texinfo 7.0.2.90 - en to ka translation catalogue (192 entries)

en:       --docbook               output Docbook XML.
ka:       --docbook               Docbook XML-ის გამოტანა.

en:       --epub3                 output EPUB 3.
ka:       --epub3                 EPUB 3-ის გამოტანა.

en:       --html                  output HTML.
ka:       --html                  HTML.-ის გამოტანა.

en:       --latex                 output LaTeX.
ka:       --latex                 LaTeX-ის გამოტანა.

en:       --plaintext             output plain text rather than Info.
ka:       --plaintext             ინფორმაციის მაგიერ უბრალო ტექსტის გამოტანა.

en:       --xml                   output Texinfo XML.
ka:       --xml                   Texinfo XML-ის გამოტანა.

en:     --help                  display this help and exit
ka:      --help        ამ დახმარების გამოტანა და გამოსვლა

en:  backward
ka:  უკან

en:  case-sensitively
ka:  რეგისტრზე-დამოკიდებული

en: "%s" is invalid
ka: "%s" არასწორია

en: "%s", line %u:
ka: "%s", ხაზი %u:

en: %d completion:
     | %d completions:
ka[0]: %d დასრულება:
ka[1]: %d დასრულება:

en: %s for %s
ka: %s-ი %s-სთვის

en: %s is undefined
ka: %s განსაზღვრული არაა

en: %s: %s: cannot parse language line
ka: %s: %s: ენის ხაზის დამუშავების შეცდომა

en: %s: empty file
ka: %s: ცარიელი ფაილი

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: no highlighted language found
ka: %s: გამოკვეთილი ენა ვერ ვიპოვე

en: %s: no such variable
ka: %s: ასეთი ცვლადი არ არსებობს

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s: unknown variable %s
ka: %s: უცნობი ცვლადი %s

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s'%s'

en: '%s' is invalid
ka: '%s' არასწორია

en: '%s' is not on any keys
ka: '%s' ღილაკზე მიბმული არაა

en: ---------- Footnotes ----------
ka: ---------- სქოლიოები ----------

en: @%s is obsolete
ka: @%s მოძველებულია

en: @%s is obsolete; %s
ka: @%s მოძველებულია; %s

en: @%s not empty
ka: @%s ცარიელი არაა

en: Accept (or force completion of) this line
ka: ამ ხაზის მიღება (ან ძალით დასრულება)

en: Building completions...
ka: დასრულებების აგება...

en: Cancel current operation
ka: მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

en: Cancel or quit operation
ka: ოპერაციის გაუქმება ან მიტოვება

en: Cannot delete a permanent window
ka: მუდმივ ფანჯარას ვერ წაშლით

en: Cannot delete the last window
ka: ბოლო ფანჯარას ვერ წაშლით

en: Cannot find '%s'
ka: '%s' ვერ ვიპოვე

en: Cannot find a window!
ka: ფანჯარა ვერ ვიპოვე!

en: Cannot find node '%s'
ka: კვანძი '%s' ვერ ვიპოვე

en: Cannot find node '(%s)%s'
ka: კვანძი '(%s)%s' ვერ ვიპოვე

en: Delete all other windows
ka: ყველა დანარჩენი ფანჯრის წაშლა

en: Delete the character behind the cursor
ka: კურსორამდე მდებარე სიმბოლოს წაშლა

en: Delete the character under the cursor
ka: კურსორის ქვეშ მდებარე სიმბოლოს წაშლა

en: Delete the current window
ka: მიმდინარე ფანჯრის წაშლა

en: Describe command:
ka: აღწერეთ ბრძანება:

en: Describe key: %s
ka: აღწერეთ გასაღები: %s

en: Describe variable:
ka: აღწერეთ ცვლადი:

en: Display help message
ka: დახმარების შეტყობინების გამოტანა

en: Error converting file character encoding
ka: ფაილის სიმბოლოების კოდირების გადაყვანის შეცდომა

en: Examples:
ka: მაგალითები:

en: Explain the use of a variable
ka: ცვლადის გამოყენების ახსნა

en: Failing
ka: ვერ ვიპოვე

en: Find file:
ka: ფაილის ძებნა:

en: Finding index entries...
ka: ინდექსის ჩანაწერების ძებნა...

en: Follow menus:
ka: მენიუს მიყოლა:

en: GNU Info version %s
ka: GNU Info ვერსია %s

en: General output options:
ka: საერთო გამოტანის პარამეტრები:

en: Goto node:
ka: კვანძზე გდასვლა:

en: Index entry:
ka: ინდექსის ჩანაწერი:

en: Index topic
ka: სარჩევის თემა

en: Input file options:
ka: შეყვანის ფაილის პარამეტრები:

en: Insert a TAB character
ka: ტაბულაციის სიმბოლოს ჩასმა

en: Insert completion
ka: დასრულების ჩასმა

en: Insert next character verbatim
ka: შემდეგი სიმბოლოს 'როგორც არის' ჩასმა

en: Invalid back reference
ka: არასწორი უკუბმა

en: Invalid character class name
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: Invalid collation character
ka: კოლაციის არასწორი სიმბოლო

en: Invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცელობა

en: Invalid preceding regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების არასწორი საწყისი

en: Invalid range end
ka: დიაპაზონის არასწორი დასასრული

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: Kill ring is empty
ka: მოკვლის რგოლი ცარიელია

en: Kill to the beginning of the line
ka: ხაზის დასაწყისამდე მოკვლა

en: Kill to the end of the line
ka: ხაზის ბოლომდე მოკვლა

en: List possible completions
ka: შესაძლო დასრულებების სია

en: Memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Menu item (%s):
ka: მენიუს პუნქტი (%s):

en: Menu item:
ka: მენიუს პუნქტი:

en: Move backward a character
ka: სიმბოლოს უკან გადატანა

en: Move backward a word
ka: სიტყვით უკან გადასვლა

en: Move down to the next line
ka: ქვემოთ შემდეგ ხაზზე გადატანა

en: Move forward a character
ka: სიმბოლოს წინ გადატანა

en: Move forward a word
ka: სიტყვით წინ გადასვლა

en: Move the cursor to a specific line of the window
ka: კურსორის ფანჯრის მითითებულ ხაზზე გადატანა

en: Move to the end of the line
ka: ხაზის ბოლოში გადასვლა

en: Move to the end of this line
ka: ამ ხაზის ბოლოში გადასვლა

en: Move to the end of this node
ka: ამ კვანძის ბოლოში გადატანა

en: Move to the start of the line
ka: ხაზის დასაწყისში გატანა

en: Move to the start of this line
ka: ამ ხაზის დასაწყისში გადასვლა

en: Move to the start of this node
ka: ამ კვანძის დასაწყისში გადატანა

en: Move up to the previous line
ka: ზემოთ წინა ხაზზე გატანა

en: No active search
ka: აქტიური ძებნის გრეშე

en: No completions
ka: დასრულებების გარეშე

en: No file index
ka: ფაილის ინდექსის გარეშე

en: No footnotes in this node
ka: ამ კვანძში ბოლოსართები არაა

en: No indices found
ka: ინდექსები ვერ მოიძებნა

en: No indices found.
ka: ინდექსები ვერ მოიძებნა.

en: No match
ka: არ ემთხვევა

en: No menu in this node
ka: ამ კვანძში მენიუ არაა

en: No more matches
ka: მეტი დამთხვევა აღარ არსებობს

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: No program name given
ka: პროგრამის სახელი მითითებული არაა

en: Not complete
ka: არ დასრულებულა

en: Only one window
ka: მხოლოდ ერთი ფანჯარა

en: Options for Info and plain text:
ka: პარამეტრები ინფორმაციისა და უბრალო ტექსტისთვის:

en: Point doesn't appear within this window's node!
ka: წერტილი ამ ფანჯრის კვანძში არ ჩანს!

en: Premature end of regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების მოულოდნელი დასასრული

en: Quit
ka: გასვლა

en: Quit using Info
ka: Info-დან გასვლა

en: Redraw the display
ka: ეკრანის გადახატვა

en: Regexp search
ka: რეგულარული გამოსახულებით ძებნა

en: Regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: Resulting window would be too small
ka: შედეგად ფანჯარა ძალიან პატარა იქნება

en: Scroll backward in this window
ka: ამ ფანჯარაში უკან გადახვევა

en: Scroll down by lines
ka: ქვემოთ გადახვევა, ხაზებით

en: Scroll forward in this window
ka: ამ ფანჯარაში წინ გადახვევა

en: Scroll up by lines
ka: ზემოთ ახვევა, ხაზებით

en: Search
ka: ძებნა

en: Search failed
ka: ძებნის შეცდომა

en: Search string too short
ka: მოსაძებნი სტრიქონი ძალიან მოკლეა

en: Search under %s:
ka: %s-ის ქვეშ ძებნა:

en: Select the Next node
ka: შემდეგი კვანძის მონიშვნა

en: Select the Prev node
ka: წინა კვანძის მონიშვნა

en: Select the Up node
ka: ზედა კვანძის მონიშვნა

en: Select the next window
ka: შემდეგი ფანჯრის არჩევა

en: Select the previous window
ka: წინა ფანჯრის არჩევა

en: Select this menu item
ka: აირჩიეთ ეს მენიუს პუნქტი

en: Set variable:
ka: ცვლადის დაყენება:

en: Sole completion
ka: ერთი დასრულება

en: Split the current window
ka: მიმდინარე ფანჯრის გაყოფა

en: Styles for active links
ka: სტილები აქტიური ბმულებისთვის

en: Styles for links
ka: სტილები ბმულებისთვის

en: Styles for search matches
ka: სტილები ძებნის შედეგებისთვის

en: Success
ka: წარმატება

en: Terminal cannot be initialized: %s
ka: ტერმინალის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: The current search path is:
ka: მიმდინარე ძებნის ბილიკია:

en: There is no function named '%s'
ka: ფუნქცია სახელით '%s' არ არსებობს

en: This is GNU Info version %s.
ka: ეს არის GNU Info-ის ვერსია %s.

en: Trailing backslash
ka: ბოლო Backslash

en: Transpose characters at point
ka: სიმბოლოების წერტილის გარშემო დალაგება

en: Try --help for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ --help.

en: Try `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: Unknown command (%s)
ka: უცნობი ბრძანება (%s)

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: Unmatched ( or \(
ka: არ ემთხვევა ( ან \(

en: Unmatched ) or \)
ka: არ ემთხვევა ) ან \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ka: არ ემთხვევა [, [^, [:, [., ან [=

en: Unmatched \{
ka: არ ემთხვევა \{

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]... [ინფო-ფაილი [საქაღალდე-ფაილი]]

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]... [მენიუს-პუნქტი...]
    
    წაიკითხეთ დოკუმენტაცია.

en: Where is command:
ka: სადაა ბრძანება:

en: Yank back a previous kill
ka: წინა მოკვლის დაბრუნება

en: Yank back the contents of the last kill
ka: ბოლოს განადგურებული ტექსტის დაბრუნება

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
ka: \%-10[abort-key]  მიმდინარე ოპერაციის შეწყვეტა.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
ka: \%-10[search-next]  შემდეგი აღმოჩენის მოძებნა.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
ka: \%-10[search-previous]  წინა აღმოჩენის მოძებნა.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
ka: \%-10[up-node]  ერთი დონით მაღლა ასვლა.

en: action name too long
ka: ქმედების სახელი ძალიან გრძელია

en: closing %s
ka: '%s'-ის დახურვა

en: could not open init file %s
ka: შეცდომა ინიციალიზაციის ფაილის (%s) გახსნისას

en: epub3.pm: readdir %s error: %s
ka: epub3.pm: readdir %s შეცდომა: %s

en: error creating directory: %s: %s
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s: %s

en: error loading %s: %s
ka: %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: error writing to %s: %s
ka: `%s'-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: found file %s
ka: ნაპოვნია ფაილი %s

[ctx: init file: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
ka: %s: გაფრთხილება: %s

en: invalid number: %s
ka: არასწორი რიცხვი: %s

en: key sequence too long
ka: ღილაკების მიმდევრობა ძალიან გრძელია

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
ka: l2h: L2H_TMP საქაღალდე წერტილს შეიცავს

en: l2h: command not set
ka: l2h: ბრძანება დაყენები არაა

en: l2h: could not load %s: %s
ka: l2h: %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: l2h: current directory contains a dot
ka: l2h: მიმდინარე საქაღალდე წერტილს შეიცავს

en: l2h: error loading %s
ka: l2h: %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა

en: looking for file "%s"
ka: ვეძებ ფაილს "%s"

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: missing action name
ka: ქმედების სახელი მითითებული არაა

en: missing key sequence
ka: ღილაკების მიმდევრობა მითითებული არაა

en: missing type
ka: ტიპი მითითებული არაა

en: missing variable name
ka: ცვლადის სახელი მითითებული არაა

en: obsolete option: %s
ka: მოძველებული პარამეტრი: %s

en: regexp error: %s
ka: რეგულარული გამოსახულების შეცდომა: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
ka: tex4ht.pm: chdir %s-ის შეცდომა : %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
ka: tex4ht.pm: ბრძანების შეცდომა: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
ka: tex4ht.pm: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: unexpected @
ka: მოულოდნელი @

en: unknown action `%s'
ka: უცნობი ქმედება: %s

en: unrecognized type: %s
ka: უცნობი ტიპი: %s

en: value %s is not valid for variable %s
ka: მნიშვნელობა (%s) ცვლადისთვის %s არასწორია

en: value too long
ka: მნიშვნელობა ძალიან გრძელია

en: variable name too long
ka: ცვლადის სახელი ძალიან გრძელია
