GNU tar 1.32.90 - en to ka translation catalogue (292 entries)

en:   or:
ka:   ან:

en:  !             Spawn a subshell
ka:  !             ქვეგარსის გაშვება

en:  ?             Print this list
ka:  ?             ამ სიის გამოტანა

en:  [OPTION...]
ka:  [პარამეტრი..]

en:  link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en:  unknown file type %s
ka: ფაილის უცნობი ტიპი %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT საჭიროა პარამეტრის მნიშვნელობა

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ka: %.*s: ARGP_HELP_FMT-ის უცნობი პარამეტრი

en: %s command failed
ka: %s ბრძანების შეცდომა

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: %s is not continued on this volume
ka: %s არ გრძელდება ამ ტომე

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
ka: %s არასწორი ზომაა (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
ka: %s: %s შეუძლებელია

en: %s: Cannot change mode to %s
ka: %s: რეჟიმის %s-ზე შეცვლა შეუძლებელია

en: %s: Cannot create symlink to %s
ka: %s: %s-მდე სიმბმულის შექმნა შეუძლებელია

en: %s: Cannot hard link to %s
ka: %s: მყარი ბმულის შექმნა %s-სთან შეუძლებელია

en: %s: Cannot remove
ka: %s: წაშლა შეუძლებელია

en: %s: Cannot rename to %s
ka: სახელის %s-დან %s-ზე გადარქმევის შეცდომა

en: %s: Deleting %s
ka: %s: წაშლა %s

en: %s: Directory has been renamed
ka: %s: საქაღალდის სახელი შეიცვალა

en: %s: Directory has been renamed from %s
ka: %s: საქაღალდის შეცვლამდელი სახელი %s

en: %s: Directory is new
ka: %s: საქაღალდე ახალია

en: %s: Invalid archive format
ka: %s: არქივის არასწორი ფორმატი

en: %s: Member name contains '..'
ka: %s: წევრის სახელი შეიცავს '..'

en: %s: Not found in archive
ka: %s: არქივში ვერ ვიპოვე

en: %s: Too many arguments
ka: %s: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: %s: Warning: Cannot %s
ka: %s: გაფრთხილება: %s შეუძლებელია

en: %s: Was unable to backup this file
ka: %s: ფაილის მარქაფის შეცდომა

en: %s: byte %s: %s
ka: %s: ბაიტი %s: %s

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
ka: %s: ბაიტი %s: %s %.*s... ძალიან გრძელია

en: %s: byte %s: %s %s
ka: %s: ბაიტი %s: %s %s

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
ka: %s: ბაიტი %s: (დასაშვები დიაპაზონი %s..%s)
    	%s %s

en: %s: contains invalid volume number
ka: %s: არასწორ ტომების რაოდენობას შეიცავს

en: %s: door ignored
ka: %s: კარი გამოტოვებულია

en: %s: file changed as we read it
ka: %s: ფაილი მისი კითხვის დროს შეიცვალა

en: %s: file is unchanged; not dumped
ka: %s: ფაილი არ შეცვლილა. არ გამოტანილა

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: not a valid timeout
ka: %s: არასწორი ვადა

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s: skipping existing file
ka: %s: არსებული ფაილის გამოტოვება

en: %s: socket ignored
ka: %s: სოკეტი გამოტოვებულია

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s'%s'

en: %s:%lu: location of the error
ka: %s:%lu: შეცდომის მდებარეობა

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ka: (PROGRAM ERROR) ვერსია უცნობია!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ka: (PROGRAM ERROR) პარამეტრი ნაცნობი უნდა ყოფილიყო!?

en: (pipe)
ka: (ფაიფი)

en: --%s %s has no effect
ka: --%s %s ეფექტი არ აქვს

en: --%s has no effect
ka: --%s ეფექტი არ აქვს

en: --Continued at byte %s--
ka: --ვაგრძელებ ბაიტთან %s--

en: --Long Link--
ka: --გრძელი ბმული--

en: --Long Name--
ka: --გრძელი სახელი--

en: --Volume Header--
ka: --ტომის თავსართი--

en: --stat requires file names
ka: --stat -ს ფაილის სახელებიც უნდა მიუთითოთ

en: -C %s has no effect
ka: -C %s ეფექტი არ აქვს

en: ACTION
ka: [ქმედება]

en: ARCHIVE
ka: არქივი

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
ka: ARGP_HELP_FMT: %s-ის მნიშვნელობა %s-ზე ნაკლები ან ტოლია

en: Archive is compressed. Use %s option
ka: არქივი შეკუმშულია. გამოიყენეთ %s პარამეტრი

en: Archive label mismatch
ka: არქივის ჭდე არ ემთხვევა

en: Archive not labeled to match %s
ka: არქივის ჭდე %s-ს არ ემთხვევა

en: At beginning of tape, quitting now
ka: ლენტის დასაწყისში. გასვლა

en: BLOCKS
ka: ბლოკები

en: Bad incremental file format
ka: არასწორი ინკრემენტული ფაილის ფორმატი

en: Byte count out of range
ka: ბაიტების რიცხვი ზღვრულს აჭარბებს

en: CHANGES
ka: ცვლილებები

en: COMMAND
ka: ბრძანება

en: CONTROL
ka: კონტროლი

en: Cannot connect to %s: resolve failed
ka: %s-სთან მიერთების შეცდომა: გადაწყვეტა შეუძებელია

en: Cannot execute remote shell
ka: დაშორებულ გარსის შესრულება შეუძლებელია

en: Cannot redirect files for remote shell
ka: ფაილების დაშორებულ გარსში გადამისამართება შეუძლებელია

en: Cannot rename %s to %s
ka: %s-ის სახელის %s-ზე გადარქმევის შეცდომა

en: Cannot update compressed archives
ka: შეკუმშული ფაილების განახლება შეუძლებელია

en: Command dumped core
ka: ბრძანების ბირთვი ჩაწერილია

en: Command exited successfully
ka: ბრძანება ნორმალურად დასრულდა

en: Command failed with status %d
ka: ბრძანების დასრულების შეცდომა: %d

en: Command stopped on signal %d
ka: ბრძანება გაჩერდა სიგნალით %d

en: Command terminated
ka: ბრძანება დასრულდა

en: Command terminated on signal %d
ka: ბრძანება შეჩერდა სიგნალით %d

en: Compression options:
ka: შეკუმშვის პარამეტრები:

en: Contents differ
ka: შემცველობა განსხვავდება

en: Create file of the given SIZE
ka: მოცემული ზომის ფაილის შექმნა

en: Creating directory:
ka: საქაღალდის შექმნა:

en: Current %s is newer or same age
ka: მიმდინარე %s უფრო ახალია ან იგივე ასაკისაა

en: DATE
ka: თარიღ

en: DIR
ka: საქაღალდე

en: Delete FILE
ka: ფაილის წაშლა

en: Device blocking:
ka: მოწყობილობის ბლოკირება:

en: Device number differs
ka: მოწყობილობის ნომერი განხვავდება

en: Device selection and switching:
ka: მოწყობილობის არჩევანი და გადართვა:

en: Disable extended attributes support
ka: გაფართოებული ატრიბუტების მხარდაჭერის გამორთვა

en: Disable the POSIX ACLs support
ka: POSIX-ის ACL-ების მხარდაჭერის გამორთვა

en: Disable the SELinux context support
ka: SELinux-ის კონტექსტის მხარდაჭერის გამორთვა

en: EOF where user reply was expected
ka: EOF იქ, სადაც მომხმარებლის პასუხს ველოდებოდით

en: EXPRESSION
ka: გამოსახულება

en: Enable extended attributes support
ka: გაფართოებული ატრიბუტების მხარდაჭერის ჩართვა

en: Enable the POSIX ACLs support
ka: POSIX-ის ACL-ების მხარდაჭერის ჩართვა

en: Enable the SELinux context support
ka: SELinux-ის კონტექსტის მხარდაჭერის ჩართვა

en: Execute COMMAND
ka: მითითებული ბრძანების შესრულება

en: FORMAT
ka: ფორმატი

en: File creation options:
ka: ფაილის შექმნის მორგება:

en: File name transformations:
ka: ფაილის სახელის გარდაქმნები:

en: File statistics options:
ka: ფაილის სტატისტიკის პარამეტრები:

en: File type differs
ka: ფაილის ტიპი განსხვავდება

en: GNU tar 1.13.x format
ka: GNU tar 1.13.x ფორმატი

en: Garbage command
ka: ნაგვით სავსე ბრძანება

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ka: ნაგავი ARGP_HELP_FMT-ში: %s

en: Gid differs
ka: GID განსხვავდება

en: Handling of file attributes:
ka: ფაილის ატრიბუტების დამუშავება:

en: Informative output:
ka: გამოტანილი ინფორმაცია:

en: Invalid blocking factor
ka: დაბლოკვის არასწორი ფაქტორი

en: Invalid byte count
ka: ბაიტების არასწორი რიცხვი

en: Invalid device number
ka: არასწორი მოწყობილობის ნომერი

en: Invalid incremental level value
ka: ინკრემენტული დონის არასწორი მნიშვნელობა

en: Invalid inode number
ka: არასწორი inode -ების რაოდენობა

en: Invalid input. Type ? for help.
ka: არასწორი შეყვანა. დახმარებისთვის აკრიფეთ ?.

en: Invalid modification time
ka: არასწორი ცვლილების დრო

en: Invalid modification time (nanoseconds)
ka: არასწორი ცვლილების დრო (ნანოწამები)

en: Invalid number
ka: არასწორი ნომერი

en: Invalid operation code
ka: ოპერაციის არასწორი კოდი

en: Invalid owner or group ID
ka: არასწორი მფლობელის ან ჯგუფის ID

en: Invalid seek direction
ka: ძებნის მიმართულება არასწორია

en: Invalid seek offset
ka: ძებნის არასწორი წანაცვლება

en: Invalid size: %s
ka: არასწორი ზომა: %s

en: Invalid tape length
ka: ლენტის არასწორი სიგრძე

en: Invalid time stamp
ka: არასწორი დროის შტამპი

en: Invalid value for record_size
ka: არასწორი მნიშვნელობა record_size

en: Local file name selection:
ka: ლოკალური ფაილის სახელის არჩევანი:

en: Local file selection:
ka: ლოკალური ფაილის არჩევანი:

en: MAJOR[.MINOR]
ka: მთავარი[.დამხმარე]

en: MASK
ka: ნიღაბი

en: METHOD
ka: მეთოდი

en: Main operation mode:
ka: მთავარი საოპერაციო რეჟიმი:

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ka: გრძელი პარამეტრების აუცილებელი ან არასავალდებულო არგუმენტები ასევე აუცილებელი ან არასავალდებულოა მათი მოკლე ვარიანტებისთვისაც.

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
ka: მაგნიტური დისკის წამყვანის მართვა. დაიშვება ბრძანებები დაშორებული პროცესიდანაც

en: Missing links to %s.
ka: აკლია ბმული %s-მდე.

en: Mod time differs
ka: ცვლილ. დრო განსხვავდება

en: Mode differs
ka: რეჟიმი განსხვავდება

en: More than one threshold date
ka: ერთზე მეტი საბოლოო თარიღი

en: N
ka: ჩ

en: NAME
ka: სახელი

en: NUMBER
ka: რიცხვი

en: Negative size: %s
ka: უარყოფითი ზომა: %s

en: No archive name given
ka: არქივის სახელი მითითებული არაა

en: No new volume; exiting.
ka: ახალი ტომის გარეშე; გასვლა.

en: Not linked to %s
ka: %s-ზე მიმაგრებული არაა

en: OFFSET
ka: წანაცვლება

en: ORDER
ka: თანამიმდევრობა

en: Operation modifiers:
ka: ოპერაციის მოდიფიკატორების:

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Other options:
ka: სხვა პარამეტრები:

en: Overwrite control:
ka: თავზე გადაწერის კონტროლი:

en: PATTERN
ka: შაბლონი

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
ka: POSIX 1003.1-1988 (ustar) ფორმატი

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
ka: POSIX 1003.1-2001 (pax) ფორმატი

en: PROG
ka: პროგრამა

en: Packaged by %s
ka: აწყობილია %s-ის მიერ

en: Packaged by %s (%s)
ka: აწყობილია %s-ის მიერ (%s)

en: Premature eof
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული

en: Read file names from FILE
ka: ფაილის სახელების მითითებული ფაილიდან წაკითხვა

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
ka[0]: ჩანაწერის ზომა = %lu ბლოკი
ka[1]: ჩანაწერის ზომა = %lu ბლოკი

en: Removing leading `%s' from hard link targets
ka: მყარი ბმულის სამიზნეების წინ დამატებული '%s'-ის მოცილება

en: Removing leading `%s' from member names
ka: წევრების სახელების წინ დამატებული '%s'-ის მოცილება

en: Renaming %s to %s
ka: "%s" -ის "%s" -ად გადარქმევა

en: Report %s bugs to: %s
ka: %s-ის შეცდომების შესახებ მისაწერი ელფოსტა: %s

en: Report bugs to %s.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: SECS
ka: წამი

en: SIGNAL
ka: სიგნალი

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: Seek direction out of range
ka: ძებნის მიმართულება ზღვარს მიღმაა

en: Seek offset out of range
ka: ძებნის წანაცვლება ზღვარს მიღმაა

en: Select output stream:
ka: აირჩიეთ გამოტანის ნაკადი:

en: Size differs
ka: ზომა განსხვავდება

en: Skipping to next header
ka: შემდეგ თავსართზე გადართვა

en: Substituting `.' for empty hard link target
ka: მყარი ბმულის ცარიელი სამიზნის '.'-ით ჩანაცვლება

en: Substituting `.' for empty member name
ka: წევრის ცარიელი სახელის '.'-ით ჩანაცვლება

en: Symlink differs
ka: სიმბმული განხვავდება

en: TEXT
ka: ტექსტი

en: TYPE
ka: ტიპი

en: This does not look like a tar archive
ka: ეს ფაილი tar არქივს არ წააგავს

en: Too many errors, quitting
ka: მეტისმეტად ბევრი შეცდომა. დასასრული

en: Total bytes deleted
ka: სულ წაშლილი ბაიტები

en: Total bytes read
ka: სულ წაკითხული ბაიტები

en: Total bytes written
ka: სულ ჩაწერილი ბაიტები

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help' ან '%s --usage'.

en: Uid differs
ka: UID განსხვავდება

en: Unexpected EOF in archive
ka: არქივის მოულოდნელი EOF

en: Unexpected EOF in snapshot file
ka: მოულოდნელი EOF სწრაფი ასლის ფაილში

en: Unexpected arguments
ka: მოულოდნელი არგუმენტები

en: Unexpected long name header
ka: მოულოდნელი გრძელი სახელის თავსართი

en: Unknown date format
ka: თარიღის უცნობი ფორმატი

en: Unknown density: '%c'
ka: უცნობი სიმკვრივე: '%c'

en: Unknown field `%s'
ka: უცნობი ველი: %s

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Valid arguments are:
ka: სწორი არგუმენტებია:

en: Verify
ka: გადამოწმება

en: Volume %s does not match %s
ka: ტომი %s არ ემთხვევა %s-ს

en: Volume number overflow
ka: ტომის რიცხვის გადავსება

en: WARNING: Archive is incomplete
ka: გაფრთხილება: არქივი დაუსრულებელია

en: Written by %s and %s.
ka: ავტორები: %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s, %s და სხვ.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s და %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s
    და %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s და %s.

en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

en: [ARGS...]
ka: [არგუმენტები…]

en: [FILE]...
ka: [ფაილი]...

en: ambiguous argument %s for %s
ka: %s გაურკვეველი არგუმენტია %s-თვის

en: append files to the end of an archive
ka: ფაილების არქივის ბოლოში მიწერა

en: append tar files to an archive
ka: ტარ ფაილების არქივის ბოლოშ მიწერა

en: archive is not seekable
ka: არქივი გადახვევადი არაა

en: archive is seekable
ka: არქივი გადახვევადია

en: attempt to verify the archive after writing it
ka: არქივის შემოწმების მცდელობა მისი ჩაწერის შემდეგ

en: block %s:
ka: ბლოკი %s:

en: block %s: ** End of File **
ka: ბლოკი %s: ** ფაილის დასასრული **

en: cannot open %s
ka: %s გახსნა ვერ მოხერხდა

en: cannot open `%s'
ka: %s გახსნა ვერ მოხერხდა

en: cannot remove directory `%s'
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა `%s'

en: cannot seek
ka: გადახვევის შეცდომა

en: cannot set time on `%s'
ka: %s-ზე დროის დაყენების შეცდომა

en: cannot split string '%s': %s
ka: სტრიქონის დაყოფის შეცდომა '%s': %s

en: cannot stat `%s'
ka: აღმოჩენის შეცდომა `%s'

en: cannot truncate `%s'
ka: %s-ის მოკვეთის შეცდომა

en: cannot unlink `%s'
ka: ბმულის მოხსნის შეცდომა: %s

en: case sensitive matching (default)
ka: რეგისტრზე დამოკიდებული დამთხვევა (ნაგულისხმები)

en: change to directory DIR
ka: საქაღალდე DIR-ზე გადასვლა

en: child process
ka: დამხმარე პროცესი

en: command failed: %s
ka: ბრძანების შეცდომა: %s

en: command line
ka: ბრძანების სტრიქონი

en: contents not dumped
ka: შემცველობა არ გამოტანილა

en: control pax keywords
ka: pax-ის საკვანძო სიტყვების კონტროლი

en: create a new archive
ka: ახალი არქივის შექმნა

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
ka: არქივიდან წაშლა (არ იგულისხმება მაგნიტური ლენტა!)

en: directory not dumped
ka: საქაღალდე არ გამოტანილა

en: don't extract file modified time
ka: ფაილის ცვლილების დრო არ აღდგება

en: error parsing %s
ka: %s-ის დამუშვების შეცდომა

en: exclude backup and lock files
ka: მარქაფისა და ბლოკის ფაილების გამორიცხვა

en: exclude directories containing FILE
ka: საქაღალდეების გამორიცხვა, რომლებიც მითითებულ ფაილს შეიცავენ

en: exclude version control system directories
ka: ვერსიის კონტროლის სისტემის საქაღალდეების გამორიცხვა

en: exec/tcp: Service not available
ka: exec/tcp: სერვისი მიუწვდომელია

en: extract files from an archive
ka: არქივიდან ფაილების გაშლა

en: extract files to standard output
ka: ფაილების სტანდარტულ გამოტანაზე გაშლა

en: failed to return to initial working directory
ka: საწყისი საქაღალდის დაბრუნების შეცდომა

en: find differences between archive and file system
ka: არქივსა და ფაილურ სისტემას შორის სხვაობის პოვნა

en: force NAME as group for added files
ka: დამატებული ფაილების ჯგუფის სახელის მითითება

en: force NAME as owner for added files
ka: დამატებული ფაილების მფლობელის სახელის მითითება

en: give a short usage message
ka: გამოყენების მოკლე შეტყობინების მიღება

en: give this help list
ka: ამ დახმარების სიის მიღება

en: hang for SECS seconds (default 3600)
ka: დაეკიდება მითითებული წამების რაოდენობის განმავლობაში (ნაგულისხმები: 3600)

en: ignore case
ka: რეგისტრის იგნორი

en: ignore exit codes of children
ka: შვილების გამოსვლის კოდების იგნორირება

en: interprocess channel
ka: პროცესთაშორისი არხი

en: invalid argument %s for %s
ka: %s არასწორი არგუმენტია %s-თვის

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
ka: პარამეტრი[[:]=მნიშვნელობა][,პარამეტრი[[:]=მნიშვნელობა]]...

en: list the contents of an archive
ka: არქივის შემცველობის გამოტანა

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: old V7 tar format
ka: ძველი V7 tar ფორმატი

en: only append files newer than copy in archive
ka: მხოლოდ არქივში არსებულ ფაილებზე ახლების მიწერა

en: overwrite existing files when extracting
ka: გაშლისას არსებული ფაილების თავზე გადაწერა

en: pipe extracted files to another program
ka: გაშლილი ფაილების სხვა პროგრამისთვის ფაიფით გაგზავნა

en: print program version
ka: პროგრამის ვერსიის დაბეჭდვა

en: read
ka: წაკითხვა

en: recurse into directories (default)
ka: საქაღალდეების რეკურსიული დამუშავება (ნაგულისხმები)

en: remove files after adding them to the archive
ka: არქივში ჩამატების შემდეგ ფაილების წაშლა

en: same as --format=posix
ka: იგივე, რაც --format=posix

en: same as --format=v7
ka: იგივე, რაც --format=v7

en: same as pax
ka: იგივე, რაც pax

en: set debug level
ka: გამართვის დონის დაყენება

en: set debug output file name
ka: გამართვის შეტყობინებების ფაილის სახელი

en: set the program name
ka: პროგრამის სახელის დაყენება

en: show tar defaults
ka: tar-ის ნაგულისხმები მნიშვნელობების ჩვენება

en: specify drive and density
ka: დისკისა და სიმკვრივის მითითება

en: stat(%s) failed
ka: stat(%s)-ის შეცდომა

en: technique to detect holes
ka: ნახვრეტების საპოვნელი გზა

en: test the archive volume label and exit
ka: არქივის ტომის ჭდის გამოცდა და გასვლა

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: treat non-zero exit codes of children as error
ka: შვილების არანულოვანი გამოსვლის კოდის შეცდომად აღქმა

en: unable to record current working directory
ka: მიმდინარე საქაღალდის ჩაწერა შეუძლებელია

en: use remote COMMAND instead of rsh
ka: rsh-ის მაგიერ მითითებული ბრძანების გამოყენება

en: verbosely list files processed
ka: დამუშავებული ფაილების სიის გამოტანა

en: warning control
ka: გაფრთხილებების კონტროლი

en: wildcards do not match '/'
ka: ვაილდკარდები '/'-ს არ ემთხვევა

en: write
ka: ჩაწერა

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა
