GNU sed 4.9.72 - en to sk translation catalogue (148 entries)

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
sk: 
    Ak nie je zadaná žiadna z volieb -e, --expression, -f, alebo --file,
    potom prvý parameter, ktorý nie je voľbou, bude považovaný za sed skript,
    ktorý má byť interpretovaný. Všetky ostatné parametre sú názvy vstupných súborov.
    Ak nebudú vstupné súbory zadané, bude čítaný štandardný vstup.

en:       --debug
                     annotate program execution
sk:       --debug
                     komentovať beh programu

en:       --help     display this help and exit
sk:       --help     vypísať túto pomoc a skončiť

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
sk:       --sandbox
                     pracovať v režime sandbox (zakázať príkazy e/r/w).

en:       --version  output version information and exit
sk:       --version  vypísať informáciu o verzii a skončiť

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
sk:   --follow-symlinks
                     nasledovať symbolické odkazy pri spracovávaní na mieste

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
sk:   --posix
                     zakázať všetky rozšírenia GNU.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
sk:   -E, -r, --regexp-extended
                     použiť rozšírené regulárne výrazy v skripte
                     (pre prenositeľnosť použite POSIXové -E).

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
sk:   -b, --binary
                     otvoriť súbory v binárnom režime (CR+LF nie sú špeciálne spracovávané)

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
sk:   -e skript, --expression=skript
                     pridať skript k príkazom, ktoré majú byť vykonané

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
sk:   -f skript-súbor, --file=skript-súbor
                     pridať obsah súboru skript-súbor k príkazom, ktoré majú byť vykonané

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
sk:   -i[PRÍPONA], --in-place[=PRÍPONA]
                     upraviť súbory na mieste (vytvoria sa zálohy, ak je zadaná PRÍPONA)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the 'l' command
sk:   -l N, --line-length=N
                     nastaviť požadovanú dĺžku pre zalomenie riadkov pre príkaz 'l'

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
sk:   -n, --quiet, --silent
                     potlačiť automatický výpis priestoru vzorov

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
sk:   -s, --separate
                     spracovať súbory ako oddelené a nie ako jeden spojitý.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
sk:   -u, --unbuffered
                     načítať minimálne množstvá dát zo vstupných súborov a vyprázdňovať
                     výstupné vyrovnávacie pamäte častejšie

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
sk:   -z, --null-data
                     oddeliť riadky znakmi NUL

en: ":" lacks a label
sk: chýba návestie pri ":"

en: %s home page: <%s>
sk: Domovská stránka %s: <%s>

en: %s: -e expression #%d, char %td:
sk: %s: -e výraz #%d, znak %td:

en: %s: can't read %s: %s
sk: %s: %s nie je možné čítať: %s

en: %s: file %s line %jd:
sk: %s: súbor %s, riadok %jd:

en: %s: invalid option -- '%c'
sk: %s: neplatná voľba -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba '%s%s' nepovoľuje parameter

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sk: %s: voľba '%s%s' nie je jednoznačná

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sk: %s: voľba '%s%s' nie je jednoznačná; možnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sk: %s: voľba '%s%s' vyžaduje parameter

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sk: %s: voľba vyžaduje parameter -- '%c'

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sk: %s: neznáma voľba '%s%s'

en: %s: warning: using "\%c" in the 's' command is not portable
sk: %s: upozornenie: použitie "\%c" v príkaze 's' nie je prenositeľné

en: '
sk: “

en: 'e' command not supported
sk: príkaz 'e' nie je podporovaný

en: 'y' command strings have different lengths
sk: reťazce pre príkaz 'y' majú rôzne dĺžky

en: '}' doesn't want any addresses
sk: '}' nevyžaduje akúkoľvek adresu

en: (C)
sk: ©

en: * at start of expression
sk: * na začiatku výrazu

en: + at start of expression
sk: + na začiatku výrazu

en: : doesn't want any addresses
sk: : nechce akúkoľvek adresu

en: ? at start of expression
sk: ? na začiatku výrazu

en: E-mail bug reports to: <%s>.
sk: Správy o chybách zasielajte na adresu <%s> (iba anglicky).

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
sk: Domovská strínka GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Všeobecný pomocník na používanie softvéru GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: General help using GNU software: <%s>
sk: Všeobecný pomocník na používanie softvéru GNU: <%s>

en: Invalid back reference
sk: Neplatný spätný odkaz

en: Invalid character class name
sk: Neplatný názov triedy znakov

en: Invalid collation character
sk: Neplatný znak pre porovnávanie

en: Invalid content of \{\}
sk: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neplatný predchádzajúci regulárny výraz

en: Invalid range end
sk: Neplatný koniec rozsahu

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Licencia GPLv3+: GNU GPL verzia 3 alebo novšia <%s>.
    Toto je voľne šíriteľný softvér: môžete ho voľne meniť a ďalej šíriť.
    Neposkytuje sa ŽIADNA ZÁRUKA, v rozsahu povolenom zákonmi.

en: Memory exhausted
sk: Vyčerpaná pamäť

en: No match
sk: Nezodpovedá

en: No previous regular expression
sk: Bez predchádzajúceho regulárneho výrazu

en: Packaged by %s
sk: Zabalil %s

en: Packaged by %s (%s)
sk: Zabalil %s (%s)

en: Premature end of regular expression
sk: Neočakávaný koniec regulárneho výrazu

en: Regular expression too big
sk: Regulárny výraz je príliš veľký

en: Report %s bugs to: %s
sk: Chyby %s oznamujte na: %s (iba anglicky)
    Chyby slovenského prekladu oznamujte na: <sk-i18n@lists.linux.sk>

en: Report bugs to: %s
sk: Chyby oznamujte na: %s (iba anglicky)
    Chyby slovenského prekladu oznamujte na: <sk-i18n@lists.linux.sk>

en: SELinux is disabled on this system.
sk: Na tomto počítači je SELinux je neaktívne.

en: SELinux is enabled on this system.
sk: Na tomto počítači je SELinux je aktívne.

en: Success
sk: Úspech

en: This sed program was built with SELinux support.
sk: Tento program sed bol skompilovaný s podporou SELinux.

en: This sed program was built without SELinux support.
sk: Tento program sed bol skompilovaný bez podpory SELinux.

en: Trailing backslash
sk: Ukončovacie opačné lomítko

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: Unmatched ( or \(
sk: Nezodpovedajúca ( alebo \(

en: Unmatched ) or \)
sk: Nezodpovedajúca ) alebo \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sk: Nezodpovedajúce [, [^, [:, [. alebo [=

en: Unmatched \{
sk: Nezodpovedajúca \{

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
sk: Použitie: %s [VOĽBA]... {skript-len-ak-nie-je-iný-skript} [vstupný-súbor]...

en: Written by %s and %s.
sk: Napísali %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a ďalší.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s a %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s
    a %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s a %s.

en: Written by %s.
sk: Napísal %s.

en: `
sk: „

en: can't find label for jump to '%s'
sk: nie je možné nájsť návestie pre skok na '%s'

en: cannot rename %s to %s: %s
sk: nepodarilo sa premenovať %s na %s: %s

en: cannot specify modifiers on empty regexp
sk: nie je možné zadať modifikátory pre prázdny regulárny výraz

en: case conversion produced an invalid character
sk: konverzia veľkosti znakov vytvorila neplatný znak

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sk: syntax triedy znakov je [[:space:]], nie [:space:]

en: command only uses one address
sk: príkaz používa iba jednu adresu

en: comments don't accept any addresses
sk: v komentári nie je prípustná akákoľvek adresa

en: couldn't attach to %s: %s
sk: nebolo možné sa pripojiť k %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
sk: nebolo možné upraviť %s: je to terminál

en: couldn't edit %s: not a regular file
sk: nebolo možné upraviť %s: nie je to bežný súbor

en: couldn't follow symlink %s: %s
sk: nebolo možné nasledovať symbolický odkaz %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
sk: nebolo možné otvoriť súbor %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
sk: nebolo možné otvoriť dočasný súbor %s: %s

en: couldn't readlink %s: %s
sk: nebolo možné prečítať symbolický odkaz %s: %s

en: couldn't write %jd item to %s: %s | couldn't write %jd items to %s: %s
sk[0]: nebolo možné zapísať %jd položiek do %s: %s
sk[1]: nebolo možné zapísať %jd položku do %s: %s
sk[2]: nebolo možné zapísať %jd položky do %s: %s

en: delimiter character is not a single-byte character
sk: oddeľovací znak nie je jednobajtový

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
sk: príkazy e/r/w sú neaktívne v skúšobnom režime

en: error in subprocess
sk: chyba v podprocese

en: expected \ after 'a', 'c' or 'i'
sk: očakávané \ po 'a', 'c' alebo 'i'

en: expected newer version of sed
sk: očakávaná novšia verzia programu sed

en: extra characters after command
sk: nadbytočné znaky po príkaze

en: failed to set binary mode on '%s'
sk: zlyhalo nastavennie binárneho režimu na '%s'

en: failed to set binary mode on STDIN
sk: zlyhalo nastavenie binárneho režimu na štandardnom vstupe (STDIN)

en: failed to set binary mode on STDOUT
sk: zlyhalo nastavenie binárneho režimu na štandardnom výstupe (STDOUT)

en: incomplete command
sk: nekompletný príkaz

en: invalid character class
sk: neplatná trieda znakov

en: invalid content of \{\}
sk: neplatný obsah \{\}

en: invalid reference \%d on 's' command's RHS
sk: neplatný odkaz \%d na 's' príkazu RHS

en: invalid usage of +N or ~N as first address
sk: +N alebo ~N sa nedá použiť ako prvá adresa

en: invalid usage of line address 0
sk: neplatné použitie adresy riadku 0

en: line number overflow
sk: pretečenie čísla riadku

en: memory exhausted
sk: vyčerpaná pamäť

en: missing command
sk: chýbajúci príkaz

en: missing filename in r/R/w/W commands
sk: v príkazoch r/R/w/W chýba názov súboru

en: multiple '!'s
sk: viacnásobný '!'

en: multiple 'g' options to 's' command
sk: viacnásobné použitie voľby 'g' s príkazom 's'

en: multiple 'p' options to 's' command
sk: viacnásobné použitie voľby 'p' s príkazom 's'

en: multiple number options to 's' command
sk: príkaz 's' môže mať maximálne jednu číselnú voľbu

en: no input files
sk: bez vstupných súborov

en: no previous regular expression
sk: bez predchádzajúceho regulárneho výrazu

en: no syntax specified
sk: nebola zadaná syntax

en: number option to 's' command may not be zero
sk: číselná voľba príkazu 's' nemôže byť nula

en: option 'e' not supported
sk: voľba 'e' nie je podporovaná

en: preserving permissions for %s
sk: zachovanie oprávnení pre %s

en: read error on %s: %s
sk: chyba pri čítaní z %s: %s

en: recursive escaping after \c not allowed
sk: rekurzívne riadiace sekvencie za \c nie sú dovolené

en: regex input buffer length overflow
sk: pretečenie veľkosti vstupnej vyrovnávacej pamäte regulárneho výrazu

en: regular expression too big
sk: regulárny výraz je príliš veľký

en: setting permissions for %s
sk: nastavovanie prístupových práv pre %s

en: stray \
sk: zabudnutá \

en: stray \ before %s
sk: zabudnutá \ pred %s

en: stray \ before unprintable character
sk: zabudnutá \ pred netlačiteľným znakom

en: stray \ before white space
sk: zabudnutá \ pred medzerou

en: unbalanced (
sk: neuzavretá (

en: unbalanced )
sk: neuzavretá )

en: unbalanced [
sk: neuzavretá [

en: unexpected ','
sk: neočakávaná ','

en: unexpected '}'
sk: neočakávaná '}'

en: unfinished \ escape
sk: neukončená riadiaca sekvencia \

en: unknown command: '%c'
sk: neznámy príkaz: '%c'

en: unknown option to 's'
sk: neznáma voľba pre 's'

en: unmatched '{'
sk: nezodpovedajúca '{'

en: unterminated 's' command
sk: neukončený príkaz 's'

en: unterminated 'y' command
sk: neukončený príkaz 'y'

en: unterminated address regex
sk: neukončený regulárny výraz adresy

en: {...} at start of expression
sk: {...} na začiatku výrazu
