავარდა: %s

en: conversion from '%s' to '%s' not available
ka: %s-დან %s-ში გადაყვანა ხელმისაწვდომი არაა

en: could not parse keyserver URL
ka: გასაღებების სერვერის URL-ის დამუშავება შეუძლებელია

en: create base-64 encoded output
ka: base64-ით დაშიფრული გამოტანის შექმნა

en: created: %s
ka: შეიქმნა: %s

en: creating anyway
ka: მაინც იქმნება

en: creating directory '%s'
ka: იქმნება საქაღალდე '%s'

en: creation timestamp missing
ka: შექმნის დროის შტამპი აღმჩენილი არაა

en: critical certificate extension %s is not supported
ka: კრიტიკული სერტიფიკატის გაფართოება %s მხარდაჭერილი არაა

en: crl_parse_insert failed: %s
ka: crl_parse_insert ჩავარდა: %s

en: csh-style command output
ka: csh-ის სტილის ბრძანების გამოტანა

en: data hash algorithm: %s
ka: მონაცემების ჰეშის ალგორითმი: %s

en: data not saved; use option "--output" to save it
ka: მონაცემები შენახული არაა. შესანახად გამოიყენეთ პარამეტრი "--output"

en: dearmoring failed: %s
ka: ტექსტური ფორმატიდან გადაყვანა ჩავარდა: %s

en: decrypt data (default)
ka: მონაცემების გაშიფვრა (ნაგულისხმევი)

en: decryption failed
ka: გაშიფვრის შეცდომა

en: decryption failed: %s
ka: გაშიფვრა ჩავარდა: %s

en: decryption forced to fail!
ka: გაშიფვრა ნაძალადევად ცავარდა!

en: decryption okay
ka: გაშიფვრა წარმატებულია

en: delete selected subkeys
ka: მონიშნული ქვეგასაღებების წაშლა

en: delete selected user IDs
ka: მონიშნული მომხმარებლის ID-ების წაშლა

en: deleting certificate "%s" failed: %s
ka: სერტიფიკატის "%s" წაშლა ჩავარდა: %s

en: deleting copy of secret key failed: %s
ka: საიდუმლო გასაღების ასლის წაშლა ჩავარდა: %s

en: deleting keyblock failed: %s
ka: გასაღების ბლოკის წაშლა ჩავარდა: %s

en: deleting secret %s failed: %s
ka: საიდუმლოს %s წაშლა ჩავარდა: %s

en: destroy all keys and data
ka: ყველა გასაღების და მონაცემების განადგურება

en: digest algorithm '%s' may not be used in %s mode
ka: დაიჯესტის ალგორითმის '%s' გამოყენება შეუძლებელია %s რეჟიმში

en: directory '%s' created
ka: შეიქმნა საქაღალდე: %s

en: disable key
ka: გასაღების გამორთვა

en: disabled
ka: გამორთულია

en: disallow clients to mark keys as "trusted"
ka: კლიენტებისთვის გასაღებების "სანდოდ" დანიშვნის აკრზალვა

en: disallow the use of an external password cache
ka: გარე პაროლების კეშის გამოყენების აკრძალვა

en: display photo IDs during key listings
ka: სურათის ID-ების ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: display photo IDs during signature verification
ka: სურათის ID-ების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: do not allow bypassing the passphrase policy
ka: საკვანძო ფრაზის პოლიტიკის გამოტოვების აკრძალვა

en: do not allow the reuse of old passphrases
ka: ძველი საკვანძო ფრაზების ხელახლა გამოყენების აკრძალვა

en: do not detach from the console
ka: კონსოლიდან არ მოიხსნება

en: do not make any changes
ka: ცვლილებები შეტანილი არ იქნება

en: do not update the trustdb after import
ka: შემოტანის შემდეგ ნდობის ბაზა არ განახლდება

en: do not use the PIN cache when signing
ka: PIN-კოდის კეშის არგამოყენება ხელმოწერისას

en: do not use the SCdaemon
ka: არ გამოიყენო SCdaemon

en: does not match - try again
ka: არ ემთხვევა; კიდევ სცადეთ

en: don't use the terminal at all
ka: ტერმინალის საერთოდ არგამოყენება

en: duplicated certificate '%s' deleted
ka: დუბლირებული სერტიფიკატი '%s' წაიშალა

en: enable Win32-OpenSSH support
ka: Win32-OpenSSH-ის მხარდაჭერის ჩართვა

en: enable bulk import mode
ka: პაკეტური შემოტანის რეჟიმის ჩართვა

en: enable full debugging
ka: სრული გამართვის ჩართვა

en: enable key
ka: გასაღების ჩართვა

en: enable putty support
ka: putty-ის მხარდაჭერის ჩართვა

en: enable ssh support
ka: ssh-ის მხარდაჭერს ჩართვა

en: enarmoring failed: %s
ka: ტექსტურ ფორმატში გადაყვანა ჩავარდა: %s

en: encrypt data
ka: მონაცემების დაშიფვრა

en: encrypted to %s key %s
ka: დაშიფრულია %s გასაღები %s

en: encrypted with %lu passphrases
ka: დაშიფრულია %lu საკვანძო ფრაზით

en: encrypted with %s key, ID %s
ka: დაშიფრულია %s გასაღებით, ID %s

en: encrypted with 1 passphrase
ka: დაშიფრულია 1 საკვანძო ფრაზით

en: encrypted with unknown algorithm %d
ka: დაშიფრულია უცნობი ალგორითმით %d

en: encryption only with symmetric cipher
ka: დაშიფვრა, მხოლოდ, სიმეტრიული შიფრით

en: error allocating enough memory: %s
ka: საკმარისი მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა: %s

en: error allocating memory: %s
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა: %s

en: error beginning transaction on TOFU database: %s
ka: ტრანზაქციის დაწყების შეცდომა TOFU მონაცემთა ბაზაზე: %s

en: error caching certificate: %s
ka: სერტიფიკატის დაკეშვის შეცდომა: %s

en: error changing TOFU policy: %s
ka: TOFU-ის პოლიტიკის ცვლილების შეცდომა: %s

en: error closing '%s'
ka: %s-ის დახურვის შეცდომა

en: error closing '%s': %s
ka: შეცდომა '%s'-ის დახურვისას: %s

en: error closing cache file: %s
ka: კეშის ფაილის დახურვის შეცდომა: %s

en: error committing transaction on TOFU database: %s
ka: ტრანზაქციის გადაცემის შეცდომა TOFU მონაცემთა ბაზაზე: %s

en: error creating '%s': %s
ka: %s-ის შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating a pipe: %s
ka: ფაიფის შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating a stream for a pipe: %s
ka: ნაკადის შექმნის შეცდომა ფაიფისთვის: %s

en: error creating directory '%s': %s
ka: საქაღალდის '%s' შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating keybox '%s': %s
ka: გასაღებების ყუთის '%s' შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating keyring '%s': %s
ka: ბრელოკის '%s' შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating passphrase: %s
ka: საკვანძო ფრაზს შექმნის შეცდომა: %s

en: error creating temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა: %s

en: error determining TOFU database's version: %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის ვერსიის დადგენის შეცდომა: %s

en: error fetching certificate by S/N: %s
ka: სერტიფიკატის სერიული ნომრით გამოთხოვის შეცდომა: %s

en: error fetching certificate by subject: %s
ka: სერტიფიკატის თემის მიხედვით გამოთხოვის შეცდომა: %s

en: error finding trust record in '%s': %s
ka: '%s'-ში ნდობის ჩანაწერის პოვნის შეცდომა: %s

en: error for setup KDF: %s
ka: KDF-ის მორგების შეცდომა: %s

en: error for setup UIF: %s
ka: UIF-ის მორგების შეცდომა: %s

en: error from TPM: %s
ka: შეცდომა TPM-დან: %s

en: error getting authorityKeyIdentifier: %s
ka: authorityKeyIdentifier-ის მიღების შეცდომა: %s

en: error getting card info: %s
ka: ბარათის ინფორმაციის მიღების შეცდომა: %s

en: error getting key usage information: %s
ka: გასაღების გამოყენების ინფორმაციის მიღების შეცდომა: %s

en: error getting list of cards: %s
ka: ბარათების სიის მიღების შეცდომა: %s

en: error getting new PIN: %s
ka: ახალი PIN-კოდის მიღების შეცდომა: %s

en: error getting serial number of card: %s
ka: შეცდომა სერიული ნომრის მიღებისას ბარათიდან: %s

en: error getting stored flags: %s
ka: დამახსოვრებული ალმების მიღების შეცდომა: %s

en: error getting version from '%s': %s
ka: '%s'-დან ვერსიის მირების შეცდომა: %s

en: error importing certificate: %s
ka: სერტიფიკატის შემოტანის შეცდომა: %s

en: error in '%s': %s
ka: შეცდომა '%s'-ში: %s

en: error in trailer line
ka: შეცდომა მისაბმელ ხაზში

en: error initializing TOFU database: %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: error loading certificate '%s': %s
ka: შეცდომა სერტიფიკატის ჩატვირთვისას'%s': %s

en: error opening '%s': %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: error opening TOFU database '%s': %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის '%s' გახსნის შეცდომა: %s

en: error opening TOFU database: %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის გახსნის შეცდომა: %s

en: error opening key DB: %s
ka: გასაღების DB-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: error parsing '%s'
ka: '%s'-ის დამუშავების შეცდომა

en: error parsing key specification '%s': %s
ka: გასაღების სპეციფიკაციის დამუშავების შეცდომა '%s': %s

en: error parsing value for option '%s': %s
ka: მნიშვნელობის დამუშავების შეცდომა პარამეტრისთვის '%s': %s

en: error reading '%s', line %d: %s
ka: '%s'-ის წაკითხვის შეცდომა. ხაზი %d: %s

en: error reading '%s': %s
ka: შეცდომა %s -ის წაკითხვისას: %s

en: error reading TOFU database: %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: error reading application data
ka: აპლიკაციის მონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: error reading directory '%s': %s
ka: საქაღალდის '%s' წაკითხვის შეცდომა: %s

en: error reading fingerprint DO
ka: DO ანაბეჭდის წაკითხვის შეცდომა

en: error reading input: %s
ka: შეყვანის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: error reading keyblock: %s
ka: გასაღების ბლოკის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: error reading list of trusted root certificates
ka: სანდო ძირითადი სერტიფიკატების სიის წაკითხვის შეცდომა

en: error reading the card: %s
ka: ბარათის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: error retrieving CHV status from card
ka: ბარათიდან CHV სტატუსის მიღების შეცდომა

en: error rolling back transaction on TOFU database: %s
ka: ტრანზაქციის შესრულების გაუქმების შეცდომა TOFU მონაცემთა ბაზაზე: %s

en: error searching the keyring: %s
ka: ბრელოკში ძებნის შეცდომა: %s

en: error sending data: %s
ka: მონაცემების გაგზავნის შეცდომა: %s

en: error sending standard options: %s
ka: სტანდარტული პარამეტრების გაგზავნის შეცდომა: %s

en: error storing certificate
ka: სერტიფიკატის შენახვის შეცდომა

en: error storing certificate: %s
ka: სერტიფიკატის დამახსოვრების შეცდომა: %s

en: error storing flags: %s
ka: ალმების შენახვის შეცდომა: %s

en: error updating TOFU database: %s
ka: TOFU მონაცემთა ბაზის განახლების შეცდომა: %s

en: error while asking for the passphrase: %s
ka: შეცდომა საკვანძო ფრაზის შეყვანის თხოვნისას: %s

en: error writing '%s': %s
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას: %s

en: error writing keyring '%s': %s
ka: ჩაწერის შეცდომა ბრელოკში '%s': %s

en: error writing public keyring '%s': %s
ka: საჯარო ბრელოკში '%s' ჩაწერსი შეცდომა: %s

en: error writing to '%s': %s
ka: `%s'-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: error writing to output: %s
ka: გამოტანაზე ჩაწერის შეცდომა: %s

en: error writing to pipe: %s
ka: ფაიფში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: error writing to stdout: %s
ka: შეცდომა stdout-ზე ჩაწერისას: %s

en: existing key will be replaced
ka: არსებული გასაღები ჩანაცვლდება

en: expired
ka: ვადაგასულია

en: expired: %s
ka: ვადა ამოეწურა: %s

en: expires: %s
ka: ვადა ეწურება: %s

en: export as ssh key failed: %s
ka: ssh-ის გასაღების სახით გატანა ჩავარდა: %s

en: export certificates
ka: სერტიფიკატების გატანა

en: export keys
ka: გასაღებების გატანა

en: export keys to a keyserver
ka: გასაღებების გატანა გასაღებების სერვერზე

en: export only revocation certificates
ka: მხოლოდ გაუქმების სერტიფიკატების გატანა

en: export secret keys using the GnuPG format
ka: საიდუმლო გასაღებების გატანა GnuPG-ის ფორმატში

en: exporting secret keys not allowed
ka: საიდუმლო გასაღებების გატანა დაშვებული არაა

en: failed to acquire the pinentry lock: %s
ka: შეცდომა pinentry-ის ბლოკის მიღებისას: %s

en: failed to create stream from socket: %s
ka: სოკეტიდან ნაკადის შექმნა ჩავარდა: %s

en: failed to create temporary file '%s': %s
ka: დროებითი ფაილის (`%s') შექმნის შეცდომა: %s

en: failed to get the fingerprint
ka: ანაბეჭდის მიღება ჩავარდა

en: failed to initialize the TrustDB: %s
ka: ნდობის ბაზის ინიციალიზაცია ჩავარდა: %s

en: failed to open '%s': %s
ka: '%s'-ის გახსნა ჩავარდა: %s

en: failed to open cache dir file '%s': %s
ka: კეშის საქაღალდის ფაილის '%s' გახსნის შეცდომა: %s

en: failed to store the creation date: %s
ka: შექმნის თარიღის შექმნის შეცდომა: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
ka: ანაბეჭდის დამახსოვრების შეცდომა: %s

en: failed to store the key: %s
ka: გასაღების შენახვა ჩავარდა: %s

en: fetch_cert_by_url failed: %s
ka: fetch_cert_by_url ჩავარდა: %s

en: fetch_next_cert failed: %s
ka: fetch_next_cert ჩავარდა: %s

en: file '%s', line %d: %s
ka: ფაილი '%s', ხაზი %d: %s

en: fingerprint=%s
ka: ანაბეჭდი=%s

en: flag the selected user ID as primary
ka: მონიშნული მომხმარებლის ID-ის ძირითადად დაყენება

en: flush the cache
ka: კეშის წაშლა

en: forced
ka: ნაძალადევია

en: found another possible matching CA certificate - trying again
ka: აღმოჩენილია კიდევ ერთი შესაძლო შესაბამისი CA სერტიფიკატი - კიდევ ერთხელ ვცდი

en: fstat of '%s' failed in %s: %s
ka: '%s'-ის fstat ჩავარდა %s-ში: %s

en: fstat(%d) failed in %s: %s
ka: fstat(%d) ჩავარდა %s-ში: %s

en: full
ka: მთლიანი

en: full featured key pair generation
ka: ყველა ფუნქციის მქონე გასაღებების წყვილის გენერაცია

en: gcry_md_open failed: %s
ka: gcry_md_open ჩავარდა: %s

en: gcry_md_open for algorithm %d failed: %s
ka: gcry_md_open ალგორითმისთვის %d ჩავარდა: %s

en: generate a new key pair
ka: ახალი გასაღებების წყვილის გენერაცია

en: generate a revocation certificate
ka: გაუქმების სერტიფიკატის გენერაცია

en: generate new keys
ka: ახალი გასაღებების გენერაცია

en: generating key failed
ka: გასაღების გენერაციის შეცდომა

en: generating new key
ka: ახალი გასაღების გენერაცია

en: good
ka: კარგი

en: got status: '%s'
ka: მივიღე სტატუსი: '%s'

en: gpg/card>
ka: gpg/ბარათი>

en: handler 0x%lx for fd %d started
ka: დამმუშავებელი 0x%lx ფაილის დესკრიპტორისთვის %d გაეშვა

en: handler 0x%lx for fd %d terminated
ka: დამმუშავებელი 0x%lx ფაილის დესკრიპტორისთვის %d გაჩერდა

en: iconv_open failed: %s
ka: iconv_open ჩავარდა: %s

en: ignore requests to change the TTY
ka: TTY-ის შეცვლის მოთხოვნების გამოტოვება

en: ignore requests to change the X display
ka: X ეკრანის შეცვლის მოთხოვნების გამოტოვება

en: ignoring database dir '%s'
ka: მონაცემთა ბაზის საქაღალდის '%s' გამოტოვება

en: ignoring garbage line
ka: ნაგვიანი ხაზი გამოტოვებულია

en: import certificates
ka: სერტიფიკატების შემოტანა

en: import keys from a keyserver
ka: გასაღებების შემოტანა გასაღებების სერვერიდან

en: import missing key from a signature
ka: ნაკლული გასაღების შემოტანა ხელმოწერიდან

en: import/merge keys
ka: გასაღებების შემოტანა/შერწყმა

en: importing common certificates '%s'
ka: საერთო სერტიფიკატების '%s' შემოტანა

en: importing secret keys not allowed
ka: საიდუმლო გასაღებების შემოტანა დაშვებული არაა

en: include the public key in signatures
ka: საჯარო გასაღების ჩასმა ხელმოწერებში

en: intermediate certificate has expired
ka: შუალედური სერტიფიკატის ვადა ამოიწურა

en: intermediate certificate is good
ka: შუალედური სერტიფიკატი კარგია

en: intermediate certificate not created during lifetime of issuer
ka: შუალედური სერტიფიკატი გამომცემელის ვარგისიანობის დროს არ შექმნილა

en: intermediate certificate not yet valid
ka: შუალედური სერტიფიკატი ჯერ ვარგისი არაა

en: invalid
ka: მცდარი

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
ka: არასწორი S2K რეჟიმი; უნდა იყოს 0, 1 ან 3

en: invalid SHA1 fingerprint string '%s'
ka: არასწორი SHA1 ანაბეჭდის სტრიქონი '%s'

en: invalid argument for option "%.50s"
ka: არასწორი არგუმენტი პარამეტრისთვის "%.50s"

en: invalid armor header:
ka: არასწორი ჯავშნის თავსართი:

en: invalid armor: line longer than %d characters
ka: დაუშვებელი ტექსტური ფორმატი: ხაზი %d სიმბოლოზე მეტს შეიცავს

en: invalid auto-key-locate list
ka: არასწორი სია auto-key-locate

en: invalid clearsig header
ka: არასწორი თავსართი clearsig

en: invalid country code in '%s', line %d
ka: არასწორი ქვეყნის კოდი '%s'-ში. ხაზი %d

en: invalid dash escaped line:
ka: არასწორი ტირეების შემცველი ხაზი:

en: invalid debug-level '%s' given
ka: მითითებულია არასწორი გამართვის დონე '%s'

en: invalid default preferences
ka: არასწორი ნაგულისხმევი პარამეტრები

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
ka: არასწორი default-cert-level; უნდა იყოს 0, 1, 2, ან 3

en: invalid filter option: %s
ka: არასწორი ფილტრის პარამეტრი: %s

en: invalid fingerprint
ka: არასწორი ანაბეჭდი

en: invalid formatted fingerprint in '%s', line %d
ka: არასწორად დაფორმატებული ანაბეჭდი '%s'-ში. ხაზი %d

en: invalid hash algorithm '%s'
ka: არასწორი ჰეშის ალგორითმი: '%s'

en: invalid import options
ka: არასწორი შემოტანის პარამეტრები

en: invalid item '%s' in preference string
ka: არასწორი ელემენტი '%s' პარამეტრის სტრიქონში

en: invalid keyflag in '%s', line %d
ka: არასწორი keyflag ფაილში '%s', ხაზი %d

en: invalid keyserver options
ka: არასწორი გასაღებების სერვერის პარამეტრები

en: invalid list options
ka: არასწორი სიის პარამეტრები

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
ka: არასწორი min-cert-level; უნდა იყოს 1, 2, ან 3

en: invalid personal cipher preferences
ka: არასწორი პირადი შიფრის პარამეტრები

en: invalid personal compress preferences
ka: არასწორი პირადი შეკუმშვის პარამეტრები

en: invalid personal digest preferences
ka: არასწორი პირადი დაიჯესტის პარამეტრები

en: invalid pinentry mode '%s'
ka: არასწორი pinentry-ის რეჟიმი '%s'

en: invalid radix64 character %02X skipped
ka: არასწორი radix64 სიმბოლო %02X გამოტოვებულია

en: invalid radix64 character %02x skipped
ka: არასწორი radix64 სიმბოლო %02x გამოტოვებულია

en: invalid request origin '%s'
ka: არასწორი მოთხოვნის წყარო '%s'

en: invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: invalid value for option '%s'
ka: არასწორი მნიშვნელობა პარამეტრისთვის '%s'

en: invalid verify options
ka: არასწორი გადამოწმების პარამეტრები

en: invoke gpg-protect-tool
ka: gpg-protect-tool-ის გამოძახება

en: issuer certificate not found
ka: გამომცემლის სერტიფიკატი აღმოჩენილი არაა

en: key
ka: გასაღები

en: key "%s" is already on this keyblock
ka: გასაღები "%s" უკვე ამ გასაღების ბლოკზეა

en: key "%s" not found
ka: გასაღები "%s" აღმოჩენილი არაა

en: key "%s" not found on keyserver
ka: გასაღები "%s" გასაღებების სერვერზე აღმოჩენილი არაა

en: key "%s" not found: %s
ka: გასაღები "%s" აღმოჩენილი არაა: %s

en: key %s has no user IDs
ka: გასაღებს %s მომხმარებლის ID-ები არ აქვს

en: key %s:
ka: გასაღები %s:

en: key %s: "%s" %d new signatures
ka: გასაღები %s: "%s" %d ახალი ხელმოწერა

en: key %s: "%s" %d new subkeys
ka: გასაღები %s: "%s" %d ახალი ქვეგასაღები

en: key %s: "%s" %d new user IDs
ka: გასაღები %s: "%s" %d ახალი მომხმარებლის ID

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
ka: გასაღები %s: "%s" %d ხელმოწერა გასუფთავდა

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
ka: გასაღები %s: "%s" %d ხელმოწერა გასუფთავდა

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
ka: გასაღები %s: "%s" %d მომხმარებლის ID გასუფთავდა

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
ka: გასაღები %s: "%s" %d მომხმარებლის ID გასუფთავდა

en: key %s: "%s" 1 new signature
ka: გასაღები %s: "%s" 1 ახალი ხელმოწერა

en: key %s: "%s" 1 new subkey
ka: გასაღები %s: "%s" 1 ახალი ქვეგასაღები

en: key %s: "%s" 1 new user ID
ka: გასაღები %s: "%s" 1 ახალი მომხმარებლის ID

en: key %s: "%s" not changed
ka: გასაღები %s: "%s" არ შეცვლილა

en: key %s: "%s" revocation certificate added
ka: გასაღები %s: "%s" გაუქმების სერტიფიკატი დამატებულია

en: key %s: %s
ka: გასაღები %s: %s

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
ka: გასაღები %s: PGP 2.x სტილის გასაღები - გამოტოვებულია

en: key %s: accepted as trusted key
ka: გასაღები %s: მიღებულია სანდო გასაღების სახით

en: key %s: direct key signature added
ka: გასაღები %s: პირდაპირი გასაღების ხელმოწერა დამატებულია

en: key %s: doesn't match our copy
ka: გასაღები %s: ჩვენს ასლს არ ემთხვევა

en: key %s: error changing passphrase: %s
ka: გასაღები %s: საკვანძო ფრაზის შეცვლის შეცდომა: %s

en: key %s: error sending to agent: %s
ka: გასაღები %s: აგენტთან გაგზავნის შეცდომა: %s

en: key %s: invalid direct key signature
ka: გასაღები %s: არასწორი პირდაპირი გასაღების ხელმოწერა

en: key %s: invalid subkey revocation
ka: გასაღები %s: არასწორი ქვეგასაღების გაუქმება

en: key %s: new key - skipped
ka: გასაღები %s: ახალი გასაღები - გამოტოვებულია

en: key %s: no user ID
ka: გასაღები %s: მომხმარებლის ID-ის გარეშე

en: key %s: no user ID for signature
ka: გასაღები %s: მომხმარებლის ID-ის გარეშე ხელმოწერისთვის

en: key %s: no valid user IDs
ka: გასაღები %s: სწორი მომხმარებლის ID-ების გარეშე

en: key %s: public key "%s" imported
ka: გასაღები %s: საჯარო გასაღები "%s" შემოტანილია

en: key %s: public key not found: %s
ka: გასაღები %s: საჯარო გასაღები აღმოჩენილი არაა: %s

en: key %s: secret key already exists
ka: გასაღები %s: საიდუმლო გასაღები უკვე არსებობს

en: key %s: secret key imported
ka: გასაღები %s: საიდუმლო გასაღები შემოტანილია

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
ka: გასაღები %s: საიდუმლო გასაღები არასწორი შიფრით %d - გამოტოვებულია

en: key %s: skipped subkey
ka: გასაღები %s: ქვეგასაღები გამოტოვებულია

en: key %s: skipped user ID "%s"
ka: გასაღები %s: გამოტოვებულია მომხმარებლის ID "%s"

en: key %s: unsupported public key algorithm
ka: გასაღები %s: მხარდაუჭერელი საჯარო გასაღების ალგორითმი

en: key already exists
ka: გასაღები უკვე არსებობს

en: key export failed: %s
ka: გასაღების გატანა ჩავარდა: %s

en: key generation completed (%d second)
     | key generation completed (%d seconds)
ka[0]: გასაღების გენერაცია დასრულდა (%d წამი)
ka[1]: გასაღების გენერაცია დასრულდა (%d წამი)

en: key not found on keyserver
ka: გასაღებების სერვერზე გასაღები აღმოჩენილი არაა

en: key operation not possible: %s
ka: გასაღების ოპერაცია შეუძლებელია: %s

en: keyblock resource '%s': %s
ka: გასაღების ბლოკის რესურსი '%s': %s

en: keybox '%s' created
ka: გასაღებების ყუთი '%s' შეიქმნა

en: keyring '%s' created
ka: ბრელოკი '%s' შეიქმნა

en: keyserver receive failed: %s
ka: გასაღებების სერვერის მიღება ჩავარდა: %s

en: keyserver refresh failed: %s
ka: გასაღებების სერვერის განახლება ჩავარდა: %s

en: keyserver search failed: %s
ka: გასაღებების სერვერის ძებნა ჩავარდა: %s

en: keyserver send failed: %s
ka: გასაღებების სერვერის გაგზავნა ჩავარდა: %s

en: keysize invalid; using %u bits
ka: გასაღების ზომა არასწორია. გამოიყენება %u ბიტი

en: keysize rounded up to %u bits
ka: გასაღების ზომა დამრგვალდა %u ბიტამდე

en: kill a given component
ka: მითითებული კომპონენტის მოკვლა

en: ksba_crl_new failed: %s
ka: ksba_crl_new ჩავარდა: %s

en: ksba_crl_parse failed: %s
ka: ksba_crl_parse ჩავარდა: %s

en: ksba_crl_set_reader failed: %s
ka: ksba_crl_set_reader ჩავარდა: %s

en: launch a given component
ka: მითითებული კომპონენტის გაშვება

en: line %d: error reading key '%s' from card: %s
ka: ხაზი %d: წაკითხვის შეცდომა გასაღებისთვის '%s' ბარათიდან: %s

en: line %d: invalid algorithm
ka: ხაზი %d: არასწორი ალგორითმი

en: line %d: invalid authority-key-id
ka: ხაზი %d: არასწორი authority-key-id

en: line %d: invalid date given
ka: ხაზი %d: მითითებული თარიღი არასწორია

en: line %d: invalid extension syntax
ka: ხაზი %d: არასწორი გაფართოების სინტაქსი

en: line %d: invalid hash algorithm given
ka: ხაზი %d: მითითებული ჰეშის ალგორითმი არასწორია

en: line %d: invalid issuer name '%s' at pos %d
ka: ხაზი %d: არასწორი გამომცემლის სახელი '%s' პოზიციაზე %d

en: line %d: invalid issuer name label '%.*s'
ka: ხაზი %d: არასწორი გამომცემლის სახელის ჭდე '%.*s'

en: line %d: invalid key length %u (valid are %d to %d)
ka: ხაზი %d: არასწორი გასაღების სიგრძე %u (სწორია %d-დან %d-მდე)

en: line %d: invalid serial number
ka: ხაზი %d: არასწორი სერიული ნომერი

en: line %d: invalid subject name '%s' at pos %d
ka: ხაზი %d: არასწორი სუბიექტის სახელი '%s' პოზიციაზე %d

en: line %d: invalid subject name label '%.*s'
ka: ხაზი %d: არასწორი სუბიექტის სახელის ჭდე '%.*s'

en: line %d: invalid subject-key-id
ka: ხაზი %d: არასწორი subject-key-id

en: line %d: key generation failed: %s <%s>
ka: ხაზი %d: გასაღების გენერაცია ჩავარდა: %s <%s>

en: line %d: no subject name given
ka: ხაზი %d: სუბიექტის სახელი მითითებული არაა

en: line %d: not a valid email address
ka: ხაზი %d: არასწორი ელფოსტის მისამართი

en: line too long
ka: ხაზი ძალიან გრძელია

en: line too long - skipped
ka: ხაზი მეტისმეტად გრძელია - გამოტოვებულია

en: list all available data
ka: ყველა ხელმისაწვდომი მონაცემის ჩვენება

en: list all components
ka: ყველა კომპონენტის ჩამონათვალი

en: list and check key signatures
ka: გასაღების ხელმოწერების ჩამოთვლა და შემოწმება

en: list certificate chain
ka: სერტიფიკატის ჯაჭვის სია

en: list external keys
ka: გარე გასაღებების სია

en: list global configuration file
ka: გლობალური კონფიგურაციის ფაილის ჩამონათვალი

en: list key and user IDs
ka: გასაღებების და მომხმარებლის ID-ების ჩამონათვალი

en: list keys
ka: გასაღებების ჩამონათვალი

en: list keys and fingerprints
ka: გასაღებებისა და ანაბეჭდების ჩამონათვალი

en: list keys and signatures
ka: გასაღებებისა და ხელმოწერების ჩამონათვალი

en: list preferences (expert)
ka: პარამეტრების ჩამონათვალი (ექსპერტი)

en: list preferences (verbose)
ka: პარამეტრების ჩამონათვალი (დამატებით)

en: list secret keys
ka: საიდუმლო გასაღებების სია

en: listening on socket '%s'
ka: ვუსმენ სოკეტს '%s'

en: lock '%s' not made: %s
ka: ბლოკი `%s' არ შექმნილა: %s

en: looking for another certificate
ka: იძებნება სხვა სერტიფიკატი

en: looking up issuer at external location
ka: გამომცემის ძებნა გარე მდებარეობაზე

en: lookup a certificate
ka: სერტიფიკატის ძებნა

en: lookup failed: %s
ka: ძებნა ჩავარდა: %s

en: make a clear text signature
ka: უბრალო ტექსტური ხელმოწერის შექმნა

en: make a detached signature
ka: მოხსნილი ხელმოწერის შექმნა

en: make a signature
ka: ხელმოწერის შექმნა

en: make_keysig_packet failed: %s
ka: make_keysig_packet ჩავარდა: %s

en: malformed CRC
ka: არასწორი CRC

en: malloc failed: %s
ka: malloc -ის შეცდომა: %s

en: marginal
ka: საბოლოო

en: marginals-needed must be greater than 1
ka: marginals-needed 1-ზე მეტი უნდა იყოს

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
ka: max-cert-depth უნდა იყოს შუალედში 1-255

en: max_replies %d exceeded
ka: max_replies %d გადაცილებულია

en: menu to change or unblock the PIN
ka: მენიუ PIN-კოდის შესაცვლელად ან განბლოკვისთვის

en: move a backup key to a smartcard
ka: მარქაფი გასაღების გადატანა სმარტ ბარათზე

en: move a key to a smartcard
ka: გასაღების გადატანა სმარტ ბარათზე

en: nested clear text signatures
ka: ერთმანეთში ჩადგმული უბრალო ტექსტური ხელმოწერები

en: never
ka: არასოდეს

en: never
ka: არასდროს

en: never use the PIN-entry
ka: არასდროს მოითხოვო PIN-კოდი

en: no
ka: არა

en: no CRL found for certificate
ka: სერტიფიკატისთვის CRL ვერ ვიპოვე

en: no dirmngr running in this session
ka: ამ სესიაში dirmngr გაშვებული არაა

en: no gpg-agent running in this session
ka: ამ სესიაში gpg-agent გაშვებული არაა

en: no issuer found in certificate
ka: სერტიფიკატში გამომცემელი აღმოჩენილი არაა

en: no issuer found in certificate
ka: სერტიფიკატში გამომცემელი აღმოჩენილი არაა

en: no key usage specified - assuming all usages
ka: გასაღების გამოყენება მითითებული არაა - ჩაითვლება, რომ ის ყველაფრისთვის ვარგა

en: no keyboxd running in this session
ka: ამ სესიაში keyboxd გაშვებული არაა

en: no keyserver known
ka: ცნობილი გასაღებების სერვერის გარეშე

en: no remote program execution supported
ka: გარე პროგრამის გაშვება მხარდაჭერილი არაა

en: no running %s - starting '%s'
ka: %s გაშვებული არაა - ეშვება '%s'

en: no secret key
ka: საიდუმლო გასაღების გარეშე

en: no signature found
ka: ხელმოწერა ვერ ვიპოვე

en: no signed data
ka: ხელმოწერილი მონაცემების გარეშე

en: no suitable card key found: %s
ka: შესაბამისი ბარათის გასაღები აღმოჩენილი არაა: %s

en: no valid OpenPGP data found.
ka: სწორი OpenPGP-ის მონაცემები აღმოჩენილი არაა.

en: no valid addressees
ka: სწორი მისამართების გარეშე

en: no valid recipients given
ka: სწორი მიმღებები მითითებული არაა

en: no writable keyring found: %s
ka: ჩაწერადი ბრელოკი აღმოჩენილი არაა: %s

en: no writable public keyring found: %s
ka: ჩაწერადი საჯარო ბრელოკი აღმოჩენილი არაა: %s

en: none
ka: არცერთი

en: not a detached signature
ka: მოხსნილი ხელმოწერა არაა

en: not an OpenPGP card
ka: OpenPGP ბარათი არაა

en: not forced
ka: ნაძალადევი არაა

en: not removing file '%s'
ka: არ წაიშლება ფაილი '%s'

en: npth_pselect failed: %s - waiting 1s
ka: npth_pselect ჩავარდა: %s - ველოდები 1წმ

en: number of issuers matching: %d
ka: გამომცემლების რაოდენობა: %d

en: number of matching certificates: %d
ka: შესაბამისი სერტიფიკატების რაოდენობა: %d

en: number of removed recipients: %u
ka: წაშლილი მიმღებების რაოდენობა: %u

en: okay, we are the anonymous recipient.
ka: კარგი, ჩვენ ანონიმური მიმღებები ვართ.

en: okay|okay
ka: დიახ|დიახ

en: old encoding of the DEK is not supported
ka: DEK-ის ძველი დაშიფვრა მხარდაჭერილი არაა

en: old style (PGP 2.x) signature
ka: ძველი სტილის (PGP 2.x) ხელმოწერა

en: only accept updates to existing keys
ka: მხოლოდ არსებული გასაღებების განახლების მიღება

en: oops: ksba_cert_hash failed: %s
ka: ვაი: ksba_cert_hash ჩავარდა: %s

en: option '%s' may not be used in %s mode
ka: პარამეტრს '%s' რეჟიმში %s ვერ გამოიყენებთ

en: original file name='%.*s'
ka: ორიგინალი ფაილის სახელი='%.*s'

en: out of core
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: ownertrust information cleared
ka: მფლობელის ნდობის ინფორმაცია გასუფტავდა

en: pass a command to the dirmngr
ka: ბრძანების გადაცემა dirmngr-ისთვის

en: permanently loaded certificates: %u
ka: მუდმივად ჩატვირთული სერტიფიკატები: %u

en: please do a --check-trustdb
ka: გაუშვით --check-trustdb

en: please make sure that the "dirmngr" is properly installed
ka: დარწმუნდით, რომ "dirmngr" სწორადაა დაყენებული

en: please see %s for more information
ka: რომელსაც ეძებდით. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s

en: please use "%s%s" instead
ka: სამაგიეროდ გამოიყენეთ "%s%s"

en: please wait while key is being generated ...
ka: მოითმინეთ, გეთაყვა. მიმდინარეობს გასაღების გენერაცია...

en: policy: %s
ka: პოლიტიკა: %s

en: preference '%s' duplicated
ka: პარამეტრი '%s' მეორდება

en: premature eof (in CRC)
ka: მოულოდნელი eof (CRC-ში)

en: premature eof (in trailer)
ka: მოულოდნელი eof (მისაბმელში)

en: premature eof (no CRC)
ka: მოულოდნელი eof (CRC-ის გარეშე)

en: print message digests
ka: შეტყობინების დაიჯესტების გამოტანა

en: print the card status
ka: ბარათის სტატუსის გამოტანა

en: problem handling encrypted packet
ka: დაშიფრული პაკეტის დამუშავების პრობლემა

en: problem looking for existing certificate: %s
ka: არსებული სერტიფიკატის მოძებნის შეცდომა: %s

en: problem re-searching certificate: %s
ka: სერტიფიკატის თავიდან მოძებნის პრობლემა: %s

en: problem setting the gpg-agent options
ka: gpg-agent-ის პარამეტრების დაყენების პრობლემა

en: problem with the agent: %s
ka: პრობლემა აგენტთან: %s

en: prompt before overwriting
ka: კითხვა თავზე გადაწერამდე

en: protection algorithm %d (%s) is not supported
ka: დაცვის ალგორითმი %d (%s) მხარდაჭერილი არაა

en: protection hash algorithm %d (%s) is not supported
ka: დაცვის ჰეშის ალგორითმი %d (%s) მხარდაჭერილი არაა

en: public and secret key created and signed.
ka: საჯარო და საიდუმლო გასაღებები შეიქმნა და ხელმოწერილია.

en: public key %s not found: %s
ka: საჯარო გასაღები %s აღმოჩენილი არაა: %s

en: public key algorithm %d (%s) is not supported
ka: საჯარო გასაღების ალგორითმი %d (%s) მხარდაჭერილი არაა

en: public key decryption failed: %s
ka: საჯარო გასაღების გაშიფვრის შეცდომა: %s

en: public key is %s
ka: საჯარო გასაღები არის %s

en: query the software version database
ka: მოთხოვნა პროგრამების ვერსიის ბაზაში

en: quickly add a new user-id
ka: ახალი user-id-ის სწრაფი დამატება

en: quickly generate a new key pair
ka: ახალი გასაღებების წყვილის სწრაფი გენერაცია

en: quickly revoke a key signature
ka: გასაღების ხელმოწერის სწრაფი გაუქმება

en: quickly revoke a user-id
ka: ახალი user-id-ის სწრაფი გაუქმება

en: quickly set a new expiration date
ka: ახალი ვადის სწრაფი დაყენება

en: quickly sign a key
ka: გასაღების სწრაფი ხელმოწერა

en: quickly sign a key locally
ka: გასაღების ლოკალურად სწრაფი ხელმოწერა

en: quiet
ka: ჩუმი

en: quit this menu
ka: ამ მენიუდან გასვლა

en: read error in '%s': %s
ka: წაკითხვის შეცდომა '%s'-ში: %s

en: reading from '%s'
ka: მიმდინარეობს წაკითხვა '%s'-დან

en: reading options from '%s'
ka: პარამეტრების კითხვა ფაილიდან '%s'

en: reading public key failed: %s
ka: საჯარო გასაღების წაკითხვა ჩავარდა: %s

en: reading stdin ...
ka: კითხვა stdin-დან ...

en: reason for revocation:
ka: გაუქმების მიზეზი:

en: receiving line failed: %s
ka: ხაზის მიღება ჩავარდა: %s

en: register a smartcard
ka: სმარტბარათის რეგისტრაცია

en: reload all or a given component
ka: ყველა ან მითითებული კომპონენტის თავიდან ჩატვირთვა

en: remove keys from the public keyring
ka: გასაღებების წაშლა საჯარო ბრელოკიდან

en: remove keys from the secret keyring
ka: გასაღებების წაშლა საიდუმლო ბრელოკიდან

en: remove unusable parts from key after import
ka: გასაღებიდან არასაჭირო ნაწილების მოცილება შემოტანის შემდეგ

en: removing cache file '%s'
ka: წაიშლება კეშის ფაილი '%s'

en: removing stale lockfile (created by %d)
ka: ბლოკირების გაჭედილი ფაილის მოცილება (შეიქმნა %d-ის მიერ)

en: renaming '%s' to '%s' failed: %s
ka: '%s'-ის სახელის გადარქმევა '%s'-ზე ჩავარდა: %s

en: repair keys on import
ka: გასაღებების შეკეთება შემოტანისას

en: requesting key %s from %s
ka: გასაღების %s მოთხოვნა %s-დან

en: requesting key from '%s'
ka: გასაღების მოთხოვნა '%s'-დან

en: required certificate attributes missing: %s%s%s
ka: აუცილებელი სერტიფიკატის ატრიბუტები აღმოჩენილი არაა: %s%s%s

en: resource problem: out of core
ka: რესურსების პრობლემა: არასაკმარისი მეხსიერება

en: response does not contain the EC public key
ka: პასუხი EC საჯარო გასაღებს არ შეიცავს

en: response does not contain the RSA modulus
ka: პასუხი RSA მოდულს არ შეიცავს

en: response does not contain the RSA public exponent
ka: პასუხი RSA საჯარო ექსპონენტს არ შეიცავს

en: response does not contain the public key data
ka: პასუხი საჯარო გასაღების მონაცემებს არ შეიცავს

en: revocation comment:
ka: გაუქმების კომენტარი:

en: revoke key or selected subkeys
ka: გასაღების ან მონიშნული ქვეგასაღებების გაუქმება

en: revoke selected user IDs
ka: მონიშნული მომხმარებლის ID-ების გაუქმება

en: revoke signatures on the selected user IDs
ka: ხელმოწერების გაუქმება მონიშნულ მომხმარებლის ID-ებზე

en: revoked
ka: გაუქმებულია

en: revoked: %s
ka: გაუქმდა: %s

en: revoking the key signature failed: %s
ka: გასაღების ხელმოწერის გაუქმება ჩავარდა: %s

en: revoking the user ID failed: %s
ka: მომხმარებლის ID-ის გაუქმება ჩავარდა: %s

en: root certificate has expired
ka: ძირითადი სერტიფიკატის ვადა ამოიწურა

en: root certificate has now been marked as trusted
ka: ძირითადი სერტიფიკატი ახლა მონიშნულია, როგორც სანდო

en: root certificate is good
ka: ძირითადი სერტიფიკატი კარგია

en: root certificate is not marked trusted
ka: ძირითადი სერტიფიკატი სანდოდ მონიშნული არაა

en: root certificate missing
ka: ძირითადი სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე

en: root certificate not yet valid
ka: ძირითადი სერტიფიკატი ჯერ ვარგისი არაა

en: rounded to %u bits
ka: დამრგვალებულია %u ბიტამდე

en: rounded up to %u bits
ka: დამრგვალებულია %u ბიტამდე

en: run in daemon mode (background)
ka: დემონის რეჟიმში გაშვება (ფონურად)

en: run in server mode
ka: სერვერის რეჟიმში გაშვება

en: run in server mode (foreground)
ka: სერვერის რეჟიმში გაშვება (წინა პლანზე)

en: save and quit
ka: შენახვა და გასვლა

en: search for keys on a keyserver
ka: გასაღებების ძებნა გასაღებების სერვერზე

en: secret key "%s" not found
ka: საიდუმლო გასაღები "%s" აღმოჩენილი არაა

en: secret key "%s" not found: %s
ka: საიდუმლო გასაღები "%s" აღმოჩენილი არაა: %s

en: secret key %s: %s
ka: საიდუმლო გასაღები %s: %s

en: secret key parts are not available
ka: საიდუმლო გასაღების ნაწილები ხელმისაწვდომი არაა

en: seems to be not encrypted
ka: როგორც ჩანს, დაშიფრული არაა

en: select subkey N
ka: N ქვეგასაღების მონიშვნა

en: select user ID N
ka: ID N-ის მქონე მომხმარებლის მონიშვნა

en: selected certification digest algorithm is invalid
ka: არჩეული სერტიფიკაციის დაიჯესტის ალგორითმი არასწორია

en: selected cipher algorithm is invalid
ka: არჩეული შიფრის ალგორითმი არასწორია

en: selected compression algorithm is invalid
ka: არჩეული შეკუმშვის ალგორითმი არასწორია

en: selected digest algorithm is invalid
ka: არჩეული დაიჯესტის ალგორითმი არასწორია

en: self-signed certificate has a BAD signature
ka: თვითხელმოწერილ სერტიფიკატის ხელმოწერა ცუდია

en: sending key %s to %s
ka: გასაღები %s იგზავნება %s-ზე

en: sending line failed: %s
ka: ხაზის გაგზავნა ჩავარდა: %s

en: server '%s' is older than us (%s < %s)
ka: სერვერი '%s' ჩვენზე ძველია (%s < %s)

en: server uses an invalid certificate
ka: სერვერი არასწორ სერტიფიკატს იყენებს

en: set debugging flags
ka: გამართვის ალმების დაყენება

en: setting the primary user ID failed: %s
ka: ძირითადი მომხმარებლის ID-ის დაყენება ჩავარდა: %s

en: setup KDF for PIN authentication (on/single/off)
ka: KDF-ის ჩართვა PIN-კოდით ავთენტიკაციისთვის (on/single/off)

en: sh-style command output
ka: sh-ის სტილის ბრძანების გამოტანა

en: shell
ka: გარსი

en: show IETF standard notations during signature listings
ka: IETF სტანდარტული ნოტაციების ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show IETF standard notations during signature verification
ka: IETF სტანდარტული ნოტაციების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: show admin commands
ka: ადმინის ბრძანებების ჩვენება

en: show all notations during signature listings
ka: ყველა ნოტაციის ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show all notations during signature verification
ka: ყველა ნოტაციის ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: show expiration dates during signature listings
ka: ვადის ამოწურვის თარიღების ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show key but do not actually import
ka: გასაღების ჩვენება, მაგრამ არშემოტანა

en: show key during import
ka: გასაღების ჩვენება შემოტანისას

en: show key fingerprint
ka: გასაღების ანაბეჭდის ჩვენება

en: show key usage information during key listings
ka: გასაღების გამოყენების ინფორმაციის ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: show only the primary user ID in signature verification
ka: მხოლოდ ძირითადი მომხმარებლის ID-ის ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებაში

en: show ownertrust
ka: მფლობელის ნდობის ჩვენება

en: show policy URLs during signature listings
ka: პოლიტიკის URL-ების ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show policy URLs during signature verification
ka: პოლიტიკის URL-ების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: show preferences
ka: პარამეტრების ჩვენება

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
ka: რჩეული გასაღების სერვერის URL-ების ჩვენება ხელმოწერების ცამოთვლისას

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
ka: რჩეული გასაღების სერვერის URL-ების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: show revoked and expired subkeys in key listings
ka: გაუქმებული და ვადაამოწურული ქვეგასაღებების ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: show revoked and expired user IDs in key listings
ka: გაუქმებული და ვადაამოწურული მომხმარებლის ID-ების ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
ka: გაუქმებული და ვადაამოწურული მომხმარებლის ID-ების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებაში

en: show selected photo IDs
ka: მონიშნული სურათის ID-ების ჩვენება

en: show signatures with invalid algorithms during signature listings
ka: არასწორი ალგორითმების მქონე ხელმოწერების ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show the keygrip
ka: გასაღების კოდის ჩვენება

en: show the keyring name in key listings
ka: ბრელოკის სახელის ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: show this help
ka: ამ დახმარების ჩვენება

en: show user ID validity during key listings
ka: მომხმარებლის ID-ის სისწორის ჩვენება გასაღებების ჩამოთვლისას

en: show user ID validity during signature verification
ka: მომხმარებლის ID-ის სისწორის ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: show user-supplied notations during signature listings
ka: მომხმარებლის მიერ შეყვანილი ნოტაციების ჩვენება ხელმოწერების ჩამოთვლისას

en: show user-supplied notations during signature verification
ka: მომხმარებლის მიერ შეყვანილი ნოტაციების ჩვენება ხელმოწერის გადამოწმებისას

en: shutdown forced
ka: ნაძალადევი გამორთვა

en: shutdown the dirmngr
ka: dirmngr-ის გამორთვა

en: sign a key
ka: გასაღების ხელმოწერა

en: sign a key locally
ka: გასაღების ხელმოწერა ლოკალურად

en: sign or edit a key
ka: გასაღების ხელმოწერა ან ჩასწორება

en: sign selected user IDs locally
ka: მონიშნული მომხმარებლის ID-ების ლოკალური ხელმოწერა

en: signature not created during lifetime of certificate
ka: ხელმოწერა სერტიფიკატის ვარგისიანობის დროს არ შექმნილა

en: signature verification suppressed
ka: ხელმოწერის გადამოწმება ჩახშობილია

en: signatures created so far: %lu
ka: რამდენი ხელმოწერა შეიქმნა: %lu

en: signing failed: %s
ka: ხელმოწერა ჩავარდა: %s

en: signing:
ka: ხელმოწერა:

en: skipped "%s": %s
ka: "%s" გამოტოვებულია: %s

en: skipped "%s": duplicated
ka: "%s" გამოტოვებულია: გამეორებულია

en: skipped: public key already set
ka: გამოტოვებულია: საჯარო გასაღები უკვე დაყენებულია

en: skipped: secret key already present
ka: გამოტოვებულია: საიდუმლო გასაღები უკვე არსებობს

en: skipping block of type %d
ka: %d ტიპის ბლოკის გამოტოვება

en: socket name '%s' is too long
ka: სოკეტის სახელი '%s' ძალიან გრძელია

en: ssh handler 0x%lx for fd %d started
ka: ssh დამმუშავებელი 0x%lx ფაილის დესკრიპტორისთვის %d გაეშვა

en: ssh handler 0x%lx for fd %d terminated
ka: ssh დამმუშავებელი 0x%lx ფაილის დესკრიპტორისთვის %d გაჩერდა

en: ssh keys greater than %d bits are not supported
ka: %d ბიტზე უფრო დიდი SSH გასაღებები მხარდაჭერილი არაა

en: start_cert_fetch failed: %s
ka: start_cert_fetch ჩავარდა: %s

en: stat() failed for '%s': %s
ka: %s-სთვის stat()-ის შეცდომა: %s

en: statement "%s" ignored in '%s', line %d
ka: ოპერატორი "%s" გამოტოვებულია '%s'-ში, ხაზი %d

en: subkey
ka: ქვეგასაღები

en: subkey "%s" not found
ka: ქვეგასაღები "%s" აღმოჩენილი არაა

en: switch to the OpenPGP app
ka: OpeGPG-ის აპზე გადართვა

en: switching to chain model
ka: გადართვა ჯაჭვის მოდელზე

en: symmetric encryption of '%s' failed: %s
ka: '%s'-ის სიმეტრიული დაშიფვრა ჩავარდა: %s

en: system trustlist '%s' not available
ka: სისტემის ნდობის სია '%s' ხელმისაწვდომი არაა

en: textmode
ka: ტექსტური რეჟიმი

en: the available CRL is too old
ka: ხელმისაწვდომი CRL ძალიან ძველია

en: the given certification policy URL is invalid
ka: მოწოდებული სერტიფიკაციის პოლიტიკის URL არასწორია

en: the given preferred keyserver URL is invalid
ka: მოწოდებული სასურველი გასაღებების სერვერის URL არასწორია

en: the given signature policy URL is invalid
ka: მოწოდებული ხელმოწერის პოლიტიკის URL არასწორია

en: the status of the certificate is unknown
ka: სერტიფიკატის სტატუსი უცნობია

en: there is a secret key for public key "%s"!
ka: არსებობს საიდუმლო გასაღები საჯარო გასაღებისთვის "%s"!

en: this key
ka: ეს გასაღები

en: too many AEAD preferences
ka: მეტისმეტად ბევრი AEAD-ის პარამეტრი

en: too many cipher preferences
ka: მეტისმეტად ბევრი შიფრის პარამეტრი

en: too many compression preferences
ka: მეტისმეტად ბევრი შეკუმშვის პარამეტრი

en: too many digest preferences
ka: მეტისმეტად ბევრი დაიჯესტის პარამეტრი

en: too many errors; giving up
ka: მეტისმეტად ბევრი შეცდომა. შევეშვი

en: too many redirections
ka: მეტისმეტად ბევრი გადამისამართება

en: total number processed: %lu
ka: სულ დამუშავდა: %lu

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
ka: ნდობის ჩანაწერი %lu, ტიპი %d: ჩაწერ ჩავარდა: %s

en: trust: %s
ka: ნდობა: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
ka: ნდობის ბაზის ჩანაწერი %lu: lseek ჩავარდა: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
ka: ნდობის ბაზის ჩანაწერი %lu: ჩაწერა ჩავარდა (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
ka: ნდობის ბაზის ტრანზაქცია მეტისმეტად დიდია

en: trustdb: lseek failed: %s
ka: ნდობის ბაზა: lseek ჩავარდა: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
ka: ნდობის ბაზა: წაკითხვა ჩავარდა (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
ka: trustdb: სინქრონიზაცია ჩავარდა: %s

en: trusted certificate '%s' loaded
ka: სანდო სერტიფიკატი '%s' ჩაიტვირთა

en: trying to steal socket from running %s
ka: მცდელობა, მოვპარო სოკეტი გაშვებული %s-დან

en: ultimate
ka: უკანასკნელი

en: unable to display photo ID!
ka: ფოტოს ID-ის ჩვენება შეუძლებელია!

en: unable to execute shell '%s': %s
ka: გარსის '%s' გაშვება შეუძლებელია: %s

en: unable to open JPEG file '%s': %s
ka: ვერ გავხსენი JPEG ფაილი '%s': %s

en: unacceptable HTTP redirect from server
ka: მიუღებელი HTTP გადამისამართება სერვერიდან

en: unacceptable HTTP redirect from server was cleaned up
ka: მიუღებელი HTTP გადამისამართება სერვერიდან გასუფთავდა

en: unblock the PIN using a Reset Code
ka: PIN-კოდის განბლოკვა ჩამოყრის კოდით

en: uncompressed|none
ka: შეუკუმშავი|არცერთი

en: undefined
ka: გაურკვეველი

en: unexpected armor:
ka: მოულოდნელი ჯავშანი:

en: unknown
ka: უცნობი

en: unknown TOFU policy '%s'
ka: უცნობი TOFU პოლიტიკა '%s'

en: unknown armor header:
ka: უცნობი ჯავშნის თავსართი:

en: unknown command '%s'
ka: უცნობი ბრძანება %s

en: unknown configuration item '%s'
ka: უცნობი კონფიგურაციის ელემენტი '%s'

en: unknown debug flag '%s' ignored
ka: უცნობი გამართვის ალამი '%s' გამოტოვებულია

en: unknown default recipient "%s"
ka: უცნობი ნაგულისხმევი მიმღები "%s"

en: unknown option '%s'
ka: უცნობი პარამეტრი '%s'

en: unknown validation model '%s'
ka: უცნობი გადამოწმების მოდელი '%s'

en: unknown weak digest '%s'
ka: უცნობი სუსტი დაიჯესტი '%s'

en: unnatural exit of external program
ka: გარე პროგრამის არაბუნებრივი დასრულება

en: unsupported TOFU database version: %s
ka: მხარდაუჭერელი TOFU მონაცემთა ბაზის ვერსია: %s

en: unsupported algorithm: %s
ka: მხარდაუჭერელი ალგორითმი: %s

en: unsupported curve
ka: მხარდაუჭერელი მრუდი

en: update all keys from a keyserver
ka: ყველა გასაღებების განახლება გასაღებების სერვერიდან

en: update failed: %s
ka: განახლება ჩავარდა: %s

en: update the trust database
ka: ნდობის ბაზის განახლება

en: usage: %s
ka: გამოყენება: %s

en: usage: %s [options]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრები]

en: usage: %s [options] %s
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრები] %s

en: use as output file
ka: გამოსატან ფაილად გამოყენება

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
ka: მის წასაშლელად ჯერ გამოიყენეთ პარამეტრი "--delete-secret-keys".

en: use strict OpenPGP behavior
ka: მკაცრი OpenPGP-ის ქცევის გამოყენება

en: use the GnuPG key backup format
ka: GnuPG-ის გასაღების მარქაფის ფორმატის გამოყენება

en: user ID "%s" is already revoked
ka: მომხმარებლის ID "%s" უკვე გაუქმებულია

en: user ID: "%s"
ka: მომხმარებლის ID: "%s"

en: using cipher %s.%s
ka: გამოიყენება შიფრი %s.%s

en: valid values for option '%s':
ka: სწორი მნიშვნელობები პარამეტრისთვის '%s':

en: validate a certificate
ka: სერტიფიკატის გადამოწმება

en: validation model requested by certificate: %s
ka: სერტიფიკატის მიერ მოთხოვნილი გადამოწმების მოდელი: %s

en: validation model used: %s
ka: გადამოწმების გამოყენებული მოდელი: %s

en: validity: %s
ka: სისწორეა: %s

en: verbose
ka: დამატებითი შეტყობინებები

en: verify CHV%d failed: %s
ka: CHV%d-ის გადამოწმება ჩავარდა: %s

en: verify a signature
ka: ხელმოწერის გადამოწმება

en: verify the PIN and list all data
ka: PIN-კოდის გადამოწმება და მონაცემების სრული ჩამონათვალი

en: waiting for lock %s...
ka: %s-ის ბლოკირების მოლოდინი...

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
ka: ბლოკის მოლოდინი (%d%s) %s...

en: waiting for the agent to come up ... (%ds)
ka: აგენტის გაშვების მოლოდინი ... (%ds)

en: waiting for the dirmngr to come up ... (%ds)
ka: dirmngr-ის გაშვების მოლოდინი ... (%ds)

en: waiting for the keyboxd to come up ... (%ds)
ka: keyboxd-ის გაშვების მოლოდინი ... (%ds)

en: weak key created - retrying
ka: შექმნილი გასაღები სუსტია - თავიდან ვცდი

en: writing direct signature
ka: იწერება პირდაპირი ხელმოწერა

en: writing new key
ka: ახალი გასაღების ჩაწერა

en: writing public key to '%s'
ka: საჯარო გასაღები იწერება '%s'-ზე

en: writing self signature
ka: იწერება თვითხელმოწერა

en: writing to '%s'
ka: '%s'-ში ჩაწერა

en: writing to stdout
ka: stdout-ზე ჩაწერა

en: you cannot use --symmetric --encrypt in %s mode
ka: პარამეტრს --symmetric --encrypt ვერ გამოიყენებთ რეჟიმში %s

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
ka: პარამეტრს --symmetric --encrypt ვერ გამოიყენებთ პარამეტრთან --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt in %s mode
ka: პარამეტრს --symmetric --sign --encrypt ვერ გამოიყენებთ რეჟიმში %s

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
ka: პარამეტრს --symmetric --sign --encrypt ვერ გამოიყენებთ პარამეტრთან --s2k-mode 0

en: |AN|New Admin PIN
ka: |AN|ახალი ადმინის PIN-კოდი

en: |A|Please enter the Admin PIN
ka: |A|შეიყვანეთ ადმინის PIN-კოდი

en: |COMPONENT|change options
ka: |COMPONENT|პარამეტრების შეცვლა

en: |COMPONENT|check options
ka: |COMPONENT|პარამეტრების შემოწმება

en: |COMPONENT|list options
ka: |COMPONENT|პარამეტრების სია

en: |FILE|read options from FILE
ka: |FILE|პარამეტრების წაკითხვა ფაილიდან FILE

en: |FILE|take the keys from the keyring FILE
ka: |FILE|გასაღებების აღება ბრელოკის ფაილიდან FILE

en: |FILE|write a log to FILE
ka: |FILE|ჟურნალის ჩაწერა ფაილში FILE

en: |FILE|write an audit log to FILE
ka: |FILE|აუდიტის ჟურნალის ჩაწერა ფაილში FILE

en: |FILE|write output to FILE
ka: |FILE|გამოტანის ჩაწერა ფაილში FILE

en: |FILE|write server mode logs to FILE
ka: |FILE|სერვერის რეჟიმის ჟურნალის ჩაწერა ფაილში FILE

en: |LEVEL|set the debugging level to LEVEL
ka: |LEVEL|გამართვის დონის დაყენება დონეზე LEVEL

en: |N|Initial New PIN
ka: |N|საწყისი ახალი PIN-კოდი

en: |N|New PIN
ka: |N|ახალი PIN-კოდი

en: |N|Please enter the new Global-PIN
ka: |N|შეიყვანეთ ახალი გლობალური PIN-კოდი

en: |N|Please enter the new PIN
ka: |N|შეიყვანეთ ახალი PIN-კოდი

en: |N|Please enter the new Unblocking Key
ka: |N|შეიყვანეთ ახალი განბლოკვის გასაღები

en: |N|expire SSH keys after N seconds
ka: |N|SSH გასაღებების ვადის ამოწურვა N წამში

en: |N|expire cached PINs after N seconds
ka: |N|დაკეშილი PIN-კოდების ვადის ამოწურვა N წამში

en: |N|expire the passphrase after N days
ka: |N|საკვანძო ფრაზის ვადის ამოწურვა N დღეში

en: |PGM|use PGM as the SCdaemon program
ka: |PGM|PGM-ის გამოყენება SCdaemon-ის პროგრამის სახით

en: |PGM|use PGM as the tpm2daemon program
ka: |PGM|PGM-ის გამოყენება tpm2daemon-ის პროგრამის სახით

en: |RN|New Reset Code
ka: |RN|ახალი ჩამოყრის კოდი

en: |R|Please enter the Reset Code for the card
ka: |R|შეიყვანეთ ჩამოყრის კოდი ბარათისთვის

en: |SPEC|set up email aliases
ka: |SPEC|ელფოსტის ფსევდონიმების მორგება

en: |USER-ID|encrypt for USER-ID
ka: |USER-ID|დაშიფვრა მომხმარებლისთვის USER-ID

en: |audit-log-result|Bad
ka: |audit-log-result|ცუდი

en: |audit-log-result|Error
ka: |audit-log-result|შეცდომა

en: |audit-log-result|Good
ka: |audit-log-result|კარგი

en: |audit-log-result|No certificate
ka: |audit-log-result|სერტიფიკატის გარეშე

en: |audit-log-result|Not enabled
ka: |audit-log-result|ჩართული არაა

en: |audit-log-result|Not supported
ka: |audit-log-result|მხარდაჭერილი არაა

en: |audit-log-result|Not used
ka: |audit-log-result|არ გამოიყენება

en: |audit-log-result|Okay
ka: |audit-log-result|კარგი

en: |audit-log-result|Skipped
ka: |audit-log-result|გამოტოვებულია

en: |audit-log-result|Some
ka: |audit-log-result|ზოგიერთი

en: |pinentry-label|PIN:
ka: |pinentry-label|PIN-კოდი:

en: |pinentry-label|_Cancel
ka: |pinentry-label|_გაუქმება

en: |pinentry-label|_No
ka: |pinentry-label|_არა

en: |pinentry-label|_OK
ka: |pinentry-label|_დიახ

en: |pinentry-label|_Save in password manager
ka: |pinentry-label|_პაროლების მმართველში შენახვა

en: |pinentry-label|_Yes
ka: |pinentry-label|_დიახ

en: |pinentry-tt|Hide passphrase
ka: |pinentry-tt|საკვანძო ფრაზის დამალვა

en: |pinentry-tt|Make passphrase visible
ka: |pinentry-tt|საკვანძო ფრაზის ხილვადობა

en: ||Please enter the Admin PIN and New Admin PIN
ka: ||შეიყვანეთ ადმინის PIN-კოდი და ახალი ადმინის PIN-კოდი

en: ||Please enter the PIN
ka: ||შეიყვანეთ PIN-კოდი

en: ||Please enter the PIN and New PIN
ka: ||შეიყვანეთ PIN-კოდი და ახალი PIN-კოდი

en: ||Please enter the PIN of your PIV card
ka: ||შეიყვანეთ თქვენი PIV ბარათის PIN-კოდი

en: ||Please enter the Unblocking Key of your PIV card
ka: ||შეიყვანეთ თქვენი PIV ბარათის განბლოკვის გასაღები

en: ||Please unlock the card
ka: ||განბლოკეთ ბარათი
