sed-4.9.87 - en to nl translation catalogue (149 entries)

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
nl: 
    Als er geen '-e', '--expression', '-f' of '--file' gegeven is, wordt het
    eerste niet-optie argument als het te interpreteren 'sed'-script genomen.
    Alle overblijvende argumenten zijn namen van invoerbestanden; als er geen
    invoerbestanden gegeven zijn, wordt standaardinvoer gelezen.

en:       --debug
                     annotate program execution
nl:   --debug
                 de uitvoering van het programma annoteren

en:       --help     display this help and exit
nl:   --help     deze hulptekst tonen en stoppen

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
nl:       --sandbox
                 in sandbox-modus opereren (de e/r/w-commando's uitschakelen)

en:       --version  output version information and exit
nl:   --version  programmaversie tonen en stoppen

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
nl:   --follow-symlinks
                 symbolische koppelingen volgen (bij bewerking ter plekke)

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
nl:   --posix
                 alle GNU-uitbreidingen uitschakelen

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
nl:   -E, -r, --regexp-extended
                 uitgebreide reguliere expressies gebruiken in het script
                 (gebruik voor portabiliteit de POSIX-optie '-E')

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
nl:   -b, --binary
                 bestanden openen in binaire modus (regeleinden zijn niet speciaal)

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
nl:   -e SCRIPT, --expression=SCRIPT
                 dit SCRIPT toevoegen aan de uit te voeren opdrachten

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
nl:   -f SCRIPTBESTAND, --file=SCRIPTBESTAND
                 inhoud van SCRIPTBESTAND toevoegen aan de uit te voeren opdrachten

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
nl:   -i[ACHTERVOEGSEL], --in-place[=ACHTERVOEGSEL]
                 bestanden ter plekke bewerken
                 (en een reservekopie maken als een ACHTERVOEGSEL gegeven is)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the 'l' command
nl:   -l AANTAL, --line-length=AANTAL
                 de gewenste regelafbreeklengte voor de 'l'-opdracht

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
nl:   -n, --quiet, --silent
                 automatische weergave van patroonruimte onderdrukken

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
nl:   -s, --separate
                 bestanden als losstaand beschouwen, niet als één enkele stroom

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
nl:   -u, --unbuffered
                 minimale hoeveelheden gegevens laden uit de invoerbestanden,
                 en de uitvoerbuffers vaker leegmaken

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
nl:   -z, --null-data
                 regels scheiden met NUL-tekens

en: ":" lacks a label
nl: ":" mist een label

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van '%s': <%s>

en: %s: -e expression #%d, char %td:
nl: %s: -e expressie #%d, teken %td:

en: %s: can't read %s: %s
nl: %s: kan %s niet lezen: %s

en: %s: file %s line %jd:
nl: %s: bestand %s, regel %jd:

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s: warning: using "\%c" in the 's' command is not portable
nl: %s: waarschuwing: gebruik van "\%c" in de 's'-opdracht is niet overdraagbaar

en: '
nl: ’

en: 'e' command not supported
nl: 'e'-opdracht wordt niet ondersteund

en: 'y' command strings have different lengths
nl: tekenreeksen bij 'y'-opdracht zijn van verschillende lengte

en: '}' doesn't want any addresses
nl: '}' accepteert geen adressen

en: (C)
nl: ©

en: * at start of expression
nl: * aan begin van expressie

en: + at start of expression
nl: + aan begin van expressie

en: : doesn't want any addresses
nl: ':' accepteert geen adressen

en: ? at start of expression
nl: ? aan begin van expressie

en: E-mail bug reports to: <%s>.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan: <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan: <vertaling@vrijschriftorg>.

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
nl: Webpagina van GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: General help using GNU software: <%s>
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <%s>

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <%s> voor de volledige (Engelse) tekst.
    Deze software kent GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: SELinux is disabled on this system.
nl: SELinux is uitgeschakeld op dit systeem.

en: SELinux is enabled on this system.
nl: SELinux is ingeschakeld op dit systeem.

en: Success
nl: Gelukt

en: This sed program was built with SELinux support.
nl: Dit 'sed'-programma is gebouwd met ondersteuning voor SELinux.

en: This sed program was built without SELinux support.
nl: Dit 'sed'-programma is gebouwd zonder ondersteuning voor SELinux.

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... {SCRIPT_als_verder_geen_script} [INVOERBESTAND]...

en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: `
nl: ‘

en: can't find label for jump to '%s'
nl: kan label voor sprong naar '%s' niet vinden

en: cannot rename %s to %s: %s
nl: kan %s niet hernoemen naar %s: %s

en: cannot specify modifiers on empty regexp
nl: bij een lege reguliere expressie passen geen veranderaars

en: case conversion produced an invalid character
nl: kastomzetting produceerde een ongeldig teken

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
nl: syntax van tekenklasse is [[:space:]], niet [:space:]

en: command only uses one address
nl: opdracht accepteert slechts één adres

en: comments don't accept any addresses
nl: opmerkingen accepteren geen adres

en: couldn't attach to %s: %s
nl: kan niet aan %s aanhechten: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
nl: kan %s niet bewerken: is een terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
nl: kan %s niet bewerken: is geen gewoon bestand

en: couldn't follow symlink %s: %s
nl: kan symbolische koppeling %s niet volgen: %s

en: couldn't open file %s: %s
nl: kan bestand %s niet openen: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
nl: kan tijdelijk bestand %s niet openen: %s

en: couldn't readlink %s: %s
nl: readlink() op %s is mislukt: %s

en: couldn't write %jd item to %s: %s | couldn't write %jd items to %s: %s
nl[0]: kan %jd item niet naar %s schrijven: %s
nl[1]: kan %jd items niet naar %s schrijven: %s

en: delimiter character is not a single-byte character
nl: scheidingsteken is niet één enkele byte

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
nl: de e/r/w-commando's zijn uitgeschakeld in sandbox-modus

en: error in subprocess
nl: fout in subproces

en: expected \ after 'a', 'c' or 'i'
nl: een '\' werd verwacht na 'a', 'c' of 'i'

en: expected newer version of sed
nl: een nieuwere versie van 'sed' werd verwacht

en: extra characters after command
nl: extra tekens na opdracht

en: failed to set binary mode on '%s'
nl: kan '%s' niet in binaire modus zetten

en: failed to set binary mode on STDIN
nl: kan standaardinvoer niet in binaire modus zetten

en: failed to set binary mode on STDOUT
nl: kan standaarduitvoer niet in binaire modus zetten

en: incomplete command
nl: onvolledige opdracht

en: invalid character class
nl: ongeldige tekenklasse

en: invalid content of \{\}
nl: ongeldige inhoud van \{\}

en: invalid reference \%d on 's' command's RHS
nl: ongeldige verwijzing \%d rechts van 's'-opdracht

en: invalid usage of +N or ~N as first address
nl: ongeldig gebruik van +N of ~N als eerste adres

en: invalid usage of line address 0
nl: ongeldig gebruik van regeladres 0

en: line number overflow
nl: overloop van regelnummer

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: missing command
nl: ontbrekende opdracht

en: missing filename in r/R/w/W commands
nl: ontbrekende bestandsnaam in r/R/w/W-opdrachten

en: multiple '!'s
nl: meerdere '!'

en: multiple 'g' options to 's' command
nl: meerdere 'g'-opties bij 's'-opdracht

en: multiple 'p' options to 's' command
nl: meerdere 'p'-opties bij 's'-opdracht

en: multiple number options to 's' command
nl: meerdere getalopties bij 's'-opdracht

en: no input files
nl: geen invoerbestanden

en: no previous regular expression
nl: geen eerdere reguliere expressie

en: no syntax specified
nl: geen syntax opgegeven

en: number option to 's' command may not be zero
nl: getaloptie bij 's'-opdracht mag niet nul zijn

en: option 'e' not supported
nl: optie 'e' wordt niet ondersteund

en: preserving permissions for %s
nl: behouden van toegangsrechten van %s

en: read error on %s
nl: leesfout op %s

en: read error on %s: %s
nl: leesfout op %s: %s

en: recursive escaping after \c not allowed
nl: recursief escapen is niet toegestaan na \c

en: regex input buffer length overflow
nl: overloop van lengte van regex-invoerbuffer

en: regular expression too big
nl: reguliere expressie is te groot

en: setting permissions for %s
nl: instellen van toegangsrechten van %s

en: stray \
nl: verdwaalde \

en: stray \ before %s
nl: verdwaalde \ voor %s

en: stray \ before unprintable character
nl: verdwaalde \ voor ontoonbaar teken

en: stray \ before white space
nl: verdwaalde \ voor witruimte

en: unbalanced (
nl: ongepaarde (

en: unbalanced )
nl: ongepaarde )

en: unbalanced [
nl: ongepaarde [

en: unexpected ','
nl: onverwachte ','

en: unexpected '}'
nl: onverwachte '}'

en: unfinished \ escape
nl: onafgemaakte \-stuurcode

en: unknown command: '%c'
nl: onbekende opdracht: '%c'

en: unknown option to 's'
nl: onbekende optie bij 's'-opdracht

en: unmatched '{'
nl: ongepaarde '{'

en: unterminated 's' command
nl: onafgemaakte 's'-opdracht

en: unterminated 'y' command
nl: onafgemaakte 'y'-opdracht

en: unterminated address regex
nl: onafgemaakte reguliere expressie voor adres

en: {...} at start of expression
nl: {...} aan begin van expressie
