util-linux 2.37-rc2 - en to sk translation catalogue (762 entries)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
sk: 
     obyčajných súborov:   %6d
     adresárov:            %6d
     znakových zariadení:  %6d
     blokových zariadení:  %6d
     odkazov:              %6d
     symbolických odkazov: %6d
    ------
    súborov:               %6d

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
sk: 
    používaných i-uzlov: %6ld (%ld%%)

en: 
    %s: offset = %llu, size = %zu bytes.
sk: 
    %s: posun = %llu, veľkosť = %zu bajtov.

en: 
    %s: offset = %lu, size = %zu bytes.
sk: 
    %s: posun = %lu, veľkosť = %zu bajtov.

en: 
    *** %s: directory ***
sk: 
    *** %s: adresár ***

en: 
    ...Skipping
sk: 
    ...Preskakujem

en: 
    Aliases:
sk: 
    Aliasy:

en: 
    Help (expert commands):
sk: 
    Pomocník (príkazy pre expertov):

en: 
    Help:
sk: 
    Pomocník:

en: 
    Usage:
sk: 
    Použitie:

en:                confirm or deny the write by entering 'yes' or 'no'
sk:                alebo odmietnuť napísaním „yes“ (áno) alebo „no“ (nie)

en:                since this might destroy data on the disk, you must either
sk:                Keďže týmto môžete zničiť údaje na disku, musíte túto akciu potvrdiť

en:         (%s partition table detected).
sk:         (nájdená tabuľka rozdelenia disku typu %s).

en:         (compiled without libblkid).
sk:         (preložené bez libblkid).

en:         Use --verbose for more details.
sk:         Podrobnosti zobrazíte prepínačom --verbose.

en:      --bytes                   print SIZE in bytes rather than in human readable format
sk:      --bytes                   veľkosti uvádzať v bajtoch namiesto zobrazenia
                                   vhodného pre človeka

en:      --extract[=<dir>]    test uncompression, optionally extract into <dir>
sk:      --extract[=<adresár>]
                              test dekompresie, voliteľné rozbalenie do
                              <adresára>

en:      --lock[=<mode>]           use exclusive device lock (%s, %s or %s)
sk:      --lock[=<režim>]          použiť výlučný zámok zariadenia (%s, %s alebo %s)

en:      --lock[=<mode>]       use exclusive device lock (%s, %s or %s)
sk:      --lock[=<režim>]      použiť výlučný zámok zariadenia (%s, %s alebo %s)

en:      --lock[=<mode>]      use exclusive device lock (%s, %s or %s)
sk:      --lock[=<režim>]     použiť výlučný zámok zariadenia (%s, %s alebo %s)

en:      --lock[=<mode>]     use exclusive device lock (%s, %s or %s)
sk:      --lock[=<režim>]    použiť výlučný zámok zariadenia (%s, %s alebo %s)

en:      --report   print report for specified (or all) devices
sk:      --report   zoraziť hlásenie pre zadané (alebo všetky) zariadenie

en:      --verbose             verbose output
sk:      --verbose             podrobný výstup

en:      <device>       path to the device to be used
sk:      <zariadenie>   cesta k zariadenie, ktoré sa má použiť

en:      <size>         number of blocks to be used on the device
sk:      <veľkosť>     počet blokov, ktoré sa majú zo zariadenia použiť

en:      fs-options     parameters for the real filesystem builder
sk:      prepínače_ss   parametre skutočného konštruktora súborového systému

en:   W          Write partition table to disk (you must enter uppercase W);
sk:   W          Uloží tabuľku rozdelenia oddielov na disk (musíte zadať veľké W);

en:   d          Delete the current partition
sk:   d          Odstráni aktuálny oddiel

en:   h          Print this screen
sk:   h          Zobrazí tohto pomocníka

en:   hole at %lu (%zu)
sk:   diera na %lu (%zu)

en:   n          Create new partition from free space
sk:   n          Vytvorí vo voľnom priestore nový oddiel

en:   q          Quit program without writing partition table
sk:   q          Ukončí program bez uloženia tabuľky rozdelenia disku

en:   r          Reduce or enlarge the current partition
sk:   r          Zmenší alebo zväčší aktuálny oddiel

en:   s          Fix partitions order (only when in disarray)
sk:   s          Opraví poradie oddielov (iba pri neporiadku)

en:   t          Change the partition type
sk:   t          Zmení typ oddielu

en:   u          Dump disk layout to sfdisk compatible script file
sk:   u          Exportuje rozloženie disku ako skript kompatibilný s programom sfdisk

en:   uncompressing block at %lu to %lu (%lu)
sk:   rozbaľuje sa blok od %lu do %lu (%lu)

en:   x          Display/hide extra information about a partition
sk:   x          Zobrazí/skryje ďalšie údaje o oddiele

en:  %-25s get size in 512-byte sectors
sk:  %-25s vrátiť veľkosť vyjadrenú v 512bajtových sektoroch

en:  %1$s [-v|-q] commands devices
     %1$s --report [devices]
     %1$s -h|-V
sk:  %1$s [-v|-q] príkazy zariadení
     %1$s --report [zariadenia]
     %1$s -h|-V

en:  %1$s [options] <disk>
sk:  %1$s [prepínače] <disk>

en:  %1$s [options] <disk>         change partition table
     %1$s [options] -l [<disk>...] list partition table(s)
sk:  %1$s [prepínače] <disk>        zmeniť tabuľku rozdelenia disku
     %1$s [prepínače] -l [<disk>…]  vypísať tabuľku(y) rozdelenia disku

en:  %s <disk device> <partition number>
sk:  %s <zariadenie disku> <číslo oddielu>

en:  %s <disk device> <partition number> <start> <length>
sk:  %s <zariadenie disku> <číslo oddielu> <začiatok> <dĺžka>

en:  %s [-h] [-v] [-b blksize] [-e edition] [-N endian] [-i file] [-n name] dirname outfile
sk:  %s [-h] [-v] [-b veľkosť_bloku] [-e verzia] [-N endianita]
           [-i súbor] [-n názov] názov_adresára výstupný_súbor

en:  %s [options] -- [fs-options] [<filesystem> ...]
sk:  %s [prepínače] -- [prepínače_ss] [<súborový_systém>…]

en:  %s [options] /dev/name [blocks]
sk:  %s [prepínače] /dev/názov [bloky]

en:  %s [options] <device>
sk:  %s [prepínače] <zariadenie>

en:  %s [options] <file>
sk:  %s [prepínače] <súbor>

en:  %s [options] <iso9660_image_file> ...
sk:  %s [prepínače] <obraz_iso9660>…

en:  %s [options] [-t <type>] [fs-options] <device> [<size>]
sk:  %s [prepínače] [-t <typ>] [prepínače_ss] <zariadenie> [<veľkosť>]

en:  %s [options] device [size]
sk:  %s [prepínače] zariadenia [veľkosť]

en:  -1                      use Minix version 1
sk:  -1                      použiť verziu Minixu 1

en:  -2, -v                  use Minix version 2
sk:  -2, -v                  použiť verziu Minixu 2

en:  -3                      use Minix version 3
sk:  -3                      použiť verziu Minixu 3

en:  -A         check all filesystems
sk:  -A         skontrolovať všetky súborové systémy

en:  -B, --protect-boot            don't erase bootbits when creating a new label
sk:  -B, --protect-boot            nevymazať bity zavádzača pri vytváraní nového
                                   popisu disku

en:  -C [<fd>]  display progress bar; file descriptor is for GUIs
sk:  -C [<fd>]  zobraziť ukazovateľ priebehu; deskriptor súboru je pre GUI

en:  -C, --cylinders <number>      specify the number of cylinders
sk:  -C, --cylinders <počet>       určiť počet cylindrov

en:  -E             make all warnings errors (non-zero exit status)
sk:  -E             všetky varovania budú brané ako chyby (nenulový návratový kód)

en:  -H, --heads <number>          specify the number of heads
sk:  -H, --heads <počet>           určiť počet hláv

en:  -L, --color[=<when>]          colorize output (%s, %s or %s)
sk:  -L, --color[=<kdy>]           zafarbiť výstup (%s, %s alebo %s)

en:  -L, --color[=<when>]     colorize output (%s, %s or %s)
sk:  -L, --color[=<kedy>]     zafarbiť výstup (%s, %s alebo %s)

en:  -L, --label LABEL         specify label
sk:  -L, --label MENOVKA       zadať menovku

en:  -M         do not check mounted filesystems
sk:  -M         nekontrolovať pripojené súborové systémy

en:  -N         do not execute, just show what would be done
sk:  -N         nič nevykonať, iba zobraziť, čo by sa udialo

en:  -N endian      set cramfs endianness (%s|%s|%s), default %s
sk:  -N endianita   vybrať endianitu cramfs (%s|%s|%s),
                    predvolená je %s

en:  -P         check filesystems in parallel, including root
sk:  -P         súborové systémy skontrolovať paralelne, vrátane koreňového

en:  -R         skip root filesystem; useful only with '-A'
sk:  -R         vynechať koreňový súborový systém; užitočne iba v kombinácii s „-A“

en:  -S, --sectors <number>        specify the number of sectors per track
sk:  -S, --sectors <počet>         určiť počet sektorov na stopu

en:  -T         do not show the title on startup
sk:  -T         pri spustení nezobraziť nadpis

en:  -U, --uuid UUID           specify the uuid to use
sk:  -U, --uuid UUID           určiť, aké UUID sa má použiť

en:  -V         explain what is being done
sk:  -V         vysvetliť, čo sa deje

en:  -V, --verbose      explain what is being done;
                          specifying -V more than once will cause a dry-run
sk:  -V, --verbose      vysvetliť, čo sa práve deje
                        ak použijete -V viac ako jedenkrát, aktivuje sa režim bez zápisu zmien

en:  -W, --wipe-partitions <mode>  wipe signatures from new partitions (%s, %s or %s)
sk:  -W, --wipe-partitions <režim> vymazať vzorce z nových oddielov (%s, %s alebo %s)

en:  -a                       for compatibility only, ignored
sk:  -a                       iba z dôvodu kompatibility, ignorované

en:  -a, --auto       automatic repair
sk:  -a, --auto       automatická oprava

en:  -b blksize     use this blocksize, must equal page size
sk:  -b veľkosť_bloku   použiť túto veľkosť_bloku, musí sa rovnať veľkosti stránky

en:  -b, --blocksize <size>   use this blocksize, defaults to page size
sk:  -b, --blocksize <veľkosť>
                              použiť túto veľkost bloku, predvolená je
                              veľkosť stránky

en:  -b, --sector-size <size>      physical and logical sector size
sk:  -b, --sector-size <veľkosť>   veľkosť fyzického a logického sektora

en:  -c, --check               check bad blocks before creating the swap area
sk:  -c, --check               pred vytvorením odkladacej oblasti skontrolovať
                               chybné bloky

en:  -c, --check             check the device for bad blocks
sk:  -c, --check             skontrolovať, či zariadenie neobsahuje chybné bloky

en:  -c, --compatibility[=<mode>]  mode is 'dos' or 'nondos' (default)
sk:  -c, --compatibility[=<režim>] režim „dos“ alebo „nondos“ (predvolený)

en:  -d, --divisor=<number>  divide the amount of bytes by <number>
sk:  -d, --divisor=<číslo>   vydeliť počet bajtov <číslom>

en:  -e edition     set edition number (part of fsid)
sk:  -e verzia      nastaviť číslo verzie [edície] (súčasť fsid)

en:  -f, --force               allow swap size area be larger than device
sk:  -f, --force               umožniť to, aby odkladacia oblasť mohla byť väčšia ako zariadenie

en:  -f, --force      force check
sk:  -f, --force      vynútiť kontrolu

en:  -f, --from <N>    start at the track N (default 0)
sk:  -f, --from <N>    začať na stope N (predvolená je 0)

en:  -i file        insert a file image into the filesystem
sk:  -i súbor       vložiť obraz zo súbodu do súborového systému

en:  -i, --inodes <num>      number of inodes for the filesystem
sk:  -i, --inodes <počet>    počet i-uzlov v súborovom systéme

en:  -l         lock the device to guarantee exclusive access
sk:  -l         zamkne zariadenie, čím sa zabezpečí výlučný prístup

en:  -l, --badblocks <file>  list of bad blocks from file
sk:  -l, --badblocks <súbor>
                             súbor so zoznamom chybných blokov

en:  -l, --list                    display partitions and exit
sk:  -l, --list                    zobraziť oddiely a skončiť

en:  -l, --list       list all filenames
sk:  -l, --list       zobraziť všetky názvy súborov

en:  -m, --uncleared  activate mode not cleared warnings
sk:  -m, --uncleared  upozorniť na nevymazané prístupové práva

en:  -n name        set name of cramfs filesystem
sk:  -n názov       nastaviť názov súborového systému cramfs

en:  -n, --namelength <num>  maximum length of filenames
sk:  -n, --namelength <číslo>
                             maximálna dĺžka názvov súborov

en:  -n, --no-verify   disable the verification after the format
sk:  -n, --no-verify   vypnúť overovanie po formátovaní

en:  -n, --noauto-pt               don't create default partition table on empty devices
sk:  -n, --noauto-pt               nevytvárať na prázdnych zariadeniach predvolené
                                   tabuľky rozdelenia disku

en:  -o, --output <list>           output columns
sk:  -o, --output <zoznam>         zobraziť stĺpce

en:  -p             pad by %d bytes for boot code
sk:  -p             odsadiť o %d bajtov kvôli kódu zavádzača

en:  -p, --pagesize SIZE       specify page size in bytes
sk:  -p, --pagesize VEĽKOSŤ    určiť veľkosť stránky v bajtoch

en:  -q             quiet mode
sk:  -q             tichý režim

en:  -r [<fd>]  report statistics for each device checked;
                file descriptor is for GUIs
sk:  -r [<fd>]  hlásiť štatistické údaje pre každé kontrolované zariadenie;
                deskriptor súboru je pre grafické rozhranie

en:  -r, --read-only          forced open cfdisk in read-only mode
sk:  -r, --read-only          vynútiť otvorenie cfdisku v režime iba pre čítanie

en:  -r, --repair     interactive repair
sk:  -r, --repair     interaktívna oprava

en:  -r, --repair <N>  try to repair tracks failed during
                         the verification (max N retries)
sk:  -r, --repair <N>  pokúsiť sa opraviť stopy, pri ktorých počas overovania
                       došlo k chybe (najviac N pokusov)

en:  -s             sort directory entries (old option, ignored)
sk:  -s             zoradiť položky v adresároch (stará možnosť, ignorované)

en:  -s         serialize the checking operations
sk:  -s         kontrolné operácie vykonať postupne

en:  -s, --getsz                   display device size in 512-byte sectors [DEPRECATED]
sk:  -s, --getsz                   zobraziť veľkosť zariadenia v 512bajtových
                                   sektoroch (ZASTARALÉ)

en:  -s, --super      output super-block information
sk:  -s, --super      vypísať údaje zo superbloku

en:  -t <type>  specify filesystem types to be checked;
                <type> is allowed to be a comma-separated list
sk:  -t <typ>   určiť typy suborových systémov, ktoré sa majú skontrolovať;
                typ môže byť čiarkami oddelený zoznam

en:  -t, --to <N>      stop at the track N
sk:  -t, --to <N>      skončiť na stope N

en:  -t, --type <type>             recognize specified partition table type only
sk:  -t, --type <typ>              rozoznať iba zadaný typ tabuľky rozdelenia disku

en:  -t, --type=<type>  filesystem type; when unspecified, ext2 is used
sk:  -t, --type=<typ>   typ súborového systému; predvolený je ext2

en:  -u, --units[=<unit>]          display units: 'cylinders' or 'sectors' (default)
sk:  -u, --units[=<jednotka>]      zobrazenie v jednotkách: „cylinders“ (cylindre)
                                   alebo „sectors“ (sektory, predvolené)

en:  -v             be verbose
sk:  -v             podrobný výstup

en:  -v             verbose mode
sk:  -v             podrobný režim

en:  -v, --swapversion NUM     specify swap-space version number
sk:  -v, --swapversion ČÍSLO   určiť číslo verzie odkladacej oblasti

en:  -v, --verbose            be more verbose
sk:  -v, --verbose                vypisovať podrobné hlásenia

en:  -v, --verbose    be verbose
sk:  -v, --verbose    podrobný režim

en:  -w, --wipe <mode>             wipe signatures (%s, %s or %s)
sk:  -w, --wipe <režim>            vymazať vzorce (%s, %s alebo %s)

en:  -x, --list-details            like --list but with more details
sk:  -x, --list-details            ako --list, ale podrobnejší

en:  -x, --sectors           show sector count and size
sk:  -x, --sectors           zobraziť počet a veľkosť sektorov

en:  -y                       for compatibility only, ignored
sk:  -y                       iba z dôvodu kompatibility, ignorované

en:  -z             make explicit holes
sk:  -z             vytvoriť explicitné diery

en:  -z, --zero               start with zeroed partition table
sk:  -z, --zero               začať s vynulovanou tabuľkou rozdelenia disku

en:  Remove
sk:  Odstrániť

en:  [Y]es/[N]o:
sk:  [A]no/[N]ie:

en:  dirname        root of the filesystem to be compressed
sk:  názov_adresára  koreň súborového systému, ktorý sa má skomprimovať

en:  outfile        output file
sk:  výstupný_súbor  výstupný súbor

en: %6.2f%% (%+ld bytes)	%s
sk: %6.2f%% (%+ld bajtov)	%s

en: %6ld zones used (%ld%%)
sk: používaných zón: %6ld (%ld%%)

en: %c: unknown command
sk: %c: neznámy príkaz

en: %d bad block
     | %d bad blocks
sk[0]: %d chybný blok
sk[1]: %d chybné bloky
sk[2]: %d chybných blokov

en: %ld blocks
sk: blokov: %ld

en: %ld inodes
sk: i-uzlov: %ld

en: %lu block
     | %lu blocks
sk[0]: %lu blok
sk[1]: %lu bloky
sk[2]: %lu blokov

en: %lu inode
     | %lu inodes
sk[0]: %lu i-uzol
sk[1]: %lu i-uzly
sk[2]: %lu i-uzlov

en: %s %s: status is %x, should never happen.
sk: %s %s: stav je %x, toto by nikdy nemalo nastať.

en: %s (%c-%c, default %c):
sk: %s (%c-%c, predvolené je %c):

en: %s (%llu-%llu, default %llu):
sk: %s (%llu-%llu, predvolené je %llu):

en: %s (%lu-%lu, default %lu):
sk: %s (%lu-%lu, predvolené je %lu):

en: %s (%s, default %c):
sk: %s (%s, predvolené je %c):

en: %s (%s, default %llu):
sk: %s (%s, predvolené je %llu):

en: %s (%s, default %lu):
sk: %s (%s, predvolené je %lu):

en: %s (mounted)
sk: %s (pripojený)

en: %s (n/y)?
sk: %s (n/a)?

en: %s (y/n)?
sk: %s (a/n)?

en: %s failed.
sk: Príkaz „%s“ skončil s chybou.

en: %s is clean, no check.
sk: %s je čisté, bez overovania.

en: %s is mounted
sk: %s je pripojený

en: %s is mounted.
sk: %s je už pripojené.

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
sk: %s je pripojené; systém súborov tu vytvárať nebudem!

en: %s is not mounted
sk: %s nie je pripojený

en: %s requires an argument
sk: prepínač %s vyžaduje argument

en: %s succeeded.
sk: %s úspešne skončil.

en: %s unknown column: %s
sk: neznámy stĺpec %s: %s

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
sk: strán: %s, stôp: %d, sekt/stopu %d. Celková kapacita %'d kB.

en: %s: bad blocks before data-area: cannot make fs
sk: %s: chybné bloky pred dátovou oblasťou: systém súborov sa nedá vytvoriť

en: %s: bad directory: '.' isn't first
sk: %s: chybný adresár: „.“ nie je prvý

en: %s: bad directory: '..' isn't second
sk: %s: chybný adresář: „..“ nie je druhý

en: %s: bad directory: invalid i_zone, use --repair to fix
sk: %s: chybný adresár: chybná i_zone, na opravu použite --repair

en: %s: bad directory: size < 32
sk: %s: chybný adresár: veľkosť < 32

en: %s: can't open file of bad blocks
sk: %s: súbor s chybnými blokmi sa nedá otvoriť

en: %s: cannot read badblocks file
sk: %s: soubor s chybnými blokmi sa nedá prečítať

en: %s: execute failed
sk: %s: spustenie skončilo s chybou

en: %s: failed to find unused loop device
sk: %s: nepodarilo sa nájsť nepoužité loop zariadenie

en: %s: failed to parse fstab
sk: %s: chyba počas interpretovania fstab

en: %s: insecure file owner %d, fix with: chown 0:0 %s
sk: %s: vlastník súboru %d nie je bezpečný, opravte pomocou: chown 0:0 %s

en: %s: insecure permissions %04o, fix with: chmod %04o %s
sk: %s: prístupové práva %04o nie sú bezpečné, opravte pomocou: chmod %04o %s

en: %s: might not be an ISO filesystem
sk: %s: možno sa nejedná o súborový systém ISO9660

en: %s: nonexistent device ("nofail" fstab option may be used to skip this device)
sk: %s: neexistujúce zariadenie (zariadenie je možné vynechať pridaním „nofail“ do fstabu)

en: %s: not a block device
sk: %s: nie je blokové zariadenie

en: %s: not enough good blocks
sk: %s: nedostatok dobrých blokov

en: %s: number of blocks too small
sk: %s: počet blokov je príliš malý

en: %s: parse error at line %d -- ignored
sk: %s: chyba čítania na riadku %d – ignorujem

en: %s: requested blocks (%llu) exceeds available (%llu) blocks
sk: %s: požadovaných blokov (%'llu) je viac ako dostupných (%'llu)

en: %s: seek failed during testing of blocks
sk: %s: chyba pri volaní seek počas testovania blokov

en: %s: seek failed in check_blocks
sk: %s: chyba pri volaní seek v check_blocks

en: %s: seek failed in write_block
sk: %s: chyba pri volaní seek vo write_block

en: %s: seek failed in write_tables
sk: %s: chyba pri volaní seek vo write_tables

en: %s: seek to boot block failed  in write_tables
sk: %s: chyba pri volaní seek na bootovací blok vo write_tables

en: %s: skipping bad line in /etc/fstab: bind mount with nonzero fsck pass number
sk: %s: preskakujem chybný riadok v /etc/fstab: bod pripojenia typu bind
    s nenulovým poradím kontroly

en: %s: skipping nonexistent device
sk: %s: preskakujem neexistujúce zariadenie

en: %s: skipping unknown filesystem type
sk: %s: neznámy typ systému súborov bude preskočený

en: %s: too many bad blocks
sk: %s: príliš veľa chybných blokov

en: %s: unable to clear boot sector
sk: %s: bootovací blok nie je možné vyčistiť

en: %s: unable to obtain default selinux file label
sk: %s: nepodarilo sa získať predvolenú selinuxovú značku súboru

en: %s: unable to obtain selinux file label
sk: %s: nepodarilo sa získať selinuxovú značku súboru

en: %s: unable to write inode map
sk: %s: mapa i-uzlov sa nedá zapísať

en: %s: unable to write inodes
sk: %s: i-uzly sa nedajú zapísať

en: %s: unable to write signature page
sk: %s: stránku so vzorcom sa nepodarilo zapísať

en: %s: unable to write super-block
sk: %s: superblok sa nedá zapísať

en: %s: unable to write zone map
sk: %s: mapa zón sa nedá zapísať

en: %s: warning: don't erase bootbits sectors
sk: %s: varovanie: nemažte zavádzacie (boot) sektory

en: %s: warning: wiping old %s signature.
sk: %s: pozor: odstraňuje sa starý vzorec %s.

en: %s: write failed in write_block
sk: %s: chyba pri zápise vo write_block

en: (waiting)
sk: (čakám)

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
sk: -------------------------
    SYSTÉM SÚBOROV BOL ZMENENÝ
    -------------------------

en: --waiting-- (pass %d)
sk: – čakám – (priechod %d)

en: -v is ambiguous, use '-2' instead
sk: prepínač -v je nejednoznačný, miesto nej použite „-2“

en: A hybrid GPT was detected. You have to sync the hybrid MBR manually (expert command 'M').
sk: Našla sa hybridná GPT. Hybridnú MBR budete musieť synchronizovať ručne (expertný príkaz „M“).

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
sk: AJAJ: blok „skomprimovaný“ > 2*blocklength (%ld)

en: Alignment offset: %lu bytes
sk: Zarovnávací posun: %lu bajtov

en: Are you sure you want to write the partition table to disk?
sk: Naozaj chcete zapísať tabuľku rozdelenia oddielov na disk?

en: Attributes:
sk: Atribúty:

en: Available commands:
sk: Dostupné príkazy:

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
sk: volanie ioctl BLKGETSIZE nad %s skončilo s chybou

en: Bad user-specified page size %u
sk: Používateľom zadané veľkosť stránky %u je chybná

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
sk: Blok %d v súbore „%s“ je označený ako nepoužívaný.

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
sk: Blok bol použitý už predtým. Teraz v súbore „%s“.

en: BlockSize: %d
sk: VeľkosťBloku: %d

en: Blocks: %llu
sk: Blokov: %llu

en: Bootable
sk: Štartovací

en: Call block device ioctls from the command line.
sk: Zavolať z príkazového riadka IOCTL blokového zariadenia.

en: Cannot open %s
sk: Nedá sa otvoriť %s

en: Change the partition type
sk: Zmeniť typ oddielu

en: Changed type of partition %zu.
sk: Typ oddielu %zu bol zmenený.

en: Changed type of partition '%s' to '%s'.
sk: Typ oddielu „%s“ bol zmenený na „%s“.

en: Changes will remain in memory only, until you decide to write them.
    Be careful before using the write command.
sk: Zmeny zostanú uložené iba v pamäti, ak sa nerozhodnete ich uložiť na disk.
    Pri použití príkazu na zápis buďte obozretný.

en: Changing display/entry units to cylinders (DEPRECATED!).
sk: Jednotky zobrazenia/vstupu boli zmenená na cylindre (ZASTARALÉ!).

en: Changing display/entry units to sectors.
sk: Jednotky pre zobrazenie/vstup boli zmenené na sektory.

en: Check and repair a Linux filesystem.
sk: Skontrolovať a opraviť linuxový súborový systém.

en: Check and repair a compressed ROM filesystem.
sk: Skontroluje a opraví komprimovaný súborový systém ROM.

en: Check the consistency of a Minix filesystem.
sk: Skontroluje konzistenciu súborového systému Minix.

en: Checking all file systems.
sk: Kontrolujem všetky systémy súborov.

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Command      Meaning
sk: Príkaz      Význam

en: Command (m for help):
sk: Príkaz (m pre pomocníka):

en: Correct
sk: Opraviť

en: Could not delete partition %zu
sk: Oddiel %zu nebolo možné odstrániť

en: Could not delete partition %zu.
sk: Oddiel %zu nebolo možné odstrániť.

en: Could not toggle the flag.
sk: Príznak nebolo možné prepnúť.

en: Create a new label
sk: Vytvoriť nový popis disku

en: Create new partition from free space
sk: Vytvoriť nový oddiel vo voľnom priestore

en: Cylinders
sk: Cylindre

en: DOS Compatibility flag is not set
sk: Príznak kompatibility s DOSom nie je nastavený

en: DOS Compatibility flag is set (DEPRECATED!)
sk: Príznak kompatibility s DOSom je nastavený (ZASTARALÉ!)

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete the current partition
sk: Odstrániť aktuálny oddiel

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device does not contain a recognized partition table.
sk: Zariadenie neobsahuje známu tabuľku rozdelenia disku.

en: Device is currently in use, repartitioning is probably a bad idea.
sk: Zariadenie sa aktuálne používa, meniť oddiely je pravdepodobne zlý nápad.

en: Device is open in read-only mode.
sk: Zariadenie je otvorené v režime iba na čítanie.

en: Device is open in read-only mode. Changes will remain in memory only.
sk: Zariadenie je otvorené v režime iba na čítanie. Zmeny budú zapísané iba do pamäte.

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Device: %s
sk: Zariadenie: %s

en: Did not write partition table to disk.
sk: Tabuľka rozdelenia oddielov nebola zapísaná na disk.

en: Directory data: %zd bytes
sk: Adresárové dáta: %zd bajtov

en: Disk %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
sk: Disk %s: %s, %'ju bajtov, %'ju sektorov

en: Disk identifier: %s
sk: Identifikátor disku: %s

en: Disk layout successfully dumped.
sk: Rozloženie disku bolo úspešne vyexportované.

en: Disk model: %s
sk: Model disku: %s

en: Disklabel type: %s
sk: Typ popisu disku: %s

en: Display or manipulate a disk partition table.
sk: Zobrazí alebo zmení tabuľku rozdelenia disku.

en: Do a low-level formatting of a floppy disk.
sk: Formátovať disketu na nízkej úrovni.

en: Do you really want to continue
sk: Chcete naozaj pokračovať

en: Do you want to remove the signature?
sk: Chcete vzorec odstrániť?

en: Double
sk: 2

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
sk: Dole         Presunie kurzor na ďalší oddiel

en: Dump
sk: Exportovať

en: Dump partition table to sfdisk compatible script file
sk: Exportovať tabuľku rozdelenia disku ako skript pre sfdisk

en: Either all or none of the filesystem types passed to -t must be prefixed
    with 'no' or '!'.
sk: Buď všetky alebo ani jeden z typov súborových systémov odovzdaný parametru -t musí byť
    uvedený s počiatočným „no“ alebo „!“.

en: End
sk: Koniec

en: Enter script file name
sk: Zadajte názov súboru so skriptom

en: Enter script file name:
sk: Zadajte názov súboru skriptu:

en: Entering nested BSD disklabel.
sk: Vstupujem do vnoreného BSD popisu disku.

en: Entering protective/hybrid MBR disklabel.
sk: Vstupujem do chráneného/hybridného popisu disku MBR.

en: Everything: %zd kilobytes
sk: Celkom: %zd kilobajtov

en: Expert command (m for help):
sk: Príkaz pre expertov (m pre pomocníka):

en: Extended partition already exists.
sk: Rozšírený oddiel už existuje.

en: FSname: <%-6s>
sk: NázovSS: <%-6s>

en: Failed to allocate script handler
sk: Nepodarilo sa alokovať obsluhu skriptu

en: Failed to apply script %s
sk: Skript %s sa nepodarilo aplikovať

en: Failed to create '%s' disk label
sk: Vytváranie popisu disku „%s“ skončilo s chybou

en: Failed to fix partitions order.
sk: Zlyhala oprava radenia oddielov.

en: Failed to parse '%s' partition type.
sk: Nepodarilo sa určiť typ oddielu „%s“.

en: Failed to parse script file %s
sk: Chyba pri čítaní súboru so skriptom %s

en: Failed to parse size.
sk: Veľkosť sa nepodarilo určiť.

en: Failed to read disk layout into script.
sk: Načítanie rozloženia disku do skriptu skončilo s chybou.

en: Failed to transform disk layout into script
sk: Počas prevodu rozloženia disku do skriptu došlo k chybe

en: Failed to write disklabel.
sk: Nepodarilo sa zapísať popis disku.

en: Failed to write script %s
sk: Nepodarilo sa zapísať skript %s

en: Filesystem LABEL:
sk: Menovka súborového systému:

en: Filesystem UUID:
sk: UUID súborového systému:

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
sk: Systém súborov na %s je špinavý (dirty), je potrebné ho skontrolovať.

en: Filesystem state=%d
sk: Stav systému súborov=%d

en: Filesystem/RAID signature on partition %zu will be wiped.
sk: Vzorec súborového systému/diskového poľa na oddieli %zu bude vyčistený.

en: Filesystem:
sk: Súborový systém:

en: Finished with %s (exit status %d)
sk: %s dokončené (návratový kód %d)

en: First data block at %jd, which is too far (max %d).
    Try specifying fewer inodes by passing --inodes <num>
sk: Prvý dátový blok je na %jd, čo je príliš ďaleko (maximum %d).
    Skúste zadať menej i-uzlov pomocou --inodes <počet>

en: First sector
sk: Prvý sektor

en: Firstdatazone=%jd (%jd)
sk: Prvá_zóna_dát=%jd (%jd)

en: Fix partitions order
sk: Opraviť radenie oddielov

en: Forcing filesystem check on %s.
sk: Kontrola systému súborov na %s vynútená.

en: Formatting ...
sk: Formátuje sa…

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Geometry (for the current label)
sk: Geometria (pre aktuálny popis disku)

en: Help
sk: Pomocník

en: Hex code (type L to list all codes):
sk: Hexadecimálny kód (L vypíše všetky kódy):

en: Hex code or alias (type L to list all):
sk: Hexadecimálny kód alebo alias (L vypíše všetky kódy):

en: I/O size (minimum/optimal): %lu bytes / %lu bytes
sk: Veľkosť I/O operácie (minimálna/optimálna): %lu bajtov / %lu bajtov

en: Including: %s
sk: Zahŕňam: %s

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
sk: I-uzol %d je označený ako nepoužívaný, ale je použitý pre súbor „%s“

en: Inode %lu (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
sk: I-uzol %lu (mód = %07o), i_nlinks=%d, spočítané=%d.

en: Inode %lu mode not cleared.
sk: Mód i-uzla %lu nie je vyčistený.

en: Inode %lu not used, marked used in the bitmap.
sk: I-uzol %lu nie je používaný a v bitmape je označený ako používaný.

en: Inode %lu used, marked unused in the bitmap.
sk: I-uzol %lu je používaný a v bitmape je označený ako nepoužívaný.

en: Inode end: %d, Data end: %d
sk: Konec i-uzlov: %d, Koniec dát: %d

en: Inodes: %ld (in %llu blocks)
sk: I-uzlov: %ld (v %llu blokoch)

en: Inodes: %ld (in 1 block)
sk: I-uzlov: %ld (v 1 bloku)

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
sk: Vnútorná chyba: pokus o zápis chybného bloku.
    Žiadosť o zápis bola ignorovaná.

en: Is /proc mounted?
sk: Je /proc pripojené?

en: It lets you create, delete, and modify partitions on a block device.
sk: Umožňuje vytváranie, odstraňovanie a úpravu oddielov na blokovom zariadení.

en: Label was truncated.
sk: Menovka bola skrátená.

en: Label: %s
sk: Popis: %s

en: Label: %s, identifier: %s
sk: Popis: %s, identifikátor: %s

en: Leaving nested disklabel.
sk: Vnorený BSD popis disku zostal nezmenený.

en: Left Arrow   Move cursor to the previous menu item
sk: Vľavo        Presunie kurzor na predchádzajúcu položku ponuky

en: Locking disk by %s ...
sk: Zamykám disk pomocou %s…

en: Make a Linux filesystem.
sk: Vytvorí linuxový súborový systém.

en: Make an SCO bfs filesystem.
sk: Vytvoriť súborový systém SCO bfs.

en: Make compressed ROM file system.
sk: Vyrobí komprimovaný súborový systém ROM.

en: Mark in use
sk: Označený ako používaný

en: Maximum size is %llu bytes.
sk: Najväčšia veľkosť je %llu bajtov.

en: Maximum size is %lu bytes.
sk: Najväčšia veľkosť je %lu bajtov.

en: Maxsize=%zu
sk: Maxveľkosť=%zu

en: Maxsize=%zu
sk: Maximálna_veľkosť=%zu

en: May be followed by M for MiB, G for GiB, T for TiB, or S for sectors.
sk: Za číslom môže byť M pre MiB, G pre GiB, T pre TiB alebo S pre sektory.

en: Minimum size is %llu bytes.
sk: Najmenšia veľkosť je %llu bajtov.

en: Minimum size is %lu bytes.
sk: Najmenšia veľkosť je %lu bajtov.

en: Misc
sk: Ostatné

en: Mountpoint:
sk: Bod pripojenia:

en: N/A
sk: ---

en: New
sk: Nový

en: New UUID (in 8-4-4-4-12 format)
sk: Nové UUID (formát 8-4-4-4-12)

en: New maximum entries
sk: Nové maximum položek

en: New name
sk: Nový názov

en: New size:
sk: Nová veľkosť:

en: No errors detected.
sk: Neboli zistené žiadne chyby.

en: Note that partition table entries are not in disk order now.
sk: Vezmite na zreteľ, že záznamy tabuľky rozdelenia disku aktuálne nie sú zoradené.

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
sk: Poznámka: Všetky príkazy môžu byť zadané malými alebo veľkými písmenami

en: Number of cylinders
sk: Počet cylindrov

en: Number of heads
sk: Počet hláv

en: Number of sectors
sk: Počet sektorov

en: Only 1k blocks/zones supported
sk: Podporované sú iba 1kilobajtové bloky/zóny

en: Partition #%zu contains a %s signature.
sk: Oddiel %zu obsahuje vzorec %s.

en: Partition %zu does not exist yet!
sk: Diskový oddiel %zu ešte neexistuje!

en: Partition %zu does not start on physical sector boundary.
sk: Oddiel %zu nezačína na hranici fyzického sektora.

en: Partition %zu has been deleted.
sk: Oddiel %zu bol odstránený.

en: Partition %zu resized.
sk: Veľkosť oddielu č. %zu bola zmenená.

en: Partition %zu: empty.
sk: Oddiel %zu: prázdny.

en: Partition UUID:
sk: UUID oddielu:

en: Partition name:
sk: Názov oddielu:

en: Partition number
sk: Číslo oddielu

en: Partition size:
sk: Veľkosť oddielu:

en: Partition table entries are not in disk order.
sk: Diskové oddiely majú nesprávne poradie.

en: Partition type (type L to list all types):
sk: Typ oddielu (L vypíše všetky typy):

en: Partition type or alias (type L to list all):
sk: Typ oddielu alebo alias (L vypíše všetky typy):

en: Partition type:
sk: Typ oddielu:

en: Partitions order fixed.
sk: Radenie oddielov bolo opravené.

en: Please, specify size.
sk: Prosím, zadajte veľkosť.

en: Press a key to continue.
sk: Stlačte kláves pre pokračovanie.

en: Print help screen
sk: Zobraziť okno s pomocou

en: Problem reading track/head %u/%u, expected %d, read %d
sk: Problém pri čítaní stopy/hlavy %u/%u, očakávané %d, prečítané %d

en: Quit
sk: Skončiť

en: Quit program without writing changes
sk: Ukončiť program bez uloženia zmien

en: ROM image
sk: Obraz ROM

en: ROM image map
sk: Mapa obrazu ROM

en: ROM image write failed (%zd %zd)
sk: Zápis obrazu ROM skončil s chybou (%zd %zd)

en: Read error: bad block in file '%s'
sk: Chyba čítania: chybný blok v súbore „%s“

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
sk: Chyba čítania: nefunguje volanie seek na blok v súbore „%s“

en: Read:
sk: Čítanie:

en: Reduce or enlarge the current partition
sk: Zmenšiť alebo zväčšiť aktuálny oddiel

en: Remove block
sk: Odstrániť blok

en: Resetting fdisk!
sk: Program fdisk sa resetuje!

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Right Arrow  Move cursor to the next menu item
sk: Vpravo       Presunie kurzor na ďalšiu položku ponuky

en: Save & Exit
sk: Uložiť a ukončiť

en: Script
sk: Skript

en: Script successfully applied.
sk: Skript bol úspešne použitý.

en: Script successfully saved.
sk: Skript bol úspešne uložený.

en: Sector size (logical/physical): %lu bytes / %lu bytes
sk: Veľkosť sektora (logického/fyzického): %lu bajtov / %lu bajtov

en: Sectors
sk: Sektory

en: See the specific fsck.* commands for available fs-options.
sk: Prepínače súborových systémov nájdete v dokumentácii jednotlivých príkazov fsck.*.

en: Select (default %c):
sk: Vyberte (predvolené %c):

en: Select a type to create a new label, press 'L' to load script file, 'Q' quits.
sk: Vyberte druh popisu, ktorý chcete vytvoriť, stlačte „L“ pre načítanie skriptu zo súboru, „Q“ pre skončenie.

en: Select label type
sk: Vybrať typ popisu

en: Select partition type
sk: Vyberte typ oddielu

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set i_nlinks to count
sk: Nastaviť i_nlinks na počet

en: Set up a Linux swap area.
sk: Vytvorí linuxovú odkladaciu (swap) oblasť.

en: Setting up swapspace version %d, size = %s (%llu bytes)
sk: Vytvára sa odkladací (swap) priestor verzie %d, veľkosť = %s (%llu bajtov)

en: Setting up swapspace version %d, size = %s (%lu bytes)
sk: Vytvára sa odkladací (swap) priestor verzie %d, veľkosť = %s (%lu bajtov)

en: Show the length of an ISO-9660 filesystem.
sk: Zobraziť dĺžku súborového systému ISO-9660.

en: Single
sk: 1

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size: %s, %llu bytes, %ju sectors
sk: Veľkosť: %s, %llu bajtov, %ju sektorov

en: Size: %s, %lu bytes, %ju sectors
sk: Veľkosť: %s, %lu bajtov, %ju sektorov

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Start
sk: Začiatok

en: Super block: %zd bytes
sk: Superblok: %zd bajtov

en: Tell the kernel about the existence of a specified partition.
sk: Povedať jadru o existencii zadaného oddielu.

en: Tell the kernel to forget about a specified partition.
sk: Povedať jadru, aby zabudlo na daný oddiel.

en: The current in-memory partition table will be dumped to the file.
sk: Aktuálna tabuľka rozdelenia disku v pamäti bude exportovaná do súboru.

en: The device contains '%s' signature and it may remain on the device. It is recommended to wipe the device with wipefs(8) or fdisk --wipe, in order to avoid possible collisions.
sk: Zariadenie obsahuje vzorec „%s“ a možno zostane na zariadení. Odporúča sa vyčistiť zariadenie príkazom wipefs(8) alebo fdisk --wipe, aby ste tak predišli možným kolíziam.

en: The device contains '%s' signature and it will be removed by a write command. See fdisk(8) man page and --wipe option for more details.
sk: Zariadenie obsahuje vzorec %s a príkazom na zápis dôjde k jeho odstráneniu. Podrobnosti nájdete v manuáli fdisk(8) pri prepínači --wipe.

en: The device properties (sector size and geometry) should be used with one specified device only.
sk: Vlastnosti zariadenia (veľkosť sektora a geometria) by mali byť použité iba s jedným zadaným zariadením.

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
sk: Adresár „%s“ obsahuje pre súbor „%.*s“ chybné číslo i-uzla.

en: The file `%s' has mode %05o
sk: Mód súboru „%s“ je %05o

en: The partition table has been altered.
sk: Tabuľka rozdelenia disku bola zmenená.

en: The script file will be applied to in-memory partition table.
sk: Skript sa použije na tabuľku rozdelenia disku v pamäti.

en: The signature will be removed by a write command.
sk: Vzorec bude odstránený príkazom na zápis.

en: The type of partition %zu is unchanged.
sk: Typ oddielu %zu zostal nezmenený.

en: This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    It's recommended to umount all file systems, and swapoff all swap
    partitions on this disk.
sk: Tento disk sa práve používa - meniť oddiely zrejme nebude najlepší nápad.
    Odporúča sa odpojiť všetky systémy súborov a pomocou swapoff deaktivovať
    všetky odkladacie priestory na tomto disku.

en: This is cfdisk, a curses-based disk partitioning program.
sk: Toto je cfdisk, program pre vytváranie oddielov postavený na knižnici curses.

en: Toggle bootable flag of the current partition
sk: Prepnúť príznak spustiteľnosti (boot) aktuálnemu oddielu

en: Type
sk: Typ

en: Type "yes" or "no", or press ESC to leave this dialog.
sk: Napíšte „áno“ alebo „nie“ alebo stlačte Esc pre zatvorenie tohto okna.

en: Type of partition %zu is unchanged: %s.
sk: Typ oddielu %zu zostal nezmenený: %s.

en: Unable to allocate buffer for inode count
sk: Buffer pre počítadlo i-uzlov sa nedá alokovať

en: Unable to allocate buffer for inode map
sk: Buffer pre mapu i-uzlov sa nedá alokovať

en: Unable to allocate buffer for inodes
sk: Buffer pre i-uzly sa nedá alokovať

en: Unable to allocate buffer for zone count
sk: Buffer pre počítadlo zón sa nedá alokovať

en: Unable to allocate buffer for zone map
sk: Buffer pre mapu zón sa nedá alokovať

en: Unable to read inode map
sk: Mapa i-uzlov sa nedá prečítať

en: Unable to read inodes
sk: Nie je možné prečítať i-uzly

en: Unable to read zone map
sk: Mapa zón sa nedá prečítať

en: Unable to set up swap-space: unreadable
sk: Odkladací (swap) priestor sa nedá nastaviť: nečitateľné

en: Unable to write inode map
sk: Mapa i-uzlov sa nedá zapísať

en: Unable to write inodes
sk: I-uzly sa nedajú zapísať

en: Unable to write zone map
sk: Mapa zón sa nedá zapísať

en: Units: %s of %d * %ld = %ld bytes
sk: Jednotky: %s po %d * %ld = %'ld bajtoch

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown command: %s
sk: Neznámy príkaz: %s

en: Unlocking %s.
sk: Odomykám %s.

en: Unmark
sk: Odznačiť

en: Unpartitioned space %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
sk: Nerozdelené miesto %s: %s, %ju bajtov, %ju sektorov

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
sk: Hore         Presunie kurzor na predchádzajúci oddiel

en: Usage: %s [options] device [block-count]
sk: Použitie: %s [prepínače] zariadenie [počet-blokov]

en: Use -f to force.
sk: Použite -f na vynútenie.

en: Use lsblk(8) or partx(8) to see more details about the device.
sk: Ďalšie podrobnosti o zariadení môžete získať pomocou nástrojov lsblk(8) a partx(8).

en: Using default response %c.
sk: Bude použitá predvolená odpoveď %c.

en: Using user-specified page size %d, instead of the system value %d
sk: Použijem zadanú veľkosť stránky %d miesto systémovej hodnoty %d

en: Value out of range.
sk: Hodnota je mimo rozsahu.

en: Verifying ...
sk: Overuje sa…

en: Volume: <%-6s>
sk: Zväzok: <%-6s>

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
sk: VAROVANIE: čísla zariadení skrátené na %u bitov. Toto takmer s istotou znamená, že niektoré
    súbory zariadení budú nesprávne.

en: Warning... %s for device %s exited with signal %d.
sk: Varovanie… %s nad zariadením %s skončil signálom %d.

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
sk: Varovanie: Firstzone != Norm_firstzone

en: Warning: block out of range
sk: Pozor: blok je mimo rozsahu

en: Warning: inode count too big.
sk: Varovanie: počet i-uzlov je príliš veľký.

en: Weird values in do_check: probably bugs
sk: Divné hodnoty v do_check: pravdepodobne sa jedná o chyby

en: Welcome to fdisk (%s).
sk: Víta vás fdisk (%s).

en: Write
sk: Zapísať

en: Write error: bad block in file '%s'
sk: Chyba pri zápise: chybný blok v súbore „%s“

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
sk: Zapísať tabuľku rozdelenia oddielov na disk (môže zničiť údaje)

en: You're editing nested '%s' partition table, primary partition table is '%s'.
sk: Upravujete vnorenú tabuľku rozdelenia disku „%s“, primárna tabuľka je „%s“.

en: Zone %lu: in use, counted=%d
sk: Zóna %lu: je používaná, spočítané=%d

en: Zone %lu: marked in use, no file uses it.
sk: Zóna %lu: je označená ako používaná a žiaden súbor ju nepoužíva.

en: Zone %lu: not in use, counted=%d
sk: Zóna %lu: nie je používaná, spočítané=%d

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
sk: Číslo zóny < PRVÁ_ZÓNA v súbore „%s“.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
sk: Číslo zóny >= počet ZÓN v súbore „%s“.

en: Zonesize=%d
sk: Veľkosť_zóny=%d

en: Zonesize=%zu
sk: Veľkosť_zóny=%zu

en: add a new partition
sk: pridať nový oddiel

en: bad data in track/head %u/%u
    Continuing ...
sk: chybné údaje v stope/hlave %u/%u
    Pokračujem…

en: bad filename length
sk: chybná dĺžka mena súboru

en: bad inode offset
sk: chybný posun i-uzla

en: bad inode size
sk: chybná veľkosť i-uzla

en: bad magic number in super-block
sk: superblok obsahuje chybné magické číslo

en: bad root offset (%lu)
sk: chybné umiestnenie koreňa (%lu)

en: bad s_firstdatazone field in super-block
sk: superblok obsahuje chybnú položku s_firstdatazone

en: bad s_imap_blocks field in super-block
sk: superblok obsahuje chybnú položku s_imap_blocks

en: bad s_ninodes field in super-block
sk: superblok obsahuje chybnú položku s_ninodes

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
sk: superblok obsahuje chybnú položku s_zmap_blocks

en: bad usage
sk: nesprávny spôsob použitia

en: bad v2 inode size
sk: chybná veľkosť v2 i-uzla

en: badblock number input error on line %d
sk: chyba vstupu pri čísle chybného bloku na riadku %d

en: big
sk: veľká

en: block size smaller than physical sector size of %s
sk: veľkosť bloku je menšia ako veľkosť fyzického sektora %s

en: blocks argument too large, max is %llu
sk: argument počtu blokov je príliš veľký, maximum je %llu

en: bogus mode: %s (%o)
sk: nepravý mód/práva: %s (%o)

en: cannot check %s: fsck.%s not found
sk: %s nie je možné skontrolovať: fsck.%s nebol nájdený

en: cannot close file %s
sk: súbor %s sa nedá otvoriť

en: cannot create directory %s
sk: adresár %s sa nedá vytvoriť

en: cannot determine size of %s
sk: nedá sa určiť veľkosť %s

en: cannot get size of %s
sk: nedá sa zistiť veľkosť %s

en: cannot open %s
sk: %s sa nedá otvoriť

en: cannot open %s: %s
sk: %s sa nedá otvoriť: %s

en: cannot read
sk: nie je možné čítať

en: cannot read %s
sk: z %s sa nedá čítať

en: cannot seek
sk: volanie seek skončilo s chybou

en: case letters (except for Write).
sk: (okrem zápisu - W).

en: change a partition type
sk: zmeniť typ oddielu

en: change disk GUID
sk: zmeniť GUID disku

en: change display/entry units
sk: zmeniť jednotky, v ktorých sú uvádzané informácie

en: change interleave factor
sk: zmeniť faktor prekladania

en: change number of alternate cylinders
sk: zmeniť počet alternatívnych cylindrov

en: change number of cylinders
sk: zmeniť počet cylindrov

en: change number of extra sectors per cylinder
sk: zmeniť počet dodatočných sektorov na stopu

en: change number of heads
sk: zmeniť počet hláv

en: change number of physical cylinders
sk: zmeniť počet fyzických cylindrov

en: change number of sectors/track
sk: zmeniť počet sektorov na stopu

en: change partition UUID
sk: zmeniť UUID oddielu

en: change partition name
sk: zmeniť tabuľku oddielov

en: change rotation speed (rpm)
sk: zmeniť rýchlosť otáčania (rpm)

en: change table length
sk: zmeniť dĺžku tabuľky

en: change the disk identifier
sk: zmeniť identifikátor disku

en: check aborted.
sk: kontrola bol zrušená.

en: close failed
sk: uzatvorenie skončilo s chybou

en: colors are disabled by default
sk: farby sú štandardne vypnuté

en: colors are enabled by default
sk: farby sú štandardne zapnuté

en: could not determine current format type
sk: aktuálny typ formátovania sa nepodarilo zistiť

en: could not get device size
sk: veľkosť zariadenia sa nepodarilo zistiť

en: could not read directory %s
sk: z adresára %s sa nedá čítať

en: couldn't compute selinux context
sk: nedokážem vypočítať kontext selinuxu

en: couldn't find matching filesystem: %s
sk: nebolo možné nájsť zodpovedajúci súborový systém: %s

en: cramfs endianness is %s
sk: endianita cramfs je %s

en: crc error
sk: chyba CRC

en: create SGI info
sk: vytvoriť údaje SGI

en: create a new empty GPT partition table
sk: vytvoriť prázdnu tabuľku rozdelenia disku typu GPT

en: create a new empty SGI (IRIX) partition table
sk: vytvoriť prázdnu tabuľku rozdelenia disku typu SGI (IRIX)

en: create a new empty Sun partition table
sk: vytvoriť prázdnu tabuľku rozdelenia disku typu Sun

en: create an IRIX (SGI) partition table
sk: vytvoriť tabuľku rozdelenia disku typu IRIX (SGI)

en: cylinder | cylinders
sk[0]: cylinder
sk[1]: cylindre
sk[2]: cylindrov

en: data block too large
sk: príliš veľky dátový blok

en: data inline extent at offset %ju
sk: na pozícií %ju včlenený rozsah dát

en: decompression error: %s
sk: chyba dekompresie: %s

en: delete a partition
sk: odstrániť oddiel

en: directory data end (%lu) != file data start (%lu)
sk: koniec dát adresára (%lu) != začiatok dát súboru (%lu)

en: directory data start (%lu) < sizeof(struct cramfs_super) + start (%zu)
sk: začiatok dát adresára (%lu) < sizeof(struct cramfs_super) + začiatok (%zu)

en: directory inode has zero offset and non-zero size: %s
sk: i-uzol adresára má nulovú pozíciu a nenulovú veľkosť: %s

en: done
sk: hotovo

en: dump disk layout to sfdisk script file
sk: exportovať rozloženie disku do súboru so skriptom sfdisku

en: edit bootfile entry
sk: upraviť položky štartovacieho (boot) súboru

en: edit drive data
sk: upraviť dáta na disku

en: edit nested BSD disklabel
sk: upraviť vnorený popis disku BSD

en: end of the partition in sectors
sk: koniec oddielu v sektoroch

en: enter protective/hybrid MBR
sk: vložiť ochrannú/hybridnú MBR

en: error %d (%s) while executing fsck.%s for %s
sk: chyba %d (%s) pri spúšťaní fsck.%s nad %s

en: error closing %s
sk: chyba pri zatváraní %s

en: error writing . entry
sk: chyba pri zápise položky .

en: error writing .. entry
sk: chyba pri zápise položky ..

en: error writing inode
sk: chyba pri zápise i-uzla

en: error writing root inode
sk: chyba pri zápise koreňového i-uzla

en: error writing superblock
sk: chyba pri zápise superbloku

en: error: %s is mounted; will not make swapspace
sk: chyba: %s je pripojený; odkladací (swap) priestor nebude vytvorený

en: error: Nowhere to set up swap on?
sk: chyba: Kde sa má vytvoriť odkladací (swap) priestor?

en: error: parsing UUID failed
sk: chyba: nepodarilo sa prečítať UUID

en: error: size %llu KiB is larger than device size %llu KiB
sk: chyba: veľkosť %llu KiB je väčšia než veľkosť zariadenia %llu KiB

en: error: size %llu KiB is larger than device size %lu KiB
sk: chyba: veľkosť %llu KiB je väčšia než veľkosť zariadenia %lu KiB

en: error: swap area needs to be at least %ld KiB
sk: chyba: odkladací (swap) priestor potrebuje aspoň %ld KiB

en: extra functionality (experts only)
sk: ďalšie funkcie (iba pre odborníkov)

en: failed
sk: chyba

en: failed to add output data
sk: nepodarilo sa pridať výstupné údaje

en: failed to add partition
sk: oddiel sa nepodarilo pridať

en: failed to allocate iterator
sk: nepodarilo sa alokovať iterátor

en: failed to allocate libfdisk context
sk: nepodarilo sa alokovať kontext libfdisku

en: failed to allocate output line
sk: nepodarilo sa alokovať výstupný riadok

en: failed to allocate output table
sk: nepodarilo sa alokovať výstupnú tabuľku

en: failed to create a new disklabel
sk: vytvorenie nového popisu disku zlyhalo

en: failed to execute %s
sk: spustenie %s skončilo s chybou

en: failed to initialize loopcxt
sk: loopctx sa nepodařilo inicializovať

en: failed to parse maximum length of filenames
sk: nepodarilo sa prečítať maximálnu dĺžku názvov súborov

en: failed to parse number of blocks
sk: nepodarilo sa prečítať počet blokov

en: failed to parse number of inodes
sk: nepodarilo sa prečítať počet i-uzlov

en: failed to read %u bytes from file %s
sk: načítanie %u bajtov zo súboru %s skončilo s chybou

en: failed to read partitions
sk: oddiely sa nepodarilo načítať

en: failed to remove partition
sk: oddiel sa nepodarilo odstrániť

en: failed to setup description for %s
sk: nastavenie popisu %s skončilo s chybou

en: failed to write disklabel
sk: zápis popisu disku skončil s chybou

en: fifo has non-zero size: %s
sk: FIFO má nenulovú veľkosť: %s

en: file extends past end of filesystem
sk: súbor presahuje za hranicu súborového systému

en: file inode has zero offset and non-zero size
sk: i-uzol súboru má nulovú pozíciu a nenulovú veľkosť

en: file inode has zero size and non-zero offset
sk: i-uzol súboru má nulovú veľkost a nenulový posun

en: file length too short
sk: dĺžka súboru je príliš krátka

en: filename length is zero
sk: dĺžka názvu súboru je nulová

en: filesystem too big.  Exiting.
sk: Súborový systém je príliš veľký. Končím.

en: fix partitions order
sk: opraviť radenie oddielov

en: flush buffers
sk: vyprázdniť buffery

en: fork failed
sk: volanie fork skončilo s chybou

en: fsname name too long
sk: názov ss je príliš dlhý

en: get 32-bit sector count (deprecated, use --getsz)
sk: zistiť počet sektorov ako 32bitové číslo (zastaralé, použite --getsz)

en: get alignment offset in bytes
sk: zistiť posun pre zarovnanie v bajtoch

en: get blocksize
sk: zistiť veľkosť bloku

en: get discard zeroes support status
sk: zistiť podporu zahadzovania núl

en: get filesystem readahead
sk: zistiť nastavenie dopredného načítania pre súborový systém

en: get logical block (sector) size
sk: zistiť veľkosť logického bloku (sektora)

en: get max sectors per request
sk: zistiť maximálny počet sektorov v požiadavke

en: get minimum I/O size
sk: zistiť minimálnu veľkosť I/O

en: get optimal I/O size
sk: zistiť optimálnu veľkosť I/O

en: get physical block (sector) size
sk: zistiť veľkosť fyzického bloku (sektora)

en: get read-only
sk: zistiť, či je zakázaný zápis

en: get readahead
sk: zistiť nastavenie dopredného čítania sektorov

en: get size in bytes
sk: zistiť veľkosť v bajtoch

en: hole detected at offset %ju
sk: na pozícií %ju nájdená diera

en: human readable size
sk: veľkosť v čitateľnom tvare

en: install bootstrap
sk: nainštalovať zavádzač

en: internal error
sk: interná chyba

en: internal error: unsupported dialog type %d
sk: interná chyba: nepodporovaný druh dialógu %d

en: invalid argument - from
sk: neplatný argument – from

en: invalid argument - repair
sk: neplatný argument – repair

en: invalid argument - to
sk: neplatný argument – to

en: invalid argument of -r
sk: neplatný argument prepínača –r

en: invalid argument of -r: %d
sk: neplatný argument prepínača -r: %d

en: invalid block count argument
sk: neplatný argument počtu blokov

en: invalid block-count
sk: neplatný počet blokov

en: invalid blocksize argument
sk: neplatný argument veľkosti bloku

en: invalid cylinders argument
sk: neplatný argument cylindrov

en: invalid divisor argument
sk: neplatný argument deliteľa

en: invalid edition number argument
sk: neplatný argument čísla verzie

en: invalid endianness given; must be 'big', 'little', or 'host'
sk: zadaná neplatná endianita; musí byť „big“, „little“ alebo „host“

en: invalid file data offset
sk: neplatný posun dát súboru

en: invalid heads argument
sk: neplatný argument hláv

en: invalid length argument
sk: neplatný argument dĺžky

en: invalid number of inodes
sk: neplatný počet i-uzlov

en: invalid partition number argument
sk: neplatný argument čísla oddielu

en: invalid sector size argument
sk: neplatný argument veľkosti sektora

en: invalid sectors argument
sk: neplatný argument sektorov

en: invalid start argument
sk: neplatný argument začiatku

en: ioctl error on %s
sk: chyba IOCTL na %s

en: ioctl failed: unable to determine device size: %s
sk: IOCTL zlyhalo: veľkosť zariadenia nie je možné určiť: %s

en: lchown failed: %s
sk: volanie lchown skončilo s chybou: %s

en: link BSD partition to non-BSD partition
sk: pripojiť BSD oddiel na ne-BSD oddiel

en: list free unpartitioned space
sk: zobraziť voľné nerozdelené miesto

en: list known partition types
sk: zobraziť známe typy oddielov

en: little
sk: malá

en: load disk layout from sfdisk script file
sk: načítať rozvrhnutie disku zo súboru so skriptom sfdisku

en: mkdir failed: %s
sk: volanie mkdir skončilo s chybou: %s

en: mknod failed: %s
sk: volanie mknod skončilo s chybou: %s

en: mkswap: %s contains holes or other unsupported extents.
            This swap file can be rejected by kernel on swap activation!
sk: mkswap: %s obsahuje diery alebo iné nepodporované rozsahy.
            Tento odkladací (swap) súbor môže byť jadrom odmeitnutý pri aktivovaní odkladania!

en: mountpoint
sk: bod pripojenia

en: move beginning of data in a partition
sk: posunúť začiatok dát v oddieli

en: must be root to scan for matching filesystems: %s
sk: iba root môže skenovať zodpovedajúce súborové systémy: %s

en: need terminal for interactive repairs
sk: interaktívna oprava vyžaduje terminál

en: no device specified
sk: nebolo zadané žiadne zariadenie

en: no label,
sk: bez menovky,

en: no uuid
sk: žiadne UUID

en: non-block (%ld) bytes
sk: ne-blokové (%ld) bajty

en: non-size (%ld vs %ld) bytes
sk: ne-veľkostné (%ld miesto %ld) bajty

en: not a block device or file: %s
sk: nie je blokovým zariadením ani súborom: %s

en: not enough arguments
sk: málo argumentov

en: not enough space allocated for ROM image (%lld allocated, %zu used)
sk: pre obraz ROM nebol pridelený dostatok priestoru (%lld pridelené, %zu použité)

en: not enough space, need at least %llu blocks
sk: nedostatok miesta, je potrebných aspoň %llu blokov

en: not found DOS label driver
sk: ovládač popisu disku DOS nenájdený

en: number of sectors
sk: počet sektorov

en: old cramfs format
sk: starý formát cramfs

en: only one device argument is currently supported
sk: v súčasnosti je podporovaný iba jeden argument so zariadením

en: option '%s' may be specified only once
sk: prepínač „%s“ je možné zadať iba raz

en: option '%s' requires an argument
sk: prepínač „%s“ vyžaduje argument

en: parse error: %s
sk: chyba pri interpretácii: %s

en: parsing page size failed
sk: nepodarilo sa prečítať veľkosť stránky

en: parsing version number failed
sk: nepodarilo sa rozobrať číslo verzie

en: partition UUID
sk: UUID oddielu

en: partition flags
sk: príznaky oddielu

en: partition name
sk: názov oddielu

en: partition number
sk: číslo oddielu

en: partition table type (dos, gpt, ...)
sk: druh tabuľky rozdelenia disku (DOS, GPT, …)

en: partition type (a string, a UUID, or hex)
sk: typ oddielu (reťazec, UUID alebo hexadecimálny kód)

en: print information about a partition
sk: vypísať údaje o oddieli

en: print the partition table
sk: zobraziť tabuľku rozdelenia disku

en: print the raw data of the disklabel from the device
sk: vypísať surové dáta tabuľky rozdelenia disku na zariadení

en: print the raw data of the first sector from the device
sk: vypísať surové dáta z prvého sektora zariadenia

en: print this menu
sk: zobraziť túto ponuku

en: quit without saving changes
sk: ukončiť program bez uloženia zmien

en: read error on %s
sk: chyba čítania z %s

en: read romfs failed
sk: čítanie romfs skončilo s chybou

en: readlink failed: %s
sk: volanie readlink skončilo s chybou: %s

en: reread partition table
sk: načítať opäť tabuľku rozdelenia disku

en: return from protective/hybrid MBR to GPT
sk: vrátiť sa z ochrannej/hybridnej MBR do GPT

en: return to main menu
sk: vrátiť sa do hlavnej ponuky

en: root inode is not directory
sk: koreňový i-uzol nie je adresárom

en: root inode isn't a directory
sk: koreňový (root) i-uzol nie je adresárom

en: sector | sectors
sk[0]: sektor
sk[1]: sektory
sk[2]: sektorov

en: sector count: %d, sector size: %d
sk: počet sektorov: %d, veľkosť sektora: %d

en: seek error
sk: volanie seek skončilo s chybou

en: seek failed
sk: chyba pri volaní seek

en: seek failed in bad_zone
sk: chyba pri volaní seek v bad_zone

en: seek failed in check_blocks
sk: chyba pri volaní seek v check_blocks

en: seek failed in write_block
sk: chyba pri volaní seek vo write_block

en: seek failed in write_super_block
sk: chyba pri volaní seek vo write_super_block

en: seek on %s failed
sk: chyba pri skoku (seek) na pozíciu v %s

en: select bootable partition
sk: nastaviť štartovací (boot) oddiel

en: select sgi swap partition
sk: vybrať odkladací (swap) oddiel SGI

en: set blocksize on file descriptor opening the block device
sk: nastaviť veľkosť bloku na deskriptore súboru otvárajúceho blokové zariadenie

en: set filesystem readahead
sk: nastaviť dopredné načítanie pre súborový systém

en: set read-only
sk: nastaviť iba na čítanie

en: set read-write
sk: nastaviť na čítanie/zápis

en: set readahead
sk: nastaviť dopredné čítanie sektorov

en: shared extent at offset %ju
sk: na pozící %ju zdieľaný rozsah

en: show complete disklabel
sk: zobraziť úplný popis disku

en: size error in symlink: %s
sk: chyba v symbolickom odkaze: %s

en: socket has non-zero size: %s
sk: socket má nenulovú veľkosť: %s

en: special file has non-zero offset: %s
sk: špeciálny súbor má nenulový posun: %s

en: start of the partition in sectors
sk: začiatok oddielu v sektoroch

en: stat of %s failed
sk: volanie stat nad %s skončilo s chybou

en: succeeded
sk: úspech

en: superblock magic not found
sk: magická značka superbloku nebola nájdená

en: superblock size (%d) too small
sk: veľkosť superbloku (%d) je príliš malá

en: swapspace version %d is not supported
sk: odkladací (swap) priestor verzie %d nie je podporovaný

en: symbolic link has zero offset
sk: symbolický odkaz má nulový posun

en: symbolic link has zero size
sk: symbolický odkaz má nulovú veľkosť

en: symlink failed: %s
sk: volanie symlink skončilo s chybou: %s

en: the -l option can be used with one device only -- ignore
sk: prepínač -l je možné použiť iba s jedným zariadením - ignorujem

en: toggle a bootable flag
sk: prepne „boot“ príznak

en: toggle the GUID specific bits
sk: prepnúť bity špecifické pre GUID

en: toggle the dos compatibility flag
sk: prepnúť príznak kompatibility s DOSom

en: toggle the legacy BIOS bootable flag
sk: prepnúť zastaralý „boot“ príznak BIOSu

en: toggle the mountable flag
sk: prepnúť príznak „pripojiteľný“

en: toggle the no block IO protocol flag
sk: prepnúť príznak „žiadny blokový I/O protokol“

en: toggle the read-only flag
sk: prepnúť príznak „iba na čítanie“

en: toggle the required partition flag
sk: prepnúť povinný príznak oddielu

en: too many arguments
sk: príliš veľa argumentov

en: too many bad pages: %lu
sk: príliš veľa chybných stránok: %lu

en: too many devices
sk: príliš veľa zariadení

en: too many inodes - max is 512
sk: príliš mnoho i-uzlov – maximum je 512

en: unable to alloc buffer for superblock
sk: buffer pre superblok nie je možné alokovať

en: unable to alloc new libblkid probe
sk: nedá sa alokovať nový test libblkid

en: unable to assign device to libblkid probe
sk: nedá sa pridať do testu libblkid

en: unable to create new selinux context
sk: nový kontext selinuxu sa nedá vytvoriť

en: unable to erase bootbits sectors
sk: bloky zavádzača sa nedajú vymazať

en: unable to read super block
sk: superblok sa nedá prečítať

en: unable to relabel %s to %s
sk: nie je možné zmeniť menovku z %s na %s

en: unable to rewind swap-device
sk: odkladací priestor sa nedá pretočiť

en: unable to test CRC: old cramfs format
sk: CRC nie je možné skontrolovať: starý formát cramfs

en: unable to write super-block
sk: superblok sa nedá zapísať

en: unallocated extent at offset %ju
sk: na pozícií %ju nealokovaný rozsah

en: unknown compatibility mode '%s'
sk: neznámy režim kompatibility „%s

en: unsupported color mode
sk: nepodporovaný režim farieb

en: unsupported disklabel: %s
sk: nepodporovaný popis disku: %s

en: unsupported filesystem features
sk: nepodporované vlastnosti súborového systému

en: unsupported minix file system version: %d
sk: nepodporovaná verzia minixového súborového systému: %d

en: unsupported name length: %d
sk: nepodporovaná dĺžka názvu: %d

en: unsupported unit
sk: nepodporovaná jednotka

en: unsupported wipe mode
sk: nepodporovaný režim mazania

en: user defined end track exceeds the medium specific maximum
sk: koncová stopa zadaná používateľom presahuje hranicu média

en: user defined start track exceeds the medium specific maximum
sk: začiatočná stopa zadaná používateľom presahuje hranicu média

en: user defined start track exceeds the user defined end track
sk: počiatočná stopa zadaná používateľom presahuje zadanú koncovú stopu

en: utimes failed: %s
sk: volanie utimes skončilo s chybou: %s

en: verify the partition table
sk: overiť tabuľku rozdelenia disku

en: version
sk: verzia

en: volume name too long
sk: názov zväžku je príliš dlhý

en: wait: no more child process?!?
sk: wait: žiadni ďalší potomkovia?!?

en: waitpid failed
sk: volanie waitpid skončilo s chybou

en: warning: checking bad blocks from swap file is not supported: %s
sk: pozor: kontrola chybných blokov v odkladacom (swap) súbore nie je podporovaná: %s

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
sk: varovanie: veľkosti súborov skrátené na %'lu MB (mínus 1 bajt).

en: warning: filenames truncated to %u bytes.
sk: varovanie: mená súborov skrátené na %u bajtov.

en: warning: files were skipped due to errors.
sk: varovanie: súbory boli preskočené kvôli chybám.

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
sk: varovanie: GID skrátené na %u bitov. (Môže mať dopad na bezpečnosť.)

en: warning: guestimate of required size (upper bound) is %lldMB, but maximum image size is %uMB.  We might die prematurely.
sk: varovanie: požadovaná veľkosť (horná hranica) je odhadovaná na %lld MB, ale najväčšia veľkosť obrazu je %u MB. Môžeme zomrieť predčasne.

en: warning: ignoring -U (UUIDs are unsupported by %s)
sk: pozor: -U sa ignoruje (%s nepodporuje UUID)

en: warning: truncating swap area to %llu KiB
sk: varovanie: odkladací (swap) priestor skrátený na %llu KiB

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
sk: varovanie: UID skrátené na %u bitov. (Môže mať dopad na bezpečnosť.)

en: write failed
sk: zápis skončil s chybou

en: write failed: %s
sk: volanie write skončilo s chybou: %s

en: write table to disk
sk: zapísať tabuľku na disk

en: write table to disk and exit
sk: uložiť tabuľku rozdelenia disku a skončiť

en: y
sk: a

en: yes
sk: áno

en: zero file count
sk: nulový počet súborov
