GNU grep 3.10.12 - en to sl translation catalogue (113 entries)

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
sl: 
    Nadzor nad kontekstom:
      -B, --before-context=ŠT   ŠT vrstic konteksta pred vrstico z VZORCEM
      -A, --after-context=ŠT    ŠT vrstic konteksta za vrstico z VZORCEM
      -C, --context=ŠT          ŠT vrstic konteksta pred in za vrstico z VZORCEM

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
sl: 
    Razno:
      -s, --no-messages         brez sporočil o napakah
      -v, --invert-match        izberi vrstice, ki se ne ujemajo
      -V, --version             verzija programa
          --help                ta pomoč

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
sl: 
    Nadzor izhoda:
      -m, --max-count=ŠTEVILO   odnehaj po danem ŠTEVILU izbranih vrstic
      -b, --byte-offset         z izpisom odmika (v zlogih)
      -n, --line-number         z izpisom zaporedne številke vrstice
          --line-buffered       izhodni medpomnilnik izpraznimo vsako vrstico
      -H, --with-filename       z izpisom imena datoteke
      -h, --no-filename         brez izpisa imena datoteke
          --label=OZNAKA        z navedeno OZNAKO, kadar beremo s standardnega vhoda

en: 
    grep -P uses PCRE2 %s
sl: 
    grep -P uporablja PCRE2 %s

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
sl:       --include=GLOB        preišči le datoteke, ki ustrezajo vzorcu GLOB
          --exclude=GLOB        izpusti datoteke, ki ustrezajo vzorcu GLOB
          --exclude-from=DATOTEKA  izpusti datoteke, ki ustrezajo vzorcu v DATOTEKI
          --exclude-dir=GLOB    izpusti imenike, ki ustrezajo vzorcu GLOB

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
sl:   -E, --extended-regexp     VZORCI so razširjeni regularni izrazi
      -F, --fixed-strings       VZORCI so množica nizov, vsak v svoji vrstici
      -G, --basic-regexp        VZORCI so osnovni regularni izrazi
      -P, --perl-regexp         VZORCI so regularni izrazi z razširitvami perla

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
sl:   -I                        isto kot --binary-type=without-match
      -d, --directories=DEJANJE  kako obravnavamo imenike
                                DEJANJE je lahko »read«, »recurse« ali »skip«
      -D, --devices=DEJANJE     kako obravnavamo datoteke naprav
                                DEJANJE je lahko »read« ali »skip«
      -r, --recursive           podobno kot --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  podobno, vendar s sledenjem vseh simbolnih 
                                   povezav

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
sl:   -L, --files-without-match le imena DATOTEK brez izbranih vrstic
      -l, --files-with-matches  le imena DATOTEK z izbranimi vrsticami
      -c, --count               le skupno število izbranih vrstic v DATOTEKI
      -T, --initial-tab         dodaj začetni tabulator (če je potrebno)
      -Z, --null                izpiši znak NUL za imenom DATOTEKE

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
sl:   -ŠT                       isto kot --context=ŠT
          --group-separator=SEP  uporabi SEP kot razmejilnik pri kontekstnem ujemanju
          --no-group-separator  ne uporabljaj razmejilnika za kontekstna ujemanja
          --color[=KDAJ],
          --colour[=KDAJ]       ujemajoče nize barvno označimo; KDAJ je lahko
                                »always«, »never« ali »auto«
      -U, --binary              ne poreži znakov CR na koncu vrstic (MS-DOS/Windows)

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
sl:   -e, --regexp=VZORCI       uporabi VZORCE za preverjanje ujemanja
      -f, --file=DATOTEKA       preberi VZORCE iz podane DATOTEKE
      -i, --ignore-case         velike in male črke obravnavaj enako v vzorcih
                                in podatkih
          --no-ignore-case      razlikuj male črke od velikih (privzeto)
      -w, --word-regexp         preveri ujemanje zgolj celih besed
      -x, --line-regexp         preveri ujemanje zgolj celih vrstic
      -z, --null-data           vrstica podatkov je končana z znakom NUL, ne z
                                znakom za skok v novo vrstico

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
sl:   -o, --only-matching       izpiši le neprazne dele vrstic, ki se ujemajo
      -q, --quiet, --silent     brez vsega običajnega izpisa
          --binary-type=TIP     privzemi izbrani TIP dvojiške datoteke
                                TIP je lahko »binary«, »text« ali »without-match«
      -a, --text                isto kot --binary-type=text

en: %s home page: <%s>
sl: Spletna stran %s: <%s>

en: %s: PCRE detected recurse loop
sl: %s: PCRE je zaznal rekurzivno zanko

en: %s: binary file matches
sl: %s: dvojiška datoteka se ujema

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
sl: %s: prekoračena meja PCRE za iskanje s povratnim sledenjem

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
sl: %s: prekoračena meja PCRE za velikost kopice

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
sl: %s: prekoračena meja PCRE za iskanje z gnezdenim povratnim sledenjem

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
sl: %s: prekoračitev sklada PCRE JIT

en: %s: input file is also the output
sl: %s: vhodna datoteka je obenem tudi izhodna

en: %s: internal PCRE error: %d
sl: %s: interna napaka PCRE: %d

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- »%c«

en: %s: memory exhausted
sl: %s: pomnilnik porabljen

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira »%s%s« ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sl: %s: izbira »%s%s« ni enopomenska

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sl: %s: izbira »%s%s« ni enopomenska; možnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sl: %s: izbira »%s%s« zahteva argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- »%c«

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sl: %s: neprepoznana izbira »%s%s«

en: %s: warning: recursive directory loop
sl: %s: opozorilo: rekurzivna zanka imenikov

en: '
sl: «

en: (C)
sl: ©

en: (standard input)
sl: (standardni vhod)

en: * at start of expression
sl: * na začetku izraza

en: + at start of expression
sl: + na začetku izraza

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
sl: -P podpira samo enobajtna kodiranja in UTF-8

en: -P supports only unibyte locales on this platform
sl: -P podpira na tej platformi samo enobajtna lokalna okolja

en: ? at start of expression
sl: ? na začetku izraza

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
sl: Zgled: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    VZORCI lahko vsebujejo več vzorcev, razmejenih z znakom za novo vrstico.
    
    Izbira in tolmačenje vzorcev:

en: General help using GNU software: <%s>
sl: Splošna pomoč za rabo programja GNU: <%s>

en: Invalid back reference
sl: Neveljaven povratni sklic

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Invalid collation character
sl: Neveljaven razvrščevalni znak

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven predhodni regularni izraz

en: Invalid range end
sl: Neveljaven konec razpona

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven regularen izraz

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: GPLv3+: GNU GPL, 3. izdaja ali poznejša <%s>
    To je prosto programje; lahko ga redistribuirate in/ali spreminjate.
    Za izdelek ni NOBENEGA JAMSTVA, do z zakonom dovoljene meje.

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik porabljen

en: No match
sl: Brez zadetkov

en: No previous regular expression
sl: Manjkajoč prejšnji regularni izraz

en: Packaged by %s
sl: Priprava paketa: %s

en: Packaged by %s (%s)
sl: Priprava paketa: %s (%s)

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
sl: Ta program je bil preveden z izbiro --disable-perl-regexp in ne podpira izbire -P

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasen zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz je preobsežen

en: Report %s bugs to: %s
sl: Napake v programu %s sporočite na %s.
    Napake v prevodu sporočite na <translation-team-sl@lists.sourceforge.net>.

en: Report bugs to: %s
sl: Poročila o napakah: %s
    Napake v prevodu sporočite na <translation-team-sl@lists.sourceforge.net>.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
sl: V vsaki od DATOTEK išči VZORCE.

en: Success
sl: Uspešno

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obratna poševnica

en: Try '%s --help' for more information.
sl: Poskusite  »%s --help« za dodatna pojasnila.

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: Unmatched ( or \(
sl: Uklepaj ( ali \( brez para

en: Unmatched ) or \)
sl: Zaklepaj ) ali \\) brez para

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sl: Uklepaj [, [^, [:, [. ali [= brez para

en: Unmatched \{
sl: Uklepaj \{ brez para

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... VZORCI [DATOTEKA]...

en: Valid arguments are:
sl: Veljavni argumenti so:

en: Written by %s and %s.
sl: Avtorja: %s in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s in drugi.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s in %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s
    in %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s in %s.

en: Written by %s.
sl: Avtor(ica): %s.

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
sl: Avtor Mike Haertel in drugi; glejte
    <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: `
sl: »

en: ambiguous argument %s for %s
sl: dvoumni argument %s za %s

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sl: skladnja imena razreda znakov je [[:space:]], ne [:space:]

en: conflicting matchers specified
sl: podana vzorci ujemanja si nasprotujejo

en: exceeded PCRE's line length limit
sl: prekoračena meja PCRE za dolžino vrstice

en: failed to return to initial working directory
sl: vrnitev v začetni delovni imenik ni mogoča

en: failed to set file descriptor text/binary mode
sl: nastavitev deskriptorja datoteke za tekstovni/binarni način ni uspela

en: input is too large to count
sl: vhod je prevelik, da bi ga mogli prešteti

en: invalid argument %s for %s
sl: neveljavni argument %s za %s

en: invalid character class
sl: neveljavno ime razreda znakov

en: invalid content of \{\}
sl: neveljavna vsebina \{\}

en: invalid context length argument
sl: velikost konteksta ni veljavna

en: invalid matcher %s
sl: neveljaven ujemalnik %s

en: invalid max count
sl: neveljavno največje število

en: memory exhausted
sl: pomnilnik porabljen

en: no syntax specified
sl: skladnja ni podana

en: program error
sl: programska napaka

en: regular expression too big
sl: regularni izraz je preobsežen

en: stack overflow
sl: prekoračitev sklada

en: stray \
sl: zablodeli \

en: stray \ before unprintable character
sl: zablodeli \ pred krmilnim znakom

en: stray \ before white space
sl: zablodeli \ pred presledkom

en: the -P option only supports a single pattern
sl: izbira -P podpira le en vzorec

en: unable to record current working directory
sl: trenutnega delovnega imenika ni mogoče zabeležiti

en: unbalanced (
sl: uklepaj ( brez zaklepaja

en: unbalanced )
sl: zaklepaj ) brez uklepaja

en: unbalanced [
sl: uklepaj [ brez zaklepaja

en: unfinished \ escape
sl: nedokončano ubežno zaporedje \

en: unknown binary-files type
sl: neznan tip dvojiške datoteke

en: unknown devices method
sl: neznana metoda datotek naprav

en: warning: %s
sl: opozorilo: %s

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
sl: opozorilo: GREP_COLOR='%s' se opušča; uporabite GREP_COLORS='mt=%s'

en: write error
sl: napaka pri pisanju

en: {...} at start of expression
sl: {...} na začetku izraza
